Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Piaggio Medley 150

Motovento
    REKLAM ALANI
    protesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 155
    Piaggio Medley sahibi arkadaşları Facebook grubumuza bekleriz: https://www.facebook.com/groups/piaggiomedleyturkiye/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olası bir şase sorunundan ötürü Piaggio Vietnam pek çok Medley'i geri çağırmış: http://ven.vn/piaggio-vietnam-recall...ers-29631.html
    Avrupa'da da benzer bir durum var gibi duruyor: http://unsafeproducts.eu/recall/a121...-125-150-4t-ie

Sürüş esnasında şasenin kırılabileceğini yazmışlar. 2016 modeller içinmiş. Şu ana kadar kimse sorun yaşamamış. Türkiye'deki motorlar bu durumdan etkilenmiyor olabilir. Yine de bilmenizde fayda var.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Zaten euro uçtu alamadık, iyi mi oldu acaba. Yok yok kötü haber bu.

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://scooternet.gr/news/ειδησεις/...;ια/

Üstteki linki İngilizce'ye çevirirseniz orada da bazı ekstra bilgiler mevcut. Linkteki fotoda sele ucuna denk gelen bölgeyi belirtmişler kırmızı ile. Düzeltmek için o bölgeye ekstra bir parça takıyorlarmış serviste sanırım, ancak bunun ne olduğunu bulamadım. Düzeltilemeyecek gibiyse de şaseyi değiştiriyorlarmış. Polonya, İsveç ve Hollanda'da geri çağırma olmuş. Bunun dışında Piaggio Facebook grubunda sitem eden İtalyan kullanıcılar gördüm. Yunan scooter forumlarında da konuşuluyor bu hadise. Tüm ülkeler için geçerli bir durum olsa gerek. Motorunda bu sorunu olan kullanıcılara Piaggio mesaj atıyormuş bilgi vermek için. Türkiye'de etkilenen varsa ve mesaj yazarsa buraya öğrenmiş oluruz biz de.

Merhaba , öncelikle toomuchcc a çok teşekkür ediyorum,bu motoru ve Piaggio nun tüm motorlarını almaktan vazgeçmeme neden olarak,

Medley 150 Nmax155 ile kıyaslayıp çok önünde gördüğüm bi motordu,
    16 jant-ön torpido askılık-sele altı bagajı-start stopu öne geçen özellikleri.
    Arka disk-abs ortak özellikleri.

Ama Piaggio meğersem ezelden beri sorunluymuş,Almanlar bile zamanında 43 modeline olumsuz rapor vermiş.
    İzmir de zaten az satılan bi marka hatta medley kullanan hiç görmedim,bayiye gidip ergonomisine bakmayı düşünüyodum ki biraz daha araştırayım dedim,bu siteyi bulunca Piaggio defterini kapattım.

Gene o sıkıcı klasik japondan şaşma mottosuna geri döndük.

Motosikleti
    Yamaha Mt 09-Piaggio Fly 100
    piaggio neden sorunlu ? sorunlu olduğunu kim söyledi?

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Piaggio sornlu ise çin, japon scooterları da çöptür. Tüm avrupa sorunlu Piaggio yu almış, ne saf insanlar, halbuki balon xmax a 30 bin tl vermek varken...

Linki açın bi okuyun ondan sonra karşı çıkın, hatta linkteki sayfanın altında Piaggionun tek vukuatıda bu değil,Almanyada 43 modeli Avrupa RAPEX uyarı sistemi aracılığıyla yapılan bildirim , Piaggio 2008-2010 tarafından üretilen spesifik scooterlar için Mart 2015'in sonlarında Almanya'da yayınlandı. Liste, aşağıda listelenen şirketin 43 modelini içermektedir.

Yüksek sıcaklıklarda, yakıt pompası çarkı sıkışabilir ve hareket sırasında motorun durmasına neden olabilir .

Piaggio Beverly 125 yani

Piaggio Beverly 250 E3

Piaggio Beverly Cruiser 250

Piaggio Beverly Tourer 250

Piaggio Beverly 300

Piaggio Beverly Tourer 300

Piaggio X7 250

Piaggio X EVO 250

Piaggio Carnaby 250

Piaggio Carnaby Cruiser 300

Piaggio X7 125 yani

Piaggio X7 300

Piaggio MP3 125 FL ie

Piaggio MP3 250 RL

Piaggio MP3 250 LT

Piaggio MP3 250 FL

Piaggio MP3 300

Piaggio MP3 300 LT

Piaggio MP3 300 LT Hys

Vespa LXV 125 yani

Vespa S 125 yani

Vespa LX 125 FL ie

Vespa LX 150 FL ie

Vespa GTS Süper 125

Vespa GTS Süper 300

Vespa GTV 250

Vespa GTS 250 ABS

Vespa GTS 250

Vespa GTV 300

Vespa S 150 yani

Aprilia SCARABEO 300

Aprilia SCARABEO 125 yani

Aprilia SPORT CITY 300

Aprilia SCARABEO 250 IŞIK

Aprilia Atlantik 300

Aprilia SPORT CITY 250

Aprilia ATLANTIC 250

Aprilia SCARABEO 200 ie

Gilera Nexus 125 yani

Gilera Nexus 300

Derbi GP1 250 Yarışları (LS)

Derbi Rambla 250

Derbi Rambla 300

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Burası epey sessiz kalmış, beverly 350 deki anlaşmazlıklardan sonra medley almayı düşünüyorum, medleyciler biraz paylaşım bekliyoruz

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burası epey sessiz kalmış, beverly 350 deki anlaşmazlıklardan sonra medley almayı düşünüyorum, medleyciler biraz paylaşım bekliyoruz
    Burası sessiz fakat facebook grubu baya aktif.Piaggio Medley Türkiye yazıp aratın ve katılın.
    Ben fikirlerimi paylaşayım.Geçen ay bende Ybr'mi satıp Medley aldım.İyiki değiştirmişim diyorum.Yakıtı ybr'ye göre biraz daha fazla ancak gidişi,freni,süspansiyonu ve görünüşü aradaki farkı unutturuyor.Parçaları pahalı,servisi pahalı nede olsa o bir İtalyan
    Motorda eksik kalan hiçbir şey yok.Sadece ön amotisör,arka amortisöre göre biraz sert kalmış.Bu da kasislerden ve çukurların üzerinden geçerken tıkır tıkır ses yapmasına neden oluyor.Zamanla açılır,düzelir diye ümit ediyorum.En önemli artısı,eski motorum olan Nc700X'te alışkın olduğum ve çok büyük kolaylık sağlayan ön bagajın 2 katı bir alan sağlayan sele altı bagajı.Oraya 2 kapalı kask sığıyor.NMax ile arasında kararsız kalmıştım fakat aralarında fiyat olarak fark yok.Hatta Medley peşin alımda 400tl daha uygun bile.Arka lastik üzerinde Nmax'te olmayan çamurluk var ve ön tekerleği 16 inc jantlı.
    Ön cam yaz için şart değil fakat kışın da kullanılacaksa alınabilir.Givi'nin ve Malossi'nin çok şık ön camları mevcut,Nmax a kıyasla bağlantı demiri de satın alınacağı için,biraz pahalı ancak ön kısmın genel görünüşünü baya toparlıyor.Üzerinde gelen lastikler Maxxis marka ve tatmin edici,alır almaz değiştirmenize gerek yok.Tabiki kuru havalar için tatmin edici,yağmurda biraz kaydırabilir.
    Aklıma ilk etapta gelenler bunlar.Şık,teknolojik ve performanslı bir scooter.Şehir içi için ideal.Max hız 114km/h gördüm.115 olmadı,kesiciye giriyor.Ancak çok ilginçtir ki 105km/h'ye kadar lineer bir şekilde hızlanıyor.Gücü kesilmeden sabit arka lastiğe aktarıyor.Bu da şehir içinde baya performans sağlıyor.Uzun yola da 100-105km/h ile sabit sürüşe izin verir diye düşünüyorum.
    chetaq bunu beğendi.

Motosikleti
    MT09 Tracer
    Teşekkürler, sosyal medya kullanmıyorum o yüzden biraz cahil kalıyorum, en merak ettiğim yakıt tüketimi bazısı 3 litre diyor bazısı 1.8 e kadar düşüyor diyor, sizin tüketim değerleriniz nasıl? Birde piaggo serisinde ortalama yakıt tüketimini gösteren bir ekran yok sanırım, piaggo nun uygulamasıyla görülüyor diye biliyorum

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Benim tüketimim 2.8-3 litre /100km civarı.Genelde artcili ve 100km/h civarı kullanırım.
    Bazi yakıt takip sayfaları var,buralardan da takip edebilirsiniz.

https://www.spritmonitor.de/en/detail/799650.html

http://www.fuelly.com/motorcycle/piaggio/medley/2016

Göstergede anlık veya toplam yakit tüketimini gösteren veri yok.Belki uygulama ile telefondan görülebilir.

Motosikleti
    MT09 Tracer
    Birşey daha soracağım, medley'in ön freni bana zayıf geldi, arka daha iyi tutuyor gibi, ayrıca 110km'den sonra önde ki titreme normal mi? stabil gidebildiği hız 100km gibi geldi, ayrıca facebook grup yöneticisine söylesiniz de grubu public yapsa, face kullanmayanlar da bilgi edinse

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Nette gezinirken Medley'in muadil motorlar ile kıyaslamasını buldum.Nmax yok.O da olsa çok süper olacakmıştı

Motosikleti
    MT09 Tracer
    medley iyi güzelde çok yakıyor yaw, nerdeyse 3lt yakıyor, onun haricinde herşeyinden memnunum, bide şu bakım aralıkları mevzusuna kılım, diğer servisler gibi ülke şartları içinde 5000'de bir daha uygun denmesi beni deli ediyor.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Nasıl bir kullanımda 3 litre yakıyor hocam?

Motosikleti
    MT09 Tracer
    Aslında 3 litre yakmıyor, işe gel git amaçlı kullanıyorum, hergün temdeyim, işte 110 la falan gidiyorum, 2.7 - 2.8 gibi değerler yakıyorum mesala 6.5 litreyle 220 km falan yapıyorum

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Performans farkı var mı bilmiyorum ama nmax 155 var bende o da yaklaşık aynı yakıyor.

Medley çok güzel Scooter. Nmax ile onun arasında kalmıştım 2-3 bin daha pahalıydı çevrede de pek göremediğim için vazgeçmiştim. Ama ne zaman denk gelsem bir süzüyorum

Motosikleti
    MT09 Tracer
    Çok beğenerek aldım, aslında beverly 350 st alacaktım ama, alış amacım işe git gel az yaksın olduğu için ve çift kask aldığı için medley i tercih ettim, aynı değerlerde yakıt tüketimimiz olduğuna sevindim

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok beğenerek aldım, aslında beverly 350 st alacaktım ama, alış amacım işe git gel az yaksın olduğu için ve çift kask aldığı için medley i tercih ettim, aynı değerlerde yakıt tüketimimiz olduğuna sevindim
    Bunların daha az yakanı 50cc ya da elektrikli moped olsa gerek. Sakin kullanımla 2.5lt leri görürsünüz. İstanbul'da tabi çok dur-kalk oluyor ama. Tüketiminiz fazla değil. Beverly alsaydın 4lt olurdu herhalde.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)