Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Aragorn78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Tesekkür ederim. Orjinal siyah.

Alıntı zeymen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aragorn78 motorun çok iyi gözüküyo.. bişey sorucam bu siyah renk orijinal fabrika çıkış rengi mi, yoksa sonradan boyanıp ruhsata mı işlenmiş..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR600F
    Aragorn78 motorun gerçekten çok güzel iyi günlerde kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

[QUOTE=Aragorn78;2055911]Merhaba Arkadaslar,
    600F kardesligine bende gecen ay katildim. Motorum onceki sahibine cok tesekkur borcluyum cok temiz bakimli bir motor birakti bana ve gozu gibi bakmis. Siyah istiyordum ama genelde hep kirmizi-siyah vs vardi piyasada az miktarda da gri, benim motor cok denk geldi tam kismet işi, hayirlisi ise olsun demistim, sanirim öyle... insallah öyledir
    Yaklaşık 1500 km yaptım. Valla arabamı yilda 1-2 kez yıkatıyorum , moturumu ise nerdeyse har hafta yikiyorum Cok memnunum iyiki almisim, ona tutkum neredeyse saplanti boyutlarina varmak uzere )).
    Aman nazar deymesin.
    B@$@R :)

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Aragorn78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim, bazen isyerinde ogle arasinda 20 dk kacip tur attigim oluyor Yapmayi en cok sevdigim sey ise,
    Ozellikle gomlek gravatli ve yorucu bir isgununun sonrasinda eve gidip 10 dk sonra motor kiyafetlerimle evden cikip motoruma binip gezmek. Anlatilamaz bir keyif bana gore, bambaska bir degisim, ozgurluk duygusu ve yuzude tebessum, tum stresi kontagi atesleme konumuna getirerek enjeksiyon sesi ile "jjjjjjjjjjjjjjjjtttttttttt" toparlayip marş basip, egzozun kükremesiyle disari atmak. Sanki A ve B noktasi arasinda (ev-is) gecen monoton bir hayat kalibinda delikler acmak gibi ;)

Cok mu felsefik oldu ne?
    Güzel olmuş güzel

Alıntı Baytar_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu arada bir şey daha soracağım...

Motorun çiğ benzin atmasının nedeni nedir?
    Baytar, ilk çalıştırmada kısa bir süre çiğ benzin atıyorsa motor eğer, zaten genelde hemen hemen her araç ilk çalıştığında özellikle soğukken isinana kadar zengin karışımla çalışır.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Baytar, ilk çalıştırmada kısa bir süre çiğ benzin atıyorsa motor eğer, zaten genelde hemen hemen her araç ilk çalıştığında özellikle soğukken isinana kadar zengin karışımla çalışır.
    İlk çalışmada da atıyor çig benzin, ama bu gün sabah biraz bindim indiğimde çiğ benzin kokusu aldım, benzin sarfiyatı da arttı, benzinlikte benzin alırken nasıl duyarsın benzinin o keskin kokusunu aynı, bujilerim 12000 km yi geçti, iridyum buji ile değiştirmeyi düşünüyorum. Başka neden olur aklıma birşey gelmiyor...

Ayrıca hafta sonu 2006 model 18000 km de olan arkadaşın Honda 600f ile değiştik kullandım, benim motor bir model aşağı olmasına rağmen çok daha atak ve agresif, ama şu benzin kokusu olayı canımı sıktı..Önemli bir sorun olduğunu sanmıyorum..Ama yinede mide bulandırıyor keseyi sarsıyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:36 ----------

Moturuma taktığım led sinyaller, yarış manetleri, elcikler ve denge topuzları ile son görünümü

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Baytar_77 gule gule kullan cok guzel olmus. Elcikler Rizoma mi?
    HONDA Hayat ONDA

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Baytar_77 gule gule kullan cok guzel olmus. Elcikler Rizoma mi?
    Teşekkür ederim daha iyisi senin olsun...
    Hepsi rizoma kalitesine yakın ürünler ama rizoma değil, ama en çok manetler hoşuma gidiyor...Onları takınca motor kullanmak bir o kadar daha zevkli oldu..Hızlanmada fites geçirmeler o kadar rahat ve kolay ki, tık tık kullanmaya başlayana kadar bu kadar fark edeceğini hiç düşünmemiş tim..

@Baytar_77
    Hocam, Allah kaza bela vermesin motorun çok güzel, ayrıca elcikler gidon topuzları ve manetlerde ayrı bir şıkşık katmış.
    Kazasız belasız nice km.lere...
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Baytar_77
    Hocam, Allah kaza bela vermesin motorun çok güzel, ayrıca elcikler gidon topuzları ve manetlerde ayrı bir şıkşık katmış.
    Kazasız belasız nice km.lere...
    kardeş daha iyisi senin olsun, cümlemizi Allah kaza ve beladan bizi korusun... Birde bayan sürücülerden.. gözü ya dikiz aynasında makyajına bakıyor yada vitrinde elbise

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Hepsi rizoma kalitesine yakın ürünler ama rizoma değil, ama en çok manetler hoşuma gidiyor...Onları takınca motor kullanmak bir o kadar daha zevkli oldu..Hızlanmada fites geçirmeler o kadar rahat ve kolay ki, tık tık kullanmaya başlayana kadar bu kadar fark edeceğini hiç düşünmemiş tim..
    Eyvallah kardeş, ne guzel. Ben aldigimda elcik ve denge topuzu vs vardi bi manetler orjinal. Bayagi fark ediyosa, biraz kendimi toparlayinca bende degisiyim bari, bide zero siperlik istiyorum bakalim kismet, yavas yavas
    Benim alali 1 ay oldu ya, yagmursuz hergun aksatmadan turluyorum, göçtüm valla benzin parasindan. Hergun ofiste aksam 5'e kadar diyorum ki bugun binmiycem, bi gun ara veriyim bari diyorum, ama 5 ten sonra hele 6'da isten cikarken onunla goz goze gelince ne mumkun (isyerimin otoparkinda duruyor), hemen evden kiyafetlerimi alip geziyorum
    HONDA Hayat ONDA

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Eyvallah kardeş, ne guzel. Ben aldigimda elcik ve denge topuzu vs vardi bi manetler orjinal. Bayagi fark ediyosa, biraz kendimi toparlayinca bende degisiyim bari, bide zero siperlik istiyorum bakalim kismet, yavas yavas
    Benim alali 1 ay oldu ya, yagmursuz hergun aksatmadan turluyorum, göçtüm valla benzin parasindan. Hergun ofiste aksam 5'e kadar diyorum ki bugun binmiycem, bi gun ara veriyim bari diyorum, ama 5 ten sonra hele 6'da isten cikarken onunla goz goze gelince ne mumkun (isyerimin otoparkinda duruyor), hemen evden kiyafetlerimi alip geziyorum
    Aynen bendede öyle, binmeyeyim diyorum sabah bakıyorum güneş çıkmış, gözümün önüne trafik geliyor, amannnn boşver diyorum biniyorum motora... Ama manet konusunda kesinlikle tavsiye ediyorum. Arada bir şöyle asılıp uzayıp gitmek istiyorsan, fites geçişlerinde saniyelerin önemi var fites değiştirirken güç düşüyor mecburen bu ne kadar seri değiştirirsek o kadar güç kaybetmeden yeni fitese geçiyorsun ve toparlanman çok çabuk oluyor... o yüzden rizoma olması şart değil benim kullandığım elcikler el mesafesi ayarlı aynı rizoma gibi, böylece çok rahat çekip, fitesi geçirip bırakıyorsun...

Rizoma yanılmıyorsam tek birmanet 250tl civarında, bunun çifti o fiyatlarda yarı yarıya fiyat farkı var

kemalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Güzel olmuş güzel

Emre nerelerdesin ?Online görünce seni merak ettim.10 dk. önce klımdn geçti arayayim diye de sonra vazgeçtim.
    Beyler yaz gelince herkes açıldı bkıyorum ve bu arada da topik 100 sf olmuş.Tebrikler herkeseValla ben işlerin yoğunluğundan bu aralar motora fazla zaman bulamıyorum malasef.Ancak c.tesi ve pazar işe gidersem bine biliyorum.Toplam 30 km yani.Satıcam valla böle giderse.Kış ortasında aldım kara kışta neredeyse zincir takıp gezecektim.Şimdi havalar ısındı ben binemiyorum

İlk çalışmada da atıyor çig benzin, ama bu gün sabah biraz bindim indiğimde çiğ benzin kokusu aldım, benzin sarfiyatı da arttı, benzinlikte benzin alırken nasıl duyarsın benzinin o keskin kokusunu aynı, bujilerim 12000 km yi geçti, iridyum buji ile değiştirmeyi düşünüyorum. Başka neden olur aklıma birşey gelmiyor...

Ayrıca hafta sonu 2006 model 18000 km de olan arkadaşın Honda 600f ile değiştik kullandım, benim motor bir model aşağı olmasına rağmen çok daha atak ve agresif, ama şu benzin kokusu olayı canımı sıktı..Önemli bir sorun olduğunu sanmıyorum..Ama yinede mide bulandırıyor keseyi sarsıyor

Moturuma taktığım led sinyaller, yarış manetleri, elcikler ve denge topuzları ile son görünümü
    Bujilerini değiştir bakalım bir daha olacak mı aynı olay. Benzin hava karışımı oranının bozukluğundan kaynaklanır normalde çiğ benzin yakımı. Buji ateşlemesi yetersizliği sebep olabilir belki.

Manetlerine bittim yalnız, hem çok şık, hem de dediğin gibi belliki çok kullanışlı.
    Fiyat bilgisi alabilir miyiz?

Hüseyin Zero yerine Puig tavsiye ederim, daha kalın ve sağlam, rengi daha hoş, cam koruma fitili mevcut ve Zero kadar yüksek değil. Fiyat olarak da Zero'dan 10-20 TL pahalı olması lazım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:21 ----------

Alıntı kemalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre nerelerdesin ?Online görünce seni merak ettim.10 dk. önce klımdn geçti arayayim diye de sonra vazgeçtim.
    Beyler yaz gelince herkes açıldı bkıyorum ve bu arada da topik 100 sf olmuş.Tebrikler herkeseValla ben işlerin yoğunluğundan bu aralar motora fazla zaman bulamıyorum malasef.Ancak c.tesi ve pazar işe gidersem bine biliyorum.Toplam 30 km yani.Satıcam valla böle giderse.Kış ortasında aldım kara kışta neredeyse zincir takıp gezecektim.Şimdi havalar ısındı ben binemiyorum
    Burdayım Kemal, valla hava güzel olunca pek kapalı alanda kalmak istemiyor insan.
    Bugün zinciri temizleyip yağladım ben de, motoru da silip parlattım, cillop gibi oldu maşallah.
    Sonrasında dışarı çıkmayı hiç gözümüz yemedi ama, brandayı kapatıp aynen yerine aslan parçası.
    Üstünüze afiyet yaz günü kaptım şifayı hafiften, öksürük, burun akıntısı sürünüyorum, ama bakımlar aynen devam.

Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Bujilerini değiştir bakalım bir daha olacak mı aynı olay. Benzin hava karışımı oranının bozukluğundan kaynaklanır normalde çiğ benzin yakımı. Buji ateşlemesi yetersizliği sebep olabilir belki.

Manetlerine bittim yalnız, hem çok şık, hem de dediğin gibi belliki çok kullanışlı.

Hüseyin Zero yerine Puig tavsiye ederim, daha kalın ve sağlam, rengi daha hoş, cam koruma fitili mevcut ve Zero kadar yüksek değil. Fiyat olarak da Zero'dan 10-20 TL pahalı olması lazım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:21 ----------

Burdayım Kemal, valla hava güzel olunca pek kapalı alanda kalmak istemiyor insan.
    Bugün zinciri temizleyip yağladım ben de, motoru da silip parlattım, cillop gibi oldu maşallah.
    Sonrasında dışarı çıkmayı hiç gözümüz yemedi ama, brandayı kapatıp aynen yerine aslan parçası.
    Üstünüze afiyet yaz günü kaptım şifayı hafiften, öksürük, burun akıntısı sürünüyorum, ama bakımlar aynen devam.
    Ayne bende Emre felaket hastayım.Hele p.tesi ve salı çok kötüydüm.Çarşamba biraz iyileşir gibi oldum ama motorla gitseydim işe ,işletme müdürü kesin döverdi beni ,oğlum hem hastayım diyon hem motora biniyon diye
    Yarın binerim diye düşünüyodum ama hava yağacak gibi valla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:32 ----------

Evet evet bende sonunda yükledim fotoları ve avatarı.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Tavsiye icin tesekkurler Emre, durumu biraz toparliyinca tavsiyeler konusunda daha fazla rahatsiz edicem sizleri

Bu arada Emre ve Kemal arkadaslara geçmiş olsun ve acil sifalar dilerim.
    HONDA Hayat ONDA

Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Tavsiye icin tesekkurler Emre, durumu biraz toparliyinca tavsiyeler konusunda daha fazla rahatsiz edicem sizleri

Teşekkürler dostum.Sanada hayırlı olsun motorun.allah kaza bela vermesin

Motosikleti
    CBR600F

Ayrıca hafta sonu 2006 model 18000 km de olan arkadaşın Honda 600f ile değiştik kullandım, benim motor bir model aşağı olmasına rağmen çok daha atak ve agresif, ama şu benzin kokusu olayı canımı sıktı..Önemli bir sorun olduğunu sanmıyorum..Ama yinede mide bulandırıyor keseyi sarsıyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:36 ----------

baytar 77 motorun süper olmuş bende istiyorummm

parçaları aldığın adresi ve ya aldığıın parçaların markalarını yazabilirmisin.
    B@$@R :)

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı basarm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baytar 77 motorun süper olmuş bende istiyorummm

parçaları aldığın adresi ve ya aldığıın parçaların markalarını yazabilirmisin.
    Ankara'da bir arkadaşım var. Amerika'da bağlantıları var o gidip getiriyor, getirtiyor..Konuşayım isteyen olursa yardımcı olurum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:12 ----------

Bende bujilerden olduğunu düşünüyorum, ABD den getirtecem 4 tanesi 60-70 dolar civarında, ondan sonra sorunun çözüleceğine eminim başka sorun yok çünkü aklıma gelen veya daha önce yaşadığım..

Emre eğer bu manetleride takarsan seni kim tutar bilmiyorum,, fites değiştirirken kaybedilen güç tork kaybı bunlarda minumuma iniyor nerdeyse mutlaka tavsiye ederim...

fiyat konusuna gelince sanırım 250 tl civarında çifti... rizomalarla aynı özellikte ve onların teki 250 tl civarında çifti 500 TL gibi bir fiyat yanılmıyorsam

Alıntı kemalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayne bende Emre felaket hastayım.Hele p.tesi ve salı çok kötüydüm.Çarşamba biraz iyileşir gibi oldum ama motorla gitseydim işe ,işletme müdürü kesin döverdi beni ,oğlum hem hastayım diyon hem motora biniyon diye
    Yarın binerim diye düşünüyodum ama hava yağacak gibi valla
    Evet evet bende sonunda yükledim fotoları ve avatarı.
    Sana da geçmiş olsun Kemal, valla hava acayip sıcak, yağmur filan yok.

Sağolasın Hüseyin.

Ankara'da bir arkadaşım var. Amerika'da bağlantıları var o gidip getiriyor, getirtiyor..Konuşayım isteyen olursa yardımcı olurum.

Bende bujilerden olduğunu düşünüyorum, ABD den getirtecem 4 tanesi 60-70 dolar civarında, ondan sonra sorunun çözüleceğine eminim başka sorun yok çünkü aklıma gelen veya daha önce yaşadığım..

Emre eğer bu manetleride takarsan seni kim tutar bilmiyorum,, fites değiştirirken kaybedilen güç tork kaybı bunlarda minumuma iniyor nerdeyse mutlaka tavsiye ederim...

fiyat konusuna gelince sanırım 250 tl civarında çifti... rizomalarla aynı özellikte ve onların teki 250 tl civarında çifti 500 TL gibi bir fiyat yanılmıyorsam
    Tahmin edebiliyorum. Ama şimdilik bekleyecek, şu anda ona ayıracak bütçe yok, olursa ben rahatsız ederim zaten seni.

Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Emre kardeş hala iştemisin.Valla biz senle konuştuktan sonra iyi gazladık İsmet Usta yla.Sefam olsunSahilden geldik.Lastiklerde yeni ,yattık kalktık geldik.Bi ara denk getirelimde İsmet Ustyla sende bi gez.Adam hiç motor kullanıyomuş gibi değil.Artçı varmış yokmuş umrunda bile değil.Bide giderken hiç bişey yokmuş gibi o trafikte ellerini bırakıp kaskını takmıyomu hasta ediyo beni arkada.Ben hayatta yapamam.

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    arkadaşlar ve değerli büyüklerim http://www.sahibinden.com/bakmak_bed...QQdisplayitem? şu motora ciddi ciddi niyetlendim haziran ın 10'una kadar almayı düşünüyorum dışarıdan bana temiz gibi gözüktü fakat ilk fotoda elemanın motor üstünde duruşu beni biraz caydırır gibi oldu ama bilemiyorum sizin fikirleriniz ne yönde ?
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler