Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondi 150MC
    motoru alalı 7 ay oldu aldıgım gunden berı hava basmadım
    ılk gunku benzıncıde bastıgım havayla duruo
    nerdeyse
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    150zc de en fazla kac km hız gordunuz arkdaslar ?

Motosikleti
    mondi 150MC
    105kmama cok korktum tavsiye ederim tabi sky okadar yapamıo ve delı oluyo
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

Motosikleti
    Yakında 150 zc
    sizce zc ye zam gelirmi gelirse ne zaman gelir beyler?

bu arada zc yi mavi almaya karar verdim beyler mavi bana hep çekici gelmişti zaten hemde kimsede mavi yhok bnde ilk olsun... // Gece Mavisi //
    En ummadığın yerden bişi çıkabilir ve hayatını değiştirebilir! Hayallerinin peşini bırakma, hayat süprizlerle doludur... :cat:

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    105 km gördüm diyen ozan odometren hatalı olduğunu söylememe gerek yok dimi ?? Fabrika verisi 85 km maksimum hız diyo ! 80i dümdüz yolda yolda düzgünse genelde görür 85e vurur düz yolda yani DOĞRU odometre ile !
    Hafifçe bi yokuş aşağı bile olsa tabi 90da görür yani ama 105 falan kandırmayalaım kendimizi yok öyle bişey...!

Aldığın günden beri hava basmıyo msun?!!! o inik havayla nasıl gidiyosun niye ilgilenmiyosun onuda anlamadım....

Motosikleti
    Honda vfr800
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada ön lastik için 200 kpa arka için 225 kpa değeri veriyo kitapçık aklınızda bulunsun... Yani psi olarak 29 ön arka 32 değerlerine tekamül ediyo ama kışın o kadar hava basar mısınız bilemem
    yoq yaw arka lastik 32 mi alla alla onda bi gariplik war gibi yaw 32 ile arka frene dokunmaya gelmez gibime gelio ben 30 die biliom hadi olsnda 31 olsn ama 32 basnc fzla deilmiki motor cok az tutunma yuzeyine sahip olmazmi ozmn ben 30 30 yapiom genelde. neyse bu arada TOPICE katilan herkese hosgeldiniz dileklerimle yaziya dewm ediim son baktigimdan beri topic te ivmeli bi hareketlenme olmus super, bi de SKY su hiz konusuna takmasa warya super olacak , bzm arabann katologta max:195 dio ama araba son hiz olan 240 a dayanio vede gecio ozmn bzm arabnndami gostermesi yanlis gosterio anamadm (burada bisi eklemem lazim her ne tur motorlu arac olrsa olsun kataloglarda aracn max hizini gostergede yazan degerden en an 40-50 km asagi yazarlar.nedenyse bu hizin yapilabilecek en GUVENLI max HIZ olmasidir yani kagit uzerinde yazan max hiz degeri motorun yapabilecegi max hiz deildir,motorun en guvenli bicimde yapacagi max hiz degeridir.ve de motorun gosterge kontrolunu yaptm cok az bi yanilma war ve sahsen ben kendi motorumla uzun yolda 90 km civari seyir hizim war bazende sollamalarda 100 105 e kisa surelide olsa cikip iniom tabii bu hizlarda ivmesi dusuk ama bu hiza cikabilio bu motor. ha bu hiz bu motor icin guvenlimi tabiiki deil zaten 95 ten sonra vibrasyon guzelce artio ama kendi motorum icin diom arkamdan tIR sikistirdigindada 100 km lere cikmio deil yane

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    105 km gördüm diyen ozan odometren hatalı olduğunu söylememe gerek yok dimi ?? Fabrika verisi 85 km maksimum hız diyo ! 80i dümdüz yolda yolda düzgünse genelde görür 85e vurur düz yolda yani DOĞRU odometre ile !
    Hafifçe bi yokuş aşağı bile olsa tabi 90da görür yani ama 105 falan kandırmayalaım kendimizi yok öyle bişey...!

Aldığın günden beri hava basmıyo msun?!!! o inik havayla nasıl gidiyosun niye ilgilenmiyosun onuda anlamadım....
    aldıgım gun benzincide bastım o gunden beri de dogru durust ınmedı ilgilenmemekle alakası yokkı sky motorla ilgilenmek dışını temızleyıpte resim çekmekmi_?kaç defa motorunun bagajının altını acıpta baktın acaba ne var ne yok burda benzin hortumu saglammı yada kömürler ne durumda felanayrıca şu hıc konusuna gelicem ==Yaa Allahını seversen hız gostergesı bozuk dıosun aga en basıtınden bi 85 yaptın diyelim sende 85 gosterıo bnde en fazla 90 gosterır tutupta ben sana 105 110 basıo demem..ayrıca gosterge bozuk olsa (ki değil arabaylada testını yaptım yan yana gıderken) sen 80 yapıorm dıosun bnde 105 gordum dıorum 10 la giderken 40 km hızıda hıssetmıcek kadar cahil değilim bi 2.side 10 km hız aşşagı olsa nolur yukarı olsa nolur 10 km içinmi kendımı kandırayım kardes nese canın saolsun ii geceler...!!saygılar..!!

Motosikleti
    Mondial 150zc
    Beş para etmez çin malı motor. Çene yormaya değmiyecek bi scooter atın çöpe gitsin, 1 aydır kullanmıyorum dükkanda bi içeri bi dışarı yapmaktan başka bi hareketi yok. 11bin kmde pili biticek bi motosiklet aldığıma bin pişman oldum, mondial gibi firmaya ettiğim beddua bini aştı hepsini çekerler inşallah. Bu kadfar adi hatalı bi ürün hayatımda görmedim umarımda görmem bi daha...

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sonucta cın :D cancun cın yanı :D hehe

Motosikleti
    Mondial 150zc
    Honda cbr 600 rr aldım scooter motosikletlerden soğudum bi daha bulaşmam, keyfim yerinde bi dahada scooter ve mondial vs gibi dandirik markalara bulaşmam allah korusun...

Beş para etmez 150 zc içinde lütfen artık bişeyler yazmayın kralı kuruş etmez...

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Ozan bagajın altını da açtım hatta oranında resmini çektim bi bak bakalım ilgileniyor muyum ilgilenmiyor muyum?Bujisi benzin hortumu jiglesi karbüratörü motorun yağı şanzımanın yağı kayışı benzin deposu benzin deposunun şeklinden kaynaklanan şamandıra yanıltması hepsine herşeye bakıyorum ben elimden geldiğince yani pembe binici değilim ! Resmini çekip koydum temizliğini dikkatli kullandığımı göstermek paylaşmak insanlarıda buna teşvik etmek için yoksa hava atmak için değil temizlikle hava mı atılır sadece özendirilir sonuçta temizliğini veya motora olan hassiyetimi ben KENDİM için yapıyorum zevkle yapıyorum malımı korumak için yapıyorum çünkü ben o motoru aldırana kadar...
    Zengin bi aile değiliz paranın malın kıymetini biliyorum....

Hız konusunu emin olun hepinizden fazla araştırdım!Asyalarda kendi topiclerinde 110larda bahsediyo peki siz bütün asyalaraın göstergelerinin yüzde 15 fazla gösterdiğini biliyo msunuz!

Beyler bakın Hepinize toplu bi yanıt vereyim bu son hız konusunu etkileyen TRİLYON FAKTÖR var!!!Ama GERÇEKLER VE DEĞİŞMEZLERDE VAR !!!!
    Beygir Devir ve Tork gibi Bilimsel fiziksel Gerçekler Matematik var...!!!Biz türkler hiçbir konuda Eksiğimiz var demeyiz!!!!!!BU konu hakkında birazdan vereceğim linkteki GERÇEKLERİ okuyun Sonra bir daha konuşalım!!!

Sevgili Ozan150Zc Aramızda motoruyla en oynayan modifiye yapan sensin heralde....Kaç Kmdesin bilmiyorum ama en fazla km yapan da benim galiba zaman/Km olarak...Neyse Hepimiz Aynı Güçte Aynı Sıkıştırma Oranlarına Sahip Aynı torkta VERİLMİŞ TOPLANMIŞ motorlara sahibiz! CC oranıda aynı Lastik Ölçüsüde aynı aptal çakmaklıkta aynı...
    Değişen şeyler ise bizler yani kullanıcılar aldığımız benzin kullanım tarzımız yaşadığımız yerler yollar hatta bazı şanssız veya hatalı şeyler gibi değişkenlere sahibiz....
    Motorun açılması binim tarzı egzozu veya kullanılan benzin kullanılan yağ aslında tonla şey var fakat şu linkte

http://www.motosiklet.net/forum/fayd...ndirmayin.html

HERŞEY AÇIKLANMIŞ VE MANTIK ÇERÇEVESİNDEN GRAM TAŞMADAN !!!!
    Lütfen ama lütfen baştan sona Kendinizi kasmadan ve inanarak okuyun sonra bi düşünün sonra yazın...Yazacak çok şeyim var ama önce okuyun sonra tekrar tartışalım emin olun herşeye bi cevabım olacaktır çünkü bu işin ederi oluru sağı solu önü arkaası BELLİ !

Motosikleti
    Honda vfr800
    link icin saol ben okumustum zaten ama benm onceki konusmalarimin tamami adamn dediklerini harfien desteklio zaten ben bu topicin taa baslarinda demistim bizim motorlarda hiz sapmasi tabii olcak die olamamasi imkansiz R1 cbr larda bile olrken die ornegin R1 ler 195 ile giderken 200 ile gosterio ne buyuk bi fark zaten hizdaki yanilma payi motor hizlandikca artar yani 40 kmdeki hizdaki yanilma ile 100 km deki yanilma bir deildir ama ben taaaa en basndan beri sunu solemek istiorum benm motorun gostergesi %100 dogru demedim hic bi zamn ama oole %15 abartilcak bi rakamda yoq denedm baktm ben sadece gostergede en fzla gordugum hiza gore yorum yapiorum tabii orda 100 yazio die motor 100 yapio demek dogru deil mesela otoban tarzi bir yolda su fordun yeni kamyonlarini zorlada olsa solluyabiliom ve ben bu gune kadr o yollarda hic 90 giden yeni kamyon gormedim hep adamlar 110-120 gidio demek bende bunlari solluyabildiysem 100 km yi gordugum yada cok yaklastigim soyleneblr. yani bnm sorunum kesinlikler deilki millet motoruyla 140 lik ibre de 150 yapio benm motorum 150cc cin mali ama 150 yapio demesini bilioda ben eger bi sekilde 110 gorduysem bu motor 100 km ye kisa surelide cikablr demem gayet dogal ve en tabii hakkm bence.ha zaten derken artik benm motorum diorum ZC demiorum cunku her motor farkli zaten adamda demis orda..... nese ya sallayalim gitsin 100 mus 80 mis biz bunu hiz yapmak icin almadik baydi zaten su bitmek bilmeyen hiz konusuda...eni syeler bulalim

BU Arada SAGO nun motoru ne yazikki yada benm cok kuvvetli ihtimal vermem dolayisiyla fabrikasyon bazi hatalari war ve istisna dir kendisi YENI arkadaslar aldirmasin lutfen

Motosikleti
    Yakında 150 zc
    Yha kardeşim hala şu topice saçma sapan şeyler yazanlara bn sölicek bişi bulamıorum 50 küsür sayfaya gelmişiz adam bize daha fazla bu motor hakkında konusmayın atın çöpe dio wallaha sölicek bişi yhok...

shetox kardeşiminde dediği gibi çok büyük bi ihtimalle fabrikasyon hatası ve 1000de 1 çıkıcak bişi gibi duruo...

Zaten sago nuna motorunu sadece eğlence için hava atmak için aldığı ilgilenmemesinden çin malı diyip sallayıp atmasından belli çünkü;biraz uğraşsa o motorun hatalı olduğu anlaşılırdı ve değiştirilirdi.Burda zc yi aylardır kullanan birsürü insan var ve hiçbiri senin gibi böle zc yi kullanıpta kötü şeler yazmamış...
    Dediğim gibi buda motorla ilgilenmediğini çin malı die sallayıp attığını gösterir oysaki ona sky gibi sheltox gibi ozan gibi baksanız yıllarca kullanılıcak bi motor

Kardeşim beğenmiyosanız almayın kimse sizin boğazınıza yapışıpta alın demio bizim gibi az bütceyle sağlam güsel ve kaliteli bi motora sahip olmak istiosanız çin malı almak zorundasınızzz!!!!

Bu fiyata en uygun alınıcak bütün çin malları içinde 150 zc dir.Böle düşünenlerde burda buluştuk ve bilgilerimizi paylaşıoruz kimseninde konusmayın atın çöpe demeye hakkın yok!

Hız konusuna gelince hiç tartışmaya gerek yok arkadaşlar ha öle olmus ha böle olmus sonuçta bunlar hız motoru değil hiç kendinizi kasmayın herkez nasıl biliosa öle bilsin boşverin başka konuscak konumu yok...

// zc forever//
    Saygılar...
    En ummadığın yerden bişi çıkabilir ve hayatını değiştirebilir! Hayallerinin peşini bırakma, hayat süprizlerle doludur... :cat:

Motosikleti
    mondi 150MC
    sago avatarndakı resmi çok begendm:p zc sanat için soyunmuş:p

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Önce Sagodan başlamak istiyorum;
    Sago anlaşılan çok sinirlenmiş ve başına bi ton dert açılmış ki artık....Ama nedense ne olduğu konusunda bi açıklama yapmamış ama shell dediği gibi sanırım FAbrikasyon hatalı veya sago hatalı bişey olmalı ki ZC lerde kronik bi sorun yok çakmaklık hariç...Ama zaten 1950 ytl ye motor alıp HONDA kalitesi beklemek gibi bi gaflete düşmüyodur heralde SAGO!!

Gelelim Sevgili ShelTox'a ;
    15 beygir Bi honda(Dylan) hakkında konuşuyo olsaydık 100 km Tartışılmıcak bi sayı olurdu ama biz 8.5 beygir bi motor için 100 kmyi konuşursak böyle tartışmalar çıkar...Herkesin aynı kmlere çıkması lazım fakat çıkamıyo çünkü belli hesaplar var belli güçler var sen bi aracı neden sollarsın? yavaş gidiyo diye dimi? Yani senin ondan daha hızlı gittiğine inandığın için sen mümkünü yok ki 100 km ile giden bi ARABAYI ZC ile sollayamazsın çünkü senin onu sollaman için 115 120 ile falan geçmen lazım ki son hızda 5 km bile çok önemlidir çünkü motor adı üstünde son hıza çıktığında daha fazlası için DAHA FAZLA BEYGİRE ihtiyaç duyar yazıyı okuduysan ne demek istediğimi anlarsın ayrıca ZC 110 120 100 vuracak bi araç olsa bu beygir ile o kmyi gerçek anlamda yakalaması için manuel vites ve çok fazla benzin yakıyo falan olması lazım ve tüm ZClerin basması lazım kalkıştan itibaren sürekli o gücü sana vermesi lazım ZC ben 100 basarım ivmesini gücünü VERMİYO honda veriyo çünkü lanet makina 15 beygir !!! 150 CC ama değişik sıkıştırma oranı torku lastiğin büyüklüğü kaldı ki 13 lastikle 110 km giden bi adamın afedersiniz ben ALNINI KARIŞLARIM o motor o ufak lastikle o hıza bi şekilde çıkmışsa öyle normal bi şekilde gitmez!!! Gitsede en ufak harekette ALLAHla Yüzyüze gelirsiniz ben şurda 75-80e yapıştrıyorum ne kadar güvensizleşiyo siz 100 lerden bahsediyosunuz 116 kg luk 13 tekerlekli bi aletle !!!

Uzun lafın kısası BU tüm Userlar için geçerli BU motor Fabrika Verisi olsun Matematik Hesabı olsun Güç olsun Lastik Ebadı olsun Ne olursa olsun Maksimum değeri 85 kmdir ha 90-95te yapabilir ama bunu herzman basamaz ya eğim vardır ya odometre hatalıdır yoksa FAbrika Veri KAĞIDINDA FABRİKA SALAK DEĞİL YAZARDI ORAYA 110 KM diye...!

Motor düzgün açılır iyi bakılır EXTRA DURUMLAR OLMAZSA 85i GÖRÜYO zaten devir saatide belli düzeye yapışıyo o yüzden dümdüz yolda devir saati artmadığından belli hızdan sonra o motor o hızı geçemez siz artık ister inanın ister inanmayın ben bu konuda daha fazla açıklama laf oyunu laf yapıştırma cevap verme ispat etmelere girmicem bi önceki sayfada Kendinizi kandırmayın linki ve benim cevaplarım 2x2=4 Kadar açık gerisi size kalmış....!

Motosikleti
    Mondial 150zc
    Yorumlarınız için teşekkürler. Başta söylemek isterimki ben bu motoru hava atmak için almadım hız yapmak içinde almadım, honda yamaha gibi markalarlada kıyaslamıyorum. Motoru şehir içi günlük işlerde evime gidip gelmek için kullanıyorum ve çalışmadığım günlerde nişanlımla gezmek için tabiki. Kolay kolay 70 üstü hızlara çıkmıyorum anca çevre yolunda o zamanlardada anca sağ şeritten, sola geçmeye korkuyorum çünkü gelen araçlar 100 km hızın üstünde geliyo. Motorun problemleri birden fazla, mesela amortisörler bozuk çok kötü bir şekilde vuruyo ve yeni amortisör siparişi verdik ama gelmedi. Bir türlü düzen tutmayan debriyaj takımı var, mesela motor kalkışlarda resmen zıplıyo 3 kere önvaryatör belki 5 kereden fazla varyatör tahrik seti değişti ama düzelme yok o kapak kaç kere açıldı artık siz tahmin edin. Benzin çok fazla yakıyor ama bi türlü ayarlanamıyo bi parçası değişirse belki az yakar ama ozamanda sürat düşer denildi kalsın dedim zaten motor 80 90 zor yapıyo bide o parça takılırsa 60 anca yapar en büyük dertlerden biriyse motora 2 kişi binlidiği zaman motordan cızırdama sesleri gelmeye başlıyo ve gerçekten çok can sıkıcı bi ses 4 tane servise gösterdim hiç biri bu sese çare bulamadı böyle biniceksin denildi. Arka fren sisteminde tekerleği sıkma problemi var buda bi türlü yapılamıyor eninde sonunda eski haline geri dönüyor. Evet arkadaşlar problemlerim bunlar. Bundan 15 gün önce tekrar mondiale şikayette bulundum beni bi servise yönlendirdiler ve oraya gittim bana ilk denilen cümle bu modellerin amortisörleri böyle ve devamında .. bulmuşunuz .... arıyosunuz dendiği an o servisi hayırlı işler dileyerek terk ettim ve beni aradıklarında bu yazdıklarımı söyledim. Bu arada bi gece evime gitmek için motora bindim ve shellden benzin almak için durdum benzinimi aldım ve çıktım, ama benzini alırken pompada olan çocuk motoru çok beğendi sanırım ben markete gttiğim anda baya bi inceledi ve çıkışta nasıl olduysa motorun altını kaldırıma vurdum ve alt kısmı komple kırıldı servise götürdüm baktık felan 5 parça granaj, kalbüratör otomatik jikle kırılmış, motor takozları patlamış ve motor destekte sanırım yamulmamı ne varmış özetle kaldırıma 20 30km hızla vurmamın masrafı 300 ytl civarı bu masrafta daha gözle gözüken kısım bide motor indikten sonra çıkıcak masrafı var tabii. Ne demeli bilmem hayırlısı artık.
    Bayada uzun yazdım gibi

Bu arada 600rr aldığım kişininde hondaya borcu olduğu için motoru üstüme alamadım ve o işte yattı ama scooter tarzında piaggio x9u gözüme kestirdim onu almayı düşünüyorum inşallah onda bi sorun olmaz...

Motosikleti
    Yakında 150 zc
    geçmiş olsun sago baya kötü şeler yaşamışsın ama emin ol bu sadece senin motor için geçerli bi olay diğer zc kullanıcılarında hiçbi problem yhok çok uzun zamandır bn bu topici takip edirum ve senin sölediğin gibi hiçbir problem yazmıo topıcte artık şansındanmıdır başka bişidenmidir bilmem ama fabrikasyon hatalı bi motor gelmiş sana...

nese tekrar geçmiş olsun...

Motosikleti
    mondial 150 zc sg 200 gy enduro
    s.a arkadaşlar ben 150zc yi 10 aydıdır kullanıyorum ama almanızı kesinlikle tavsiye etmem burda uzun uzun yazmak istemiyorum hakkında birçok bilgi vere bilirim ögrenmek istediginiz birşey varsa bana burdan ulaşa bilirsiniz kaan_krkc@hotmail.com

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    kaaan ne gb sorun yasadın bende yakında almayı dusunuyodum bıraz acıklarsan sevınırım

Motosikleti
    Yakında 150 zc
    hobbalaaaa!!!

nooluoruz yha şimdi :S

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler