Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı kemalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm Beyler
    K&N hava filitresi kullanan arkadaşlara;Ben bu filitreyle birlikte yakıt sarfiyatının arttığını duydum.Sizce fark varmı?Yeni yeni kullanmaya alışıyorum vede bana kullandığım normal flitre ile de fazla yakmaya başladı gibi geliyor.Çünkü; İlk aldığımda 50 tl ile depoyu full leyip 240-250 km civarında gidiyordum.En son 60 tl(yaklaşık 16,5 lt)benzin aldım ve 185 km de rezerv yandı.Ne diyosunuz?
    bende yeni taktım kn filtreyi... yakıtı TL bazından hesaplayamazsın her gün zam geliyor

lt olarak hesaplaman lazım... ama hava sıcaklığı ile lastiklerin havası ve kullandığın devir çok önemli harcamanda....

taktığında performansta bir değişiklik oldumu...bende taktım ama pek birşey anlamadım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kemalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre ben dönüşte Harem t214 arafına gidip E5 den geri döndüm.Tam garaja girerken Yine rezerv yandı.(214 KM)Yani direkt devirle alakalı diyorum ben.Çünkü bu gün sen 2. vitesle giderken ben arkandan 4 le geliyodum caddede.Dönüşte de E5 de 6. vites,5000 rpm.
    Yine görüşelim.Arayı açmadanBen yine işten kaçınca tabii
    Aynen dediğin gibi, devir çok farkettiriyor.
    Bu bahsettiğin devir ve vites aralıklarında kullanmaya devam edersen, 600F ile en az benzin yakan insan olma konusunda bir rekora imza atabilirsin bu gidişle.
    Aynen, görüşelim en kısa zamanda yine.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:15 ----------

Alıntı Baytar_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yeni taktım kn filtreyi... yakıtı TL bazından hesaplayamazsın her gün zam geliyor

lt olarak hesaplaman lazım... ama hava sıcaklığı ile lastiklerin havası ve kullandığın devir çok önemli harcamanda....

taktığında performansta bir değişiklik oldumu...bende taktım ama pek birşey anlamadım...
    Bende de performans konusunda çok fazla bir değişiklik yok, ama hava girişi rahatladığı için motorun çekişi eskiye nazaran daha rahat ve kirli filtreyle yaşanılan bayılma vs. gibi sorunlar yaşanmıyor. Tabi bu bfiltrelerin en büyük güzelliği ömürlük olmaları.

Ama unuttuğumuz bir nokta var;
    Motora taktığımız performansa yönelik orjinal harici tüm yedek parçalar için (egsoz, headers, performans filtre, iridyum buji vb.), motora bir Power Commander alıp, taktığımız aksesuarlar ile birlikte Dynojet cihazı üzerinde yazılıma gerekli ayarlamaları yapmamız gerekiyor. Aksi takdirde motorun orjinal beyni, tüm taktığımız parçaları orjinal olarak algılayıp ona göre davranmaya devam ediyor.

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Piyasa 10-12 Bin TL civarında. (sahibinden.com)
    Alımı-satımı-kaskı-montu-oku-püsürü 2.000TL desek,

Toplamda 14.000TL ye gelmiş olur bana bu motor.
    Fazlamı ödüyor olurum aceba?
    Soda Ayran Cool

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı SuSpect adlı üyeden alıntı Mesajı göster

12 bin tl seviyesinde 110 hp civarı güçte 4 yaşında başka motor yok. bence gayet hesaplı bile.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Alıntı SuSpect adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bunlar zaten yapacağın harcamalar, sen motorun fiyatına bak.
    Hangi motoru alırsan al, bahsettiğin bu ekstra para çıkacak illaki cebinden.
    Ama artık alım-satım düştü; noter ücreti 36 TL gibi birşey, ruhsat devri, trafik sigortası vs. masraflarla ortalama 150-170 TL gibi bir rakam tutar.

Ortalama olarak bir aksesuar maliyeti düşünürsek;

Kask : 300-700
    Mont : 300-700
    Eldiven : 60-150
    Bot : 150-400
    Balaklava : 10-30

Toplam : 800-2000 TL arası düşünebilirsin. Ama 800 TL vereceğin takım da üst sınıf ekipmanlar tabiiki.

Motor + 1000 TL'ye kalkarsın sen bu işin altından. İstersen ekipmanları da linklerle detaylandırırım sana.

kemalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar zaten yapacağın harcamalar, sen motorun fiyatına bak.
    Hangi motoru alırsan al, bahsettiğin bu ekstra para çıkacak illaki cebinden.
    Ama artık alım-satım düştü; noter ücreti 36 TL gibi birşey, ruhsat devri, trafik sigortası vs. masraflarla ortalama 150-170 TL gibi bir rakam tutar.

Ortalama olarak bir aksesuar maliyeti düşünürsek;

Kask : 300-700
    Mont : 300-700
    Eldiven : 60-150
    Bot : 150-400
    Balaklava : 10-30

Toplam : 800-2000 TL arası düşünebilirsin. Ama 800 TL vereceğin takım da üst sınıf ekipmanlar tabiiki.

Motor + 1000 TL'ye kalkarsın sen bu işin altından. İstersen ekipmanları da linklerle detaylandırırım sana.
    Ben mont konusunda Motomax derim Emre taktın kafama O Bearing montu.Şimdi almak için düşünüp duruyom.Ama senle gidecez yine bak ona göre.Sana da aldırcam.

Valla 10 numara mont Kemal, cuk diye oturuyor insanın üzerine. Sen kırmızılı olsun diye tutturdun ama herşeyle gider o mont, hem grileri ve beyazları da dikkat çeker trafikte. O fiyata da gayet iyi bence. Yine de araştır tabi, istersen benim montun sıfırını da bir giyip dene; kalıbı güzeldir, hem yarı tekstil yarı deri, fikir sahibi olursun.
    Ben gelirim seninle yine tabi ama, alırsam o monttan bir çift alırım gelmişken; bir de aynısının bayan kesiminden yani. Ama tüm bunlar için önce bir piyango çıkması gerekiyor tabi

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    bahsettiğiniz bering phantom modeliyse hakkaten çok güzel. param olsa onu alırdım ama 700 tl cik fazla geldi.
    hem bundan sonra motor hayatıma 45 hp ile devam edicem gerek yok benim için o kadar korumaya )))
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Yok Phantom değil Emir, Bering Rafal. Daha soft model olan titanyum omuz korumalı mont. 600 TL'cik
    Hem bakarsın gün olur 45 hp 145 hp olmuş.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok Phantom değil Emir, Bering Rafal. Daha soft model olan titanyum omuz korumalı mont. 600 TL'cik
    Hem bakarsın gün olur 45 hp 145 hp olmuş.
    Allah söyletiyodur inşallah zaten bundan sonra niyetim ve isteğim hayırlı ise yeni kasa Z1000 alabilmek.
    gerçi olmasa da yine bi 2005-06 600f e de fazlasıyla razıyım . ama yine 600f alırsam kesin gümüş renk alıcam.

ya ben böyle diyorum ama bi bakıyomuşsun supermotoya alışıyomuşum sonra ktm ydi bmw 1200gs di diye enduro enduro dolaşır olurmuşum... sanmıyorum ama

Z-1000'i ben de çok beğeniyorum, naked olarak tek geçerim kesinlikle.
    Sen şu süpermoto'nun tadına bir bak da, ne tarafa gideceksin ben de merak ediyorum.
    Hayırlısı olsun.

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    geri sayım başladı
    benim olucak 600f. binicem üstüne, vurucam kırbacı.

Hadi hayırlısı bakalım.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Arkadaşlar daha yeni almış olduğum sadece 500km yol yaptığım motorumu satıyorum sebebim kız arkımla daha rahat binebileceğim bir motor almak suzuki burgman 650 düşünüyorum isteyen olursa aklında bulunsun.
    http://www.sahibinden.com/hatasiz_so...XQQdisplayitem
    yazdığım gibi hiç darbesiz kazasız boyasız bir araç.

Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Beyler yaz geldi diyelim artık ufak ufak gezmeler başladı.Motorlar bir bir çıkıyor garajlardan.Bende işe gidip geliyorum arada bir.Size sormak istedğim bir konu motorunuzu nerde ve nasıl polişing yaptırdınız?Yada yaptıran veya yapan arkadaş varmı?Ben piyasadan poliş alıp kendim yapmak istiyorum ama hangi marka iyidir bi fikrim yok.Daha önce yapan arkadaş varsa yardımlarını bekliyorum.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    meraba kemal ben Bakırköy Meguiar's ın sahibiyim istersen yardımcı olabilirim. reklam olmasın die burdan açıklama yapmıyorum.

Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Alıntı bguclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meraba kemal ben Bakırköy Meguiar's ın sahibiyim istersen yardımcı olabilirim. reklam olmasın die burdan açıklama yapmıyorum.
    Evet senin eski fotoları hatırlıyorum ben hatta bugün geriye dönük baktım da bulamadım.Sen bu işi profosyonel olarak yapıyosun dimi?Nasıl haberleşelim.Bana özelden tel verebilirmisin?

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    evet beyler. iki gündür kasıp kavuran güneş, ben noter işlerini müteakiben eve dönüş yolunda gökyüzünde olmayacakmış . devlet meteoroloji işlerinin yalancısıyım. sonunda kavuşuyorum 600f'ime yarın. aman dua edinde yağmur yağmasın

Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Alıntı gkhnkzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet beyler. iki gündür kasıp kavuran güneş, ben noter işlerini müteakiben eve dönüş yolunda gökyüzünde olmayacakmış . devlet meteoroloji işlerinin yalancısıyım. sonunda kavuşuyorum 600f'ime yarın. aman dua edinde yağmur yağmasın
    bende yarın işe motorla gitmeyi düşünüyordum ama hava yağmurlu gözüküyor.Weather online istanbul sitesinden en sağlıklı hava raporunu alabilirsiniz.Bilgilerinize

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    yapma etme deme

bir sitede bulutlu, diğerinde çok bulutlu, senin dediğinde de yağmurlu gözüküyor.

hangisine inanıcam yaaaa... ben genelde bu adresten bakıyorum ve genelde tutuyo http://www.meteor.gov.tr/tahmin/gunluk-tahmin.aspx?b=1

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler