Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    henüz yok :(
    zc için mondialin son zamanda çıkarmış olduğu bir egzoz var şekli güzel bir egzoz hiç takan varmı yada takmış birilerini gören varmı nasıl bişey sağlammıdır acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Alıntı dodoman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Sky_forever , buralarda iyi bir servis bulursam 500 bakımına götürücem ..

Bu arada 150 zc lerimiz için en iyi yağ hangileri ? Bugün Shell de motorlar için mineralli bir yağ gördüm 2t , kullanan var mı ?
    2T 2 zamanlılar için galiba aman ha
    4T konur benim bildiğim
    Valla ben serviste 3çeşit yağ var 35 tl olan en pahalısından koydurdum repsol güzeldir veya tam sentetik scooterlar için yağlar var önemli olan tam sentetik olması ve tabi bilinen bi marka olsun yağ önemlidir pahalı bile olsa koydur derim 5-10 tl hesabını yapma motorun yeni parçaların uyumu aşınması için kalite yağ kullanmak performansı ve ömrü uzatır..!

Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2T 2 zamanlılar için galiba aman ha
    4T konur benim bildiğim
    Valla ben serviste 3çeşit yağ var 35 tl olan en pahalısından koydurdum repsol güzeldir veya tam sentetik scooterlar için yağlar var önemli olan tam sentetik olması ve tabi bilinen bi marka olsun yağ önemlidir pahalı bile olsa koydur derim 5-10 tl hesabını yapma motorun yeni parçaların uyumu aşınması için kalite yağ kullanmak performansı ve ömrü uzatır..!

Teşekkürler , 4t lerden iyi olanlara bakacağım o zaman ..

Bu arada motoru alalı daha 1 hafta oldu ve bugün YOLDA KALDIM ... :( Sabah işe gidiyordum ve motor evden çıktıktan 10 km kadar sonra hafif yavaşladığım bi zamanda tak dedi durdu . Marş basıyor ama gaz almıyordu . Deli oldum , daha dün benzin koymuştum . Bir ara çalışır gibi oldu pır pır etti gene durdu . Servisi aradım bir kamyonetleri vs olmadığı için gelip alamayacaklarını söylediler, neyseki çok uzakta değildi ittim motoru 1-2 km ve servise geldim ( bostancı motorstar ) .. usta altı motoru açtı içini , akünün üstündeki bağlantıları temizledi , bujiyi çıkardı baktı bi , onu ve ucunu da değiştirdi ( 400 km lik motorda buji neden değişir anlamadım gerçi ) , sonrasında motor çalıştı .. buji, ucu ve işçiliğe toplam 30 TL aldılar ..

Ben sorunu tam olarak anlamadım , neden bujiden kahynaklanmış olabilir , bu sorunu yaşayan var mı aranızda ? Haftasonu bakıma götürmeyi düşünüyorum , Motostardan daha iyi bir mondial servisi var mıdır buralarda?

Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim

Motosikleti
    kanuni racer 200
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haydi hayırlı olsun ve geçmiş olsun.
    Saol ortadogulu aldığım gibi istanbulda benzin bitene kadar gezdim çok özlemiştim ayrıca bi çok kişi motorları piyasadan kaldırdı garajlar bodrumlar bahçe kenarları falan motor dolu geçen sene kar tipide bile motor kullanıyordum şu andada motor kullanıyorum ellerimin ve yüzümün üşüdüğünü fark ettim, yüzüme maske aldım kaskıda taktımmı bi gram soğuk yüzüme gelmiyor sirkeciden aldım fiyatı 15 tl ayrıca eldivenler var soğuktan koruyan var ama yağmurlu havada dikişli bölümünden su geçirir onun fiyatı 15 tl su geçirmeyen harbi deri ve çok güzel eldivenler var fiyatı 35 tl 45 ve 50 tl.. 35 tl ye kibar ve deri bi tane var çok hoşuma gitti ayın 5 inde alıcam. avrupa yakası alibeyköyden anadolu yakasındaki kartala ordan maltepeye gittim uzun bi yol sayılır zevkli oluyor ya tık demiyor

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Alıntı dodoman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler , 4t lerden iyi olanlara bakacağım o zaman ..

Bu arada motoru alalı daha 1 hafta oldu ve bugün YOLDA KALDIM ... :( Sabah işe gidiyordum ve motor evden çıktıktan 10 km kadar sonra hafif yavaşladığım bi zamanda tak dedi durdu . Marş basıyor ama gaz almıyordu . Deli oldum , daha dün benzin koymuştum . Bir ara çalışır gibi oldu pır pır etti gene durdu . Servisi aradım bir kamyonetleri vs olmadığı için gelip alamayacaklarını söylediler, neyseki çok uzakta değildi ittim motoru 1-2 km ve servise geldim ( bostancı motorstar ) .. usta altı motoru açtı içini , akünün üstündeki bağlantıları temizledi , bujiyi çıkardı baktı bi , onu ve ucunu da değiştirdi ( 400 km lik motorda buji neden değişir anlamadım gerçi ) , sonrasında motor çalıştı .. buji, ucu ve işçiliğe toplam 30 TL aldılar ..

Ben sorunu tam olarak anlamadım , neden bujiden kahynaklanmış olabilir , bu sorunu yaşayan var mı aranızda ? Haftasonu bakıma götürmeyi düşünüyorum , Motostardan daha iyi bir mondial servisi var mıdır buralarda?

Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim
    Benim bildiğim kalitesiz benzin yapabilir veya yanma tam gerçekleşmiyorda olabilir...

Ama illaki bunu daha iyi bilen birileri var aramızda ;)

Alıntı akaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benım motor hastalandı servise götürdüm ama bana bıraz fazla dedı gibi geldi 130 lira önce sorununu yazım buji erimiş ve o parça pitonlara gitmiş piston temizlenecek yani , hava filtresinide degiştirecem sallanıp duruyo , aküde değişesek adam gibi bir servis arıyorum avrupa yakasında vee sizinde bilgilerinizi beklıyorum ...??
    130 tl sadece pistonlara istedi...
    dostum, silindirin tamamı 42 TL (Piston, silindir takımı mondial sitesinden sende bakabilirsin) akü 40 TL hava filtresini bilemem, ama bu adam 130 lira sadece piston temizliğine nasıl bu parayı istiyor anlamadım, silindirin kendisi 42 lira hadi 50 lirada söküp takması de (abartıyorum bu işçiliği) 92 lira tutar ve yenisini takar temizleme için nasıl bu parayı istiyor anlamış değilim... umarım yaptırmamışsındır...

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Son dönemde , buji sebebi ile piston ve motor yatağının bozulmasına sebep olan üçüncü postu okuyorum. Motoru aldıktan sonra buji değişikliği şart gibi duruyor. Ayrıca her ne kadar tasvip etmesem de , Kanuni firmasının öne sürdüğü , "garajlarda beklemiş motor almayın" felsefesini haklı çıkarıyor gibi.

Bu konu hakkında mondiale yazı yazmak icap ediyor olabilir...
    [CENTER][/CENTER][CENTER]Özgürlük iki teker üzerindedir...[/CENTER]

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    arkadaşlar benim 150 zc 950 km ye geldi ama hala bakıma gidemedim. garanti yönünden bi problem olurmu acama.iş yoğunluğu nedeniyle gidemiyorum

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    ilk bakım zaten 500-1000 bakımı istediğin aralıkta götürebilirsi
    ki
    bende uzun bi mesafeye gideceğim için ilk bakımı 490 da yaptırmak zorunda kalmıştım
    sorun olacağını sanmıyorum 2 güne 2000 bakımım geliyo benimde
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    Çok teşekkür ederim. az önce izin aldım . yarın sabahtan gidicem bakıma. 45 km uzaklıkta servisim. motosiklet ehliyetim olmadığı için tereddüt ediyordum ama güvenli bi yol buldum oradan gidicem sabah. ehliyete de yazıldık inşallah yıl başına alıcam

Motosikleti
    az kaldı olacak :)
    iyi akşamlar abiler bende motor arıyorum kendime bu motor nasıl 150 hs 151rslere göre nasıl kilometre başına nasıl yakıo kaç kiloya kadar rahat binilebiliyo 110 kiloyumda ondan sordum yardımcı olursanız sevinirim bide 2.el almayı düşünüyorum izmirden.

Motosikleti
    kanuni racer 200
    Selamın Aleyküm..

Dün karşıya anadolu yakasına gittim alibeyköyden eminönüne ordan feribotla hareme haremden e5 e bağlandım maltepeye ordan kartala gittim e5 te ibrem 135 i vurdu desem inanmayanlar olacak ister inanın ister inanmayın allah kuran çarpsınki vurdum hemde düz yolda ben bile şaşırdım. 160 km gezdim dün tık demedi.. 4700 km de.. bu arada etrafta 150 zc ciler görüyorum korna çalıyorum onlarda çalıyorlar selamlaşıyoz ama acayip güzel oluyor ya sanki newyork , pariste 2 motorlu türk'ün birbirini görmesi gibi oluyor

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı cang00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar abiler bende motor arıyorum kendime bu motor nasıl 150 hs 151rslere göre nasıl kilometre başına nasıl yakıo kaç kiloya kadar rahat binilebiliyo 110 kiloyumda ondan sordum yardımcı olursanız sevinirim bide 2.el almayı düşünüyorum izmirden.
    150 zatı oneririm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:33 ----------

arkadaşlar
    farı deiştirenler varmı deiştirdilerse kaç w lık ampl taktılar
    ve soketi değiştiren varmı ?
    ve en fazla kaç w lık ampul takabiliriz ??
    şimdiden teşekkurler..

Motosikleti
    henüz yok :(
    zc için mondialin son zamanda çıkarmış olduğu bir egzoz var şekli güzel bir egzoz hiç takan varmı yada takmış birilerini gören varmı nasıl bişey sağlammıdır acaba?

Motosikleti
    kanuni racer 200
    mipek ben bugün 500 evlerde mondial bayisinde gördüm arızalı bi motor vardı 150 zc ye takılıydı ne çok güzel nede çok kötü ama eskisinden yani solucan egzosdan güzel olduğu kesin.. ayrıca serviste en çok arızalı 150 zc vardı benim motorla toplam 4 taneydi birisi dağılmış birisinin egzos yolda giderken düşmüş motorcu dedi diğerininde şasesi kırılmış aynı benim şase gibi adama sordum aga dürüstçe cevap ver en çok hani motor arızaya geliyor 150 zc dedi tabi hiç şaşırmadım ordakilerle birlikte benim 150 zc de dahil 4 tane zc vardı maşallah

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Çokça satılan bir ürünün piyasada artan kullanıcı sayısı ile serviste aynı tip ürünün çok adette gelmesi o ürünün kötü yada ayıplı olduğunu göstermez.

1991 yılında çıkan Doğan SLX aracı nedenini bilmediğim halde o kadar çok satıldı ki , aynı şekilde Tofaş servislerinde bol miktarda Doğan SLX vardı. Bildiğim kadarı ile 1999 yılına kadar da üretilmeye ve satılmaya devam etti.

Burada sorulması gereken aynı senin sorduğun gibi hangi sebeple oraya geldiği. Egzoz ve onunla ilgili sorunları , burada 74 sayfa boyunca tartışıldı ve En basitinden , Skyforeverın en başta yaptığı bir kesme işlemi ile aslında ne kadar kötü bir egzoz tasarımı olduğunu öğrendik. Öyleyse , egzoz arızası bir motosikletin ayıplı olduğunu değil kronik sorunu olduğunu gösterir. Öte yandan üretici firma alternatif bir egzozu piyasaya çıkarmış. İsteyenlere de montaj yaptırmakta. Haliyle sorunu bu şekilde çözüme gitmiş. Doğru yada yanlışı tartışmıyoruz.

Şase kırılması gibi önem arzeden sorunlarda bir servisten çok geniş çaplı servis ağında bu tip bir sorunun sayı adedi önemlidir. Şaselerinin nasıl kırıldığının yada kullanıcının bundaki etkin rolünü araştırmak gerekir.

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    ya erkin sen sat şu zc yi sende kurtul bizde kurtulalım! egzozu düşer şasesi kırılır en çok o arıza çıkartır sat kardeş sen o motoru...

mipek o egzozu gördüm bende evet salyangoz egzozdan iyi ama senin egzozunda problem yoksa boşa masraf çıkarma kendine derim! o parayla ki fiyatı 110 tl mi neydi diğer parçalarına baktır ne bileyim yağını değiştir kayış değiştir veya ne eksikse veya benzin al koy gezersin ;)

kütürkütür yine söylenecek herşeyi söylemiş diyecek birşey bırakmamış ;)

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Suzuki Vstrom modelinde görmüş olduğum ince sis farlarının , bizim motorların normal far altına çok yakışacağını düşünmekteyim.

http://www.tuningpiyasa.com/images/p...0490_buyuk.jpg

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı ERKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mipek ben bugün 500 evlerde mondial bayisinde gördüm arızalı bi motor vardı 150 zc ye takılıydı ne çok güzel nede çok kötü ama eskisinden yani solucan egzosdan güzel olduğu kesin.. ayrıca serviste en çok arızalı 150 zc vardı benim motorla toplam 4 taneydi birisi dağılmış birisinin egzos yolda giderken düşmüş motorcu dedi diğerininde şasesi kırılmış aynı benim şase gibi adama sordum aga dürüstçe cevap ver en çok hani motor arızaya geliyor 150 zc dedi tabi hiç şaşırmadım ordakilerle birlikte benim 150 zc de dahil 4 tane zc vardı maşallah
    burda serviste bi 150 zc gördüysem yani..
    bide o şase nası kırılıo nasılkullanıosunuz motoru anlamıyorum
    şase yanlış kaynatılmıştır herşey olabilir
    sadece buna bakarak iyi ktü diyebiliyorsan bişe diyemyorum :s

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:33 ----------

Alıntı kuturkutur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki Vstrom modelinde görmüş olduğum ince sis farlarının , bizim motorların normal far altına çok yakışacağını düşünmekteyim.

http://www.tuningpiyasa.com/images/p...0490_buyuk.jpg
    büyük olursa yakışmaz gibi ?

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Benim gördüğüm Farlar 1,5 cm kalınlığında , radyatör soğutma sisteminin hemen girişinde far altı bölümü olarak anlatılan bölümde idi. Uzunlukları 10 cm ölçüsünde idi.

Fotoğraf yanıltıcı olabilir. Özellikle fotoğraf makinesiz olduğum döneme geldiğinden şuraya koyamamanın sıkıntısı içindeyim.

Sanırım tam manası ile anlatabildim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler