Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kemalk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre kardeş hala iştemisin.Valla biz senle konuştuktan sonra iyi gazladık İsmet Usta yla.Sefam olsunSahilden geldik.Lastiklerde yeni ,yattık kalktık geldik.Bi ara denk getirelimde İsmet Ustyla sende bi gez.Adam hiç motor kullanıyomuş gibi değil.Artçı varmış yokmuş umrunda bile değil.Bide giderken hiç bişey yokmuş gibi o trafikte ellerini bırakıp kaskını takmıyomu hasta ediyo beni arkada.Ben hayatta yapamam.
    Ohh sefanız olsun valla.
    Kısmetse birazdan işten çıkıp eve giderken gazlayacağım ben de bakalım.
    Denk getirelim de gezelim tabi Kemal'im.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:03 ----------

Alıntı Alper41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ve değerli büyüklerim http://www.sahibinden.com/bakmak_bed...QQdisplayitem? şu motora ciddi ciddi niyetlendim haziran ın 10'una kadar almayı düşünüyorum dışarıdan bana temiz gibi gözüktü fakat ilk fotoda elemanın motor üstünde duruşu beni biraz caydırır gibi oldu ama bilemiyorum sizin fikirleriniz ne yönde ?
    Dışarıdan temiz görünüyor evet ama, bilen birinin iyice incelemesi lazım.
    Bir de km. çok az geldi bana, benim makine 2006 model ve 30,000 km'ye geldim birkaç gün önce. Orjinal km. mi diye sormak lazım.
    Eski makinelerden bizim sitedeki Gkn nickli Gökhan arkadaşımız iyi anlar, ona özel mesajla sor istersen. Hatta eğer ciddi ciddi düşünüyorsan almayı, vakti varsa gidip beraber bakabilirseniz de süper olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ohh sefanız olsun valla.
    Kısmetse birazdan işten çıkıp eve giderken gazlayacağım ben de bakalım.
    Denk getirelim de gezelim tabi Kemal'im.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:03 ----------

Dışarıdan temiz görünüyor evet ama, bilen birinin iyice incelemesi lazım.
    Bir de km. çok az geldi bana, benim makine 2006 model ve 30,000 km'ye geldim birkaç gün önce. Orjinal km. mi diye sormak lazım.
    Eski makinelerden bizim sitedeki Gkn nickli Gökhan arkadaşımız iyi anlar, ona özel mesajla sor istersen. Hatta eğer ciddi ciddi düşünüyorsan almayı, vakti varsa gidip beraber bakabilirseniz de süper olur.
    teşekkür ederim Emre abi , o zaman sorayım GKN'ye ben motora bakmaya gittiğimde boş vakti olursa ondanda rica edeyim yardımcı olmasını . peki sence motor az kullanılmış olamazmı mesela benim 3 senedir bende olan motorum henüz 3400 km de
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    benim makine 2005 model 28 binde, kaldıkı ben okul sınav iş nedeniyle sezonda doğru dürüst binemedim bile sadece ankara içi ve bir defa ankara-nazilli arası ve ankara amasra arası okadar... toplamda 28 bin km.

bu araç 99 model yani 11-12 yıldır yollarda tabi kaza yapıp uzun süre yatmadı ise
    yılda ortalama 2000-2500 km yapmış demek, bunu bir sezonda toplam 4 ay desen bile binmiş olsa ayda 400-500 km olurki istanbul gibi bir yerde bu motora hiç binilmemiş sanırım.)) 600 f i olupta binmeden süs diye tutacak adam tanımıyorum ben... ben iki yılda 10 bin km yapmışım sen hesapla artık... şase sağlam motor iyi ise bir bakılsın derim.. tabi bilen adamla

zeymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F
    selamlar...
    99 model 600 f'e bu kadar para verilmez.hem km çok az, orijinal olmayabilir,hem de biliyosunuz ki racing tarzı motorlar çabuk bitiyor(daha doğrusu bitiriyolar demek lazım ) ve de 22 Haziran 2009 tarihinden beri bu motor niye satılmadı???? 1 yılda motor satılmaz mı??? akıl vermek bana düşmez tabi ki ama ben yine de bi tavsiyede bulunayım; 7000 liraya bırakacağını yazmış: benim eğer 7000 liram varsa borç harç 3000 tl daha bulurum 2005-2006 model aslan gibi (cbr 600 f) motora binerim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:41 ----------

Alıntı Baytar_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim makine 2005 model 28 binde, kaldıkı ben okul sınav iş nedeniyle sezonda doğru dürüst binemedim bile sadece ankara içi ve bir defa ankara-nazilli arası ve ankara amasra arası okadar... toplamda 28 bin km.

bu araç 99 model yani 11-12 yıldır yollarda tabi kaza yapıp uzun süre yatmadı ise
    yılda ortalama 2000-2500 km yapmış demek, bunu bir sezonda toplam 4 ay desen bile binmiş olsa ayda 400-500 km olurki istanbul gibi bir yerde bu motora hiç binilmemiş sanırım.)) 600 f i olupta binmeden süs diye tutacak adam tanımıyorum ben... ben iki yılda 10 bin km yapmışım sen hesapla artık... şase sağlam motor iyi ise bir bakılsın derim.. tabi bilen adamla
    gkhnkzy nickli arkadaşımız da yeni 600 f aldı ,yaklaşık 1 ayda 1500 km yapmış hem de hava soğukken ;)

kemalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    arkadaşlar ve değerli büyüklerim http://www.sahibinden.com/bakmak_bed...QQdisplayitem? şu motora ciddi ciddi niyetlendim haziran ın 10'una kadar almayı düşünüyorum dışarıdan bana temiz gibi gözüktü fakat ilk fotoda elemanın motor üstünde duruşu beni biraz caydırır gibi oldu ama bilemiyorum sizin fikirleriniz ne yönde ?
    Bende geçtiğimiz kasım ayında aldığım motorumu hiç binemiyorum satsammı acaba diye düşünürken kış aylarında 2500 km yaptım.Kimsenin alım satımını etkilemiyelim ama bu km aynı motor ve aynı km saati ile imkansız gibi geliyor bana

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı zeymen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar...
    99 model 600 f'e bu kadar para verilmez.hem km çok az, orijinal olmayabilir,hem de biliyosunuz ki racing tarzı motorlar çabuk bitiyor(daha doğrusu bitiriyolar demek lazım ) ve de 22 Haziran 2009 tarihinden beri bu motor niye satılmadı???? 1 yılda motor satılmaz mı??? akıl vermek bana düşmez tabi ki ama ben yine de bi tavsiyede bulunayım; 7000 liraya bırakacağını yazmış: benim eğer 7000 liram varsa borç harç 3000 tl daha bulurum 2005-2006 model aslan gibi (cbr 600 f) motora binerim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:41 ----------

gkhnkzy nickli arkadaşımız da yeni 600 f aldı ,yaklaşık 1 ayda 1500 km yapmış hem de hava soğukken ;)
    Valla Özgen'im alalı 2 ay olacak nerdeyse. 2000 km.yi devirdim geçenlerde.. hepsi şehir içi... İlk aldığımda sağlam bir bakım yaptırdım, ondan sonra bir kere şikayet için servise yada ustama gitmedim. Ama ara sıra uğrayıp baktırıyorum.

Bende eşşek şansı var be kardeşim. Bugün bir haftalık izne çıktım. İlk uzun yolumuzu pazar günü Bursa'ya yapalım 3-5 gün gezelim orda dedik ama yağmur görünüyor. Bu 5 günlük hava tahmini habire değişiyor, dün sitede pazar günü için yağmur görünüyordu..
    5 Günlük Tahmin (Haritalı)

Motosikleti
    cbr 600 f
    bencede çok para ama o makineden iyi streetfighter olur

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teşekkür ederim Emre abi , o zaman sorayım GKN'ye ben motora bakmaya gittiğimde boş vakti olursa ondanda rica edeyim yardımcı olmasını . peki sence motor az kullanılmış olamazmı mesela benim 3 senedir bende olan motorum henüz 3400 km de
    Arkadaşlar da doğru şeyler söylemiş.
    Dediğim gibi, iyi bilen birinin incelemesi ve expertiz yapması en doğru çözüm olacaktır.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    motoru elden geçirilmiş, şasesi darbesiz 99 model bir 600f'in çok rahat hiç zorlanmadan ne nazlanmadan 260 km/h sürate çıktığını ve problemsiz kullanıldığını biliyorum. bu model motorda kilometre orjinalliği ve boyasız olmasını aramamak lazım. düzgün elden geçirilmiş ise bir müddet daha hizmet eder.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:23 ----------

beyler bu arada sezon açıldı fiyatlar coşmuş. 13 ağırlıklı istiyorlar sahibinden.com da. 15 isteyenler bile var. herkes fiyat yükselltti bakalım ne yapıcaz ???
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    motoruna göre fiyat çekiyorlar.. 12 isteyende var 15 isteyende benim motoru 13 den aşağıya vermem.. çünkü motorumu biliyorum...

Motosikleti
    S&T GT 250R
    Arkadaşlar birşey sormak istiyorum. Bu 600 F'lerin en son hangi tarihte çıktığını biliyormusunuz? teşekkürler
    Sex Speed Money...

Alıntı Shorin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birşey sormak istiyorum. Bu 600 F'lerin en son hangi tarihte çıktığını biliyormusunuz? teşekkürler
    En son 2006'da F kasalar Türkiyede satıldı diye biliyorum.
    Fakat Honda CBR serisinde 2003 yılından itibaren F'i üretmeyi durdurup RR olarak kasa değiştirdi.

Yani 2006 olanlar bile 2003 üretimi ama stokta kalan motosikletlerdir, büyük ihtimalle.

Daha detaylı bilgileri arkadaşlarda verecektir.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Yani ortaya şumu çıkıyor;

2003 model bir CBR 600f ile 2006 model bir CBR 600f arasında hiç bir fark yok.. sadece yıl farkı var..

o zaman çok daha itinali ve titiz kullanılmış, bakımları yapılmış kazasız 2004 model bir CBR600f, hor kullanılmış ve çok km yapmış bir 2006 model CBR 600f den çok çokkkk daha iyi..

sonuçta kasa aynı, motor aynı..

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    motoruna göre fiyat çekiyorlar.. 12 isteyende var 15 isteyende benim motoru 13 den aşağıya vermem.. çünkü motorumu biliyorum...
    haklısın elbette herkes kendi motoruna arabasına bi bedel takdir eder ama şunu söyleyeyim benim 2006 model F'im geçen kasım ayında ilana kondu ve şubat ayında satılabildi.alan kişi yaklaşık aldıktan 2 ay sonra satma kararı aldı ve benden aldığı rakamın 1000 lira altına verdi. Sorunsuz ve çok küçük bir lokal boya haricinde hatasız bi motordu. Epeydir piyasayı takip ediyorum ve şu sonuca vardım 2006 model 600f bakım, kilometre, aksesuar ve hatasızlık oranına göre 11-12 bin aralığında alıcı bulur. Daha yüksek rakamlara 2005 RR bulmak çok olası.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:28 ----------

Yani ortaya şumu çıkıyor;

2003 model bir CBR 600f ile 2006 model bir CBR 600f arasında hiç bir fark yok.. sadece yıl farkı var..

o zaman çok daha itinali ve titiz kullanılmış, bakımları yapılmış kazasız 2004 model bir CBR600f, hor kullanılmış ve çok km yapmış bir 2006 model CBR 600f den çok çokkkk daha iyi..

sonuçta kasa aynı, motor aynı..
    haklısın ama şu var 2003 değil 2001 de 2006 ile aynı motosiklet. Kullanım ve bakım özenli olduktan sonra 2003-2004 model de gayet mantıklı. Haftasonu 2005 model bir R1 inceledim inanır mısınız bi çok 2008 model yamahadan çok daha diri ve düzgündü.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

kemalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ECEM&honda cbr600 f
    [

haklısın ama şu var 2003 değil 2001 de 2006 ile aynı motosiklet. Kullanım ve bakım özenli olduktan sonra 2003-2004 model de gayet mantıklı. Haftasonu 2005 model bir R1 inceledim inanır mısınız bi çok 2008 model yamahadan çok daha diri ve düzgündü.[/QUOTE]

Ben katılmıyorum.Bende geçen kasımda 23750 km de aldım motorumu.24000 km bakımını yaptırdım.Normalde bucilerde dahil 580 tl tutuyor ama ben daha ucuza yaptırdım.Lastiklerini 300 km önce değiştirdim.Pilot power 2ct.şu anda 26200 km de tertemiz hatasız bir motor(Emre biliyor)Ara sıra binemiyorum diye satmayı düşünüyorum ama 13000 tl den aşağı kesinlikle vermem.Birde ben 2006 modelleri kırmızı-siyah olduğu için daha çok beğeniyorum

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Kemal;
    haklısın, bakımlı, masrafsız (lastik zincir dişli vb.) bi 600f'in ne kadar değerli (manen benim için :D) olduğunu bilen belki de en birinci kişiyim inanır mısın sattığım günden beri hergün özlüyorum makinemi. Tekrar alacağım günü de iple çekiyorum. Ama gel gör ki motosiklet 2. el piyasası bizim motora harcadığımız parayla, yaptığımız bakımla, gösterdiğimiz titizlikle birlikte yürümüyor. Benim sattığım motor 10.500 tl ye satıldı bu ay içerisinde. lastik, buji ve filtre zamanı gelmişti. onları da rahat 1.000 liraya yaparsın gelir fiyat 11.500 tl'ye. Ve inanır mısın haftasonu bir arkadaşımın aldığı motoru gördüm. 2005 model siyah 1000rr ve aldığı rakam 11bin. lastik ve zincir ıvır zıvıra bin lira harcamış yani 12 bine şu an 1000rr biniyor ve de motor asla ölü değil. (kendisi zaten motosiklet ustası)

yani demem o ki her ne kadar sezon açıldı diye tüm motorların fiyatında sunni bi yükselme var ise de alıcı bulan reel fiyatlar daha düşük.
    Bunları asla yakında motor alacağım için böyle düşünmüyorum, şu an ben de motorumu satıyorum ve menfaatim zarar görüyor ama gerçek bu.
    Bakalım paramı cebime koyup 600f lere müşteri olunca kaç liraya alabileceğim bi motor ?
    Eğer sfır lastikli, masraf istemeyen, kilometresi makul olan, darbesiz, egzosu, camı vb. aksesuarları olan bi motor bulursam 12 ye yakın bi rakam verebilirim ama gözden çıkardığım temel rakam 11 bin.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın elbette herkes kendi motoruna arabasına bi bedel takdir eder ama şunu söyleyeyim benim 2006 model F'im geçen kasım ayında ilana kondu ve şubat ayında satılabildi.alan kişi yaklaşık aldıktan 2 ay sonra satma kararı aldı ve benden aldığı rakamın 1000 lira altına verdi. Sorunsuz ve çok küçük bir lokal boya haricinde hatasız bi motordu. Epeydir piyasayı takip ediyorum ve şu sonuca vardım 2006 model 600f bakım, kilometre, aksesuar ve hatasızlık oranına göre 11-12 bin aralığında alıcı bulur. Daha yüksek rakamlara 2005 RR bulmak çok olası.[COLOR="Silver"]

evet daha yüksek fiyata rr bulunabilir.. Ama rr ın F lere göre yıpranma payını bir düşünelim..RR ların şehir içi kullanımdaki rahatsızlığını ve konforsuzluğunu hesaba katalım,

RR lar gösterişte güzel, tork ve güçte aynı cc lerle arasında çok az bir fazlalığı olan bir motor...Kullanıcının bindiği makineden ne beklediğine bağlı.. 600f mi 600 rr mı diye bana sorsa kesinlikle ve kesinlikle 600f derim çünkü şehir içinde kullanıyorum ve zırt pırt birileriyle kapışma gibi bir derdim yok.. Basmak istersem otobana çıkıp basıyorum 250 km hızın zevkini ve adrenalini yaşıyorum..ve benide çok fazla yormuyor.. (racingler gibi)

yinede tercih meselesi hızı gücü torku ve rahatlığı isteyen birisinin f leri bırakıp racingleri tercih edeceğini sanmıyorum... Bunu anlamayan kişi zaten f lere değil racinglere bakacaktır..

Bizler kendi makinelerimizin değerini düşürüyoruz.. Kendi kendimize zarar veriyoruz..

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Baytar77;
    haklısın ben de hem rahatlığı hem de artçı taşıma imkanı nedeniyle F'i her zaman RR dan üstün tutuyorum ve çok düşeş bi şey bulmazsam R serisi almayıp yine F alıcağım.
    ama işte bilmeyenler kullanmayanlar sırf kuyruk tasarımı demode diye R serisi tercih ediyor o da motorun piyasasını düşürüyor.
    bir de sanırım artık üretimi olmadığı için ve 2006 modellerde 4 yaşını doldurup orta yaşa yaklaştığı için piyasada düşme eğilimi var.

Motosikleti
    Honda CBR 600F (2005)
    Baytar77 sana değer düşürmede katılıyorum ama alıcılar açısından bakarsan cbr600f i racing 600cc ye geçiş amaçlı alan tonla adam var. Üretimi durdu yok efendim yumuşak touringimsi alet gibi bahanelerle bu motora yaklaşım sergileyen tonla bilinçsiz insan var. Piyasasına gelince Chopperride ın dedigi fiyatların üstünde satılan 1-2 tane gördüm onlarda da fantazi boyutunda ekipman vardı. Duruma şartlara satıcı alıcı ve motora göre değişen bir durum. Ama şunu söylemeliyim temizini buldun mu yapışmalısın bu devirde zor bulunuyor ;)

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    mesajları tekrar bi okudum da sanki ben bu değer düşürme işinin sorumlusuyum gibi hava doğmuş.
    Tamam beyler 4 yaşını doldurmuş bi 600f 15bin etsin sorun değil beni için...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler