Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İskenderunluKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İskenderun/HATAY ama Şimdilik AĞVA/İstanbul
    Motosikleti
    Yok Yok İşte Beah ama Olacak merak etmeyin
    Güzel de arkası tipsiz

___İskenderunlu_KILIÇ___
    [B] ยภยtยlคภlคг ยภยtคภlคгı ครlค ยภยt๓คzlคг ¤ۣۜ __ к ı ℓ ı ç __ [/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Gidon tarzı 150 RE, Pacific yada 150 zat la aynı... dizayn olarak RE ile hiç alakası yok... Mondial den başka birinde de bu dizayn yok... Geçenlerde bi arkadaş almış denedim.... bence seri bir motor, işçilik olarak ta iyi...

Almayı düşünen arkadaşlara en önemli tavsiyem km saatinin olduğu plastik kısımla ilgili; servisle konuştum montajı çok zor ve ön far kısmını sökmeden de yerine oturmuyor... bazı servisler çok iş olmasın diye far kısmını sökmeden takıyolarmış görüntü çok kötü oluyo.... buna dikkat etmek lazım...

Bence genel olarak bu paraya bu motor alınır.... Mondial diğer firmaların aksine gün geçtikçe büyüyen ve kalitesini arttıran bi firma...

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı WangLee adlı üyeden alıntı
    Gidon tarzı 150 RE, Pacific yada 150 zat la aynı... dizayn olarak RE ile hiç alakası yok... Mondial den başka birinde de bu dizayn yok... Geçenlerde bi arkadaş almış denedim.... bence seri bir motor, işçilik olarak ta iyi...

Almayı düşünen arkadaşlara en önemli tavsiyem km saatinin olduğu plastik kısımla ilgili; servisle konuştum montajı çok zor ve ön far kısmını sökmeden de yerine oturmuyor... bazı servisler çok iş olmasın diye far kısmını sökmeden takıyolarmış görüntü çok kötü oluyo.... buna dikkat etmek lazım...

Bence genel olarak bu paraya bu motor alınır.... Mondial diğer firmaların aksine gün geçtikçe büyüyen ve kalitesini arttıran bi firma...
    cevabın için teşekkürler wanglee, ben açıkçası motoru beğendim ancak mondiale tam güvenemediğim için bazı kuşkularım vardı ama büyük ihtimalle alıcam gibi görünüyor.
    büyüklüğü hakkında bir bilginiz var mı peki.mesela benim eski motorum mondial 125 mt'nin aynısıydı.ona göre yorumlayacak olursanız duruşu, büyüklüğü nasıl motorun, veya zat150 ye göre.
    benim ölçülerden anladığım kadarı ile zat150 den 4 5 cm kadar daha kısa, 125 mt den ise aynı şekilde biraz daha uzun ancak canlı görmediğim için tam birşey diyemiyorum tabii.
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı
    cevabın için teşekkürler wanglee, ben açıkçası motoru beğendim ancak mondiale tam güvenemediğim için bazı kuşkularım vardı ama büyük ihtimalle alıcam gibi görünüyor.
    büyüklüğü hakkında bir bilginiz var mı peki.mesela benim eski motorum mondial 125 mt'nin aynısıydı.ona göre yorumlayacak olursanız duruşu, büyüklüğü nasıl motorun, veya zat150 ye göre.
    benim ölçülerden anladığım kadarı ile zat150 den 4 5 cm kadar daha kısa, 125 mt den ise aynı şekilde biraz daha uzun ancak canlı görmediğim için tam birşey diyemiyorum tabii.
    Büyüklük olarak Mt ile Zat arası diyebiliriz.. Zat daha geniş bi motor ve daha oturaklı... öğrendiğim kadarıyla da ZC ye göre yere daha yakın... ZC virajlarda ve kasislerde sorun yaşatmaz diye tahmin ediyorum... Kardeş motorun park lambalarını aç ve önden bir bak derim.... işte o zaman alırsın bu motoru bence süper bi dizayn... Mondial markasından çekinen çok insan var sonuçta bir sürü şikayet okuyoruz netten ama daha bir senelik bir firma ve gün geçtikçe de sorunlarını azaltıyor... yine de sen bilirsin... iyice bi araştır... web sitesi bu; www.mondialmotor.com.tr

4muratt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rs 151 ama yamaha xmax250 istiyorum.
    bu fiyata güzel ben 151 rs aldım ufak tefek sorun çıkartsada götürüp getirir.bence al sonra değiştirirsin

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    cevaplarınız için teşekkür ediyorum.sanırım bir terslik olmaz ise bu motoru almaya karar verdim gibi.ama bu kadar güzel bir motorun halen bu kadar az kullanıcısının olması beni şaşırttı doğrusu.
    umarım benim bilmediğim başka bir sorunu yoktur motorun.sadece çok yeni diye seyrek rastlanıyordur...

hopeless1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Luxor şimdiden hayırlı uğurlu olsun dilerim....

Seninde dediğin gibi pek fazla alan olmamasını bende anlayamadım ama sanırım yakın zamanda birden patlama yaşayacak bu motor. Köşesinde durup keşfedilmeyi bekliyor....

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    o egsoz galiba geri besleme yapıyor motora tabi ne kadar katkısı var orası tartışılır benzer motoru ben 2 ay önce gördüm ÇELİK (beş para etmez bir firma) motor getirmiş
    http://www.celkan.com/jx150t-6.htm
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı
    o egsoz galiba geri besleme yapıyor motora tabi ne kadar katkısı var orası tartışılır benzer motoru ben 2 ay önce gördüm ÇELİK (beş para etmez bir firma) motor getirmiş
    http://www.celkan.com/jx150t-6.htm
    açıkçası ben bu 2 motorun aynı motor olduğundan şüpheliyim.evet egzost kısmı çok benziyor ama ön cam olsun duruş karakteri olsun sele olsun gidon olsun çok farklı geldi bana.
    çelik olan beş para etmez gibi geldi bana.yani demek istediğim motor beni zerre olsun çekmedi kendine.halbuki mondiale bakınca daha çok heyecan duyuyorum...

bilmiyorum yanılıyormuyum...

Motosikleti
    hojam sadece benzer dedim aynısı değil yanlış anlaşılmış dediklerine katılıyorum egsozu falan selesi falan aynı mondial daha alımlı duruyor ama celik motorunda extra cantaları var
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı
    hojam sadece benzer dedim aynısı değil yanlış anlaşılmış dediklerine katılıyorum egsozu falan selesi falan aynı mondial daha alımlı duruyor ama celik motorunda extra cantaları var
    rica ederim dostum.
    ama seleye de dikkatli olarak bakarsan aynı değil.çeliğinki çok daha kalın.
    çanta olayına gelince ben alınca arka çanta taktırmayı düşünüyorum çünkü hem artçı için çok rahat bir sırt dayanağı oluyor, hem de eşya taşımada sele altına mahkum kalmaktan kurtuluyorsun.
    ilk başta hem arka hem yan taşıma çantası istiyordum ama çlik olandaki çantalar bence çok kötü çantalar, resmen vazgeçirdiler beni.şu an sadece irice bir arka çanta düşünüyorum.
    sanırım güzel bir çantayı sirkecide 50-60 ytl gibi bir fiyata bulabilirim.ama motora nasıl takarım orasına bakıcaz artık.en arkadaki siyajh uzantı kısmı çanta için duruyor gibi ama görücez işte zamanı gelince...

Motosikleti
    valla çelik motor almayında ne alırsanız alın adamlar resmen çürük mal satıyor benm çelik marka motorum 4000 km de rektefe gördü :(
    sana şimdiden hayırlısı olsun derim güle güle kullan ii geceler

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    hayırlısı olsun kardeşim... inş beklentilerini karşılayan bi makina olur bu makina..

bence tarzı harika, kendine has karakterli bir cihaz, fakat üzerine oturup yol yapmadan pek bişe söylenemez, dikkatimi çeken lastikler, geniş ve bir okadar canta yakın yani ince lastik, buda viraj kabiliyetini + yönde etkiler gibime geliyor.. deneyimlerini paylaş bizlerle, çok merak ettim bu makinayı, senin sayende keşfettim bu şirin şeyi..

hayırlısı olsun tekrar, güle güle kullan... ...

onderugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zc 2006
    soyle herkez bi kenara cekilsin .galiba bu sitede 150zc yi alan tek ve ilk arkadas benim .arkadaslar.ben motoru iki kisiyle ise gidebilmek icin aldim.iki kisiyle bile hizli ve serii.motoru guzel.montajlamada biraz kolaya kacmislar.ugrasmamislar yani alicaksaniz bi ona dikkat edersiniz. onun haricinde guzel bi motor. hatta 2200ytl,ye alinabilecek en guzel motor.benim 150zc den onceki motorumda mondial idi.mondialden ben memnunum arkadas.ewet cin mali,fakat.benim gibi 5000ytl,lik honda ve benzerlerini almayacak olan arkadaslar icin en ideali.ben mondiali tavsiye derim.isteyen istedigini sorabilir.150zc icin tabi.
    az sadaka cok belayi def eder. h.s.

Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    onderugur dostum fotoları bekliyoruz.... montajlamadaki kusurları biraz açarmısın, belki almak isteyen arkadaşlar bu hataları inceler ve kusursuz makina alırlar...

ha birde eğzozst sesi nasıl çıkıyor, amacı neymiş bu eğzostun, sadece görüntümü merak ediyorum... biliyorsan yazar mısın?

saygılar..

Motosikleti
    mondial 150zc 2006
    hız gostergesenin etrafi ve motorun onundeki bazi sivri yerler birbirine gecmeli plastik. yani gorenler bilir cakmagin oldugu yer bıde oteki taraf.tam anlatamadik gerci ama gordugunuz zaman anlarsiniz .benim motordada bu kusurlar var fakat motoru kullanmaya baslayinca (bugun itibariyle tam bir hafta oldu ve 280 km,de) akliniza bile gelmiyor.gercekten cok guclu,hizli ve serii bir motoru var.iki kisiyle bile bir yokus cikiyor.20yle basladıgın yokusu 40la,50,yle bitiriyorum .(ise giderken devamli kullandigim yoldaki yokus.)yanii ben bu motordan memnunum arkadas ,insallah resimlerinide
    ekleyecegim buraya.eksozla ilgilide hicbir fikrim yok.alirkende sormadim bu niye boyle diye.ama motorun sesini daha cok cikartiyor galiba.gazi verince vitesli motorlar gibi bagiriyor.sesi guzel yanii.
    viizz,miizz etmiyor.motor sesi cikiyor.
    bendende herkeze saygilar.

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı onderugur adlı üyeden alıntı
    hız gostergesenin etrafi ve motorun onundeki bazi sivri yerler birbirine gecmeli plastik. yani gorenler bilir cakmagin oldugu yer bıde oteki taraf.tam anlatamadik gerci ama gordugunuz zaman anlarsiniz .benim motordada bu kusurlar var fakat motoru kullanmaya baslayinca (bugun itibariyle tam bir hafta oldu ve 280 km,de) akliniza bile gelmiyor.gercekten cok guclu,hizli ve serii bir motoru var.iki kisiyle bile bir yokus cikiyor.20yle basladıgın yokusu 40la,50,yle bitiriyorum .(ise giderken devamli kullandigim yoldaki yokus.)yanii ben bu motordan memnunum arkadas ,insallah resimlerinide
    ekleyecegim buraya.eksozla ilgilide hicbir fikrim yok.alirkende sormadim bu niye boyle diye.ama motorun sesini daha cok cikartiyor galiba.gazi verince vitesli motorlar gibi bagiriyor.sesi guzel yanii.
    viizz,miizz etmiyor.motor sesi cikiyor.
    bendende herkeze saygilar.
    sevgili önder,
    gerek özel mesajda verdiğin bilgiler için gerekse buraya yazdığın ayrıntılar için sana çok teşekkür ederim.sanırım ben bu motoru alıcam(2. kişi ben olcam heralde )
    bahsettiğin montaj kusurları bizim halledebileceğimiz tipte yada serviste ufak bir müdahale ile halledilebilecek şeyler mi acaba?
    benzin sarfiyatı konusundaki fikirlerini de söylermisin, çünkü bence bu motorun tek kusuru depo kapasitesinin yetersiz oluşu (6 lt)
    son hız olarak kaça çıktın şu ana dek(rodajdasın biliyorum ama merak işte)
    egzost sesinin tok olması da hoşuma gitti doğrusu.bu gibi motorlarda mumla aranan bir şey çünkü ve tam bana göre...
    bu arada acil olarak motorunla resimlerini bekliyorum.resimleri yollarsan (mümkünse kilo ve boyda yaz ) büyüklüğü hakkında da iyi bir karar verebilirim sanırım.sabırsızlıkla resimlerini bekliyorum...

Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    motor rodajda olduğu için mak limit hıızını öğrenmek sanırım ii olmayacak..

ayrıca rodaj süresinde motor çok yakar, sanırım bu bilgiler ilerleyen zamanlarda daha ii ve net olarak ele ğececektir..

onderugur dostum bendede zat150 var, sana tavsiyem, nasıl geçicek 1500 km deme kmleri yavaş yavaş git, 1/4 gazla git, arasıra devirlen ama kısa süre yap bu iişi, çünkü motorun ilk 2000 km si o motorun ömrünü belirliyo..

yani bence daha basma, limitleri allah nasip ederse ileride görürsün... acele etme bence..

Motosikleti
    mondial 150zc 2006
    slm.
    ıste mondi 150zc.arkadaslar.bu motordan alacaklar icin kucuk bi aciklama. benim onceki motorum mondi50tt idi.ordan
    150zc,ye gecis yaptim.dolayisiyla ister istemez otomatikman 150zc,yi 50tt ile kiyasliyorum.tabiiki dogal olarak 150zc herseyiyle ustun geliyor ve bana supeer gibi geliyor.buraya dikkat.bu sizi yaniltmasin.150zc,nin gercekte ne oldugunu en iyi bu gibi motorlari kullananlar bilir.yanii 150zc alicaksaniz bence 150zat ve benzerlerini kullanan bi arkadasla gidin.iyi inceleyin hatta mumkunse test surusu yapin.neticede cin mali bi motor.heralde hickimseninde sokaga atacak bir,iki milyari yoktur.netice itibariyle bana gore guzel motor.almak isteyenlerede hayirli ugurlu olsun derim.
    http://img137.imageshack.us/my.php?i...sc00019aw7.jpg.
    http://img137.imageshack.us/my.php?i...sc00023zt9.jpg
    http://img137.imageshack.us/my.php?i...sc00024fs3.jpg

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    hayırlı olsun motorun güzel...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler