Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acele etme bence, hesabını kitabını yap, olmadı 2.el temiz bir VFR almaya çalış. Şöyle beyazından bulursan da tadından yenmez.
    Hemi de nasıl yenmez yanında yatılır onun

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30507740/detay

Gözüm bunda yeni girilmiş ilan... Bir teklif attım bakalım ne diyecek...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemi de nasıl yenmez yanında yatılır onun

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30507740/detay

Gözüm bunda yeni girilmiş ilan... Bir teklif attım bakalım ne diyecek...
    Gözünden kaçmış sanırım; GS Plaka bu motor.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    beyler selam;
    ani ve plansız çıktığım 2000 km lik izmir seferihisar kuşadası aydın seferimden bu gece döndüm.
    Çok şükür problemsiz sıkıntısız kazasız belasız gittim geldim.
    Bu aralar viraj çalışmalarına hız verdim yolda da köroğlu belinde, uşak virajlarında biraz deneme şansım oldu.
    Arka lastiğimin son hali bu. Yorumlarınızı almak istedim sanırım 1 cm altında bi kısım kaldı asfalta değmeyen. Ama ne kadar uğraşsam da pegin altı yere değmiyor sanırım track day organizasyonuna katılıp pistte uğraşmak gerekiyo bunun için

bu da motorumun enduro kadar yük taşır hali :

.....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Arkadaşlar motorumu satılığa çıkardım hepinizin haberi olsun ilgilenen arkadaşlar varsa ilanını da koydum.
    Bildiğiniz gibi kaza yok boya yok değişen lokal boya falan yok tamamen orjinal üzerinde Xenon takımı yoshimura trioval egzos ve filtre var .
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30403991/detay

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Gözünden kaçmış sanırım; GS Plaka bu motor.
    Doğru öyle ama vfr olunca gözü görmüyor insanın Hem benim kızımın adı da Sena Gül, Gül Sena derim artık napalım
    Az önce gittim baktım çok iyi durumda görünüyor ama ön çamurluk değişmiş... Bakalım anlaşabilecek miyiz...

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler selam;
    ani ve plansız çıktığım 2000 km lik izmir seferihisar kuşadası aydın seferimden bu gece döndüm.
    Bu aralar viraj çalışmalarına hız verdim yolda da köroğlu belinde, uşak virajlarında biraz deneme şansım oldu.
    Arka lastiğimin son hali bu. Yorumlarınızı almak istedim sanırım 1 cm altında bi kısım kaldı asfalta değmeyen. Ama ne kadar uğraşsam da pegin altı yere değmiyor sanırım track day organizasyonuna katılıp pistte uğraşmak gerekiyo bunun için

Vayy Emir'im iyi gezmişsin vallahi, bizim bu yaz çıktığımız yolculuğa benzer bir güzergah olmuş.
    Motoru da güzel yatırmışsın ama pegleri değdireceğim diye yollarda kasma bence daha fazla, en güvenlisi dediğin gibi pistte denemek.
    Bu arada bakıyorum benim çantalardan da almışsın, yatıp kalkıp dua ettin di mi onlara, dünyayı alıyor içine.
    Motorun enduro kadar yük + artçı bile taşıyor merak etme. Bu da bizim tatil yolundaki halimiz, yağmur ihtimaline karşı çantaların yağmurluklarını da takmıştım:

Uploaded with ImageShack.us

Alıntı bguclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumu satılığa çıkardım hepinizin haberi olsun ilgilenen arkadaşlar varsa ilanını da koydum.
    Bildiğiniz gibi kaza yok boya yok değişen lokal boya falan yok tamamen orjinal üzerinde Xenon takımı yoshimura trioval egzos ve filtre var .
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru öyle ama vfr olunca gözü görmüyor insanın Hem benim kızımın adı da Sena Gül, Gül Sena derim artık napalım
    Az önce gittim baktım çok iyi durumda görünüyor ama ön çamurluk değişmiş... Bakalım anlaşabilecek miyiz...
    Hayırlısı olsun.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Emre,
    çantalatı seyahat için bi arkadaşımdan ödünç aldım ama kendim de almayı düşünüyorum gerçekten çok kullanışlılar, yalnız ben de orjinal arka sinyaller olduğu için çok geriye bağlayamadım çantaları ve yolcu pegleri çantaların altında kaldı,sen nasıl çözüm buldun bu soruna ??
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

pg13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı bguclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ikimizi de üzmeyecek bir fiyatta anlaşabilirsek ben yoshimura egzozuna talibim

Emre,
    çantalatı seyahat için bi arkadaşımdan ödünç aldım ama kendim de almayı düşünüyorum gerçekten çok kullanışlılar, yalnız ben de orjinal arka sinyaller olduğu için çok geriye bağlayamadım çantaları ve yolcu pegleri çantaların altında kaldı,sen nasıl çözüm buldun bu soruna ??
    Benim arka sinyaller küçük biliyorsun, ama yinede çok geriye çektim mi dediğin gibi sinyallere değiyordu çantalar, buna rağmen Yeşim ayaklarını biraz önde tutarak peglere koyabiliyordu.
    Sonrasında açılır kapanır plakalığı yaptığımda, plakalığı geriye doğru açıyorum ve sinyaller de geriye gidince sorun kalmadı.
    Bir de çantaların ara bağlantı cırtlarını biraz kısa tutarsan, daha az sarkıp baskı yapar yanlardan sinyallere.

Alıntı pg13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ikimizi de üzmeyecek bir fiyatta anlaşabilirsek ben yoshimura egzozuna talibim
    Ozan'ım sen bulamadın mı hala egzoz yahu?

Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Emre selam,

Açılır kapanır plakalığı nerden temin edebilirim? motorumun eski sahibi plakalığı kesip plakayı sele altına takmış. biraz özensiz yapılmış çirkin duruyor.

Alıntı ugurersop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre selam,

Açılır kapanır plakalığı nerden temin edebilirim? motorumun eski sahibi plakalığı kesip plakayı sele altına takmış. biraz özensiz yapılmış çirkin duruyor.
    Selam,
    Plakalığı aşağıdaki arkadaştan almıştım, hatta şimdi farkettimki ilanına benim motorun fotolardan da koymuş.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...lik-seti/detay

Motosikleti
    HYO GT 250R
    slm arkadaşlar 600f lerin ampul tipi ne acaba

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı celaltan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar 600f lerin ampul tipi ne acaba
    H tipi ampul kullanmakta.

H7 oluyor galiba 600F inki.

4000k-5000k mavi H7ler bence makina icin idealdir yagmurda kullanimda biraz zayif kalsada gece iyi bi aydinlatma saglar.
    We are many...

Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    selamlar,

avrupa yakasında iyi bir usta öneriniz var mıdır arkadaşlar? Güzel bir bakıma sokmak istiyorum motoru.

bir de direksiyon amortisörü taktırmak istiyorum ama Türkiye'ye ithal eden firma pek yok sanırım. bu konuda önerisi olan var mı?

teşekkürler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:55 ----------

Selam,
    Plakalığı aşağıdaki arkadaştan almıştım, hatta şimdi farkettimki ilanına benim motorun fotolardan da koymuş.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...lik-seti/detay

teşekkür ederim. gayet güzel bir uygulama olmuş senin motorundaki.

[QUOTE=ugurersop;2142165]selamlar,

avrupa yakasında iyi bir usta öneriniz var mıdır arkadaşlar? Güzel bir bakıma sokmak istiyorum motoru.

bir de direksiyon amortisörü taktırmak istiyorum ama Türkiye'ye ithal eden firma pek yok sanırım. bu konuda önerisi olan var mı?

teşekkürler...[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:55 ----------

direksiyon amortisörü türkiyede maalesef yok. aparatları biraz teferruatlıdır bu yüzden mutlaka aparatları ile birlikte al. ucuz bir amortisör bulup ,aparatları bi şekilde hallederim dersen hata yaparsın.. yanlış hatırlamıyorsam 954 RR ile aynı olması lazım. ama yinede araştır. 600f in en büyük eksileri zaten direksiyn amortisörü ve zayıf frenleridir. kazasız sürüşler dilerim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:25 ----------

beyler selam;

lastiklerin yaaklarını sıfırlamak için trackday e falan gerek yok aslında .
    bunu caddede yapabilirsin.hatta pegleri bile sürte bilirsin. tecrübe ile sabittir.
    ancaakkk bunun için motorundaki o lastiklerden kurtulup pirelli sc2 tarzı bişey takman senin için daha güvenli olur.sadece lastik işçözmez bu konuda biraz daha cesaretlenip birazda geliştirmen lazım kendini.

lastiğimin cadde sürüşünden sonraki hali

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Valeo;
    Hocam yorumun için çok teşekkür ederim. Haklısın lastik konusunda, kısmetse yeni sezon başında super corsa takıcam ben de, kısa bi süre kullanmıştım hakkaten harika hamurlu bi lastik.
    Bi de viraj konusunda sıkıntım, bugüne kadar ne yapabilir konuma geldiysek hepsini deneme yanılma metodu ve kendi kendine çalışarak öğrenebildim, peşinden gidip takip öğrenecek tecrübeli biri yoktu yanımızda, eğitimsizlik ya da yanlış bilgi çok sınırlıyo her alanda, hem virajda hem frenajda. motorun limitlerini bilip o limite yaklaşabilmem için sanırım işi iyi bilen arkadaşlarla sürüş yapmam lazım bolca ama maalesef uygun çevre olmayınca zor oluyor.

alpera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 f
    Alıntı Baytar_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle yeni motorun hayırlı olsun... Bende 600f imi sattım.. Şimdi binlik cbr bakıyorum...

Deneyimlerini paylaşırsan seviniriz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:30 ----------

Öncelikle aramıza hoş geldin.. Allah kaza bela vermesin... Kazasız uzun soluklu sürüşler dilerim...
    teşekkurler ..yeni yazabılıorum kusura bakma..
    1000 rr konusunda cok olmasada yaklasık 2500 km oldu cok cabuk tepkı veren bı motor.gerek vırajı mukemmel..fren r1 e kıyasla kat kat ıiyi.dusuk devırlerde vıtes düşmeden cok cabuk toparlıya bılıo.mukemmel bi süratlenmesi var.hararet olayına gelınce f lerdekı gıbı 105 110 aaralıgını gormuo bıle tabı kullanım ve dur kalk lar gore degısır.
    ama şu bı gercek kı sakin ince ince kullanayım dıosan cok yoruyor.
    yakıt konusuna gelınce 100-140 gıdersen yaklasık 6-7 lıtre aralıgnda
    200+ da 9 lıtre cıvarı yakıtı cok fazla degıl yanı ama benım motor boş fabrıka ayarlarına gerı dön tuşuna basılmasına gerek yok yanı ) bi k&n rs 5 takılsa 1 1.5 lıtre fark olur kesın..

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=VALEO;2142200]
    Alıntı ugurersop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,

teşekkürler...[COLOR="Silver"]

direksiyon amortisörü türkiyede maalesef yok. aparatları biraz teferruatlıdır bu yüzden mutlaka aparatları ile birlikte al. ucuz bir amortisör bulup ,aparatları bi şekilde hallederim dersen hata yaparsın.. yanlış hatırlamıyorsam 954 RR ile aynı olması lazım. ama yinede araştır. 600f in en büyük eksileri zaten direksiyn amortisörü ve zayıf frenleridir. kazasız sürüşler dilerim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:25 ----------

lastiklerin yaaklarını sıfırlamak için trackday e falan gerek yok aslında .
    bunu caddede yapabilirsin.hatta pegleri bile sürte bilirsin. tecrübe ile sabittir.
    ancaakkk bunun için motorundaki o lastiklerden kurtulup pirelli sc2 tarzı bişey takman senin için daha güvenli olur.sadece lastik işçözmez bu konuda biraz daha cesaretlenip birazda geliştirmen lazım kendini.

lastiğimin cadde sürüşünden sonraki hali
    Abi lastige bittim valla tebrikler bende de serce parmagimin yarisi kadar bi iz kaldi ama pegler degicek diye korkuyorum.

Bu arada gidon damperi soran arkadasa arastirmasi icin bi kac tavsiye
    Ohlins
    GPR
    Hyperpro

Bende hyperpro nun rsc 600RR icin olan modeli var yeni aldim memnunum.
    22 kademeli ve gayet yeterli aparatlari ile geldi tabi Turkiye ye kargo nasil olur bilmiyorum ama takmasi falan cok kolay bi ingiliz anahtari ve 2 alyan anahtari ile cok basit bi sekilde takiliyor.
    We are many...

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Herkese selam temiz 600f satan bileniniz varsa haber werebilirseniz sevinirim. aradığım bi kaç marka ve model var içlerinden birini almayı planlıyorum.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    2005 model kırmızı 29.000 civarında sıfır lastik ben sattım arkadaşıma ama o binemedi ve oda satıyor... 12 tl istiyor ama uygun birşeyler yaptırmaya çalışırım.. Temiz motordur...
    m.dulger

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler