Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı phar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Su an askerdeyim son 10 gunum. cbr 125 i brıakıp geldim dondugumde hemen deiştiricem bende herkes gibi 600f mi yoksa başkası mı? sorusunda bocalıyorum. Benim sıkıntım kullanabilirmiyim degil de istanbul icinde ne kadar rahat edebilirim ne akdar (ya abi bu motorla bu gun buraya gidilmez) derim... arada kaldıgım diger model ise ER6F.
    Kullanımı daha rahat olmalı. Yani er6f alıp rahatıma mı bakıcam yoksa 600f alıp gonlumdekine mi sahip olcam karar veremiyorum. En buyuk takıntım da verecegi yorgunluk ve trafikteki rahatsızlık ihtimali...
    not: izmir istanbul yollarını da yapacagım yazları...
    her iki model çok güzel, ancak ER6F iki silindir olması nedeniyle yakıtı tabiki daha ekonomik, ancak ses ve güç istiyorsan 600F den şaşma derim
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mus2aktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben de 125 ten geçtim ama direkt olarak 600f'e.
    yani ille 250 de araya sıkışacak diye bişi yok
    araya sıkıştırma diye birşey yok . Arkadaşımız hiç vitesli motor kullanmamış onun için alışana kadar vitese küçük motora binsin dedik kötümü ettik. 125 olur 250 de olum ama mühim olan vitesli olması

Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her iki model çok güzel, ancak ER6F iki silindir olması nedeniyle yakıtı tabiki daha ekonomik, ancak ses ve güç istiyorsan 600F den şaşma derim
    ++++ 1000

Motosikleti
    Sattım.Seneye GSXR-600 İnşallah.
    Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araya sıkıştırma diye birşey yok . Arkadaşımız hiç vitesli motor kullanmamış onun için alışana kadar vitese küçük motora binsin dedik kötümü ettik. 125 olur 250 de olum ama mühim olan vitesli olması
    ++++ 1000
    Yok canım kötü ettiğini söylemiyorum.Tabiki haklı olduğun yönlerin vardır.bende illede araya bir 250 sıkıştırmanın lüzumu yok demek istemiştim.125 likten sonra direkt olarak 600'lüke de geçilebilir.Karar kullanıcının kendine ait.
    2008.CBR.125-2006.CBR.600F-Arkası seneye...

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba. Su an askerdeyim son 10 gunum. cbr 125 i brıakıp geldim dondugumde hemen deiştiricem bende herkes gibi 600f mi yoksa başkası mı? sorusunda bocalıyorum. Benim sıkıntım kullanabilirmiyim degil de istanbul icinde ne kadar rahat edebilirim ne akdar (ya abi bu motorla bu gun buraya gidilmez) derim... arada kaldıgım diger model ise ER6F.
    Kullanımı daha rahat olmalı. Yani er6f alıp rahatıma mı bakıcam yoksa 600f alıp gonlumdekine mi sahip olcam karar veremiyorum. En buyuk takıntım da verecegi yorgunluk ve trafikteki rahatsızlık ihtimali...
    not: izmir istanbul yollarını da yapacagım yazları...
    600F supersport makineler arasında tartışmasız en rahat olan modeldir. ER6'yı da severim ama, 600F ile arasında bir gömlek fark var. Bu motorun üzerine bindiğin her dakika keyiftir. ER6 ile giderken yanından bir 600F uzayıp gittiğinde hüzünlenme. Ufak tefek şeylere takılma, bence gönlündeki olsun, sonradan pişman olma.

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    600f e uygun direksiyon amortisörü varmı piyasada? (düz)
    GKN MOTORS

Motosikleti
    honda cbr 600 f
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimkinde yok:D

Motosikleti
    R1
    Alıntı driver600f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimkinde yok:D
    soru tam bu deildi ama, du tekrar sorim
    diyelimki almak istedin, üretiliyomui, piyasada bulabilirmisin
    GKN MOTORS

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gökhan universal olarak satılan gidon amortisörleri ya da HESD uymuyor mu acaba?
    Bir de sitede bir arkadaşta var bildiğim kadarıyla, "one" nickli arkadaş olması lazım.

İnternette birkaç ilan buldum:

http://www.sahibinden.com/universal_...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/lsl_marka_...n%20amortisörü

http://www.sahibinden.com/az_kullanm...n%20amortisörü

http://www.sahibinden.com/direksiyon...n%20amortisörü

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    arkadaşlar 2005 model 600 f lerin piyasası nedir . Çok kafama yatmaya başladı . zx-9 a bındım şehir içi dur kalktan takımlarım terleri valla en iyisi 600 f . Bir de 600 rr dan az yaktıgını bılıyordum bir arkadaşımda aksine daha fazla yakar dedi . hangisi doğru Bilgilendirirseniz sevinirim.
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    ben bulamadım bulursan benimde haberim olsun

Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gökhan universal olarak satılan gidon amortisörleri ya da HESD uymuyor mu acaba?
    Bir de sitede bir arkadaşta var bildiğim kadarıyla, "one" nickli arkadaş olması lazım.

bu linkdekilerin hepsi motora uydurulması gerekmekte, onun için randumanlı olacağını düşünmüyorum
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

phar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    600F supersport makineler arasında tartışmasız en rahat olan modeldir. ER6'yı da severim ama, 600F ile arasında bir gömlek fark var. Bu motorun üzerine bindiğin her dakika keyiftir. ER6 ile giderken yanından bir 600F uzayıp gittiğinde hüzünlenme. Ufak tefek şeylere takılma, bence gönlündeki olsun, sonradan pişman olma.

Ben bu soruyu yanlış başlıkta sormuşum cevaplar taraflı taraflı kokuyo
    Şaka bi yana tesekkur ederim. 600f in sport lar arasında en rahat oldugunu biliyorum ama en rahat sport ne kadar rahat? Bu aleti cok seviyorum ama istemiyorum ki gun icinde saga sola gittikten sonra eve sırt ve kol agrılarıyla doneyim yorgun argın... Yani bu ilk etapta kesin olacak ama sonra aşacakmıyım yorulmayı yoksa motorun bu kaprisine boyun mu eyecegim ne olacak?

muzaffer1968

Benzin de sorun degil bana performans da. Takıldıgım nokta 600f e binip duygusal patlamalar mı yaşıycam, er6f e binip pjama terlik rahatlıgı mı yaşıycam istanbul trafiginde... yani ikisinin arasında rahatlık farkı mı daha buyuk yoksa lezzet farkı mı?
    4 tekerleğin konforu, 2 tekerleğin tadı...

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne yapçan sen ya R1 e takacan.
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Şaka bi yana tesekkur ederim. 600f in sport lar arasında en rahat oldugunu biliyorum ama en rahat sport ne kadar rahat? Bu aleti cok seviyorum ama istemiyorum ki gun icinde saga sola gittikten sonra eve sırt ve kol agrılarıyla doneyim yorgun argın... Yani bu ilk etapta kesin olacak ama sonra aşacakmıyım yorulmayı yoksa motorun bu kaprisine boyun mu eyecegim ne olacak?

muzaffer1968

Benzin de sorun degil bana performans da. Takıldıgım nokta 600f e binip duygusal patlamalar mı yaşıycam, er6f e binip pjama terlik rahatlıgı mı yaşıycam istanbul trafiginde... yani ikisinin arasında rahatlık farkı mı daha buyuk yoksa lezzet farkı mı?

ağırlıklı olarak şehir içi ve ulaşım amaçlı kullanılacaksa er-6 daha iyi bi seçim olacaktır elbette. ama motosikleti sadece eğlence amaçlı olarak kullanacaksanız ve de ses ve grenajlı bi motor kullanmanın şık görünümü sizin için ön sıralarda gelen bi öncelikse 600f
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    R1

bu tip çok ilan var emre, asıl merak ettiğim f için özel bi üretim varmı bu konuda, dedim belki f topiğinde kullanan birileri vardır
    Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yapçan sen ya R1 e takacan.
    yok olm bizim minik gazıya bakıyorum
    GKN MOTORS

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı Discordian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müşkülpesentlik gibi olacak ama bu gidon amortisörü 99-01 model arası içinmiş

bu arada ustam dün xenonları söktü motordan. aküyü yoruyorda hem de kısa far yanmıyodu, normal ampul taktık şimdi farlar canavar oldu.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    2010 CBF1000F

muzaffer1968

sen ağırlıklı olarak şehir içinde kullanacaksan ve anladığım kadarıyla eşya taşımak isteyeceksin o nedenel top case taktıracaksın , o zaman sen en iyisimi ER6F al

Motosikleti
    R6
    phar, ben 600F ile kol ve sırt ağrısı çektiğimi hiç hatırlamıyorum. Ama sıkışık trafikte sol elim eziyet çekiyor o ayrı. Gerçi Hayabusa'yla da çekmişti 'demekki sıkışık trafik sol eli ağrıtabiliyor' sonucunu çıkarmıştım bende.

Başka sol eli ağrıyan var mı çok sıkışık trafikte gıdım gıdım ilerlerken??

Birde gün içinde sağa sola giderken demişsin, şehir içinde sağa sola gideceksen ne sen yorul, ne de 600F'i yor. Tamam sırt ve kol ağrısı çekmedim ama 600F kuş değil yani, ağır bir motor. Trafikte ER6f'e kıyasla yorar seni. Gidon turu da daha az. Yaz da geldi, (yani bikaç gün içinde bekliyoruz kendisini en azından), makina hararet yaptıkça sen üzülürsün.
    [COLOR="Blue"][B]"Ey yaşam, senin bunca değerli oluşun ölüm sayesindedir."

Lucius Annaeus Seneca [/B][/COLOR]

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar çizik olan alternatör kapağını boyattım. nasıl olmuş sizce? Fırın da 180 dereceye yakın bir ısıda boyandı inşallah boya kendini ilerliyen günlerde bırakmaz.

Motosikleti
    Sattım.Seneye GSXR-600 İnşallah.
    Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çizik olan alternatör kapağını boyattım. nasıl olmuş sizce? Fırın da 180 dereceye yakın bir ısıda boyandı inşallah boya kendini ilerliyen günlerde bırakmaz.
    Gayet güzel olmuş.İnşallah dediğin gibi boya bırakmaz.
    2008.CBR.125-2006.CBR.600F-Arkası seneye...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler