Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    selam dostum İzmirde olsan tavsiye edeceğim biri vardı ama Ankara ya hakim değilim,bu arada boya ve grenaj tamiri işini 1 kere yaptırın tam olsun ;) sonradan tekrar gözünüze batan yerler olmasın derim e tabi iyi yapan yerlerin genelde parası da iyi oluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Evet haklısınız.Komple tamir ve boya yaptırcam. O yüzden düzgün bi usta arıyorum.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Beyler yağ ve filtre değişimini kendim yapmak istiyorum videosunu izledim basit görünüyor ancak filtreyi Sökmek için aparat gerekiyor belli bir ölçüsü numarası varmı aparatın tavsiyenizi bekliyorum

FakirCustom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sibirya 250r namı diğer cıbır.
    arkadaşlar 96 model 600f alacağım 9 milyara şuanda. motorum + 6 milyar vereceğim. bütçem kısıtlı ondan bu yola başvurdum. 2006 600rr kuyruk ve jant takılmış. naked suanda. ama grenajları duruyor,motor 50 bin küsür kmde yağ yakma varmış ufaktan sıkıstırınca 100-200 gram yakıyormuş yağ. 50 bin km sonra sekman değiştirirsin dedi. ne denli alınası bu motor? şaside problem yok temize benziyor kısmen. bütün ağır bakımlarını yaptırmış sekman dışında. bilemiyorum ne düşünüyorsunuz.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler yağ ve filtre değişimini kendim yapmak istiyorum videosunu izledim basit görünüyor ancak filtreyi Sökmek için aparat gerekiyor belli bir ölçüsü numarası varmı aparatın tavsiyenizi bekliyorum
    aparat sökerken rahatlık sağlıyor açıkçası
    ama tornavida vs uzun birşey saplayıp sökebilirsin aslında
    takarkende elinle sıkabildiğin kadar sıkmak yeterli oluyor

yağ tapasınıda sıkarken tatlı sert sıkman gerekiyor yani sertleşmeye başladığı yerde bırakman gerekiyor
    ve arasına bakır bir pul koyman gerekiyor yağ kaçağını engellemek için bu pullar tek kullanımlık olurlar genelde

Alıntı FakirCustom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 96 model 600f alacağım 9 milyara şuanda. motorum + 6 milyar vereceğim. bütçem kısıtlı ondan bu yola başvurdum. 2006 600rr kuyruk ve jant takılmış. naked suanda. ama grenajları duruyor,motor 50 bin küsür kmde yağ yakma varmış ufaktan sıkıstırınca 100-200 gram yakıyormuş yağ. 50 bin km sonra sekman değiştirirsin dedi. ne denli alınası bu motor? şaside problem yok temize benziyor kısmen. bütün ağır bakımlarını yaptırmış sekman dışında. bilemiyorum ne düşünüyorsunuz.
    o işe pek bulaşma derim muhtemelen yağ eksiltmeside daha fazladır o makinanın
    sıkıntı sekmanlar yağ kaçağına başladılar ise yolda bir anda yağın hepsinide yakabilir sızdırmazlığını iyice kaybedip
    artı silindirlerde çizik olabilir buda ayrıca bir masraf kendi başına

sadece sekman yapayım desen her silindirde 2 tane basınç 1 tane yağ sekmanı var yetkili herhangi bir servisi arayarak fiyat alaiblirsin veya lingshondaparts.com adresinden de bakabilirsin aşağı yukarı aynı fiyatlara denk geliyor buradaki fiyatlar ile ( bi tık yukarısı veya aşağısı olabilir ) ama motoru sökme takma en az 1000tl alacaklardır buna motor bloğundaki tüm conta takımları eklenecek sökmüşken yataklara bakman gerekir değişme zamanı gelmiş ise bunlarda bir masraf toplamda 5 ana yatak var ve her bir bölgede 2 parça alıyorsun hem krank hemde piston kolları değişecek olur ama genelde yani 5 krank yatağı + 4 piston kolu 9x2 18 yatak yapar

bu kadar değişiklik yapıyorken egsantrik zinciri sübap ayarına bakılır zincir zamanı yaklaşmışsa bunada 420 liramı ne vereceksin
    sübaplarda ayar tutmaz ise şimler değişecek 16 sübap var her sübap içinde 2 şim oluyor ( hepsi değişmez içlerinde değişerek oran tutar ise diğerleri alınır sadece )

gibi gibi yani komple giriyorsan kafadan bi 3bin tl masraf demek buda
    ayrıca kuyruk değişimi başka bir soru makina bu kadar oynanmışken ilerde satmak istediğinde ne yapacaksın ?
    Karalı, gursus ve Kanji bunu beğendiler.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    [QUOTE=< iLk@yy >;3773650]aparat sökerken rahatlık sağlıyor açıkçası
    ama tornavida vs uzun birşey saplayıp sökebilirsin aslında
    takarkende elinle sıkabildiğin kadar sıkmak yeterli oluyor

yağ tapasınıda sıkarken tatlı sert sıkman gerekiyor yani sertleşmeye başladığı yerde bırakman gerekiyor
    ve arasına bakır bir pul koyman gerekiyor yağ kaçağını engellemek için bu pullar tek kullanımlık olurlar genelde
    bu aparatın bir ölçüsü varmı yoksa hepsi aynımı?
    birde benım makine 2013 model garantisi devam ediyormu 4yıl muhabbeti var hani 13'leri kapsıyormu?
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Motosikleti
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu aparatın bir ölçüsü varmı yoksa hepsi aynımı?
    birde benım makine 2013 model garantisi devam ediyormu 4yıl muhabbeti var hani 13'leri kapsıyormu?
    Ölçü olarak hatırlamıyorum ama sanayide parçacılarda vs bulursun birde çok güvenme bendeki yalama oldu mesela sökmeye çalışırken çabuk bozulabiliyolar
    Garanti için servise danışmak daha doğru olur kafadan bişe diyemem
    Karalı bunu beğendi.

Selam arkadaşlar, Fren hidrolik yağı ne kullanıyorsunuz.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı PilotRC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ipone dot4

Motosikleti
    bende yağ ürünlerinde motul kullanıyorum

Fren hidroliğini değiştirmek istiyorum karar veremedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Rbf mi dot mu alsam

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Fren hidroliğini değiştirmek istiyorum karar veremedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Rbf mi dot mu alsam
    rbf serisinin en iyisi 660.pist kullanımında sürekli ve sık kullanımda yeterince soğuyamayan frenlerin hidroliği kaynatması durumunu yaşamamak için rbf 660 iyidir.

gündelik kullanımda çok sert ve sık fren kullanmıyorsanız.virajlı ininşli çıkışlı yollarda acemilik sonucu sürekli eliniz ayağınız fren üzerinde değilse ipone dot4 de gayet iyidir.ipone dot 4 kullanıyorum ve ben 20km bol virajlı ve inişli parkurda kendi limitlerimde bile 250 kilo motorlarla kaynatamadım freni

Anladım teşekkür ederim. Motul dot 5.1 alıyım en iyisi

Arkadaşlar merhaba, elime para geçtikçe bakım için ihtiçıkarını alıyorum. Şimdi yağını alıcam.
    1. 15x50 mi 10x40 mı yada ne kullanıyorsunuz.
    2. Hangi marka

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    selam arkadaşlar tertemiz bir 600f buldum tamamiyle parçaları orjınal 2007 model ve 49 binde, fiyatı 18 çok sanırım 17 dusunurdum ben ne dersiniz? Egzantirik zinciri ses çıkarma sorunu cozulmus dikkat etmem gereken birşey var mı? Expertiz yaptırıcam ama expertizde çıkamıyacak bir sorun olur mu ? Maslaktaki Levent ustaya mı gotursem acaba?

Motosikleti
    CBR 125 R
    Herkese merhaba. Şu anda 2012 model CBR 125R kullanıyorum. Şubat ayında gelecek bir miktar nakit ile 600F'e geçeceğim inşallah. 15.000 gibi bir bütçem olacak. Öneri ve tavsiyelerinizi beklerim.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar tertemiz bir 600f buldum tamamiyle parçaları orjınal 2007 model ve 49 binde, fiyatı 18 çok sanırım 17 dusunurdum ben ne dersiniz? Egzantirik zinciri ses çıkarma sorunu cozulmus dikkat etmem gereken birşey var mı? Expertiz yaptırıcam ama expertizde çıkamıyacak bir sorun olur mu ? Maslaktaki Levent ustaya mı gotursem acaba?
    dostum bana özelden numaranı yazarsan f hakkında yardımcı olurum sana,elimden geldiği kadarıyla.

blooower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni ronny 150 + cbr 600 f sport
    benim bir motor var ve çok temiz zaten 2002 600f sport sana tavsiye ederim 15750 ye satıyorum 0 542 527 52 80 telim ararsan yardımcı olurum

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı blooower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bir motor var ve çok temiz zaten 2002 600f sport sana tavsiye ederim 15750 ye satıyorum 0 542 527 52 80 telim ararsan yardımcı olurum
    Teşekkürler üstadım. Nakiti denkleştirdiğimde görüşürüz inşallah.

Motosikleti
    Arkadaşlar merhaba, elime para geçtikçe bakım için ihtiçıkarını alıyorum. Şimdi yağını alıcam.
    1. 15x50 mi 10x40 mı yada ne kullanıyorsunuz.
    2. Hangi marka
    Kitapçıkta yazandan şaşma yaz kış 10w40 kullanacaksın extreme hava koşullarında değişiyor o yağ referansları afrika sıcağı veya kutupmardaki don durumunu yaşamıyoruz neticede

Benim tercihim motuldan yana olur 5100 %80tam %20yarı sentetik karışımlı
    İpone tercih edenlerde var kötü bir yağ değil ama vites geçişleri biraz sertleşebiliyomuş duyduğum ( kullandım mı hiç hayır )

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neredeyse 10 yaşındaki bir makinaya 18bintl bayılmak ??
    Egsantrik sesini çözmenin farklı bi kaç yolu var
    İlki orjinal otomatik gergiye biraz daha sert olan bir yay yaptırıp içindeki ile değişmek
    Problemi çözüyor mu evet ama eksi yanı zincire daha fazla baskı uygulanıyo ve neticede ömrü daha çabuk bitiyo aslında
    İkinci seçenek hangi modeldi unuttum ama gsxr gergisi uydurmak vida delik yerlerini biraz genişlettinmi oluyo yapan bi kaç kişi oldu ama orj bir seçenek değil gözümde
    Son seçenek manual gergi ( ki ebayden cnc kesim olanlardan yeni sipariş verdim bekliyorum ) bozulma derdi yok ses yapmaya başladıkça ayar yapıyosun eksi yanı sonuçta bi uğraştırısı var kullanıma göre 2 3 ayda1 ile 1 sene kadar zamanda

Alıntı bikerem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Şu anda 2012 model CBR 125R kullanıyorum. Şubat ayında gelecek bir miktar nakit ile 600F'e geçeceğim inşallah. 15.000 gibi bir bütçem olacak. Öneri ve tavsiyelerinizi beklerim.
    F artık bu paraları hak edecek bir motosiklet değil
    Ama adam mikmeyi ülkece şeref meselesi yaptığımızdan kim kime dum duma

O paraya daha teknolojik motosikletler var yapmayın arkadaşlar
    Siz böyle param var yapıyosunuz millet hemen fiyatları artttırıyor
    2015 fuarında 32 33 aralığında satılan 600rr ları alanlar şimdi 0 fiyatı nerefeyse 40bintl diye en az 34 35 bin tl istiyolar
    E insafsız sen hiçmi gazlamadın bu motorlar marş basmadın yol yapmadın mı ?
    Motor azda olsa eskimiş hem aldığın fiyat ve sattığın fiyat nedir öyle ? Ayıptır...
    Sokollu, Karalı ve krd bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler