Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    @iLk@yy
    boya güzel olmuş devamını bekleriz resimlerin fakat çok mu kötüydü orjinal boyası bence boyatmasaydın hem satıcam diyodun sanırım daha kolay çıkarırdın elden.

birde genel olarak sizlere bir sorum var geçen hafta bi 600f e bakmaya gittim motorun gidon topuzu dikkatimi çekti sabit duruyor çevirdiğimde dönmüyordu,orjinal elcik ve topuz vardı üzerinde bu normalmidir sizlerde de durum böylemi şayet benim sahip olduğum motorların hepsinde dönüyordu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Benimkilerde de dönmüyor
    dönse CBR yazıSI kayacak

Uploaded with ImageShack.us
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    selam arkadaşlar nasılsınız görüşmeyeli baya uzun süre oldu bu arada bütün MT nin bayramını kutlarım , bakıyorum da bizim çako bayram falan dinlememiş yine aferin buralardan ayrılmayın yanlız ben aranızdan uzun bir süre motorsuz ayrı kalıcam o ayrı :( motor arayışlarım içerisindeyken birde baktım ne göreğim araba aldım nasıl oldu bitti bende anlamadım ama araba sahibi oldum (aslında lazımdı vakti gelmişti ) ama çok ani oldu motorun bütün parasını gödüm arabaya şimdi arabama biniyorum nasip kısmet insallah onumuzdeki sezon beni boş birakmassınızda motor sahibi olurum zaten yanlız değilim emre abi (dreamdark) de sanırım benle aynı kaderi paylaşıyo dime abi tekrardan hayırlı bayramlar akardaşlar ;)

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    @cakalaz
    resimli örneğin için teşekkür ederim peki orjinal elciklerde de durum böylemiydi?

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Vallahi hiç denemedim dönüyor mu diye Ne desem yalan olur simdi
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    selam beyler. lastiklerim bitti her gaz açışta arka lastiik yanımda, virajdyken ayrı bi kabus kaya kaya dönüyorum.
    continental alayım diyorum 700 TL seti. kullanan eden var mı ? bu markayı tercih etme sebebim 2011 hamurlu olması. yine 2011 model başka marka ancak bu fiyatlarda bidiğiniz lastik var mı?
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben Rize'de lastik bulamadığım için, 2011 üRETim tarihli Shinko 180-55-17 taktım benim F'e... kesinlikle söylenenlerin aksine; yok tutusu cok sağlam bir lastik.2010 dan sonra zaten shinko ların malzemelerinde değişiklikler oldu
    Fakat ön arka bitmeye yaklasınca; Michelin Pilotpower 2CT alacağım
    takımı 800 civarı bir rakam
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam beyler. lastiklerim bitti her gaz açışta arka lastiik yanımda, virajdyken ayrı bi kabus kaya kaya dönüyorum.
    continental alayım diyorum 700 TL seti. kullanan eden var mı ? bu markayı tercih etme sebebim 2011 hamurlu olması. yine 2011 model başka marka ancak bu fiyatlarda bidiğiniz lastik var mı?
    selamlar ben dün metzeler m3 2011 10.hafta lastik aldım cifti 575 lastigin yan taraflarının hamuru bir başka güzel düşünürsen senin icin bulmaya ugrasırım

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    lastik konusunda doğanın kullandığı lastik hakkında kendi yorumlarından başka bir bilgimiz yok profesyonel olarak

ama michelin pilot povert 2ct ile m3 arasında bazı farklar var.
    bunlara gelecek olursak. m3 kuru zeminde yol tutuşu olarak daha başarılı ama ıslak yolda 2ct m3'e göre üstün. virajda motosiklete yön verebilme kabiliyeti 2ct'de daha başarılı. 2ct çift hamur bileşenli m3 ise orta yumuşaklıkta bir hamura sahip. yeni uyandığım için bunlar şimdilik aklıma gelenler.

bunun haricinde ön lastiğimide arka lastiğim gibi pilot pover 2ct olarak değiştirdim 2 gün önce.tabi motorumun boya işlemleri bitmediği için henüz yol performansı hakkında yorum yapamayacağım. ama arka lastiğim ile ilgili yorum yapabilirim. virajda düşük vitesteki ani gaz açmalarda çizgisinden biraz çıkabiliyor ama asla yolu bırakmıyor. lastik ısındıktan sonra yol tutuşu fark edilir bir şekilde değişiyor. ama soğukkende viraja girmekten çekinmedim hiç. dediğim gibi biraz savurma yapıyor ama yolu bırakmıyor kolay.aslında bu savurma iyi kullanılır ise daha keskin viraj dönülebilir belki. yeni ön lastiğim ile yola çıktıktan sonra yeni yorumlarımı yaparım net olarak

emircim bu arada sende ne lastik vardı? o bitik lastiklerle yanlamanında dadından yinmez aslında viraj çıkışlarında tatlı tatlı
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı Holocaust46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar ben dün metzeler m3 2011 10.hafta lastik aldım cifti 575 lastigin yan taraflarının hamuru bir başka güzel düşünürsen senin icin bulmaya ugrasırım
    İstanbuldan nereden aldın acaba. iletişim bilgilerini verebilirsen çok makbule geçer.

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Rize'de lastik bulamadığım için, 2011 üRETim tarihli Shinko 180-55-17 taktım benim F'e... kesinlikle söylenenlerin aksine; yok tutusu cok sağlam bir lastik.2010 dan sonra zaten shinko ların malzemelerinde değişiklikler oldu
    Fakat ön arka bitmeye yaklasınca; Michelin Pilotpower 2CT alacağım
    takımı 800 civarı bir rakam
    önyargı olacak belki çünkü shinko hiç kullanmadım ama markanın ismi bile korkutuyo beni

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik konusunda doğanın kullandığı lastik hakkında kendi yorumlarından başka bir bilgimiz yok profesyonel olarak

ama michelin pilot povert 2ct ile m3 arasında bazı farklar var.
    bunlara gelecek olursak. m3 kuru zeminde yol tutuşu olarak daha başarılı ama ıslak yolda 2ct m3'e göre üstün. virajda motosiklete yön verebilme kabiliyeti 2ct'de daha başarılı. 2ct çift hamur bileşenli m3 ise orta yumuşaklıkta bir hamura sahip. yeni uyandığım için bunlar şimdilik aklıma gelenler.

bunun haricinde ön lastiğimide arka lastiğim gibi pilot pover 2ct olarak değiştirdim 2 gün önce.tabi motorumun boya işlemleri bitmediği için henüz yol performansı hakkında yorum yapamayacağım. ama arka lastiğim ile ilgili yorum yapabilirim. virajda düşük vitesteki ani gaz açmalarda çizgisinden biraz çıkabiliyor ama asla yolu bırakmıyor. lastik ısındıktan sonra yol tutuşu fark edilir bir şekilde değişiyor. ama soğukkende viraja girmekten çekinmedim hiç. dediğim gibi biraz savurma yapıyor ama yolu bırakmıyor kolay.aslında bu savurma iyi kullanılır ise daha keskin viraj dönülebilir belki. yeni ön lastiğim ile yola çıktıktan sonra yeni yorumlarımı yaparım net olarak

emircim bu arada sende ne lastik vardı? o bitik lastiklerle yanlamanında dadından yinmez aslında viraj çıkışlarında tatlı tatlı
    son aldığım makinenin üzerinde pirelli diablo vardı. 7 bin kilometre kullanmışım bunları ki aldığımda zaten üretim tarihi olarak eskilerdi ama sert hamurlu olduğu için idare ettim bi şekilde. ama artık öyle bi haldeler ki istisnasız her virajda düşük sürat yüksek sürat fark etmiyor ciddi oranda savuruyor, acemi bi sürücüyü kaza yaptıracak seviyede. ön lastik ise kontra taleplerime resmen direniyor. tatil biter bitmez alacağım lastik artık taksitle kredi kartıyla bakıcam çaresine
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Metzeler M5 kullanıyorum çok memnunum açıkçası, Michelin de kullandım ama M5 çok daha çabuk ısınıyor ve kuru zemin performansı daha iyi. Yağışlı havada da kullandım, performansı çok iyi bence. 2010 hamurları 700 tl civarı ben 2011 hamur almıştım 850 tl civarına...

Motosikleti
    bu yılın lastik testlerindeki liderlik diablo rosso diye hatırlıyorum. hatta yağışlı havadaki performansıylada hayli göz doldurdu diye bir yorum vardı sanki.
    hatta link burada
    http://www.motospor.org/haber/2772-y...astigi-ka.html okuyabilirsiniz.

sonrasında bu gün motosikletimin yanına uğradım tekrardan.
    ön lastiğimi değiştirmiştim 2 gün önce ve depoyuda montajadım.
    gayet çıplak bir görüntü var halen daha ama deponun olması baya değiştirdi motorun çıplak görünüşünü en azından...

By ilkyy at 2011-08-31

By ilkyy at 2011-08-31

By ilkyy at 2011-08-31

By ilkyy at 2011-08-31

By ilkyy at 2011-08-31

By ilkyy at 2011-08-31

stund bike tarzı bir görünüşü oldu sankim

birde o kırmızı kabloyu soracak olan olursa (=
    kendileri benim geçtiğimiz aylarda yapmış olduğum radyatör fanını manual olarak açmamı sağlayan düğmenin kabloları. radyatör fan müşürünü değiştiremedim halen daha müsait bir zamanda onuda halledeceğim. ama yenisini takıncada iptal etmeyi pek düşünmüyorum. motorun içinde dolaşan sıvıyı sadece müşürün çalışacağı ısılara göre daha aşağıda tutuyor. bu sayede motor daha rahat çalışıyor trafikte zorlanmıyor dur kalklarda. ama fanın sürekli açık olmasıda aküyü zorlamıyor değil bu arada parantez içinde hatırlatayım. yani kullanırken abartmamak gerekiyor biraz

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    güzel olmus kanka ama onun jant stikerlerını cıkart artık. bide sen bunun naked kullan dah ahoş olmus :D
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel olmus kanka ama onun jant stikerlerını cıkart artık. bide sen bunun naked kullan dah ahoş olmus :D
    jant stickerlarını seninle beraber sökecez (=

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    İstanbuldan nereden aldın acaba. iletişim bilgilerini verebilirsen çok makbule geçer.

önyargı olacak belki çünkü shinko hiç kullanmadım ama markanın ismi bile korkutuyo beni

son aldığım makinenin üzerinde pirelli diablo vardı. 7 bin kilometre kullanmışım bunları ki aldığımda zaten üretim tarihi olarak eskilerdi ama sert hamurlu olduğu için idare ettim bi şekilde. ama artık öyle bi haldeler ki istisnasız her virajda düşük sürat yüksek sürat fark etmiyor ciddi oranda savuruyor, acemi bi sürücüyü kaza yaptıracak seviyede. ön lastik ise kontra taleplerime resmen direniyor. tatil biter bitmez alacağım lastik artık taksitle kredi kartıyla bakıcam çaresine
    ilser motordan aldım ben lastikleri. 2011 16. hafta yanlısım yoksa. sahibindende bulmuştum üstelik. 575 lastiğe verdim 25 TL de işçilik aldı ilkonce cok yadırgadım lastik acaba sorunlumudur diye. 3 gün once taktırmıstım lastigi 400 km yapmışım. Bi sorun cıkarmadı aksine yola uhu gibi yapışıyor. rodaj süresi yeterlimidir acaba sizce?

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    bugün biraz gezdim ankara çevresinde, detaylar :

Yapılan yol : 250 km
    Alınan yakıt : 65 TL
    Ortalama tüketim : 6.2 lt
    Ortalama hız : 120 km/h (bi kaç kere 180 km/h gibi hızlara çıktım)
    Fotoğraflar :

Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    arkadaşlar merhaba. motorumun aküsü bittiği için seleyi açmam lazım ama sanırım anahtar bozulmuş seleyi yerinden çıkaramıyorum. biraz zorladım ama elimde kalır endişesiyle fazla yüklenemedim. daha önce başına gelen varsa pratik bir yolu var mıdır bildiğiniz?

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    aynı sorun suan hala bende war. selenin kilitlendigi noktaların altında bez yada ona benzer bişeyler varsa onlar acılmasını önlüyor olabilir. Ben sag elle anahtarı cevirmeye calısırken sol elle seleyi, sağ taraftan parmaklarımla takarak cekiyorum anlatması biraz zor oldu ama kafanda canlandırabilirsen işe yarıyor

arkadaşlar bu arada istanbul parka gelecek varmı aranızda haftasonu?

Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Alıntı Holocaust46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorun suan hala bende war. selenin kilitlendigi noktaların altında bez yada ona benzer bişeyler varsa onlar acılmasını önlüyor olabilir. Ben sag elle anahtarı cevirmeye calısırken sol elle seleyi, sağ taraftan parmaklarımla takarak cekiyorum anlatması biraz zor oldu ama kafanda canlandırabilirsen işe yarıyor

arkadaşlar bu arada istanbul parka gelecek varmı aranızda haftasonu?
    iki kişi denedik tornavida el ne varsa denedik açılmadı maalesef. :(

1sthanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki m800
    arkadaşlar iyi akşamlar. bir kac cbrr 250'lik kardeşleriniz olarak pazar günü 14:00 da sahilde toplanıcaz. 600 lükleride aramızda gormekten mutluluk duyarız. pazar günü ortaköy meydan civarlarında toplanıyoruz sahilde sürüp bebekte birşeyler içip istinye parkta yemek yicez. sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız. sorularınız için özel mesaj gnderebilirsiniz. teşekkürler iyi aksamlar herkese.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler