Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Arkadaşlar merhaba,

Güncel kasa 600f sahibi arkadaşlar var mı aranızda? Kullanıcı arkadaşların motor hakkında görüşlerini almak isterim . Açıkçası ilerideki aylar da motorumu büyütmeyi düşünüyorum ve motor da abs olduğu için listemin ilk sırasın da yer alıyor. Naked pek hoşlanmasam da, diğer seçeneğim yamaha xj6. Daha uysal olduğu için.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F
    Arkadaşlar ; Pendikten bi 600 F alıyorum kısmetse bu hafta. satıcının adı Tansu Çatıkkaş , acaba tanıyan bilen var mıdır ? bi de alırken honda servisi güngör motora göstericem , acaba ne kadar expert ücreti alırlar. aslında motoru alacağım kişi şubat ayında alırken güngöre göstermiş sağlam çıkmış . yine de baktırmalı mıyım sizce..? herkese saygılar sevgiler...

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    için ferah olması acısından baktırsan daha ıyı olur,normalde 5,,,10 dk üstün körü bakıyorlar fakat detaylı bakım ıstersen tyıne 20,,,50 lıra arası ucret cıkarabılırler...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    Alıntı zeymen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ; Pendikten bi 600 F alıyorum kısmetse bu hafta. satıcının adı Tansu Çatıkkaş , acaba tanıyan bilen var mıdır ? bi de alırken honda servisi güngör motora göstericem , acaba ne kadar expert ücreti alırlar. aslında motoru alacağım kişi şubat ayında alırken güngöre göstermiş sağlam çıkmış . yine de baktırmalı mıyım sizce..? herkese saygılar sevgiler...
    aramıza hoş gelirsin alırsan aklıma gelen senın bakıcagın sorucagın seyleri soylemeye calısayım;
    *kaza var mı yokmu plaka yı 5664 e yolla
    *gözden geçir motoru hangi modelse netten orjinal resimleriyle alacaın motoru kıyasla makyajını
    *Km yi sordur servise
    *lastık durumuna bak
    *zincir dişli durumunu göz at
    *extraları varmı son bakımlar n zaman değişmiş bujısı yagı filtresi hava filtresi egzantrik vs..önemli
    *caliştır sesını dinle durdugu yerde bosta 5 - 7bın devir gaz cek fark lı ses geliyormu dınle önemli
    *motora önden eğil radyatöre bak,ön tarafa göz at motora yag sızdırma fln vs..
    *koltugu cıkar sigorta tablosuna bak..sigorta eksikmi extra kablo baglantı varmı önemli
    *bi 109 dereceyi göster fan işliyormu
    *gidonu kontrol et amortisorleri kontrol et
    *balata ve diskleri durumunu kontrol et

servis expertiz ucreti 20 lira rica edeyim
    *vs...vs...vs....

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:03 ----------

serkanADH13 sen naptın egzantirik olayını dostuım ?
    BLaCK_j.W.a bunu beğendi.
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

Motosikleti
    HONDA CBR 600 F
    Alıntı vlknsyrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aramıza hoş gelirsin alırsan aklıma gelen senın bakıcagın sorucagın seyleri soylemeye calısayım;
    *kaza var mı yokmu plaka yı 5664 e yolla
    *gözden geçir motoru hangi modelse netten orjinal resimleriyle alacaın motoru kıyasla makyajını
    *Km yi sordur servise
    *lastık durumuna bak
    *zincir dişli durumunu göz at
    *extraları varmı son bakımlar n zaman değişmiş bujısı yagı filtresi hava filtresi egzantrik vs..önemli
    *caliştır sesını dinle durdugu yerde bosta 5 - 7bın devir gaz cek fark lı ses geliyormu dınle önemli
    *motora önden eğil radyatöre bak,ön tarafa göz at motora yag sızdırma fln vs..
    *koltugu cıkar sigorta tablosuna bak..sigorta eksikmi extra kablo baglantı varmı önemli
    *bi 109 dereceyi göster fan işliyormu
    *gidonu kontrol et amortisorleri kontrol et
    *balata ve diskleri durumunu kontrol et

servis expertiz ucreti 20 lira rica edeyim
    *vs...vs...vs....

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:03 ----------

serkanADH13 sen naptın egzantirik olayını dostuım ?
    abi bu dediklerini zaten yaptım ben motora baktığımda , çok iyi anlamıyorum ama egzantrik sesini ayırt edebiliyorum(arkadaşım F'inde var çünkü o ses... disklere baktım fena değil. extra olarak sadece yoshi egsoz var. elçikler,manetler ve cam değişmemiş, lastikler iyi, 5664'e yolladım plakayı muayene tarihlerine bakılırsa km orjinal. 2 adet çarpması var ama kaç paralık değişim olduğu yazmıyo. bikaç yerinde boyası da var. abartısız 10-12 tane F baktım hiçbirini beğenmedim bunu beğendim sadece.. bakalım kısmet...

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    abi bu dediklerini zaten yaptım ben motora baktığımda , çok iyi anlamıyorum ama egzantrik sesini ayırt edebiliyorum(arkadaşım F'inde var çünkü o ses... disklere baktım fena değil. extra olarak sadece yoshi egsoz var. elçikler,manetler ve cam değişmemiş, lastikler iyi, 5664'e yolladım plakayı muayene tarihlerine bakılırsa km orjinal. 2 adet çarpması var ama kaç paralık değişim olduğu yazmıyo. bikaç yerinde boyası da var. abartısız 10-12 tane F baktım hiçbirini beğenmedim bunu beğendim sadece.. bakalım kısmet...
    inş kardeşimm hayırlısı allahtan...aynen benım gibi yapmışşsın sende bende cok aradım samanlıktaki iğneyi içine yattıysa bı expertiz yaptı 50-100 tl kacınma sezonda da gönlun rahat gezersin ;)
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

Motosikleti
    HONDA CBR 600 F
    Alıntı vlknsyrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inş kardeşimm hayırlısı allahtan...aynen benım gibi yapmışşsın sende bende cok aradım samanlıktaki iğneyi içine yattıysa bı expertiz yaptı 50-100 tl kacınma sezonda da gönlun rahat gezersin ;)
    abi bu motordan da vazgeçicem galiba , çünkü egsantrikten ses gelmeye başlamış malum km 42 bine gelmiş. en az 500 tl masraf olur diye öğrendim. motor sahibi de fiyattan düşmem diyor.acaba bu sesle birlikte kullansam motor yıpranır mı? Artık motor bakmaktan yaşlandım vallahi billahi bunaldım sıkıldım ... başka bi tane buldum şimdi : bu da gri renkte 27 bin km'de şuan. , 19 binde egsantrik yapılmış. 1500 km önce debriyaj balatası ilk defa değişmiş. 2 yerinde çatlak var çok küçük , devir göstergesi de yarım cm kadar çatlamış.
    vlknsyrn bunu beğendi.

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    abi bu motordan da vazgeçicem galiba , çünkü egsantrikten ses gelmeye başlamış malum km 42 bine gelmiş. en az 500 tl masraf olur diye öğrendim. motor sahibi de fiyattan düşmem diyor.acaba bu sesle birlikte kullansam motor yıpranır mı? Artık motor bakmaktan yaşlandım vallahi billahi bunaldım sıkıldım ... başka bi tane buldum şimdi : bu da gri renkte 27 bin km'de şuan. , 19 binde egsantrik yapılmış. 1500 km önce debriyaj balatası ilk defa değişmiş. 2 yerinde çatlak var çok küçük , devir göstergesi de yarım cm kadar çatlamış.

hhhııımmmm ne deyim dostum karar senııın para senınnn..egzantriği öten makinaylada gezilmez ki be kardeşim..ama egzantriği ötmeyen F te zor bulursun,ha bulursun 2-4bın km sonra sende öter öter yanii..2-3-4 sayfa gerilerden oku anlasır ne demek istediğimi..egzantirk ötuo die de temiz işe sayet makine vazgeçilmeskii..
    o çatlaklar devir göstergesi fln sence sorun olmaya bilir suan ama yarın öburgun sen satarken sorun olmaz mı ? motor kaşıntısı hiç bişeye benzemez... kac para peki 2006 F bide 2006 model 42 bınde sağlam gaz açmış emmoylu ?

.
    ...

Motosikleti
    HONDA CBR 600 F
    12.000 liraya veriyor. 500 de egsantrik desek : 12.500'e gelir , diğer motor 27 binde, ben onu 42 bin km yapana kadar en az 5 yıl geçer

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    12.000 liraya veriyor. 500 de egsantrik desek : 12.500'e gelir , diğer motor 27 binde, ben onu 42 bin km yapana kadar en az 5 yıl geçer
    500 egzantrik için fazla, eğer sadece egzantrik gergisi ise problem. zaten zincir de değişecekse o zaman 500 den de fazla tutar. gergi 160 tl, 100 tl de işçilik desen 260 tl yapar. Ben değiştireli 10 bin km felan oluyor halen bir ses yoq, zira ilkerin dediği gibi onun moturu 33 binde ve orjinal gergi ile geziyor ses yoq. Biraz da şans işi gergi olayı...

Motosikleti
    Uzun bir süre olmayacak...
    beyler merhaba ;

elimde bazı sıfır kutusunda yedek parçalar var. ihtiyacı olan olursa forumdan irtibata geçebiliriz.

honda yağ filtresi

kn hava filtresi

ngk iridyum buji (4)

ebc debriaj balatası komple takım.

600f orjinal egzost

buda benim canawarın resimleri

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar anlamadığım bi durum var.Piyasa o kadar karışıkki? kim kime ne yutturursa fiyatları dolanıyor ortalıkta.
    2006 Model temiz bir 600F i 13bin liraya bulabiliyoruz, fakat bu 2004-3-2 modeller neden hiç değer kaybetmiyor? Yani tamam serbest piyasa isteyen istediği fiyatı çeker fakat bu ilanların hiçbirinin satıldığını düşünmüyorum? Şimdi 2003 modele 12binmi verirsiniz 2006modele 13binmi? Ben bu durumda cep telefonumu satar 3yıl daha sonra trafiğe çıkmış,şasesi bütün aksamları 3yıl sonra üretilmiş, metal ve plastik ömrü 3yıl daha fazla olanı seçerim.Yani bu motorların ederi 10bin civarında olması gerekki satılsın,yanlışmıyım?
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar anlamadığım bi durum var.Piyasa o kadar karışıkki? kim kime ne yutturursa fiyatları dolanıyor ortalıkta.
    2006 Model temiz bir 600F i 13bin liraya bulabiliyoruz, fakat bu 2004-3-2 modeller neden hiç değer kaybetmiyor? Yani tamam serbest piyasa isteyen istediği fiyatı çeker fakat bu ilanların hiçbirinin satıldığını düşünmüyorum? Şimdi 2003 modele 12binmi verirsiniz 2006modele 13binmi? Ben bu durumda cep telefonumu satar 3yıl daha sonra trafiğe çıkmış,şasesi bütün aksamları 3yıl sonra üretilmiş, metal ve plastik ömrü 3yıl daha fazla olanı seçerim.Yani bu motorların ederi 10bin civarında olması gerekki satılsın,yanlışmıyım?
    Bence bütün motosiklet fiyatları şişirme, bu sadece 600f için geçerli değil Türkiye'de satılan bir çok ikinci el motosiklet için geçerli. Bunun en büyük sebebide maalesef sıfır motosiklet fiyatlarının çok yüksek olması, yeni kasa 600f 25 bin lira civarına satılıyor yanlış bilmiyorsam, şaka gibi yani. Bunun dışında 2006 model bi 600f ile 2003 model bi 600f arasında 3 bin lira fark olmaz, zira iki model arasında hiç fark yok, aksine 2003 modellerde ön süspansiyon sertliği gidon'dan ayarlanabiliyor felan. Bence fiyat sadece motorun temizliği ve geçmişi ile alakalı olmalı, 2003 model bi 600f 2006 model den pahalı bile olabilir temizliğine göre...
    vlknsyrn bunu beğendi.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bütün motosiklet fiyatları şişirme, bu sadece 600f için geçerli değil Türkiye'de satılan bir çok ikinci el motosiklet için geçerli. Bunun en büyük sebebide maalesef sıfır motosiklet fiyatlarının çok yüksek olması, yeni kasa 600f 25 bin lira civarına satılıyor yanlış bilmiyorsam, şaka gibi yani. Bunun dışında 2006 model bi 600f ile 2003 model bi 600f arasında 3 bin lira fark olmaz, zira iki model arasında hiç fark yok, aksine 2003 modellerde ön süspansiyon sertliği gidon'dan ayarlanabiliyor felan. Bence fiyat sadece motorun temizliği ve geçmişi ile alakalı olmalı, 2003 model bi 600f 2006 model den pahalı bile olabilir temizliğine göre...
    Bence model çok şey farkettirir,en azından benim için öyle.3 yıl daha genç demek hertürlü daha iyi olma olasılığı yüksek.isterseler 3yıl boyunca dükkanda süs olarak kullansınlar o alet hertürlü aşınır ki öylede değil, 3yıl boyunca trafikte dolaşıyor bu motorlar.Alım satım durumunda hiç şansım yaber gitmez.Ben alırım daha iyisi, istediğim rengini 2gün sonra ilanda görürüm
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    motor işi diğer tasıtlara benzemez hele ki super sport larde donen g.t oyunu sanmıyorum ki scooter,commuter,chopper,enduroda vs.. bu kasalarda donsun..motor ilanda fotolarda on numaradır saymış etmiş suslemiş puslemiş koymustur ilana ararsın yada tramer sorgulatırsın motorun geçmişi vardır kasazı vardır vs...para veriosun en iyisini almak ister insan.. Tamam model tabikide onemli ama 2-3 yaş cok değil temiz makine ise yağmur camur görmemış kondisyonu iyi bi motor 2006 olmuş 2004 olmuş cok fark etmez bence!!..tam tersi temiz 2006 model Bi F alıcagıma bulurum arastırıım temiz bi 2004 alırım, 2005-2006 lara nazaran onun ( + ) ları daha fazla..
    ...

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    2012 Mayıs ayında yaptığımız Akdeniz-Ege gezisi raporu, iki tane 600f vardı gezide. http://www.motosiklet.net/forum/etki...-ege-turu.html
    vlknsyrn bunu beğendi.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    dostum ben actım ve zıncırı değiştirdim,
    motorum 3.sahibiyim,
    36000 km orjınal durumda.
    zıncır sıfır zıncırden 8 mm (8 cm değil,,, 1 cm'den 2 mm ufak anlayacagınız) uzamıstı,
    yanı değişmesıne gerek yok denecek durumdaydı,
    hazır almısken değiştirdim,
    bu sırada gergı paletlerınıde kontrol ettım ve en ufak sorun yoktu,
    yani 2006 model F'lerde zıncırden önce gergiyi kontrol edın,

şu sıralar gergi arayısındayım,
    ebaydan bakınıyorum saolsun vlknsyrn arkadaşımızın verdıgı bılgı sorucu farklı yöne yöneldim,

bi kaç tamirci arkadaştan çıkma gergıler alacxagım ve baglantı yuvalarını vs kontrol edıp hangısının olabılecegıne karar verıp uyumlu olan farklı gergıyı arayacağım,

motorun zıncırı ve paletlerı sorunsuzken 5...7 bın devır arasında zırıltı halen var,,,
    birde eskı sayfaların bırınde MANUEL GERGİ konusu görmüştüm onada bakınıyorum...

Duruma gore yıne paylaşırım olayları,

Bu arada herkes model ve fıyat sınırları yazışmışlar,
    arkadaşlar fıyatlar uçuyor evet,
    2006 modele 7 bın km demıs 16 bınlıra,
    2003 modele 13.500 lıra ısteyende var,

asıl ederı 13,,14 arası 2006'ların bence,,,

zaten nıyetlı olan bırı gıdıp motoru gorur pazarlıgını yapar ve alır,
    telefonda son oluru nedır vs ıle konuya gırılıyor ıse o kısının donme ıhtımalı dusuk olur,

telde dıyor ıse duruyormu şu saatte gelıcem dıye,
    o kısının gelıp bakma ve alma ıhtımalı daha yuksek...

Herşeyın bır değeri var sonuçta,
    varsın kazalı olsun ama motoru sağlıklı olsun...
    grenaj setlerı 1000,,,1500 lıra cıvarı cunkı,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    VFR 800 F
    arkadaşlar motorun 2-3 -4 devirde gaz açımında boğulmasından dolayı yağını bujılerını ve hava filtresini degistirdim fakat halen aynı problem devam ediyor sizce neyden yapabilir?

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    Alıntı Hytloth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorun 2-3 -4 devirde gaz açımında boğulmasından dolayı yağını bujılerını ve hava filtresini degistirdim fakat halen aynı problem devam ediyor sizce neyden yapabilir?
    dostum birimi dedi sana onları değiştirdigin zaman duzelir die yoksa gönlun rahat olsun die mi??
    birde eksozun performans mı? oksijen sensörun mevcutmu ?
    senin makineye bi senkron ayarı siboplar sismiş ve emme şim lerin de değiştimi motorunu tanıyamassın ;)
    ...

Motosikleti
    CBR 600f
    arkadaşlar mrb motosikletimi kontağını her kapatıp açtığımda saati ve geçici km yi (A-B) sıfırlıyor. acaba sebebi nedir yardımcı olurmusunuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler