Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni akün hayırlı olsun, önce iki düğmeye aynı anda basıyorsun,saat yanıp sönmeye başlıyor. sonra altdaki düğmeyle saati ayarlıyorsun, üstedki düğmeye basınca dakika ya geçiyor ve tekrar altdaki düğmeyle bu sefer dakikayı ayarlıyorsun, üstedki düğmeye tekrar basınca saat ayarlanmış olyuyor. Bu kadar basit
    bilgi için sağol hemen inip deneyeyim. gerçi mantıken ve de olasılık hesaplarına göre iki düğmeye birlikte basmanın saat ayarına geçeceğini tahmin edip denemiştim ama olmamıştı ama belki de elimde eldiven olduğu için aynı anda basamadım. bi deneyeyim de buraya yazayım. tşk...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgi için sağol hemen inip deneyeyim. gerçi mantıken ve de olasılık hesaplarına göre iki düğmeye birlikte basmanın saat ayarına geçeceğini tahmin edip denemiştim ama olmamıştı ama belki de elimde eldiven olduğu için aynı anda basamadım. bi deneyeyim de buraya yazayım. tşk...
    Eldivenle bende yapamadım
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Filtreyi değiştirmekte baya gecikmişsin Arka freni nerdeyse hiç kullanmıyorum, eminim sende çok az kullanıyorsundur, bence daha fazla km yapar.
    Evet, bayağı bir gecikmeli oldu ama, geç olsun güç olmasın di mi
    Arka freni ben de sakin yavaşlamalarda kullanıyorum daha çok, bakalım göreceğiz ne kadar gideceğini.

Alıntı basarm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni filtren hayırlı olsun

ne kadar nerden aldın bilgi verebilirmisin.

B@$@R
    dreamdark; kn hayırlı olsun fiyat hakkında bilgi verirsen sevinirim. ben de yağ değişimi yaparken filtreyi temizlemek yerine değiştireyim diyorum.

bu arada arkadaşlar motorun zaman saati nasıl ayarlanıyor yahu ? benim akü 8 amper olduğu için makine fan açtıktan sonra yetmemeye başlıyodu o zaman da saati ve trip bilgisini sıfırlıyodu, o zamanlar da marş da basmıyodu doğal olarak ya yarım saat bekletip akünün kendine gelmesini bekliyodum ya da vurdurup çalıştırıyodum. bugün gittim golden marka 11 amper akü aldım şu an için sorun çözüldü gibi zaten şarjını ölçtüm iyiydi beslemede bi sorun yoktu . tavsiyem 8.5 amperden düşük akü almayın benim aldığım 8 amper anca 2 ay gitti...
    Teşekkürler arkadaşlar, filtreyi Kızıltoprak Mototaş'tan aldım, 75$ kredi kartına peşin fiyatına 6 taksit olarak.

Saati ayarlamak için 2 düğmeye aynı anda basılı tutuyorsun elini, zaten birkaç saniye sonra saat yanıp sönmeye başlıyor.
    Sonrasında yanlış hatırlamıyorsam, alttaki düğmeyle saatin numaratörünü ilerletip ayarladıktan sonra, üstteki düğmeye 1 kere basarak dakikaya geçiş yapıyorsun ve onu da ayarladıktan sonra üstteki düğmeye tekrar bastığında işlem sona eriyor.
    Belki alttaki ve üstteki düğmenin görevleri tam tersi olabilir, ama mantık bu şekilde işliyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:36 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:33 AM ----------

Yeni akün hayırlı olsun, önce iki düğmeye aynı anda basıyorsun,saat yanıp sönmeye başlıyor. sonra altdaki düğmeyle saati ayarlıyorsun, üstedki düğmeye basınca dakika ya geçiyor ve tekrar altdaki düğmeyle bu sefer dakikayı ayarlıyorsun, üstedki düğmeye tekrar basınca saat ayarlanmış olyuyor. Bu kadar basit

O kadar yazdım, sonradan baktımki zaten yazılmışı var, eee topik adam gibi okunmazsa böyle oluyormuş işte

Motosikleti
    CBR600F
    arkadaşlar slm.

bana K&N hava filresi (ha 6001) lazım ama Türkiyede kaçtane bayi aradım bulamadım. Sizin bildiğiniz her hangi bir yer varmı yardımcı olurmusunuz.

bide arkadaşımın motorda fan çook geç açıyo.120° den sonra falan açılıyo sizce neden yapar bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

bilgi için şimdiden tşk arkadaşlar.
    B@$@R :)

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    arkadaşlar slm.

bana K&N hava filresi (ha 6001) lazım ama Türkiyede kaçtane bayi aradım bulamadım. Sizin bildiğiniz her hangi bir yer varmı yardımcı olurmusunuz.

bide arkadaşımın motorda fan çook geç açıyo.120° den sonra falan açılıyo sizce neden yapar bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

bilgi için şimdiden tşk arkadaşlar.
    Fanı devreye sokan Fan müşürüdür. Muhtemelen ya bozuktur yada yüksek dereceli müşür takılmıştır. Müşürü bi kontrol ettir bence.
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar Gümüşümü sattım yani artık bir 600f im yok

Motosikleti
    CBR600F
    Fanı devreye sokan Fan müşürüdür. Muhtemelen ya bozuktur yada yüksek dereceli müşür takılmıştır. Müşürü bi kontrol ettir bence.
    Fan müşüründen başka bi problem olma ihtimali var mı, bide Fan müşürü nerden sipariş verebilirim. fan açma olayı yağ değişim zmn alakalı olamaz deme en azından ben olmaz die biliyorum ama arkadaş sormamı istedi.

yardımınız için tşk.

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    hep 120 de acıyorsa müşürden başka bir problem olamaz fan müşürünün motorun yağı ile alakası olamaz fan müşürünü honda bayii den sipariş verebilirsin yada fan müşürünü sanayii de de satarlar
    hava filtresi de burada

http://www.sahibinden.com/ha-6001_k_...XQQdisplayitem
    ::tutkuy::

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Fan müşüründen başka bi problem olma ihtimali var mı, bide Fan müşürü nerden sipariş verebilirim. fan açma olayı yağ değişim zmn alakalı olamaz deme en azından ben olmaz die biliyorum ama arkadaş sormamı istedi.

yardımınız için tşk.
    Belki termostatda sorun olabilir diyecem ama ilk sırada fan müşürü, iklinci sırada termostat diyelim

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı muyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep 120 de acıyorsa müşürden başka bir problem olamaz fan müşürünün motorun yağı ile alakası olamaz fan müşürünü honda bayii den sipariş verebilirsin yada fan müşürünü sanayii de de satarlar
    hava filtresi de burada

http://www.sahibinden.com/ha-6001_k_...XQQdisplayitem

tşk ederim yardımın için. o filtreyi satan arkadaşı aradım elinde olmadığını soyledı.
    zaten ben bugün ebay den sipariş verdim 69$ kargo dahil.
    müşürüde arkadaşıma soyliyeyim servisten alsın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:52 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:45 AM ----------

Belki termostatda sorun olabilir diyecem ama ilk sırada fan müşürü, iklinci sırada termostat diyelim
    tmm arkadaşım o zmn ilk olarak fan müşürünü kontrol edicez sonra olmazsa termostata bakıcaz.
    verdiğiniz bilgiler için tşk ederim.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun daha iyileri olur inşallah...

bu arada saati ayarladım en sonunda hem de inat ettim eldiveni çıkarmadan
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    herkese selam.
    motoru aldım alalı 5bin olmuş. ilk binde yağı değiştirmiştim 4 bin daha oldu diye tekrar yağ değiştirdim. castrol racing koydum. hava filtresini temizlettim zinciri temizlettim debriyajı gazı yağlattım. radyatör suyunu antifrizini kontrol ettik bi de ön balatalar bitmişti. ebc marka aldım double H 90 euro bilmem ki kazık mı yedim. amasraya gideceğim için vaktim yoktu araştıramadım. balatalar rodajda ama çok fark etti açıkçası fren dokunur dokunmaz kendini hissettiriyo. bu bakım biraz pahalıya patladı ama iyi olur inşallah....bu arada arka balatam henüz 5bin de ama o da bitti bitecek yakında onu da değiştirmem lazım.

duymazay11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asyamotor 2005-İJE sepetli motor 79
    Alıntı HAYALBUYSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç motoru hakkında bu forumda sayfalarca topicler açıldı.Bazı arkadaşlar şiddetle küçük cc li motorları önerirken, bazıları ise kendine güvendikten sonra istediğin ve vücuduna uygun bir motor ile başlanabileceğini savundu.

benim şahsi kanaatim kişinin öncelikle kabiliyetini bilmesi.Yani motorsiklet kullanma becerisine haiz olması.Şimdi bazı arkadaşlar emeklenmeden yürüyemezsiniz diye örnekler veriyor.Ancak emeklemek ve yürümek herkes için olan bi şey yani eninde sonunda herkes yürüyor.mecburi olan bir durum bu.

Ancak motorsiklet kullanmak herkesin yapabileceği bi şey değil.Yani kimsenin bir mecburiyeti yok.Alacağın motor büyük olsun küçük olsun sen kendi egolarını tatmin edemezsen 50 cc lik honda scoter bile senin altında bir ölüm makinası haline gelir.Sen kendini bilir ve ona göre davranış ve sürüş özellikleri gösterirsen CBR 600 F senin için bir problem olmaz. Ancak önemli olan motor sürmeye , temel denge becerilerine biraz kabiliyetli olman.

Otomobil kullanmak biraz daha farklı ne de olsa aracın kaportası var. ancak motorda kaporta bizleriz.!!!! Nasıl ki otomobil kullanmaya illa herkes tospağa ile başlamadıysa Motorsiklet kullanmaya da küçük hacimli bir motorla başlanır diye kesin bir yargı yoktur.Sen kendini bildikten sonra gerisi kolay.kendini tartamayan, kişiliği oluşmamış insanlara bisiklet veya tornet bile bile versen gider bi yerlerden uçar kafayı gözü kırar.

Eninde sonunda bu motor at değil. yani senin isteğin dışında kendi kafasına göre bi şey yapamaz.huysuzlanıp seni üzerinden atmaz.Sen yanlış bir komut verirsen tepkisini gösterir.

Eğer ki denge problemi yaşıyorsan. senin için bir activa veya today bile tehlikelidir.

kazasız belasız sürüşler dileğiyle.....
    EVET BU YAZILANLARA AYNEN KATILIYORUM.dOĞRU OLDUĞU KANATİNDEYİM.pAYLAŞTIĞIN İÇİN TEŞEKÜR EDERİM...

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    herkese selam.
    motoru aldım alalı 5bin olmuş. ilk binde yağı değiştirmiştim 4 bin daha oldu diye tekrar yağ değiştirdim. castrol racing koydum. hava filtresini temizlettim zinciri temizlettim debriyajı gazı yağlattım. radyatör suyunu antifrizini kontrol ettik bi de ön balatalar bitmişti. ebc marka aldım double H 90 euro bilmem ki kazık mı yedim. amasraya gideceğim için vaktim yoktu araştıramadım. balatalar rodajda ama çok fark etti açıkçası fren dokunur dokunmaz kendini hissettiriyo. bu bakım biraz pahalıya patladı ama iyi olur inşallah....bu arada arka balatam henüz 5bin de ama o da bitti bitecek yakında onu da değiştirmem lazım.
    ben zinciri her 500 km de bir temizleyip yağlıyorum, benmi çok sık temizleyip yağlıyorum yoksa senmi bu kadar seyrek yağlıyorsun. Hangisi doğru

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    ben zinciri her 500 km de bir temizleyip yağlıyorum, benmi çok sık temizleyip yağlıyorum yoksa senmi bu kadar seyrek yağlıyorsun. Hangisi doğru

benim bildigim genel olarak 400 500 kmde bir yaglama yapılıp 1000kmde birde temızlemek gerekıyor zıncır omrunun uzun omurlu olması ıcın...ama 500kmde bır hem temızlenıp hem yaglasakta olur sanırım madııyatla ılgılı bır sey
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

tşk ederim yardımın için. o filtreyi satan arkadaşı aradım elinde olmadığını soyledı.
    zaten ben bugün ebay den sipariş verdim 69$ kargo dahil.
    müşürüde arkadaşıma soyliyeyim servisten alsın.

İlk yazdığın mesajın bir üstündeki mesajımı okusaydın, hava filtresi ile ilgili sorunun cevabını bulacaktın aslında. Neyse, hayırlı olsun.

Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum hayırlısı olsun, çalışıp yine alınır. Sağlık sıhhat olsun yeterki.

herkese selam.
    90 euro yani 180 TL biraz fazla geldi bana da açıkçası, Lucas markalar bile ön takım 120-130 TL diye biliyorum Neyse, sonuçta kaliteli bir ürün almışsın belli, memnunsan da sorun yok, en az 10,000 gider tahminimce, 3-5 kuruşun hesabı gereksiz, güle güle kullan. Arka balatayı geçen ben değiştirdim, 50 TL'ye Mototal'dan aldım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:41 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:32 PM ----------

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bildigim genel olarak 400 500 kmde bir yaglama yapılıp 1000kmde birde temızlemek gerekıyor zıncır omrunun uzun omurlu olması ıcın...ama 500kmde bır hem temızlenıp hem yaglasakta olur sanırım madııyatla ılgılı bır sey
    Aynen ben de bu şekilde yapıyorum.
    Hatta zinciri kontrol edip yağ durumuna bakmak en doğrusu aslında, sonuçta farklı yol şartlarında daha çabuk kirlenip tozlanarak yağ özelliğini kaybedebiliyor.

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende öyle yapıyom zaten her 500 km de yağlıyom ama her 1000 km de temizliyorum

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    yok bende 400-500 km de bi yağlıyorum ama detaylı temizlik yaptırmamıştım. ön dişlinin ordaki kapak sökülüp dişliyle birlikte temizlendi. normal temizliği basınçlı suyla yıkatarakk yapıyodum zaten. yoksa 5000 km yağlanmayan bi zincir zaten herhalde ömrünü tamamlamış olur...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:53 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:51 AM ----------

Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrki.

90 euro yani 180 TL biraz fazla geldi bana da açıkçası, Lucas markalar bile ön takım 120-130 TL diye biliyorum Neyse, sonuçta kaliteli bir ürün almışsın belli, memnunsan da sorun yok, en az 10,000 gider tahminimce, 3-5 kuruşun hesabı gereksiz, güle güle kullan. Arka balatayı geçen ben değiştirdim, 50 TL'ye Mototal'dan aldım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:41 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:32 PM ----------

vallahi hondayı aradım 212 TL dediler. ayrıca bana 10-15 gün içerisinde getirebileceklerini söylediler. yani anlamıyorum alt tarafı balata.yani sarf malzemesi bu kadar da stoksuz çalışılmaz ki....
    bi de pek anlamam ama balataların performans kodları var galiba. benim taktırdığım ya da bana taktıkları HH kodlu imiş ön frene abandınmıydı zıngadanak diye durduruyomuş hatta ABS olmadı ASD fren özelliği bile katıyomuş artık taktılar abi yapacak bişey yok

yok bende 400-500 km de bi yağlıyorum ama detaylı temizlik yaptırmamıştım. ön dişlinin ordaki kapak sökülüp dişliyle birlikte temizlendi. normal temizliği basınçlı suyla yıkatarakk yapıyodum zaten. yoksa 5000 km yağlanmayan bi zincir zaten herhalde ömrünü tamamlamış olur...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:53 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:51 AM ----------

vallahi hondayı aradım 212 TL dediler. ayrıca bana 10-15 gün içerisinde getirebileceklerini söylediler. yani anlamıyorum alt tarafı balata.yani sarf malzemesi bu kadar da stoksuz çalışılmaz ki....
    bi de pek anlamam ama balataların performans kodları var galiba. benim taktırdığım ya da bana taktıkları HH kodlu imiş ön frene abandınmıydı zıngadanak diye durduruyomuş hatta ABS olmadı ASD fren özelliği bile katıyomuş artık taktılar abi yapacak bişey yok

ABS özelliği katıyorsa tamam, iyi almışsın o zaman güle güle kullan

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    ABS li 600F mi oldu şimdi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler