Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    habili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Akadaşlar birşey tanışmak istiyorum 2000 model honda cbr 600 F motorum var bu motorun parçaları ile F4i nin kiler aynımı acaba yani 2001 ve üzeri olanlarla motor aksamı gibi. yada enjeksiyon dışında bi değişiklik varmı bilgi verebilecek varsa çok makbule geçer bi kaç parça arıyorumda.Ve danışmak istediğim bir şey daha var motorumun en sağdaki silindir çalışmıyor aldıgımdan beri böyle sahibi buji ile ilgili birşeyler demişti macunlamak kelimesi geçmişti laf arasında .Bu gün söküp bakim dedim buji piposunu çıkardım hertarıfı siyah bant ile bantlanmıştı ve yapıs yapıstı sanırım yağ veya benzinle kaplıydı bujiyi çıkaramadın anahtarım uymadı sizce sorun bujidenmidir pipodanmıdır 4 adet orjinal bujisini aldım değiştiriceğim yakında bunlar haricinde ne gibi sıkıntısı olmus olabilir bujinin takıldıgı yer kırılmış yada zarar görmüş olma ihtimali varmıdır cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı habili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akadaşlar birşey tanışmak istiyorum 2000 model honda cbr 600 F motorum var bu motorun parçaları ile F4i nin kiler aynımı acaba yani 2001 ve üzeri olanlarla motor aksamı gibi. yada enjeksiyon dışında bi değişiklik varmı bilgi verebilecek varsa çok makbule geçer bi kaç parça arıyorumda.Ve danışmak istediğim bir şey daha var motorumun en sağdaki silindir çalışmıyor aldıgımdan beri böyle sahibi buji ile ilgili birşeyler demişti macunlamak kelimesi geçmişti laf arasında .Bu gün söküp bakim dedim buji piposunu çıkardım hertarıfı siyah bant ile bantlanmıştı ve yapıs yapıstı sanırım yağ veya benzinle kaplıydı bujiyi çıkaramadın anahtarım uymadı sizce sorun bujidenmidir pipodanmıdır 4 adet orjinal bujisini aldım değiştiriceğim yakında bunlar haricinde ne gibi sıkıntısı olmus olabilir bujinin takıldıgı yer kırılmış yada zarar görmüş olma ihtimali varmıdır cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    selamlar

şase bire bir aynı drenajlarda kafa hariç.

fakat blok dıştan aynı içte silindir çaplarında ufak farklılıklar var diye biliyorum.
    ateşleme sistemi zaten tümüyle başka bir olay. biri karbüratörlü diğeri enjeksiyonlu sistem.

açıkçası bujinde tam olarak nasıl bir problem var anlamadım. fotoğraflar ile gösterme şansın var mı ?
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    2011 600FA icin 1 Aydir puig veya baska marka ön cam arıyorum fakat bulamadım.Aksesuar konusunda bu motor icin yakin zamanda veya onceden alisveris yaptiginiz bir yer var mi acaba ?

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 600FA icin 1 Aydir puig veya baska marka ön cam arıyorum fakat bulamadım.Aksesuar konusunda bu motor icin yakin zamanda veya onceden alisveris yaptiginiz bir yer var mi acaba ?
    yurt dısı sıtelerınden getırebılırsın turkıyede yok malesef bu motorun aksesuarı mono kapak bulucam dıye ne kadar aradım bır bana sor =)

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı screamaykut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurt dısı sıtelerınden getırebılırsın turkıyede yok malesef bu motorun aksesuarı mono kapak bulucam dıye ne kadar aradım bır bana sor =)
    Camı bulsaydim iyiydi mono kapak vs de baktim ama onlardan umidi kestim zaten

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Camı bulsaydim iyiydi mono kapak vs de baktim ama onlardan umidi kestim zaten
    cam mra almıstım ben sampıyon 169 dan. oldukca uygun fıyattı

mono kapak ıse yurtdısından arkadasım getırmıstı, tr de gormedım hıc. ermaxın belly pan ı bıle var aslında ama euro da uctu artık alınmaz o paralar verıp

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cam mra almıstım ben sampıyon 169 dan. oldukca uygun fıyattı

mono kapak ıse yurtdısından arkadasım getırmıstı, tr de gormedım hıc. ermaxın belly pan ı bıle var aslında ama euro da uctu artık alınmaz o paralar verıp
    Baris abi, Puig de cok ucuk maalesef.Mototas tan getirelim dedik 670 ₺ ye geliyor...Benim maalesef bir cama bu parayi vercek luksum yok.Moto World Pro aralik ayi icinde gelcek diyor puig cam icin bakalim fiyati bilmiyorum ama ucuz olmayacagi belli MRA yi 400 ₺ den satiyorlar.2. El 600fa ilanlarinda ki camlara bile sulaniyorum o derece stok binmeye devam

Bu ara da Moto World Pro da Sampiyon motormus zaten.Ermax tan TR ye siparis verebiliyor muyuz var midir daha once alisveris yapan

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    Baris abi, Puig de cok ucuk maalesef.Mototas tan getirelim dedik 670 ₺ ye geliyor...Benim maalesef bir cama bu parayi vercek luksum yok.Moto World Pro aralik ayi icinde gelcek diyor puig cam icin bakalim fiyati bilmiyorum ama ucuz olmayacagi belli MRA yi 400 ₺ den satiyorlar.2. El 600fa ilanlarinda ki camlara bile sulaniyorum o derece stok binmeye devam

Bu ara da Moto World Pro da Sampiyon motormus zaten.Ermax tan TR ye siparis verebiliyor muyuz var midir daha once alisveris yapan
    ön camdan bulursan banada haber ver kardesım =) ben camurluk ve on cam arıyorum ve sele altı grenajı ebay da var cok guzel ama malesef alıs verıs yapamıyoruz ordan eger ebaydan alısverıs yapabılen arkadasın varsa ordan getıtrebılırsın

Motosikleti
    pani / 3colore

aynen yer degıstıler. eskıden umranıye ana cadde uzerındeydı sımdı hastanenın oralarda ara sokaklarda bır yerde ben de en son panıgaleye bmc fıltre aldım

mra yı 2014te 300e almıstım bende. 400ıse ıyı cok ucmamıs. memnundum camdan, faydası olmustu.

tek tavsıyem kesınlıkle ucuz dıye el yapımı/no name camlardan takmayın. arkadasımın kı kırıldı gıttı yuksek suratte.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    aynen yer degıstıler. eskıden umranıye ana cadde uzerındeydı sımdı hastanenın oralarda ara sokaklarda bır yerde ben de en son panıgaleye bmc fıltre aldım

mra yı 2014te 300e almıstım bende. 400ıse ıyı cok ucmamıs. memnundum camdan, faydası olmustu.

tek tavsıyem kesınlıkle ucuz dıye el yapımı/no name camlardan takmayın. arkadasımın kı kırıldı gıttı yuksek suratte.
    Benim icin onemli tek yani goruntusu abi.Orjinal on cam cok kotu ya Bakalim zaten onun harici takacagim bir aksesuar yok.Once ki sahibinden arka camurluk,kn filtre,scorpion egzost, puig on camurluk uzatici var.Puig cami aldim mi tamamdir
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    pani / 3colore
    mra ve puıg

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    Benim icin onemli tek yani goruntusu abi.Orjinal on cam cok kotu ya Bakalim zaten onun harici takacagim bir aksesuar yok.Once ki sahibinden arka camurluk,kn filtre,scorpion egzost, puig on camurluk uzatici var.Puig cami aldim mi tamamdir
    m4 eksoz dıyorum

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı screamaykut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    m4 eksoz dıyorum
    Ustunde ki orjinal scorpion carbon tupten cok memnunum.Sesi cok hosuma gidiyor

@Baris abi kesinlikle puig diyorum
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    buda biraz şans meselesi. normal şartlarda kırılacak birşey değil bir şey çarpmış olabilir mi yolda fark etmeden ?

Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buda biraz şans meselesi. normal şartlarda kırılacak birşey değil bir şey çarpmış olabilir mi yolda fark etmeden ?
    yok ılkay, darbe yoktu camda. baska bır arkadasın da bu cam uzerıne yapılan ek ucup gıtmıstı. ben pek guvenemıyorum acıkcası. zaten arada muazzam bır fark yok. 150-200tl yerıne 350-400tl verıp mra-puıg felan alırdım ben olsam

Motosikleti
    yok ılkay, darbe yoktu camda. baska bır arkadasın da bu cam uzerıne yapılan ek ucup gıtmıstı. ben pek guvenemıyorum acıkcası. zaten arada muazzam bır fark yok. 150-200tl yerıne 350-400tl verıp mra-puıg felan alırdım ben olsam
    yok ya baya fark ediyor ebayden alınırsa

30 40 tiye alıyorum ben oradan

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaslar 2011 600f icin vites pedalini uzatma sansimiz var mi ?
    Yilardir botsuz kullandim motosiklet simdi bot aldim vites yukseltirken cok zor giriyor ayagim

Motosikleti
    Arkadaslar 2011 600f icin vites pedalini uzatma sansimiz var mi ?
    Yilardir botsuz kullandim motosiklet simdi bot aldim vites yukseltirken cok zor giriyor ayagim
    vites çubuğunu uzatmana gerek yok dostum
    bunun yerine vites pedalının bağlı olduğu bir silindirik çubuk vardır.
    bunun başından ve sonundan ayarlama yapabilirsin eklem yerlerinden ayar için

ama sıkarken gevşek olmamasına dikkat et yolda sorun olmasın sonra

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites çubuğunu uzatmana gerek yok dostum
    bunun yerine vites pedalının bağlı olduğu bir silindirik çubuk vardır.
    bunun başından ve sonundan ayarlama yapabilirsin eklem yerlerinden ayar için

ama sıkarken gevşek olmamasına dikkat et yolda sorun olmasın sonra
    Nasil yapacagimi bilmiyorum ama deneyecegim.Tesekkur ederim, umarim halledebilirim fazlasiyla zorluyor beni, botlari aldim kullanamadan rafa kaldirdim.

Puig camim İngiltere den geldi montajini yaptim

screamaykut bunu beğendi.

Motosikleti
    pani / 3colore
    hayırlı olsun kardesım, cok yakısmıs
    yalnız kamera cekımlerı ıptal olmus. sen de dıkkat et guneslı olmayan havalarda, gorus cok dusuyor bu en koyusu cunku

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler