Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir hafta sonu tekirdağa gazlamaya çıkalım arkadaşlar.
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pg13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok satmıyorum Ozan'cım, önümüzdeki günlerde bir buluşma ayarlayıp görüşelim bence de.

Senin makine de maşallah ilk gördüğüm günkü gibi pırıl pırıl hala.
    Bu arada, siyah cam ve sinyaller var mıydı ben gördüğümde, yoksa onları sonradan mı ekledin, bir de km kaç oldu senin?
    oo valla çok mutlu oldum satmaktan vazgeçtiğine.
    siyah cam ve sinyaller vardı, gerçi arka sinyallerden biri düştü sonra aynısından bulamadım ona bi çözüm üretmem lazım. ya çıkarıp orjinalleri takıcam yada aynısından bulucam başka yolu yok.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar benim motor artık lastik diye ağlıyor.

Üzerinde ilk lastiği mi bilmiyorum ama, ben 8300 km.de aldığımdan beri Bridgestone BT010'lar var; şimdi kilometre 20,000 oldu.

Mali durum müsayit olduğunda lastik almayı düşünüyorum;
    Bizim motorlar için hangi lastikleri tavsiye edersiniz bana? Kullandığınız farklı lastikler varsa tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Benim lastikten beklentilerim, yol tutuşu sağlam olsun, virajlarda güven versin ve en az 10,000 km gitsin. Bundan yola çıkarak, en üst performans seviyesindeki lastik modellerinin benim için gereksiz ve yüksek maliyetli olduğunu düşünüyorum. Tabiiki biraz da ekonomik olması önemli. Bu beklentilerimi karşılayacak lastik nedir acaba?

Kafamda bana en sıcak görünen seçenek şu anda,
    Michelin Pilot Road 2CT

Nedeni, çift hamurlu olması ve lastiğin daha çok kullanılan orta kısmının orta sertlikte olması nedeniyle ömrünün daha uzun ve daha az kullanılan yanakların daha yumuşak olması nedeniyle viraj performansı ve güvenliği konusunda başarılı olması. Peki bunun daha ekonomik bir muadili var mıdır acaba; aynı beklentilere cevap verebilecek?

Farklı görüşleriniz varsa da konuşalım, paylaşalım.

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    Bridgestone BT020 kullanıyorum memnunum ama diğer lastikler nasıldır bilemeyeceğim
    ::tutkuy::

Arkadaşlar benim motor artık lastik diye ağlıyor.

Üzerinde ilk lastiği mi bilmiyorum ama, ben 8300 km.de aldığımdan beri Bridgestone BT010'lar var; şimdi kilometre 20,000 oldu.

Mali durum müsayit olduğunda lastik almayı düşünüyorum;
    Bizim motorlar için hangi lastikleri tavsiye edersiniz bana? Kullandığınız farklı lastikler varsa tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Benim lastikten beklentilerim, yol tutuşu sağlam olsun, virajlarda güven versin ve en az 10,000 km gitsin. Bundan yola çıkarak, en üst performans seviyesindeki lastik modellerinin benim için gereksiz ve yüksek maliyetli olduğunu düşünüyorum. Tabiiki biraz da ekonomik olması önemli. Bu beklentilerimi karşılayacak lastik nedir acaba?

Kafamda bana en sıcak görünen seçenek şu anda,
    Michelin Pilot Road 2CT

Nedeni, çift hamurlu olması ve lastiğin daha çok kullanılan orta kısmının orta sertlikte olması nedeniyle ömrünün daha uzun ve daha az kullanılan yanakların daha yumuşak olması nedeniyle viraj performansı ve güvenliği konusunda başarılı olması. Peki bunun daha ekonomik bir muadili var mıdır acaba; aynı beklentilere cevap verebilecek?

Farklı görüşleriniz varsa da konuşalım, paylaşalım.
    bende orjinalleri yeni değiştirdim 2CT taktırdım gayet menunum duruş mesafesi değişti, resmen yere yapışıyor,BUZ MOTORDAN 700ytl ye taktırabilirsin 800 fiyatı var,pazarlık et biraz benim fiyata takar herhalde.
    DRİFT RELİGİON

t_erel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda VFR
    ben belli bi süre metzeler m1 kullandım,miatları dolunca yağmurla pek fazla işim olmayacağını düşünerek pirelli diablo süpercorsa taktım.bunlarda yol tutuş harika,pist lastiği olduğu için yumuşak.ama hem uzun ömürlü hem de yol tutuşu iyi olsun dersen yine metzeler ve m3 derim.ama yinede bi tavsiye hiçbir lastiği 10000km kullanma (tabi sürekli dümdüz gitmiyosan)...

Alıntı muyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bridgestone BT020 kullanıyorum memnunum ama diğer lastikler nasıldır bilemeyeceğim
    BT020 sport touring sayılabilecek niteliklerde olduğu için, biraz daha performansa yönelik bir lastik düşünüyorum açıkcası.

Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende orjinalleri yeni değiştirdim 2CT taktırdım gayet menunum duruş mesafesi değişti, resmen yere yapışıyor,BUZ MOTORDAN 700ytl ye taktırabilirsin 800 fiyatı var,pazarlık et biraz benim fiyata takar herhalde.

2CT için genelde olumlu yorumlar alıyorum, bir tek ıslak yol performansı pek iyi değilmiş bildiğim kadarıyla, ona da zaten ihtiyaç yok.

Alıntı t_erel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben belli bi süre metzeler m1 kullandım,miatları dolunca yağmurla pek fazla işim olmayacağını düşünerek pirelli diablo süpercorsa taktım.bunlarda yol tutuş harika,pist lastiği olduğu için yumuşak.ama hem uzun ömürlü hem de yol tutuşu iyi olsun dersen yine metzeler ve m3 derim.ama yinede bi tavsiye hiçbir lastiği 10000km kullanma (tabi sürekli dümdüz gitmiyosan)...

M3 de kafamı kurcalıyor açıkcası.. Genelde eşimle bindiğimiz için, 10,000 km'nin çok da uzun olmayacağını düşünüyorum. Genel olarak agresif kullanım sözkonusu değil yani.

BT020 sport touring sayılabilecek niteliklerde olduğu için, biraz daha performansa yönelik bir lastik düşünüyorum açıkcası.

2CT için genelde olumlu yorumlar alıyorum, bir tek ıslak yol performansı pek iyi değilmiş bildiğim kadarıyla, ona da zaten ihtiyaç yok.

M3 de kafamı kurcalıyor açıkcası.. Genelde eşimle bindiğimiz için, 10,000 km'nin çok da uzun olmayacağını düşünüyorum. Genel olarak agresif kullanım sözkonusu değil yani.
    ıslak yol tutuşuda gayet iyimiş bilgine ben kullanmadım ama bende çok araştırdım.Michelin 2CT bu sısnıfta tek diyebilirim.
    DRİFT RELİGİON

ıslak yol tutuşuda gayet iyimiş bilgine ben kullanmadım ama bende çok araştırdım.Michelin 2CT bu sısnıfta tek diyebilirim.
    Pilot Road 2CT liste fiyatına baktım şimdi, takımı 750 TL görünüyor.
    Fuarda Metzeller M3 için de 400 euro fiyat verdiler.
    Peki bu 2CT'nin ısınma performansı nedir?

Motosikleti
    Sattım.Seneye GSXR-600 İnşallah.
    Valla ben Metzeller Sportec M1 taktım.Daha onbeş gün oldu.Benim motorumu servis olarak götürdüğüm yer arkadaşlarımın.Çalıştıkları işyerini devraldıklarından ötürü onlara gidiyorum.Hiçbiri bana M3 tavsiye etmedi.M1'in M3'ten daha iyi olduğunu söylüyorlar.Daha yeni taktırdığım için yol tecrübemde dolayısı ile fazla olmadı.O yüzden çok fazla bilgim dahilinde yorum yapamıcam.
    2008.CBR.125-2006.CBR.600F-Arkası seneye...

one - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    aranızda dunlop gp racer kullanmış yada kullanan varmı? şuan 4000km yaptgm ve bitmesine ramak kalmış pilot power(arka),suportmax qualifier(ön) lastikklerimin yerine takmayı düşünüyorum.Bu arada ısındığında yolu tutmayı bırakan pilot powerları bir daha takmayı düşünmüyorum.

Pilot Road 2CT liste fiyatına baktım şimdi, takımı 750 TL görünüyor.
    Fuarda Metzeller M3 için de 400 euro fiyat verdiler.
    Peki bu 2CT'nin ısınma performansı nedir?
    ısınma performansı derken 5 km sonra bütün lastikler ısınır.
    DRİFT RELİGİON

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Ben geçen yazın Michelin Road RC2 taktırdım ve hiçbir kusur bulamadım, gerek kalkışlarda gerek virajlarda gerekse fren mesafisinde tek kelimeyle süper...
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Alıntı one adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aranızda dunlop gp racer kullanmış yada kullanan varmı? şuan 4000km yaptgm ve bitmesine ramak kalmış pilot power(arka),suportmax qualifier(ön) lastikklerimin yerine takmayı düşünüyorum.Bu arada ısındığında yolu tutmayı bırakan pilot powerları bir daha takmayı düşünmüyorum.
    emre benim RR da sıfır aldığımda üzerinde qualifier takılıydı . ve gayette iyiydi sorun yoktu yani.ve seninkiler kadarda cabuk bitmemişti .hemde okadarda gazladım yaniii. 2006 zx10 lardada yanılmıyorsam qalifier cıkıyordu. ve hakanın kullanımında bile dayanıyordu yanaklar okadar yatırmasına rağmen yani. bence gözardı etme o lastiği ;)

ısınma performansı derken 5 km sonra bütün lastikler ısınır.

Yok be Hasan, benim BT010'lar en az 10-15km sonra tam olarak ısınıp yol tutmaya başlıyor. Bildiğim kadarıyla lastik ne kadar yumuşak hamurluysa o kadar çabuk ısınıyor.

Alıntı mus2aktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben Metzeller Sportec M1 taktım.Daha onbeş gün oldu.Benim motorumu servis olarak götürdüğüm yer arkadaşlarımın.Çalıştıkları işyerini devraldıklarından ötürü onlara gidiyorum.Hiçbiri bana M3 tavsiye etmedi.M1'in M3'ten daha iyi olduğunu söylüyorlar.Daha yeni taktırdığım için yol tecrübemde dolayısı ile fazla olmadı.O yüzden çok fazla bilgim dahilinde yorum yapamıcam.
    M1 M3'ten daha performansa yönelik bir lastik bildiğim kadarıyla. Yani daha yumuşak hamurlu. Bana da fuardaki Metzeller bayiisi yol kullanımı için M3 tavsiye etmişti.

Alıntı one adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Adaş nasıl yani, Michelinler ısındığında yol tutmayı bırakıyor mu

o lastiği bilme ama üzerindeki orjinalde 5 km sonra ısınıyordu şimdiki 2CT lerde
    zaten asfalta yapışıyor diyebilirim, ben garajdan çıktığımda dik bir rampa var oradan inerken eski lastiklerim en ufak frende kayıyordu
    2CTlerde hiç kayma yaşamadım daha.
    DRİFT RELİGİON

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    bana 2006 600f4i servis manueli lazım arakadaşlar.nerden bulabileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı Torx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana 2006 600f4i servis manueli lazım arakadaşlar.nerden bulabileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
    işine yarıyormu bak bakalım
    http://www.motosiklet.net/forum/fayd...rs-manual.html
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malesef bana 2006 modelf4i service manuel i lazım:(

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    oradaki link bende kayıtlı zaten (=
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler