Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı ilkerrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım motorumu satıyorum bir arkadaşımın baskıları sonucunda, alıcamda alıcam 3 aydır kafamın etini yedi :D Satmak işin kolay kısmıda, ne alıcam karar veremedim, 600rr veya r6 düşünüyorum ama fikirlerinize de sonuna kadar ihtiyacım var
    600f gibi sport touring diyebilecegimiz bir motosikletten sonra VFR 800 iyi gider. (SS'lere geçince 600f'in rahatlıgını ararsın ) Kaldıki VFR 800'de kombine abs gibi bir güvenlik donanımı var. Sırf bunun için dahi alınır. Tabiki buna ek olarak v4 motordan çıkan yüksek torkuda unutmamak lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Holocaust46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Alıntı Gökhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600f gibi sport touring diyebilcegimiz bir motosikletten sonra VFR 800 iyi gider. (SS'lere geçince 600f'in rahatlıgını ararsın ) Kaldıki VFR 800'de kombine abs gibi bir güvenlik donanımı var. sırf bunun için dahi alınır. Tabiki buna ek olarak v4 motordan çıkan yüksek torkuda unutmamak lazım.
    Herşeyi cok güzel düşünmüşler cok güzel ama. sıralı 4 silindir sesi bambaşka ya Ben olsam vazgecemezdim bu sesten

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Antalya / Kemer:

Uploaded with ImageShack.us

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

virajlar müthişti :

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

.....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı Holocaust46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeyi cok güzel düşünmüşler cok güzel ama. sıralı 4 silindir sesi bambaşka ya Ben olsam vazgecemezdim bu sesten
    8bin devirden sonra sen v-tech mevzusunu hayata geçir bak seste neler oluyor (=
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

ilkerrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' Aprilia Caponord 1200
    sen satmak istemiyorsan söle benimkini alsın sende kurtul haha
    :D Esasında 600f ten çok çok memnunum ama benim motoru temiz tutmak çok zor rengi sebebiyle, ufak tefek çiziklerde çok belli oluyor, bir daha mat siyah mı? töbee xD

600f gibi sport touring diyebilecegimiz bir motosikletten sonra VFR 800 iyi gider. (SS'lere geçince 600f'in rahatlıgını ararsın ) Kaldıki VFR 800'de kombine abs gibi bir güvenlik donanımı var. Sırf bunun için dahi alınır. Tabiki buna ek olarak v4 motordan çıkan yüksek torkuda unutmamak lazım.
    VFR 800'üde çok düşündüm ama, bilemiyorum yani biraz daha fazla performans istiyorum sanki. Gerçi beyaz bir VFR 800 bulursam işler değişebilir :D
    Ben Giderim O Gider, Altımda Tin-Tin Eder

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    30 TL benzin ile ; 130 - 200 km/h aralığında, devirli kullanımda ; 95 km (yani 100 km'de 7 litre) yol yaptım. Normal mi acaba ?
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    [QUOTE=ilkerrrr;2456637]
    @SilentScream

Hayırlı olsun ledler yakışmış, herhangi bi boşluk kaldımı grenajla sinyal arasında ? Bir de sanki dik köşesi aşağıya bakacak şekilde (en uzun kenarı üstte olacak şekilde) takılabilirse daha güzel duracak gibi.

/QUOTE]

evet boşluk kaldı maalesef, çok önemli değil sadece 18 dolar verdim çiftine belki başka alır takarım şimdilik böyle. Bu arada yatırmışın herhalde motoru geçmiş olsun, bence tecrübe kazanmadan r6 felan uzak dur başına iş alma...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

ben arkadaşın VFR sini kullandım, artılarıda var eksileride. Mesela + olarak tork çok iyi geliyor 600f den sonra, ayrıca motor yola çok iyi oturuyor ve oldukça rahat. - ise 600f den sonra biraz yavaş geliyor hızlanması sert değil, ayrıca hantal biraz ağır yani. Ama çok güzel motor bencede...

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Herkese günaydın arkadaşlar. Bugün ufak bi kaza yaptım Ataşehir de 2. köprüye bağlanmak için shell e doğru inerken sağ şeritte ilerliyordum. Önümdeki minibüs pat diye durunca, sol tarafa kırdım ama kurtaramadım. Sağ manetin ordan sıyırıp-vurma karışımı bişey oldu. sonra motor altımda balık gibi sağa-sola oynamaya başladı, düz tutamıyordum motoru 50 60 metre o şekilde gittikten sonra motor düz gitmeye başladı. Benzincide yakındı Allah'tan girdim bi nefes aldım.

İşin ilginci dün arkadaşlarım kısa manet almışlardı doğum günü hediyesi. Onları takmış olsam serce ve yüzük parmağım ya kırılacak yada kopacaktı. Şuanki manetlerim orjinal manet olduğundan yamulup carpma etkisini emip parmaklarımı korumuş. Şans mı diyeyim ne diyeyim artık.

Zaten benzinciye girer girmez parmaklarıma baktım. 7-8 ay once arkadaşımın parmagı kırılmıştı benzer bi kazada.

Verilmiş sadakam varmış diyelim.

Motosikleti
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster

evet boşluk kaldı maalesef, çok önemli değil sadece 18 dolar verdim çiftine belki başka alır takarım şimdilik böyle. Bu arada yatırmışın herhalde motoru geçmiş olsun, bence tecrübe kazanmadan r6 felan uzak dur başına iş alma...
    Sağol ^^ Küçük birşeydi ya, koruma topuzları sağolsun ucuz atlattık, ceket yoktu ama üstümde, dükkanın arkasından önüne alıyordum motoru, giymedim bende ceketi, kolumda ufak bir yarayla atlattım, motordada egzozun altındaki kelepçede ufak bir hatıra kaldı Bu aralar eğitimler dolu dizgin, gs-2, gs-3 hızımızı alamadık nerde eğitim bulsak katılıyoruz :D Motor sürüşüm baştan aşağı değişti, eskisi gibi pervasız değilim :=)

horizonriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000 RR
    Herkese günaydın arkadaşlar. Bugün ufak bi kaza yaptım Ataşehir de 2. köprüye bağlanmak için shell e doğru inerken sağ şeritte ilerliyordum. Önümdeki minibüs pat diye durunca, sol tarafa kırdım ama kurtaramadım. Sağ manetin ordan sıyırıp-vurma karışımı bişey oldu. sonra motor altımda balık gibi sağa-sola oynamaya başladı, düz tutamıyordum motoru 50 60 metre o şekilde gittikten sonra motor düz gitmeye başladı. Benzincide yakındı Allah'tan girdim bi nefes aldım.

İşin ilginci dün arkadaşlarım kısa manet almışlardı doğum günü hediyesi. Onları takmış olsam serce ve yüzük parmağım ya kırılacak yada kopacaktı. Şuanki manetlerim orjinal manet olduğundan yamulup carpma etkisini emip parmaklarımı korumuş. Şans mı diyeyim ne diyeyim artık.

Zaten benzinciye girer girmez parmaklarıma baktım. 7-8 ay once arkadaşımın parmagı kırılmıştı benzer bi kazada.

geçmiş olsun arkadaşım sadaka vermeyi unutma..

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Geçmiş olsun,ucuz atlatmışsın. Bu arada manet konusuna deginmen iyi olmuş. Sırf güzel görünmesi için kısa manet degişikliginin nelere sebep olabilecegini göstermiş oldun...

Motosikleti

Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın, takip hızımıza ve mesafemize daha fazla dikkat etmemiz gerektiğini hatırlatan bir senaryo olmuş Manetlerin kısa olmamasıda büyük şans, ben olsam geldiği gün takardım =))

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Alıntı ilkerrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın, takip hızımıza ve mesafemize daha fazla dikkat etmemiz gerektiğini hatırlatan bir senaryo olmuş Manetlerin kısa olmamasıda büyük şans, ben olsam geldiği gün takardım =))
    Evet sanırım takip mesafem biraz kısaydı. Bende dün takmayı cok istemiştim. ama bilmiyorum takmayı. Hatta İlkay dan yardım istemiştim haftasonu hallederiz demişti. İyikide öyle demiş.

Motosikleti
    geçmiş olsun

şu aralar bir dikkat etmek gerekiyor sanırım. ya biz dikatsiz davranmaya başladık yada sürücüler daha kasap olmaya başladılar.

bu son kazamda hele ben bunu anladım gerçekten insanlar daha kasap sürücüler olmaya başladılar.bu son kazamdada adam solumda ilerliyorken sanki sağ tarafında araç yokmuş gibi üstüme kırması gibi...

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun

şu aralar bir dikkat etmek gerekiyor sanırım. ya biz dikatsiz davranmaya başladık yada sürücüler daha kasap olmaya başladılar.

bu son kazamda hele ben bunu anladım gerçekten insanlar daha kasap sürücüler olmaya başladılar.bu son kazamdada adam solumda ilerliyorken sanki sağ tarafında araç yokmuş gibi üstüme kırması gibi...
    evet kasap gibi sürüyor herkes, bizim memleket de arabayı kurallara uygun kullanan insan sayısı çok az sahiden. Yurt dışına her çıktığımda "vay be medeniyet işte bu " diyip geri dönüyorum sevgili ülkeme. Bu arada orjinal manetlerin ucundaki o kocaman topuzun kocaman olmasının sebebini de yeni öğrendim bende, parmakları korumak için. Kısa manet bende düşünüyordum ama vazgeçtim varsın koca topuzlu manet olsun...

Motosikleti
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet kasap gibi sürüyor herkes, bizim memleket de arabayı kurallara uygun kullanan insan sayısı çok az sahiden. Yurt dışına her çıktığımda "vay be medeniyet işte bu " diyip geri dönüyorum sevgili ülkeme. Bu arada orjinal manetlerin ucundaki o kocaman topuzun kocaman olmasının sebebini de yeni öğrendim bende, parmakları korumak için. Kısa manet bende düşünüyordum ama vazgeçtim varsın koca topuzlu manet olsun...
    parmak mevzusu ellerin tutuş pozisyonu ilede alakalı mesela ben parmaklarımı içeri doğru tutuyorum öyle alışmışım.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalya / Kemer:

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

virajlar müthişti :

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

Gri ve siyah cbr serisinde çok güzel duruyor....

---------- Post added at 22:26 ---------- Previous post was at 22:24 ----------

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parmak mevzusu ellerin tutuş pozisyonu ilede alakalı mesela ben parmaklarımı içeri doğru tutuyorum öyle alışmışım.

ilkay nasıl oldun.....ve motor ne alemde...
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Abi bende ice doğru tutuyorumda. Sonucta parmakları koruycaz diede keto gibi tutmanın alemi yok

Motosikleti
    VFR 800 F
    arkadaşlar bir süredir http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8986175/detay/ ilandaki motorla ilgilenıyorum da hiç araştırıp soranınız yada resımden yorum yapabilcek arkadaşlar varmıdır? Kütahyada hondanın yetkılı servısıde yok ne yazık ki

Motosikleti
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilkay nasıl oldun.....ve motor ne alemde...
    Motosikleti bu gün servise çekeceklerdi ama mobil servisin fatih taraflarına gitmesi gerekmiş polis motorlarının bir kısmına yerinde bakım yapmak için o yüzden bu gün alınamadı büyük ihtimal.

Abi bende ice doğru tutuyorumda. Sonucta parmakları koruycaz diede keto gibi tutmanın alemi yok
    :D
    bizde bu trafik oldukça mecbur öyle yapacaz gibi

bugün montajladığımız manetleride merak ettim fotoğrafta nasıl görünüyor

Alıntı Hytloth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir süredir http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8986175/detay/ ilandaki motorla ilgilenıyorum da hiç araştırıp soranınız yada resımden yorum yapabilcek arkadaşlar varmıdır? Kütahyada hondanın yetkılı servısıde yok ne yazık ki
    bu motor daha öncesinde istanbulda satılıktı sanırım yeni satılmış olsa gerek masrafı olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler