Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 8161718192028 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 150 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cfmoto 150 nk
    Yakıt düşmüyor, 209 km 7.5litre yaktı
    fearlesboyy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CF MOTO 150NK
    Ustam 4 Tane 10 Anahtar Tutan Vidaları Söküyoruz, önce artçı selesini çıkarıp ordaki en arka tarafta stop lambasının üstüne denk gelen kısımdaki aşağı çamurluğa giden kablolarını bulup ayırıyoruz. kablolar birbirine sıkıca bağlanmış çıkmayacakmış gibi gelebilir sana biraz sağlam asılınca çıkıyorlar kabloları güzel sağlam ben o kadar zorladım çıkarmak için kopmadılar kopacakmış gibide durmuyolar zaten. Toplamda 6 adet tekli kablo 2 şerli grup olarak 3 grup var hepsinin renkleri var zaten karışma olasılığıda yok önce kabloları söktüm ben sonra çamurluğu malesef fotoğraf çekmedim sökerken

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SaDo0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı Günler Şuan 70 Kmdeyim Eskişehirden Aldım Ben Motoru Servisde Motora Yağ Felan Koyulurken Motorun Yanına Bile Sokmadılar Daha İlk Dakkadan Notunu Aldı Zaten Servis Motora Bindik Geldim Motorun Vites Geçişleri Rahatsız Ediyordu Yağdan Çok İşkillendim Zaten Mondoil Diye Yarı Sentetik Yağ Koycaz Dedi Dedim Adama Sentetik Ne Alaka Rodaj Yapcaz Hesabı Adam Boş Boş Konuştu Dedim Eyvallah 20 Km Sürdüm Yağı Değiştirmem Gerektiğine Hiç değilse Bi Yağı Boşaltıp Bakmam Gerektiğine Karar Verdim Ben Asansör İşi Yapıyorum Elimiz Anahtar Tutuyor Allaha Şükür servis Motorun Hiç Bi Vidasını Civatasını Düzgünce Sıkmamış Hepsini Kendim Tek Tek Tekrardan Sıktım Bence Nerden Alırsanız alın Motoru Kendiniz Mutlaka Tüm cıvata Somun Vida Ne Varsa Tek Tek Sıkın Motorun Sağını Solunu Komple Gözden Geçirin Hiç Yoktan Sorun Çıkmasın Servisde Tanıdığınız Sağlam Usta Yoksa Her İşi Kendiniz Yapın Ustaya Sadece Arızada Gidersiniz Masrafta Olmaz Boşu Boşuna. Dün Gittim Shell Helix Hx5 15 - 40 Mineral Yağ Aldım. Motorun Yağını Boşalttım Çıkan Yağ Kapkara Bi Yağdı Ve Değişik Bi Kokusu Vardı Açık Yağmı Koydular Naptılar Bilmiyorum. servisin Koyduğu Yağda Motor Zor Devirleniyordu Felan Neyse Yağı Değiştirdim 1 2lt shelli Koyduk Şimdi Çok Fark Var Motorda Titreşim Yok Denecek Kadar Az Motorda Öyleki Sürerken Titreşimin Varlığını Bile Unutuyorsunuz Frenler Güzel Zaten Ön Arka Hidrolik Çelik Fren Hortumları Felanda Var Bunlar Güzel Detaylar Aslında Hızlanması Güzel Ses Tok Ve Dolu Dolu Kısacası Ciğerli Alet Valla Usta Ben 7000e Aldım Varsa 7000e Eculu Su Suğutmalı Ön Arka Hidrolik Disk Çelik Fren Hortumlu Konforlu Gösterişli Titreşimsiz Başka Bi Alet Herkesin Kafasına Göre Zaten Aleti Kullansa Çin Malı Felan Diyenler Japona Küserler Daha 10.000km Olsun Asıl Ozaman Belli Olacak Ama Allaha Şükür Tekerimiz Dönüyor Hadi Eyvallah
    hocam sizin yaptığınız cok yanlış. sıfır bir motorun tüm vidalarını tekrar tekrar sıkmak vida yataklarını yalama yapar. o vidalar ölçülü bir torkta sıkılıyor.

ikincisi, yağdan şüphe duyduysaniz servis ile görüşüp orada işinizi halletmeniz gerekirdi. sen şimdi farklı bir yağ koymuşsun, servis bunu farkederse ne olacak?

o zaman motoru neden servise götürüyorsun? tüm işleri kendin hallet.

servis bunu farkederse garantiyi bozar aga, ben söylemiş olayım..

Motosikleti
    CF MOTO 150NK
    Alıntı Janne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevaplar icin hepinize tesekkurle.henuz 40 km deyim ve yag seviyem çok dusuk.belki de Civatalar sıkılı degil tam anlamiyla.Rodaja veriyorum o zaman bu titresimi.
    Rodajda motoru rolantide biraz uzun calistiriyorum isinmasi adına.Bununla birlikte 40 km icin 10 tl civari bir benzin yaktim yani 2 litre.Rakam oldukca yuksek geldi.Umarim rodajdan sonra ciddi bir ekonomiye kavusurum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Sahsen arka camurlugu bu motora cok yakistiriyorum.Cikartilinca commuter havasi veriyor bana.Ayrica camuru camurluk varken bile cok iyi onlemiyorken cikartmak cok mantikli gelmiyor.sinyal de yok...Plaka aydınlatmasi cok güzel bir ayrinti.Ben en çok hergun kopruden geçeceğim icin plakayi nasil kapatsam dusuncesindeyim.cok altta kaliyor plaka
    Aynen ustam yağ ve civataları kendin kontrol edip değiştirsen iyi olur çünkü gerçekten ben servis denen o yerden nefret ettim. Ben 20 Km yağ değiştirdim çıkan yağ acayip kötü kokan ve simsiyah bir yağdı ve civataların hiç biri tam anlamıyla sıkılmamış ve hatta çoğu civata az bişey tutturulup bırakılmıştı. Senin servisin ne kadar ilgili bilemiycem ama benim motorumu aldığım servis gerçekten ilgisizlerdi.

Ustam dediklerine aynen katılıyorum. Çamurluk tam anlamıyla korumasada yaz zamanı söküp kışın takılabilir aslında hani farklılık olması arada iyi olur sıkılmazsın böylece değişiklik hesabı zaten ben şuan çamurluk sıyırıcılar var onlardan almayı Felan düşünüyorum bu pulsarların ktmlerin bazılarınds Felan var onlardan pulsarınki çok kaba ama ktmnin çamurluğuna bakıcam nasıl diye servise gittiğim zaman sorcam uydurabilirmiyiz Felan diye. İnşallah yaparız bişeyler. Güzel fikri olan arkadaşlar paylaşım yapsalar güzel şeyler ortaya çıkarırız inşallah
    Cümleten Hayırlı Sürüşler Allah Kaza Beladan Korusun İnşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sizin yaptığınız cok yanlış. sıfır bir motorun tüm vidalarını tekrar tekrar sıkmak vida yataklarını yalama yapar. o vidalar ölçülü bir torkta sıkılıyor.

ikincisi, yağdan şüphe duyduysaniz servis ile görüşüp orada işinizi halletmeniz gerekirdi. sen şimdi farklı bir yağ koymuşsun, servis bunu farkederse ne olacak?

o zaman motoru neden servise götürüyorsun? tüm işleri kendin hallet.

servis bunu farkederse garantiyi bozar aga, ben söylemiş olayım..
    Usta bu motorlar kargoyla geliyor bildiğin üzere zaten fabrikanın sıktığı civatalar Felan hepsi boyalı istesende sıkamazsın dediğin gibi torklu aletlerle sıkılıyor. Benim Kast ettiğim civatalar bu aletleri kargoyu bozup motoru birleştiren servisin taktıkları civatalar somunlar Felan. bunları kontrol etmessen asıl sorunlar Ozman çıkar bence gevşeyen civatalar somunlar Titreşimin yolun yapısına dayarak düşebilir. Ve grenajlar Felan ne biliyim vites kolunun dişlerini Felan sıyırırsın birçok sıkıntı doğabilir, Bakarsan Bağ Bakmazsan Dağ Olur Hesabı. Bakmakta yarar var, zarar kesinlikle yok. yağ Konusuna gelince Ben başka bir servisle görüştüm ordaki usta Motora bindi gezdi baktı, Yağını kontrol edelim sen 100 150 km olunca gel ben yağa bi bakayım dedi. Dedim abi ben değiştireyim Yağı dedim sen bilirsin, içinde kalmasın benimde hoşuma gitmedi vites Geçişleri devirlenme Felan dedi istersen değiştir dedi. Ben değiştirdim, aradaki farklar gerçekten çok büyük her konuda hızlanma devirlenme vites geçişleri herşey. Ben servise danıştım sorun olmaz dedi yaptım. Ben burdaki abilerimizin kardeşlerimizin zarar görmemesi için bunları dile getirdim. Ben Karşılaştım diğer insanlarında durumdan haberdar olmasını istedim. Para kolay kazanılmıyor ustam, kendini usta yerine koyupda takacağı bir avuç Civatayı sıkmayan insan Bozuntularına güvenipde zorla aldığım malı, ziyan etmem.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı TA6AHE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt düşmüyor, 209 km 7.5litre yaktı
    bir yanlısınız olm asın hocam bu 100 km de yaklasık 3,5 litre yapar.bu km ortalama 18 kurus kı bence bıraz cok gıbı

Merhaba herkese

03.03.2017 tarihinde ben de bir tane CFMOTO 150 NK almış bulunmaktayım.
    İlk motosikletim, 350 kilometre oldu, şimdilik bir sıkıntımız yok. O benden, bende ondan şikayetçi değilim

ileride tabi ki de tecrübelerimi paylaşırım sizinle.
    sormak istediğim soru: motor çalışırken her daim yanan farını iptal ettirsen mi diye düşünüyorum ? sizin fikrinizi alabilir miyim ?

Motosikleti
    CF MOTO 150NK
    Alıntı YALINALP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese

03.03.2017 tarihinde ben de bir tane CFMOTO 150 NK almış bulunmaktayım.
    İlk motosikletim, 350 kilometre oldu, şimdilik bir sıkıntımız yok. O benden, bende ondan şikayetçi değilim

ileride tabi ki de tecrübelerimi paylaşırım sizinle.
    sormak istediğim soru: motor çalışırken her daim yanan farını iptal ettirsen mi diye düşünüyorum ? sizin fikrinizi alabilir miyim ?
    Ustam hayırlı uğurlu olsun. Rabbim kaza bela vermesin inşallah ustam, farı iptal ettirebilirsin heralde ama bilemiyorum valla bi sorun yaratmıyor aslında gündüz farı saN kalmış sen bilirsin ustam
    YALINALP bunu beğendi.

Hayati01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf moto 150nk.simdi spada anton 200cc.2017 model.
    Selam arkadaşlar resim nasıl yükleniyordu bi yardımcı olsanız. Teşekürler

Motosikleti
    CF MOTO 150NK
    Alıntı Hayati01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Imageshack diye bir site var ben ordan yükledim başka yerlerde var galiba ama diğerlerini bilmiyorum.
    Imageshack sitesine üye oluyorsunuz kısa bi işlem sürüyor sonra üyelikle giriş yapıp fotoğraf yükle kısmı Felan var ordan fotoğrafı seçip yüklüyorsunuz, yüklenince fotoğrafı açıyoruz aşşağıda üst üste 3 çizgi Felan var, oraya tıklıyoruz ordaki yanında forum yazan kısımdaki linki kopyalayarak Forumdaki mesaj yazma kısmında istediğin bir boşluğa yapıştırıyorsun sonra yükleniyor ben Android telefondan böyle yaptım oldu bilgisayarda Felan biraz arayüz kısmı farklı olduğu için değişik olabilir

Motosikleti
    Cfmoto 150 nk
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir yanlısınız olm asın hocam bu 100 km de yaklasık 3,5 litre yapar.bu km ortalama 18 kurus kı bence bıraz cok gıbı
    Çok yakıyor, yapacak bişey yok.
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    hizliresim e gir resmi seç ve yükle direk link yazar en aşşağıda onu buraya yapıştır bu kadar

Motosikleti
    Teşekürler sağolasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Arkadaşlar imageshack üyelik ücretlimi

Motosikleti
    400NK
    Bu motoru kullanan arkadaşlardan kullandığı yağ önerilerini alabilir miyim? Servisin koyduğu mondioil yağ dışında başka marka yağ kullanan varmı?

Hangisini önerirsiniz?
    Yoldan önce, Yoldaş gerek..!

İnstagram: sdemircann

motosikletim henüz rodaj döneminde, yağ ile ilgili ilk servise gittiğimde benim de sormak istediğim sorulardan biri bu dur. sanırım yetkili servis önermez başka yağ markası ama buradan takip deyim.

Motosikleti
    CF MOTO 150NK
    Alıntı sdemircan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru kullanan arkadaşlardan kullandığı yağ önerilerini alabilir miyim? Servisin koyduğu mondioil yağ dışında başka marka yağ kullanan varmı?

Hangisini önerirsiniz?
    Ustam hayırlı günler. Ben o Mondoil Yağı 20.kmde değiştirdim Rodaj döneminde sentetik yağ kullanma bence ben şuan Shell Helix Hx5 15 40 Mineral Yağ Aldım 1 Litresi 20TL ben Yağdan memnunum vites geçişleri Felan gerçekten güzel zaten Mondoil Yağını çıkarıp başka yağ kullandığın zaman farkı fazlasıyla anlayacaksın. Ben Shelli beğendim öneririm

Motosikleti
    400NK
    Alıntı SaDo0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustam hayırlı günler. Ben o Mondoil Yağı 20.kmde değiştirdim Rodaj döneminde sentetik yağ kullanma bence ben şuan Shell Helix Hx5 15 40 Mineral Yağ Aldım 1 Litresi 20TL ben Yağdan memnunum vites geçişleri Felan gerçekten güzel zaten Mondoil Yağını çıkarıp başka yağ kullandığın zaman farkı fazlasıyla anlayacaksın. Ben Shelli beğendim öneririm
    Başka marka motor yağı kullanımında garanti dışı kalınacağı söylendi. Rodajdan sonra 15w 40 mondioil koyuldu. Fazla geçmeden 10w 40 Castrol Power 1 ile değiştirdim.

Değiştirmeden önce de cfmoto çağrı merkezini arayıp kullanacağım yağlar konusunda bilgi vermişlerdi. görüşmeden sonra costrol ile değiştirdim.

3000km bakımında tekrar mondioil koyuldu başka marka kullanılırsa garanti dışı kalacağı söylendi.
    Çağrı merkezini arayıp garanti dışı kalırmı onu öğreneceğim. Öğrenince buradan sizinle paylaşırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Başka marka motor yağı kullanımında garanti dışı kalınacağı söylendi. Rodajdan sonra 15w 40 mondioil koyuldu. Fazla geçmeden 10w 40 Castrol Power 1 ile değiştirdim.

Değiştirmeden önce de cfmoto çağrı merkezini arayıp kullanacağım yağlar konusunda bilgi vermişlerdi. görüşmeden sonra costrol ile değiştirdim.

3000km bakımında tekrar mondioil koyuldu başka marka kullanılırsa garanti dışı kalacağı söylendi.
    Çağrı merkezini arayıp garanti dışı kalırmı onu öğreneceğim. Öğrenince buradan sizinle paylaşırım.
    Çağrı merkezi ile görüşmemden sonra bakım zamanı gelen motosikletlerinizde isteğiniz üzerine Mondioil Yağınızı farklı yağ ile değiştirebilirsiniz. Motosikletiniz Garanti Kapsamı Dışında Kalmayacaktır

Cfmotonun önerdiği yağlar;

1. Castrol
    2. Shell
    3. Mondioil

Ayrıca;
    Hava şartlarına göre Kışın 10w 40, Yazın ise 20w50 Yağ kullanılabileceği söylendi.

Bulunduğunuz bölgedeki servis mondiolde ısarcı ve garanti dışı kalır derse çağrı merkezini arayarak şikayetinizi dile getirebilirsiniz.
    YALINALP bunu beğendi.
    Yoldan önce, Yoldaş gerek..!

İnstagram: sdemircann

Motosikleti
    CF MOTO 150NK

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Çağrı merkezi ile görüşmemden sonra bakım zamanı gelen motosikletlerinizde isteğiniz üzerine Mondioil Yağınızı farklı yağ ile değiştirebilirsiniz. Motosikletiniz Garanti Kapsamı Dışında Kalmayacaktır

1. Castrol
    2. Shell
    3. Mondioil

Ayrıca;
    Hava şartlarına göre Kışın 10w 40, Yazın ise 20w50 Yağ kullanılabileceği söylendi.

Bulunduğunuz bölgedeki servis mondiolde ısarcı ve garanti dışı kalır derse çağrı merkezini arayarak şikayetinizi dile getirebilirsiniz.
    Bilgi İçin Teşekkürler ustam
    sdemircan bunu beğendi.

Motosikleti
    JuliusneefsJD

1. Castrol
    2. Shell
    3. Mondioil

Ayrıca;

Yağı siz mi temin ediyorsunuz?

Motosikleti
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    CF MOTO 150NK
    Maşallah Ustam Allah Kazadan Beladan Korusun İnşallah

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 8161718192028 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)