Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 150 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

beyler yan koruma yada takoz taktıran var mı varsa fiyat bilgi verebilir mi? beyler motor güzel fiyatını hakkediyor ama alacak olan olursa yedek parça sorunu var bilsinler. bu arada ön fren standart disk gibi tutmuyor açıkçası abs gibi hani kitlemiyor ama kesinlikle ön frenn çok başarılı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    400NK
    Şuanda 5000km yi devirmiş bulunmaktayım. Çok şükür üzücü bir durum ile karşılaşmadım, temiz ve bakımlı kullandıkça daha da uzun kilometreler boyunca götürür.

Soyleyen arkadaşlara da katılıyorum. Cfmoto yerine yamaha gibi başka marka yazsa "yamaha bu işi yapıyor çok güzel motosiklet" lafını sürekli duyarsınız, her yerde övülür. Sorduklarında çin markası olduğunu öğrenince bi kat daha incelemeye başlıyorlar.

Bu motosikleti aldığımda bu forum dahil hiçbiyerde bilgi yoktu. Gözümü kararttım aldım. tamam fiyat oyle çok da değil ama kolay kolay kimse boyle riske kalklamaz. Ama memnunmusun derseniz aldığıma çok memnunum.

Reklam ve tanıtım yok. Bu kaliteyi tuttururlarsa ve tanıtım yaparlarsa diğer markalara rakip olurlar.

Metehan07-70, YALINALP, TA6AHE ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Yoldan önce, Yoldaş gerek..!

İnstagram: sdemircann

Hayati01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf moto 150nk.simdi spada anton 200cc.2017 model.
    Olabilir çünkü hergun her yere gidiyoruz.ortadogu Hast.calisiyorum.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hayati01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olabilir çünkü hergun her yere gidiyoruz.ortadogu Hast.calisiyorum.
    Kazasız,belasız ve keyifle binmek nasip olsun hepimize

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Vitesli ile ilgili problem yaşayan var mı? Bu ikinci bakıma az kaldı. Özellikle 1. Bu viteste yarım debriyaj yaparken tak diye bir ses geliyor motor blogundan.Vitesler tam geçmiyor gibi bence. Birkaç defa yarım debriyaj yapıp o tak sesini duyduktan sonra düzeliyor.

Motosikleti
    Benelli BN251
    Bu motor AEA bahsettiği gibi euro4 değil; olması için ABS olması gerekir; ki yok. Ön frende 4 piston kaliperli disk fren sistemi kulanılmış sadece; çelik örgülü fren hortumu ile. Bu da başarılı fren yapmayı sağlıyor. Ön diskte sağda kilometre hızı algılayan sensör var; arkadaşlar bunu fren sistemi ile ilgili sanıyorlar ama değil. Kontak açıkken motoru yan ayaklık üzerinde sola biraz daha yatırıp ön tekerlek havadayken çevrilirse hız göstergesindeki rakamları görebilirsiniz. Ama motor başarılı, cbf 150 den az yakıyor, yol tutuşu güzel, titreşim yok; şekli şemali güzel; daha ne olsun. Herkese kazasız belasız güzel sürüşler.

beyler cevap yazan olmadı ama ben söyleyeyim motora koruma takozu aldım. 4000 bakımını yaptırdım motul 10w 40 yağ koydurdu yağ filtresini değiştim. motorun beynini makina bağlatıp kontrol ettirdim. birde arkadaşlar aea nın dediği gibi 16 beygir falan değil 12 beygir motor 130 km üstüne çıkmanızında mümkün olduğunu düşünmüyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu motorun ithalatcisindan paranızla mal almak mümkün değil yani çağrı merkezi bayiye bayide çağrı merkezine yollar durur sizi.Bu kısır döngü böyle sürerrr gider.Paranızla rezil olursunuz.Ben zontes s250 model motoru aldım. Adam övdü övdü tamam çok kötü değil ama adamların elinde fren balatasi flitresi vs hiç bisisı yok.Ben parçası olsa motorum dan memnunum ama gel gelelim ithalatcisindan illallah ettim.Mondial kullananlar bilirler paranızla size yok çekmeyi en çok seven satıcı olsa olsa ugur motorlu araçlardır.Ayriyetten motorum da kendi kedin gaz kesme sorunu var servis sorunumu halledemiyor motorum gaz kesmiyor ama ben bu firmadan umudu kestim.Tekrar diyorum mali almadan telefonla servislerine en basit bir parçayı sorun ne demek istediğimi aNlicaksaniz.Tabi bide motorlarını alırsanız da anlarsınız ama bana inanın bu şekilde anlamak hiç ama hiç istemediniz o para verip aldığınız motoruda gaz döküp takmamak için kendinizi zor tutardiniz

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Alıntı Dogus8989 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun ithalatcisindan paranızla mal almak mümkün değil yani çağrı merkezi bayiye bayide çağrı merkezine yollar durur sizi.Bu kısır döngü böyle sürerrr gider.Paranızla rezil olursunuz.Ben zontes s250 model motoru aldım. Adam övdü övdü tamam çok kötü değil ama adamların elinde fren balatasi flitresi vs hiç bisisı yok.Ben parçası olsa motorum dan memnunum ama gel gelelim ithalatcisindan illallah ettim.Mondial kullananlar bilirler paranızla size yok çekmeyi en çok seven satıcı olsa olsa ugur motorlu araçlardır.Ayriyetten motorum da kendi kedin gaz kesme sorunu var servis sorunumu halledemiyor motorum gaz kesmiyor ama ben bu firmadan umudu kestim.Tekrar diyorum mali almadan telefonla servislerine en basit bir parçayı sorun ne demek istediğimi aNlicaksaniz.Tabi bide motorlarını alırsanız da anlarsınız ama bana inanın bu şekilde anlamak hiç ama hiç istemediniz o para verip aldığınız motoruda gaz döküp takmamak için kendinizi zor tutardiniz
    Yasal olarak parça bulundurmak zorunda. Yasal haklarınızı kullanin
    FCTokuri bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Janne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasal olarak parça bulundurmak zorunda. Yasal haklarınızı kullanin
    Aynı mesajı kopyalamış. Her konuya yapıştırıyor. Ciddiye almayınız.
    FCTokuri bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Geçen tanıdığın Mondial bayisinde gördüm, üstüne oturup inceledim çok hoşuma gitti.
    150cc için su soğutma büyük avantaj. Bosch marka ateşleme sistemi filan şehir içi için mükemmel bir motosiklet. sahiplerini kıskanmıyor değilim
    Hayati01 bunu beğendi.

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Arkadaşlar servis yağ filtresine 45 TL yaziyor işçilik hariç.Bir kere ödedim maalesef.İkinci bakım yaklaşıyor.Kendi sitesinde 23 lira.Servis orijinalini taktığını zannetmiyorum.Siz nereden temin ediyorsunuz, uyumluluk konusunda hiçbir bilgim yok çünkü

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı Janne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar servis yağ filtresine 45 TL yaziyor işçilik hariç.Bir kere ödedim maalesef.İkinci bakım yaklaşıyor.Kendi sitesinde 23 lira.Servis orijinalini taktığını zannetmiyorum.Siz nereden temin ediyorsunuz, uyumluluk konusunda hiçbir bilgim yok çünkü
    Suzuki GN125 modelininin yağ filtresi uyuyor; ayrıca Aliexpres den de temin edebilirsiniz

https://tr.aliexpress.com/item/1-pc-High-Performance-Powersports-Cartridge-Oil-Filter-for-SUZUKI-GN125E

kardeşim yağ filresi 25 tl daha kendim yeni yaptırdım bakımlarını 4000 bakımını seni soyuyorlar bir daha gitme o servise bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:26 ----------

bu arada konuya yeni bakanlar ve bu motoru düşünenlere diyorum bu paraya daha iyisini alamazsınız frenler tek kelimeyle mükemmel (abs li motorlarla karşılaştırmıyorum)150 cc lik motordan çok büyük güç beklemeyin 125 130 arası hızları hava koşuluna göre yapıyor ve bence hızlanması güzel mt125 e o parayı vermektense bunu tercih ederim enjeksiyon çin değil sonuçta bosch marka 6 vites olduğundan dolayı az yakıyor ve motor su soğutma ısınmıyor. pulsar 150ns le asla ve asla karşılaştırmaz temmuz ayında görürüm ben o hava soğutma karburatörlü pulsarı 90 la 100 le uzun yol yapın sizi üzmez sekline kimse laf söyleyemez zaten

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Alıntı drmsel09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki GN125 modelininin yağ filtresi uyuyor; ayrıca Aliexpres den de temin edebilirsiniz

https://tr.aliexpress.com/item/1-pc-...-SUZUKI-GN125E
    5 dolar da zaten az değil orijinal filtresi ile hemen hemen aynı para.ufak bir kağıt filtre bu kadar pahalı olmamalı değil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Alıntı roadpeople adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim yağ filresi 25 tl daha kendim yeni yaptırdım bakımlarını 4000 bakımını seni soyuyorlar bir daha gitme o servise bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:26 ----------

bu arada konuya yeni bakanlar ve bu motoru düşünenlere diyorum bu paraya daha iyisini alamazsınız frenler tek kelimeyle mükemmel (abs li motorlarla karşılaştırmıyorum)150 cc lik motordan çok büyük güç beklemeyin 125 130 arası hızları hava koşuluna göre yapıyor ve bence hızlanması güzel mt125 e o parayı vermektense bunu tercih ederim enjeksiyon çin değil sonuçta bosch marka 6 vites olduğundan dolayı az yakıyor ve motor su soğutma ısınmıyor. pulsar 150ns le asla ve asla karşılaştırmaz temmuz ayında görürüm ben o hava soğutma karburatörlü pulsarı 90 la 100 le uzun yol yapın sizi üzmez sekline kimse laf söyleyemez zaten
    Kendileri kaybeder, bir daha gitmem işte.120 lira bakım ücreti nedir, yağ ve yağ filtresi değişimi sadece.Siz nerede yaptırıyorsunuz, ne kadar ödüyorsunuz ?

Motosikleti
    Cfmoto 150 nk
    AEA, Son tanıtım https://youtu.be/cprWKjWtWFc

bak ben 55 tl motul yağ 25 tl yağ filtresi 10 tl buji başlığı işte beyni falan sıfırladılar fren temizleme zincir yağlama vidaları sıktılar buji temizleme bunlarla beraber30 tl işçilik verdim 120 tl tuttu

svsmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Lastikler tubeless mi okudum forumlarda göremedim

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Tubeless evet.gecen vida saplanmış fitil işlemi yaptırdım.
    Yağı sipariş ettim 4 litre Castrol 90 lira.23 lira da filtre sipariş ettim orijinalinden.Kargo odemiyorsunuz çünkü bayiye yolluyorlar.Bundan sonra işçilik öder kaşemi bastiririm kafam rahat.insanlar adabiyla para kazanmayı öğrenir umarım.

Merhaba beyler ben de bu motoru almış bulunmaktayım yalnız amortisör ler çok sert arka amortisörü alcaltim esnemesi biraz daha iyi oldu eskisine göre yalnız on amortisör kaldı onu da alcaltabilsem süper olacak ön amortisörü nasıl alcaltabilirim bu konuda fikrî olan var mı

REKLAM ALANI
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)