Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Piaggio Medley 150

Motovento
    REKLAM ALANI
    bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    param olsada bende alsam, şu an Türkiye piyasasında bunun tek alternatifi n-max (fiyat olayına girmiyorum) ondanda hacim, bagaj kapasitesi, start-stop ve ayarlanabilir arka amortisör ile öne geçiyor, umarım artık elektronik-elektrik saçmalıklarının önüne geçmişlerdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yeni distribütör. doğan holding iştiraki
    http://www.trendmoto.com.tr/

MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Merhabalar , Medley için Kappa ve givi marka ön siperlikler Satışa sunulmuş bir çok sitede var hepsiburada ve Sahibinden.con siteleri de bunlara dahil.. Bu siperlikten alan veya kullanan var mı acaba..?

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Güncel .........

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Ee hala güncel..

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Güncel.......

Bu motor Beverly'ye çok benziyor. Beverly'de bir cam kullanıyorum.

Givi'nin bu camını soruyorsanız, elleri korumasını beğendim. Yüksekliği ise biraz fazla gibi. Oturduğunuzda camın üstünden yolu göremiyorsanız, kirli havalarda ve gece vakti görüş çok düşüyor. Boyutsal açıdan yavaş hızlarda gidonu da biraz ağırlaştırıyor olabilir.

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Ben bu modelden olup da kullanan birisini arıyorum..
    Acaba nasıl duruyor motorda diye.. Hatta resim göndermesini
    İsteyeceğim..

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Güncellll....

Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Merhaba arkadaşlar;
    Ben şu an bajaj pulsar 200 ns kullanıyorum Daha önce nmax sahibi idim.Konu başlığında geçen markanın sahibi değilim ama bu tarz motorlar gerçekten şehir içi için harikalar.Nmaxın tadı damağımda kaldı.Fakat bence uzun yolda sıkıyor adamı be abi.Fakat donanımları,abs olması ve diğer özellikleri teknoloji harikası.Uzun yol ağırlıklı kullanmayı düşünüyorsanız bence 250-400 cc kategorisine gözatmalı diye düşünüyorum.Sezonun yeni açıldığı bu zamanlarda herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.İnşallah herkes gönlündeki motoru alır.Sağlıcakla kalın.

gravis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda Africa 1100 l2 /piaggio liberty 150 abs
    bu model uzun camı piaggio liberty 150 abs modelinde kullanıyorum. Gayet başarı rüzgar ve soğukdan koruma sağlıyor. çok yağmurlu havada uzun cam olması sebebi ile görüş zorlaşıyor.O da çok mühim değil. Boyum uzun olduğu için tercih ettim. bağlantı ayaklarından yazın sökmesi kolay çıkartılır.Bir ara motorun üzerindeki haliyle resim eklerim.

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Teşekkürler yorumunuz için.. Acaba Medley Modeli'nde nasıl durur çok merak ediyorum.
    Yeni bi model Medley .. Orjinal cam çok Pahalı 1300 tl
    Bu cam acaba yakışır mı görselliğini bozar mı? Çok merak ediyorum..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Medley tavsiye edermisiniz. nmax in fiyatı çok artınca euro biraz düşmüş olsa nerdeyse kafa kafaya gelecek.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Medley alan bir daha uğramıyor foruma galiba. Çok önemli bir soru var cevaplanmamış. Piaggio grubu scooterlarda özellikle X serisi ve XEVO da sıkışık trafikte uzun süreli kullanımda varyatör böğürmesi olarak tanımlanan bir ses çıkar. Ara sıra varyatörü temizletmek gerekse de kesin çözümü olmayan kronik bir problemdir. Bu ses bu motorda var mı halen, yoksa iget motorla bu işi çözmüşler mi? Özellikle İstanbul trafiğinde kullananlar yanıtlayabilirse iyi olur.

Motosikleti
    Piaggio Medley 155 i-get ABS
    Selamlar,

Yaklaşık 10 gün önce Piaggio Medley 155CC'lik olanı aldım. İlk izlenimlerim gayet olumlu. Almadan önce Honda PCX, Yamaha NMAX'in 150'lik modellerini inceledim. Ancak büyük tekerlekli olması, bagajın 2 adet full face kask alması (yanlara kilit, gözlük vs. sıkıştırabiliyorum)ve süspansiyonların yumuşak olması aklımı çeldi, gidip bayii de inceledim. İşçilik olarak gayet temiz, yamaha'da gördüğüm gibi parçalar sanki yerine oturmamış gibi bir durum söz konusu değil (algı olarak bahsediyorum) Plastik kalitesi fena değil ama bir Suzuki Burgman plastik kalitesi de yok açık söyleyeyim.

Honda PCX'te ABS olmaması, NMAX'te küçük teker ve görece daha küçük bagaj olması sebebiyle 1-2 bin fazla vermek daha mantıklı geldi açıkçası.

Kalkışlarda hızlanması filan gayet iyi, performans olarak yokuşlardan çıkarken durup tekrar kalkıyorum bana mısın demiyor. Denge olarak ta çok beğendim, slow race dedikleri en düşük hızda dengede gitmeyi kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Daha önceden 15 yıl önce bir ara scooter kullanmıştım ancak bir kez düştüğüm için bir daha kullanmamıştım, ehliyetim de yoktu. Ancak bu yaz gaza gelip, önce ehliyeti aldım sonra da scooter'ı.

Kısa bir cam istiyor öne 80 km hızı geçince önde bir camın olması hissiyat oluşuyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yönlendirebilirse sevinirim.

Daha çok yeni olduğum için, deneyimledikçe bir kaç bilgilendirme videosu da çekerim diye düşünüyorum.

Kullanım kitapçığında Türkçe yok, bir kaç şey sordum satıcının bana verdiği bilgilerle kitapçıktakiler örtüşmüyor. Kitapçıktakileri uygulayacağım, özellikle bunları anlatan bir kaç video çekmeyi düşünüyorum. Alırken araştırdığımda bu bilgileri Türkçe olarak veren bir kaynak ya da inceleme göremedim. En azından kendi tecrübelerimi aktarmış olurum ilgili olanlara.
    Norton772 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    keyfini sür

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı G0KHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Yaklaşık 10 gün önce Piaggio Medley 155CC'lik olanı aldım. İlk izlenimlerim gayet olumlu. Almadan önce Honda PCX, Yamaha NMAX'in 150'lik modellerini inceledim. Ancak büyük tekerlekli olması, bagajın 2 adet full face kask alması (yanlara kilit, gözlük vs. sıkıştırabiliyorum)ve süspansiyonların yumuşak olması aklımı çeldi, gidip bayii de inceledim. İşçilik olarak gayet temiz, yamaha'da gördüğüm gibi parçalar sanki yerine oturmamış gibi bir durum söz konusu değil (algı olarak bahsediyorum) Plastik kalitesi fena değil ama bir Suzuki Burgman plastik kalitesi de yok açık söyleyeyim.

Honda PCX'te ABS olmaması, NMAX'te küçük teker ve görece daha küçük bagaj olması sebebiyle 1-2 bin fazla vermek daha mantıklı geldi açıkçası.

Kalkışlarda hızlanması filan gayet iyi, performans olarak yokuşlardan çıkarken durup tekrar kalkıyorum bana mısın demiyor. Denge olarak ta çok beğendim, slow race dedikleri en düşük hızda dengede gitmeyi kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Daha önceden 15 yıl önce bir ara scooter kullanmıştım ancak bir kez düştüğüm için bir daha kullanmamıştım, ehliyetim de yoktu. Ancak bu yaz gaza gelip, önce ehliyeti aldım sonra da scooter'ı.

Kısa bir cam istiyor öne 80 km hızı geçince önde bir camın olması hissiyat oluşuyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yönlendirebilirse sevinirim.

Daha çok yeni olduğum için, deneyimledikçe bir kaç bilgilendirme videosu da çekerim diye düşünüyorum.

Kullanım kitapçığında Türkçe yok, bir kaç şey sordum satıcının bana verdiği bilgilerle kitapçıktakiler örtüşmüyor. Kitapçıktakileri uygulayacağım, özellikle bunları anlatan bir kaç video çekmeyi düşünüyorum. Alırken araştırdığımda bu bilgileri Türkçe olarak veren bir kaynak ya da inceleme göremedim. En azından kendi tecrübelerimi aktarmış olurum ilgili olanlara.
    Hayırlı olsun. İzlenimlerini bekliyoruz.

Motosikleti
    Medley 155'te üçüncü ayı bitirdim. Tatillere araçla gittim, onun dışında istanbulda neredeyse her yere motorsikletle gittim. 1600 km civarı yaptım. Memnuniyetim artarak devam ediyor.

• Uzun sürüşlerde titreşim kaynaklı rahatsızlıklar kesinlikle olmuyor. Sandalyede oturur pozisyonda motorsiklet kullandığım için biraz belim ağrıyor. 2 saatte bir mola veriyorum ama kendimi zorlasam 3-4 saate kadar kesintisiz giderim gibi duruyor.
    • 1000km rodaj bakımı yaptırdım, şansıman ve motor yağları değişti tam hatırlamıyorum şimdi ama 80 - 90 lira filan tuttu sanıyorum yetkili serviste. Maslak Yol Motor'da yaptırdım. Adamların dükkanları gayet temiz ve düzenli geldi gözüme, bu izlenimler benim için önemli.
    • Lastikleri değiştiririm diyordum aldığımda ancak değiştirmedim ve gerek te yok bence. Yağışta ya da ıslakta çok uzun sürmedim ama yerde ıslak varsa temkinli gidiyorum zaten, herhangi bir risk yaşatmadı bana yüreğimi filan hoplatmadı en azından.
    • Ön cama bir rüzgarlık taktırdım, orijinal değil, idareten diye taktırdım ama konforundan pek memnunum. İnce bir şey zamanla vida tutan yerlerden atar diye bekliyorum bakalım. Ancak hiç önemli değil 50 TL gibi birşeydi. Görüntü olarak ta yakıştı diyenler var, bu durum göreceli zaten.
    • Bagaj olayı gerçekten inanılmaz önemliymiş. M beden full face kaskımı, zincir, asma kilit (aynı zamanda diski kitleyebiliyorum), eldiven ve montumun tümünü alıyor. Bir yere gittiğimde yanımda birşey taşımıyorum. İKi tane full face kask koyduğumda ise, eldiven ve zinciri kaskların içine sokuyorum. (Zincirin bez çantası var bir zarar vermiyor) Yanımıza sadece montları alıyoruz.
    • İlk ivmelenme çok iyi, arkadaki iyi tutunmazsa baya geriye atıyor onu. Kalkışlar muazzam, 80km/s 'e kadar süper. Ondan 100 - 110'a kadar biraz az ivme ile hızlanıyor. 110 sonrasına zorlamadım hiç, zaten 100'de bile max 2-3 dk gidiyorum önümdeki araçtan vs kurtulunca hemen sağ tarafta uygun bir yerde konumlanıp 80 - 90 arası seyire devam.
    • Egzost motorun en dıştaki parçası, üzerinde koruma kapağı var. En çok bunu sürtüyorsunuz sağa sola, aralardan geçerken filan. Derin iz yok ama sürtme çizikleri çok var. Ancak vida ile hemen sökülen parça o, gerekirse at yenisini al, şahsen beni pek rahatsız etmiyor. Bunu bekledikleri için üzerine koruma kapağı yapmışlar bence.
    • Motorda konfor olarak ince detaylara kafa yorulmuş. Deponun ayak arasında olaması çok iyi fikir, bagaja yer açmış ve ayak altında kesinlikle rahatsız etmiyor. Benzin alırken bagaj tıka basa dolu ise, tekrar bir şeyler indirmeye gerek kalmadan direkt benzin alıp devam edebiliyorsunuz.
    • Frenlemeler gayet iyi, ön fren abs'si kolay kolay devreye girmiyor. Şuana kadar sadece 1 kez hisseder gibi oldum onda da devreye tam girip girmediğinden bile emin değilim. Fren yaparken genelde arkayı daha fazla önü çok daha az, ama her ikisini birlikte sıkarım alışkanlık gereği.
    • Üzerinde iki kişi (tahminimce 170 kg) varken oldukça dik yokuşları (baya dik) durmak zorunda olduğumuz halde sorunsuz kalkabiliyorsunuz. Performans olarak gerçekten şaşırtıcı.

Böyleyken böyle...
    chetaq ve gurucuk bunu beğendiler.

protesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 155
    Hangi marka ve boy ön camı kullanıyorsunuz? Boyunuz kaç?

Motosikleti
    TVR Marka, orta boydu sanıyorum cam. Boyum 182cm

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:00 ----------

Alıntı protesto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi marka ve boy ön camı kullanıyorsunuz? Boyunuz kaç?
    TVR Marka, orta boydu sanıyorum cam. Boyum 182cm

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)