Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı one adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dreamdark:Hocam ön dişliyi 15 yerine 16 almanın özel bir sebebi varmı?Standart 15ön-45arkadır 600f te.
    Hocam emin misin? Ben orjinal ebatları ön 16, arka 45 olarak biliyorum Hatta JT marka ön dişliyi alırken, 2006 600F için uygun dişli kiti olarak bu ürün çıktı karşımıza bilgisayarda; öyle aldım..

Neyse, bir ara üşenmezsem ön kapağı açıp sayarım olmazsa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    one - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam emin misin? Ben orjinal ebatları ön 16, arka 45 olarak biliyorum Hatta JT marka ön dişliyi alırken, 2006 600F için uygun dişli kiti olarak bu ürün çıktı karşımıza bilgisayarda; öyle aldım..

Neyse, bir ara üşenmezsem ön kapağı açıp sayarım olmazsa
    Çıkardığım dişli 15 ti yeni aldığımda öyle ki ön dişlimin daha önce değişmediğine eminim.Zincirde dişlilerde pert olmuş orjinal parçalardı.Acep 600f lerde farklı yıllarda farklı dişli kullanılmış olaiblirmi?Yarın sabah bulup fotografını çekip eklerim buraya.Ki ön dişlimi küçültmüş olsam son hızım düşerdi,yanlışmıyım?
    www.grafela.com | bilişim & tasarım & fotoğraf

kemalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Seda kitapçıkta yazmıyor dişli adedi ama ilgilenirim.Kitapçıkta sadece zincir boşluğu yazıyor 25mm-35mm.Onuda ayarlamak epey zor oluyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:49 ----------

Dreamdark teşekkürler.Benim motorum 24500 KM de ama zincir ayarı sona dayandı.Değiştirmem gerek.Dişlileride değiştiricem galiba.Birde lastikler için ne diyosun.Sence hangi marka?

Alıntı one adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkardığım dişli 15 ti yeni aldığımda öyle ki ön dişlimin daha önce değişmediğine eminim.Zincirde dişlilerde pert olmuş orjinal parçalardı.Acep 600f lerde farklı yıllarda farklı dişli kullanılmış olaiblirmi?Yarın sabah bulup fotografını çekip eklerim buraya.Ki ön dişlimi küçültmüş olsam son hızım düşerdi,yanlışmıyım?
    Evet, ön dişli küçülürse son hız düşer tabiiki. Merak ettim bak
    Sen eski parçayı bul, ben de ön kapağı söküp sayayım, ancak böyle anlayacağız biz bu işin aslını.

Alıntı kemalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dreamdark teşekkürler.Benim motorum 24500 KM de ama zincir ayarı sona dayandı.Değiştirmem gerek.Dişlileride değiştiricem galiba.Birde lastikler için ne diyosun.Sence hangi marka?
    Bence de en sağlıklısı, değiştirmişken hepsini beraber değiştir. Aksi takdirde takacağın yeni zincirin ömrü de kısalacaktır.
    Lastik olarak, öncelikle sürüş karakterin ve bir lastikten beklentin ne yönde? Buna göre uzun ömürlü veya daha performansa yönelik bir lastik seçim yapılabilir.
    Alabileceğin kaliteli markalar zaten belli: Bridgestone, Pirelli, Michelin, Metzeller, Dunlop.
    Bunlar arasından beklenti ve fiyata göre model seçimi yapılabilir.

Bugün ön kapağı söküp baktım,

ÖN DİŞLİ : 16
    ARKA DİŞLİ : 45

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Arkadaşlar tekrardan merhaba benim elimi attıüım motor değerleniyo sanırım 2 motorla ilgileniyoodum başta biri vazgeçdi satmaktan sonra dieri ile ilgilenmeye başladım baktırdım sorunu yok dediler ve bende almaya karar verdim fakat satan arkadaş ben kendime uygun başka motor bulamadım deyip vazgeçti ben bunu anlamadım benmi şanssızım yoksa piyasada iş olsun die insanlar int ilanmı veriyolar? bu arada hala motor arıyorum ve bulamadım temiz bi motor 11.000 tl ye kadar arıyorum.

Her işte bir hayır vardır, takma kafana.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    bi kaç gündür havalarda güzel çok canım sıkılıyo yaa olsaydı çıkardım ne güzl

kemalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    Bende baktım dişlilere.Ön 16 arka 45.Arka dişlinin üzerinde yazıyo zaten.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:48 ----------

Birde iyi tanıdığım ve bildiğim bir motorcu abime baktırdım dişlileri.Değiştirmeye gerek yok diyor.Sadece zinciri değiştiricem bende.Lastikte Michelin buldum.Epey ucuz.Bostancı BUZ motor.Tavsiye ederim.

mtlkzlsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)

Sele Yüksekliği

Arkadaşlar 600F in sele yüksekliğini ayarlayabiliyor muyuz?
    4 Teker bedenimi, 2 teker ruhumu taşır.

Alıntı kemalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende baktım dişlilere.Ön 16 arka 45.Arka dişlinin üzerinde yazıyo zaten.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:48 ----------

Birde iyi tanıdığım ve bildiğim bir motorcu abime baktırdım dişlileri.Değiştirmeye gerek yok diyor.Sadece zinciri değiştiricem bende.Lastikte Michelin buldum.Epey ucuz.Bostancı BUZ motor.Tavsiye ederim.
    Ben de lastiklerimi Buz Motor'dan almıştım; Michelin Pilot Road 2CT. Orada takıp ayarını da yapıyorlar.
    Piyasada bilinen ve sevilen bir esnaftır.

Alıntı mtlkzlsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 600F in sele yüksekliğini ayarlayabiliyor muyuz?
    Eğer amortisörün kademesiyle alçalttığında yeterli gelmiyorsa, ben internetten aldığım bir alçaltma kiti taktırdım ve o şekilde alçalttım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:21 ----------

Benim aldığım ürün buydu :
    http://www.sahibinden.com/alcaltma_a...XQQdisplayitem

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    Teşekkürler, ilan pasif durumda ama böyle birşeyin varlığını öğrenmem yeter. Bir şekilde bulurum artık ben bunu...Eeee boy izmarit gibi 1.68 olunca

Teşekkürler, ilan pasif durumda ama böyle birşeyin varlığını öğrenmem yeter. Bir şekilde bulurum artık ben bunu...Eeee boy izmarit gibi 1.68 olunca

Santim santimine denkmişiz seninle

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    herkese selam.
    son aylarda forumlardan soğuduğum için topikten de uzak kaldım.
    ocağa geldik ama ankarada sezonu kapatmadık. 31 aralıkta da yeniyılın ilk günlerinde de yoldaydık motor üstündeydik. inşallah ara ara da olsa güzel hava yakaladıkça çıkacağız arkadaşlarla.
    bu arada her ne kadar motorum satılık vaziyetteyse de geçen hafta zinciri değiştirdim. iris marka fb-ring diye bi zincir aldım. dediklerine göre x-ring den daha iyi imiş. bilgim yok bu konuda zaten araştırmadan aldım geçtim. 240 tl ye mal oldu montajıyla birilkte.
    zincirin en güzel yanı sarı olması. hoşuma gitti rengi )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:41 ----------

Alıntı Seda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son hız otobanda yokuş aşağı sonrası iteleme de dahil olmak üzere 273 gördü.
    acaba ben 90 küsür kilo olduğum için 260 dan sonra benim motor tıkanıyo olabilir mi
    gerçi çok da son sürat denemesi yapmadım ama 270 görebileceğimi sanmıyorum, 240 dan sonra takometre birdir bir oynamaya başlıyo. diete giricem artık sezona kadar bi 20 kilo verirsem bi daha deniycem
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    Santim santimine denkmişiz seninle
    Bu arada Türkiye de bulamadım. ABD den getirtiyorum 29.99 $ a. Bir soru daha, arkayı indirdikten sonra, önü de indirdin mi? (Türkçe işte ) Görüntü bozulmuyor değil mi?

Bu arada Türkiye de bulamadım. ABD den getirtiyorum 29.99 $ a. Bir soru daha, arkayı indirdikten sonra, önü de indirdin mi? (Türkçe işte ) Görüntü bozulmuyor değil mi?
    Evet, motoru alçalttığın oranda önüde alçaltıp dengeliyorsun. Görüntü de bir bozulma olmuyor.

Motosikleti
    600f
    Sonunda dişliye bakabildim evet standart 16-45 miş bunu pert olmuş dişlilerimi bulunca farkettim,sonra ön dişlinin kapağını söküp baktım ön 15 miş şuan Kuduz it gibi davranmasının sebebi buymuş Eski haliyle kıyaslarsak bir küçük ön dişli motorun karakterini hissedilir biçimde değiştiriyor Fakat son hız neden düşmüyor bunu merak etmiyor değilim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:11 ----------

Bu arada peglerini değiştiren oldumu hiç?Ben baya sıkıntı yaşıorum virajlarda,limit demirleri sökülü olduğu halde peglerin altı dümdüz oldu Yükseklik ayarlı peg takanınz varmı,varsa ne kadar işlevseller yazarsanız çok sevinirim

Belki öne 16 dişli taksan son hızın daha da artacak?

Peg konusunda bir fikrim yok maalesef, o kadar yatırma sen de motoru, bir de pege para verme

Motosikleti
    R6
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    acaba ben 90 küsür kilo olduğum için 260 dan sonra benim motor tıkanıyo olabilir mi
    gerçi çok da son sürat denemesi yapmadım ama 270 görebileceğimi sanmıyorum, 240 dan sonra takometre birdir bir oynamaya başlıyo. diete giricem artık sezona kadar bi 20 kilo verirsem bi daha deniycem
    Canım hiç birimizin motorları bire bir gerçek değerleri göstermiyor, o ayrı. Fakat kadranlarım çalışıyor ve son hız denemelerinde yoldan çok dijital hız göstergesine baktığım için () 273 ü gördüm mü gördüm Bu da bana yeter. Yani 600F için yeter.

Birde tabi ben üzerinize afiyet 52 kiloyum
    Herhalde o da etkiliyordur
    [COLOR="Blue"][B]"Ey yaşam, senin bunca değerli oluşun ölüm sayesindedir."

Lucius Annaeus Seneca [/B][/COLOR]

Motosikleti
    600f
    Belki öne 16 dişli taksan son hızın daha da artacak?

Peg konusunda bir fikrim yok maalesef, o kadar yatırma sen de motoru, bir de pege para verme
    280 görüyor şuan 15 dişli ile ,sanırım 16 diş ile bir kaç km daha fazla görür bildiğim kadarıyla 286 kadranda görülebilecek son hız ama ben yapan görmedim daha.Viraj yapmadan tadı çıkarmı hiç Amacına göre kulllanmaktan yanayım ben düzde sıkıp sadece lastiklerin ortalarını bitirmek olmaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler