Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    bugün youtube de bir video seyrettim;

http://www.youtube.com/watch?v=RwiOyq2Q9-I

100.000 mil(160.000 km) yapmış
    altındaki açıklamada motorun artık 177.428 mil(283.884 km) iflas ettiğini yazmış... İnşallah hepimize bu km.leri yapmak nasip olur....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çeşme'den selamlar beyler,
    Kısa kısa aktarayım, dönüşte uzun uzun konuşuruz; uzun yolda artçılı ve bagajlı ortalama 90-120 km/h süratte yakıt tüketimini 1 depo ile 300 km.'ye kadar düşürmeyi başardım.

Görüşmek üzere..

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısa kısa aktarayım, dönüşte uzun uzun konuşuruz; uzun yolda artçılı ve bagajlı ortalama 90-120 km/h süratte yakıt tüketimini 1 depo ile 300 km.'ye kadar düşürmeyi başardım.

Görüşmek üzere..
    iyi eğlenceler iyi yolculuklar
    Drift Religion

brl06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yokki
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar bu ebay pek çok üründe avantajlı fiyatları var hakikaten ama işte hiç yurt dışından siparişle bişey almadım ve de beklemeye hiç tahammülüm yok. Aslında geçen ay sipariş versem benim de elime gelirdi ama para ayarlayamadım geciktim.
    Hem sinyal hem ön cam 50 dolar hem de kargosuyla birlikte hakkaten çok uygunmuş keşke ben de alsaydım :(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:05 ----------

bu arada SBS marka fren balatası aldım. ön fren için 4 adet balata 90 tl. akşam takıcam bakalım performansı nasıl ebc'ye göre .
    bence beklemeye değer.

kemalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f

Görüşmek üzere..
    Emre hayırlı yolculuklar.Dönüyosun herhalde artık.Mola yerlerinde fazla yemek yemeYakıt sarfiyatın artmasınbende buralarda tüh be.ahh vahh demiyeyim emi.Akılmda kaldı Didime giderken yolda yediklerin valla.

Motosikleti
    CBR 600 F
    Alıntı axewar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün youtube de bir video seyrettim;

http://www.youtube.com/watch?v=RwiOyq2Q9-I

100.000 mil(160.000 km) yapmış
    altındaki açıklamada motorun artık 177.428 mil(283.884 km) iflas ettiğini yazmış... İnşallah hepimize bu km.leri yapmak nasip olur....
    İflas sebebi de yolda giderken yağ birikinitisi sebebiyle motoru düşürüp yerdeki çıkıtıya çarpıp talihsiz şekilde motor alt bloğunun kırılması sebebiyle oluyor...

Sıkıntı motorda değil kazada bu kadar sağlam bir mekaniği var cbr ın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:10 ----------

Görüşmek üzere..
    Tebrikler budur işte daha ne olsun... (4,99 lt / 100 km muhteşem veri)

Kazasız belasız iyi yolculuklar dilerim, dönünce müsait bir vakit toplanıp görüşelim

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    Alıntı mihaink adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İflas sebebi de yolda giderken yağ birikinitisi sebebiyle motoru düşürüp yerdeki çıkıtıya çarpıp talihsiz şekilde motor alt bloğunun kırılması sebebiyle oluyor...

Sıkıntı motorda değil kazada bu kadar sağlam bir mekaniği var cbr ın
    evt belli ki nazar değmiş motora
    Drift Religion

efekarahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı mihaink adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. vitese geçirmeden önce ayanızla iterek motora hafif bir hareket verin, vites pedalına hafifçe basarak motor hareket halindeyken vitesi geçirin ses olmayacak yada çok azalacaktır.

Özellikle vites büyütmeden önce ayak ucunuzla pedalın boşluğunu aldıktan sonra debriyaja basıp değiştirin hem ses olmayacak hem de dişlilerinizi korumuş olacaksınız.

Birde zincirin yağlı/bakımlı oluşu ve 30mm toleranslarına uygun gerginlikte olması da vites geçişlerini çok olumlu yönden etkiler, haddinden fazla gergin zincir pozisyonunda vites geçişleri sert ve rahatsız edici olur.
    Teşekkür ederim verdiğiniz faydalı bilgiler için, sayenizde çok önemli bilgiler edindim

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Görüşmek üzere..

guines rekorlarının türkiye twemsilcisini arıyalım hemen...valla helal 1depo=300km
    daha ne olsunnnn..

bu arada iyi tatiller..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F

Görüşmek üzere..
    Emre öncelikle iyi yolculuklar. 1 depo ile 300 Km çok iyi yaw ve artçı ile çanta var çok iyi yaww...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:44 ----------

Alıntı efekarahan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğin şeyi çok iyi anladım ben de üniversitede iken bir flash vardı.Vitesi 3 den 2 ye düşürken çok rahatsız edici bir ses ve sürtünme oluyordu.Bunu önlemek için ben de aragazı veriyordum ve o sürtünme meydana gelmediği için vites geçişlerim sorunsuz oluyordu ama sonunda elmecbur derler ya hani baskı balatayı değiştirmiştim fakat beni bayağı bir idare etmişti

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:42 ----------

O dediğin irkilme vitesi 1 e atarken benim motorda da oluyor. Ama müthiş gaza getiriyor adamı yani Kesinlikle orjinalliğinden kaynaklandığını düşünüyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:45 ----------

Sevgili kardeşim dediğin ayarı yaptırdım manetlerden. Ustam yine de fazla debriyaj telini germek istemedi. Debriyajın, olabildiğince, baskı balatanın sağlığı için yukardan kavraması gerektiğini ve debriyaj telinin de gevşek kalması gerektiğini söyledi. Ve sonuç aynen dediğin gibi oldu.Şu anda o sesi artık almıyorum çok az bir miktarda ses var o da zaten normal yani
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler
    Yakında fotoları yüklerim
    Çok iyi ozaman irkilmenin zararı yoksa hoş bir durum yaniii..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:47 ----------

Arkadaşlar bu arada cam için bir kaç link buldum ;

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...=STRK:MEWAX:IT

Arkadaşlar motorunuza alarm taktıran varmı? Bana ne öneririsiniz alarm konusunda?
    Saygılarımla...

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorunuza alarm taktıran varmı? Bana ne öneririsiniz alarm konusunda?
    Alarmlı disk kilidi kullanıyorum. (motorun sarsılmadığı) ufak bir rüzgarda bile mükemmel sesiyle görevini yerine getiriyor...

Bugün motorumu şirketimin içinde olduğu siteye sokamadım. Karşı otoparkta kaldı bir süre..

Bi baktım, bi dalıpta düşündüm. Acaba motorda (grenaj,gidon,bagaj vb.) biryerlere sim kartmı saklasam diye.. Çalınsa elimle koymuş gibi bulurum.

Masrafı:
    Sim kart: Artık bedava
    Kontör: 3 ayda bir 20 TL (biriktikçe yılda bir kere uzun uzun konuşulur)

Bu bahsettiğim olay eğer tek başına sim kart ile olmuyorsa ucuz bir telefonlada halledilebilir... Bir ara bu forumda da geçmişti bu konu... Sonuç ne oldu bilmiyorum..

sevgili abilerim ben 600rr almak istiyorum bi arekadaşım yeni aldı motor kullanmasını hiç bilmiyordu onda başladı çok kolay öğrenmesi dedi bana ısrarla al sen benden daha çabuk öğrenirsin diyor ne yapmalıyım sizce ben kendime güveniyorum :S

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    Alıntı hıztutkunu71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili abilerim ben 600rr almak istiyorum bi arekadaşım yeni aldı motor kullanmasını hiç bilmiyordu onda başladı çok kolay öğrenmesi dedi bana ısrarla al sen benden daha çabuk öğrenirsin diyor ne yapmalıyım sizce ben kendime güveniyorum :S
    daha önce hiç tecrübeniz var mı? varsa nedir? ona göre yanıt verelim.
    hiç vitesli motosiklet kullandınız mı? Kullandıysanız kaç cc ve kaç km yol yaptınız vs. bilgi verirseniz faydalı oluruz...

sevgili axevar 125 cclik kullandım ve öbür düz vitessiz motorları çok sürdüm onlarda tecrübem var şehir içinde kullandım ama artık beklemek istemiyorum almak istiyorum çok seviyorum motorsikleti kendimede çok güveniyorum

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    Alıntı hıztutkunu71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili axevar 125 cclik kullandım ve öbür düz vitessiz motorları çok sürdüm onlarda tecrübem var şehir içinde kullandım ama artık beklemek istemiyorum almak istiyorum çok seviyorum motorsikleti kendimede çok güveniyorum
    Yeterli tecrübeniz olduğuna inanıyorsanız sizi zaten kimse durduramaz. Ama klasik olarak 150 en fazla 250 cc lik bir motorla en az 5000 km yapmalısınız. Ama ben illaki 600 cc ye bineceğim derseniz kesinlikle önce yaklaşık 1500-2000 tl koruma giysilerine ayırın(değil 600cc 125-150 cc için bile aynı rakamı ayırın). Yazın sıcağında ben bunları giymem arkadaş demeyin... Motosikleti ara sokaklarda kullanmak yerine öncelik boş düz yerlerde kullanın.(Bulunduğunuz yerde böyle bir yer var mı bilmiyorum ama kamyon ve tır parkları bu iş için ideal alanlar.

İmkanınız ve isteğiniz dahilinde uzman kişi yada kurumlardan kesinlikle teorik ve pratik eğitim alın.

Benim görüşlerimi de çok ciddiye almayın sonuçta profesyonel değilim. Kesinlikle önerilerim hatalı olabilir.
    Saygılar..

Not: Motosiklet kullanıcıları en çok ben piştim artık çözdüm bu işi dediklerinde kaza yapıyorlar. Kuru kuruya kendinize güvenmek çok büyük kazalara sebep olabilir...

Sağolun iyi dilekleriniz için arkadaşlar ve hoşbulduk

1600 km'lik yolculuğumuzu bugün itibariyle tamamlayıp İstanbul'a dönmüş bulunmaktayız.

Maşallah motorumuz bizi bu uzun yolculuk sırasında hiç üzmedi; biz de kendisiyle hoş bir jübile yapmış olduk.
    Darısı artık yeni sahibinin başına diyelim.

Gezimizle ilgili tüm detayları fotoğraflarla birlikte ayrı bir başlık açıp paylaşacağız, linki buradan da veririm.

Sağlıcakla kalın.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Sağolun iyi dilekleriniz için arkadaşlar ve hoşbulduk

1600 km'lik yolculuğumuzu bugün itibariyle tamamlayıp İstanbul'a dönmüş bulunmaktayız.

Maşallah motorumuz bizi bu uzun yolculuk sırasında hiç üzmedi; biz de kendisiyle hoş bir jübile yapmış olduk.
    Darısı artık yeni sahibinin başına diyelim.

Gezimizle ilgili tüm detayları fotoğraflarla birlikte ayrı bir başlık açıp paylaşacağız, linki buradan da veririm.

Sağlıcakla kalın.
    Emre hoş geldin öncelikle... Güzel bir jübile olmuştur eminim... Seni yeniden aramızda görmek güzel..
    m.dulger

axevar ben zaten koruma giysilewrine para ayırdım ve yaşadığım şehirde sizin dediğiniz gibi yerler var daha öyle yeretli derecede motoru öğrenip pişmedim tabi ama kendime güveniyorum sizede dedim burdada bilen kişilerden kullnanlardan eğğitim alırım sağol herşey için

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:17 ----------

axevar bu arada baytar_77 nickli üye benim olduğum şehre daha yakın ondadnad bilhiler alabilirim eğer bunu bana layık görürse tabi

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı gkhnkzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarmlı disk kilidi kullanıyorum. (motorun sarsılmadığı) ufak bir rüzgarda bile mükemmel sesiyle görevini yerine getiriyor...

Bugün motorumu şirketimin içinde olduğu siteye sokamadım. Karşı otoparkta kaldı bir süre..

Bi baktım, bi dalıpta düşündüm. Acaba motorda (grenaj,gidon,bagaj vb.) biryerlere sim kartmı saklasam diye.. Çalınsa elimle koymuş gibi bulurum.

Masrafı:
    Sim kart: Artık bedava
    Kontör: 3 ayda bir 20 TL (biriktikçe yılda bir kere uzun uzun konuşulur)

Bu bahsettiğim olay eğer tek başına sim kart ile olmuyorsa ucuz bir telefonlada halledilebilir... Bir ara bu forumda da geçmişti bu konu... Sonuç ne oldu bilmiyorum..
    Hımm aslında olabilir. Farklı bir fikir ama ben öncelikle ya alarm yada disk kilidi almalıyım :D

Emre hoşgeldin bu arada...
    Saygılarımla...

Hoşbulduk arkadaşlar.

Buyrun tatil topiği :
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...olari-2-a.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler