Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 150 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cf 150 nk
    bugün aldım 6800 tl ye iyi güzel şimdiden 100 km yol yaptım ancak akü alttan suyunu boşaltmış inşallah başka sorun çıkarmaz. kullanışı rahat ancak uzun yolda kalçayı yoruyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:39 ----------

bazı çakkallar fiyatı artı diyip yüksek fiyat çekiyorlar bir bayi ile anlaşmıştım telefonda dün bugün 7800 gibi bir rakam verdi bana insanların sözünede itimat kalmadı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Janne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten bu iş bildiğiniz ticari olaya döndürülmüş.2binde bakım mı olur 30 bine kadar 15 kez servise gidiorsunuz bence çok fazla

Orjinal kullanım klavuzu ise şöyle.
    http://i.hizliresim.com/dPZRAp.jpg
    1.500 km de yağ ve yağ filtre değişimi demiş kitapçık..Bu ne-bu? Bu kadar kısa bakım aralığı ilk defa duydum.
    The Power of The Dreams.

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı bassar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben alalı neredeyse bir sene oldu. Daha önce yazdığım gibi sadece arka fren lambası yanma sorunu yaşadım. Onun haricinde bi sorum yaşamadım. Soğuk günlerde bile marşa bas devam. Tekerlekler artık hoşuma gitmiyor. Bu konuda bi değişikliğe giden oldu mu ? Ya da bi önerisi olan var mı merak ediyorum.
    http://www.lastikdeposu.com.tr/mitas...m-2016-pmu6668

bu lastikler fena değildir. Bir Michelin bekleme tabii ki ancak üzerindeki lastiklerden daha iyi olduğu kesin. Yeterli kalınlıkta olduğu için üzmez de seni.

Motosikleti
    Yamaha MT 125, Cf Moto 150NK
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek merak edılen benzın tuketımı net bir ölçüm yaptınızmı bendede var yenı aldım gösterge bozuk ve bana cok yakıyor gıbı geldı hep ekonomık modda bazen ara sıra dıp gaz yapıyorum ama
    ölçümlerime göre şuanki rakam 2,7lt/100km

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:57 ----------

Arkadaşlar iyi güzel söylüyorsunuzda bu motor benim 4. sıfır motorum,önceden bahsettiğim gibi ilk vitesli motorum yamaha mt125 idi,motoru 2014te 9800e aldım şuan 16750 olmuş,herşeyiyle güzel,japon eyvallah ancak 125 cc makina ile 250 cc olan canavar bir R25 modeli nasıl aynı fiyat olur,ikiside şuan 16750.Vu motoru ben Çindeki fabrikasına kadar araştırıp aldım,belki birçoğunuz motorun tasarımcısının KTM'ninde tasarımcısı olan KISKA tasarım şirketi olduğunu bilmiyordur,ayrıca CF Motonun aslında bir ATV üretici olduğunu ve bu ATVlerin nasıl sağlam olduğunu ve aynı sağlamlığı bu motorun şasesine de aktarıldığını bilmiyordur,150 cc bir motora ön arka disk fren koymak,çelik fren hortumu koymak ,BOSH EFİ yakıt sistemi koymak ve tamamen led ile farlarını donatmak bunların hepsi bir maliyet ve emin olun bu donanımlar göz önüne alındığında fiyatı şuan bile benim nazarımda tercih sebebidir,he şuda var ki satmayan bir motora nasıl zam yapılır deniliyor ama sizin bildiğiniz kadarıyla satmıyor,Türkiyeye gelir gelmez alanlardan biri olarak şuan ve gelecekteki piyasasını gayet iyi biliyorum, fuara giden olduysa aranızda biraz piyasaları okumuştur,kim ne derse desin bu motor karbüratörlü sıradan bir motordan açık ara üstündür, ayrıca bakım periyotları hakkında söylediklerinize katılıyorum,ve ben de artık malzemelerimi hazırladım ve bakımlarımı kendim yapmaya karar verdim,70-80 lira para verip yağı değiştirtip geliyoruz,yaptıkları bir halt yok.Herkese iyi sürüşler ...
    SAZMAN ve Mrmhmtt bunu beğendiler.

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı Celal89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ölçümlerime göre şuanki rakam 2,7lt/100km

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:57 ----------

Arkadaşlar iyi güzel söylüyorsunuzda bu motor benim 4. sıfır motorum,önceden bahsettiğim gibi ilk vitesli motorum yamaha mt125 idi,motoru 2014te 9800e aldım şuan 16750 olmuş,herşeyiyle güzel,japon eyvallah ancak 125 cc makina ile 250 cc olan canavar bir R25 modeli nasıl aynı fiyat olur,ikiside şuan 16750.Vu motoru ben Çindeki fabrikasına kadar araştırıp aldım,belki birçoğunuz motorun tasarımcısının KTM'ninde tasarımcısı olan KISKA tasarım şirketi olduğunu bilmiyordur,ayrıca CF Motonun aslında bir ATV üretici olduğunu ve bu ATVlerin nasıl sağlam olduğunu ve aynı sağlamlığı bu motorun şasesine de aktarıldığını bilmiyordur,150 cc bir motora ön arka disk fren koymak,çelik fren hortumu koymak ,BOSH EFİ yakıt sistemi koymak ve tamamen led ile farlarını donatmak bunların hepsi bir maliyet ve emin olun bu donanımlar göz önüne alındığında fiyatı şuan bile benim nazarımda tercih sebebidir,he şuda var ki satmayan bir motora nasıl zam yapılır deniliyor ama sizin bildiğiniz kadarıyla satmıyor,Türkiyeye gelir gelmez alanlardan biri olarak şuan ve gelecekteki piyasasını gayet iyi biliyorum, fuara giden olduysa aranızda biraz piyasaları okumuştur,kim ne derse desin bu motor karbüratörlü sıradan bir motordan açık ara üstündür, ayrıca bakım periyotları hakkında söylediklerinize katılıyorum,ve ben de artık malzemelerimi hazırladım ve bakımlarımı kendim yapmaya karar verdim,70-80 lira para verip yağı değiştirtip geliyoruz,yaptıkları bir halt yok.Herkese iyi sürüşler ...
    İyi hoş söyledin de , 2 bin liralık ne zammı bu? Örnek veriyorum Pulsar 200NS 8,900 liste fiyatı vardı , adamlar euro4 normlarına uyarlamak için abs vs koydular, motora harcama yaptılar , şuan euor4 uyumlu 2017 200ns lerin 11,300 TL liste satış fiyatı var (peşin 11 bin e alınır). CF MOTO NE EKLEDİ MOTORA DA 2000 TL ZAM YAPTI ? bunun mantıklı açıklamasını yapana nobel ödülü verilir.

(Motor param nakit hazırdı, ekipmanları hazırlıyorum bu şartlarda bu motor alınmaz , 150nk dan vazgeçmiş bulunmaktayım)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

Arkadaşlar euro4'ü sakın sadece motorda egzos emisyon farkı zannetmeyin , Avrupa Regülasyonları adı verilen (No: 168/2013) bu standartlarda yeni motosikletlerin karşılaması gereken kalite oranı, plaka boyutu, sinyallerin birbirine olan uzaklıkları, motosiklet firmalarının sorumlulukları gibi şeyler var ve evet Euro 4 standartlarına göre ABS sistemi mutlaka bulunması gereken bir zorunluluk . Bunlar ekstra arge gerektiren işler, bu bir ekstra masraf , tüm firmalar euro4 'e uyumlu hale getirdikleri modellere bir şeyler ekledi bu halde iken bile hem yeni model zammı hem bu masraflar eklendi de 2 bin TL zamlandı , peki cf moto ne yaptı ? Koca bir soru işareti değil mi bu? İnsanlar motosikleti acaba çok mu abarttı anlatırken yada gereğinden fazla ilgi mi gösterdi?

Motosikleti
    CF MOTO 150NK
    Cümleten Hayırlı Günler İşiniz Gücünüz Rast Gelsin
    Bende CF Alarak Camiaya Katıldım. Ben Eskişehirden Alcağım Zaman Hiç Bir Bayide Yoktu Zaten Tek Firma Getiriyor Eskişehirde CF Motoyla Telefonda Görüştüm Dedim Durum Böyle Böyle Onlar Siz İşlemlerinizi Halledin Ben Motorunuzu Kargoyla Şubeye Göndercem Dediler Hallettik Motor Dün Geldi Şuan Evrak İşleri Var Onlar bitince Teslim Alcaz Allahın İzniyle.
    ben 7000 Tlden Aldım
    Allah Herkesin Gönlüne Göre Versin
    Kullanan Arkadaşlar Teknik Bilgileri Paylabilirlermi Hangi Yağ Felan Kullandığını Performans Sonuçlarını Felan
    Herkeze Hayırlı Günler

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı Kocatepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen, katılıyorum.. iş, terbiyesizlik boyutuna kaçmış.. çünkü 650'lik olanın fiyatı aynen duruyor, o değişmemiş.. 150 olanın fiyatını patlatmışlar.. muhtemelen forumları ve olumlu yorumları takip ediyorlar, ki kesin ediyorlar... öpelim milleti demişler...
    Alıntı sdemircan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cfmotonun sitesinde güncellenen fiyatı söyledim. Bunu fırsata çevirip elinde stok bulunanlar zamlı fiyattan satışa sunarlar. Eski Fiyattan satıp stoklarını bitireceklerini asla sanmıyorum.
    ''sdemircan'' Kardeşim kusura bakma, 2000 TL zammı duyunca o anda ve ilanlarda da sadece bir bayinin o fiyattan ilan verdiğini görünce , bayii kurnazlığıdır dedim UMA'ya konduramadım ilk başta , meğerse UMA kurnazlığıymış iyi mi? Neyse fiyat 8,900 TL oldu madem ben 150NK dosyasını kapadım ,9 bin TL ye 12hp motor al , sonra her 2000 km de bir periyodik bakıma git , bu yılda 400-500 TL yıllık bakım masrafı demek(1600cc arabamın periyodik bakım maliyeti 200tl ,garibim yaz kış demeden 5 kişi taşıyor ) , 2 yıl boyunca mecburi bakım yaptır kilometreyi sakın ola geçirme aksi halde garanti dışı . Peşin paramın üzerine dişimi sıkar 2000TL daha koyar (Taksit-kredi) 200cc hatta , 250cc motor alırım ki piyasada 0 (sıfır)km. gani gani var, 4000 km de bir bakımını yaptırırım (yılda 150-200 TL) keyfime bakarım. Yanlış mıyım?? Ha şu var biri çıkar derki; arkadaşım yanılıyorsun bu zam 2017 modeller için , 2017 modeller ise euro4 normlarında uygun üretildi , abs koyduk motora, efendim beygiri artırıldı, atıyorum motor bloğu güçlendirildi ,malzeme ve işçilik kalitesi avrupa standartlarına çıkarıldı , işte o zaman eyvallah 2000 TL helali hoş olsun..
    acunli_45 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbf 150 ,Honda nc700x, cfmoto nk150
    Arkadaşlar fiyatlar artmış olabilir ama bayiler yinede 7000tl nin altına verirler bu yüzden bence alın,herkes aynı fikirde 125,150,200 luk motorlara zamlar yüksek geldi veya yamaha gibi ktm gibi firmalar zaten inanılmaz yüksek fiyatlar çekiyorlar .Sebebini de söyleyeyim 250 cc de ötv %8 üst cc lerde %37 ne demek 10bin lik 250 cc de devlet 800tl ötv-kdv si de 1800 de devlete 2600 kalır,etti mi motor 12600....
    eee birde 400 cc ye bakalım. 11bin desek ham fiyatına %37 ötv 4000+2800~ kdv desek 16800 eder ki 250 lige göre fena bir rakam,
    Demekki ilk fiyatlar aynı veya yakın olsa bile rakam noluyo lan dedirtiyor...
    Firmalar 250 ve altından para kazanıyor... ve ortalama fiyat çıkarıyorlar

Motosikleti
    Yamaha MT 125, Cf Moto 150NK
    Arkadaşlar an itibari ile sahibinden.com sitesinde toplam 50 adet 150nk ilanı var bunlardan sadece 9 tanesi şuanki zamlı fiyatlarında,bu da demek oluyor ki firma zam yapsa da satacak olan kişiler şuanki durumda bu motora 2000 fazladan verilmez,yani zamdan dolayı motordan caymayın şayet hala 5000-5500 civarına satılan 150 nk lar bulunmakta.kabul edelimki ülkemizde artık bu fiyatların altında maalesef motorlar bulamayacağız.Ayrıca 200 ns için de şuanki fiyat oldukça yüksek,abs gelmiş vs. bunlar hikaye,önce titreşimi kaldırsın bajaj,200 cc. de abs çok da hayati bi değişiklik değil.
    Mrmhmtt bunu beğendi.

blackberry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı Şeytan...
    Foruma biraz uğramadık hemen fiyata zam yapmışsınız arkadaşlar bu iş hiç iyi olmadı ya. Şaka bir yana ben de "CF MOTO" defterini böylelikle kapatmış bulunmaktayım. Alıyorum, dur biraz daha düşüneyim pulsar mı alsam derken fiyatlar uçtu geçmiş olsun... Daha geçen ay yeğenime henüz 2.300 km de pulsarı 4.500 tl ye aldıktan sonra hiç bir kuvvet bana 9bin tl 150 cc lik bir motora verdiremez. Tabanvaya devam...
    Ergün Er. bunu beğendi.

Motosikleti
    cf moto 150 nk
    merhabalar;
    hava durumuna bakıp 2 gun once bısmıllah dıyıp cıkardım motoru. mübarek hava bi yagmur camur inat ettım gıttım işe. daha oncede bahsetmıstım benım daha ılk suruslerım çok çamur olması dısında hıc bı sorun yasamadım. gayet seri keyıflı yolda goren bakıyo motorcular cevırıp soruyo vs vites gecıslerınde sanıyorum benım acemılıgımden kaynaklanıyo şöyle ufak bı sarsma oldu ancak bugun ıyıce alıstım gayet serı yumusak gecısler yapıyorum. bikac arkadasın bahsettıgının aksıne koltugu bana hıc rahatsız gelmedı titresımde yok bildiğin 80 90 yapıyorum onun dısında yagmurda tozlandımı naptıysa on dıskte sankı bı surtme sesı gelıyo frene basınca ufaktan bı tıtreme gıbı ya da ben kuruntu yapıyorum. işin özü bi sıkıntım yok gayet memnunum son olarak bugun park halındeyken pulsar 150 ydı galıba yanıma park ettı kendı motorumu bı kere daha sevdım

Motosikleti
    cf 150 nk
    herkeze merhaba kontağı açtıktan sonra marş yapmadan EFI ışığı nın sönmesi gerekiyor mu kitapçığında kontağı açtıktan sonra 3-4 saniye sonra sönmesi lazım diyor benim motosiklette sönmüyor marş yaptıktan sonra sönüyor doğrumu dur acaba?
    Rebornx4 bunu beğendi.

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı fatih biber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze merhaba kontağı açtıktan sonra marş yapmadan EFI ışığı nın sönmesi gerekiyor mu kitapçığında kontağı açtıktan sonra 3-4 saniye sonra sönmesi lazım diyor benim motosiklette sönmüyor marş yaptıktan sonra sönüyor doğrumu dur acaba?
    Öncelikle selamlar.

Motosiklet stop haldeyken kontağı açtığında eğer motor vitesteyse bu lamba sürekli olarak yanar. Boşa attığında N lambasının yanması ve benzin pompasının "zzzzzz" sesini duyman gerekiyor. Ben motoru alırken çocuğa sormuştum "kardeş bu lamba sönmüyor?" diye. Meğer olayın yazılımı buymuş Eğer benzin pompası sesi bitmesine rağmen , vires boşta ve N lambası yanıyorken hala sönmediyse mutlaka servise başvur.

Geri dönüşünü bekliyorum, arıza devam ediyorsa beraber çözüm bulalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

Alıntı blackberry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foruma biraz uğramadık hemen fiyata zam yapmışsınız arkadaşlar bu iş hiç iyi olmadı ya. Şaka bir yana ben de "CF MOTO" defterini böylelikle kapatmış bulunmaktayım. Alıyorum, dur biraz daha düşüneyim pulsar mı alsam derken fiyatlar uçtu geçmiş olsun... Daha geçen ay yeğenime henüz 2.300 km de pulsarı 4.500 tl ye aldıktan sonra hiç bir kuvvet bana 9bin tl 150 cc lik bir motora verdiremez. Tabanvaya devam...
    Haklısın kardeşim. Ama maalesef ülkemizin durumu bu. Dolar ve euro aldı başını gitti. Yeni partilerin hepsi zamlı. Arabada durum daha da vahim. Yapılacak pek de bir şey gözükmüyor ekonomiyi düzeltecek adımlar atmaktan başka. Bak CBF'in fiyatı 6400, onu da tahminen zor tutuyorlar sürümden kazanırız diye. Maalesef "dolarsa dolsun bize ne?" demek pek bir çözüm getirmiyor. Yedek parçadan, motosikletin fiyatına kadar her şey dolarla.

He burada UMA'nın hiç mi suçu yok. Evet bir anda 2000tl zam göz korkutur. 150cc motora da 9000tl verilmez ok. Ama kafayı kaldırıp çevremize baktığımızda ucuz motor mu kaldı Allah aşkına? YBR bile 6600tl olmuş. Şu motoru fiyatını 7500-8000 bandında tutabilselerdi çok iyi olurdu. Ama ne yazık ki dolar dolduruyor işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

Alıntı Ergün Er. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''sdemircan'' Kardeşim kusura bakma, 2000 TL zammı duyunca o anda ve ilanlarda da sadece bir bayinin o fiyattan ilan verdiğini görünce , bayii kurnazlığıdır dedim UMA'ya konduramadım ilk başta , meğerse UMA kurnazlığıymış iyi mi? Neyse fiyat 8,900 TL oldu madem ben 150NK dosyasını kapadım ,9 bin TL ye 12hp motor al , sonra her 2000 km de bir periyodik bakıma git , bu yılda 400-500 TL yıllık bakım masrafı demek(1600cc arabamın periyodik bakım maliyeti 200tl ,garibim yaz kış demeden 5 kişi taşıyor ) , 2 yıl boyunca mecburi bakım yaptır kilometreyi sakın ola geçirme aksi halde garanti dışı . Peşin paramın üzerine dişimi sıkar 2000TL daha koyar (Taksit-kredi) 200cc hatta , 250cc motor alırım ki piyasada 0 (sıfır)km. gani gani var, 4000 km de bir bakımını yaptırırım (yılda 150-200 TL) keyfime bakarım. Yanlış mıyım?? Ha şu var biri çıkar derki; arkadaşım yanılıyorsun bu zam 2017 modeller için , 2017 modeller ise euro4 normlarında uygun üretildi , abs koyduk motora, efendim beygiri artırıldı, atıyorum motor bloğu güçlendirildi ,malzeme ve işçilik kalitesi avrupa standartlarına çıkarıldı , işte o zaman eyvallah 2000 TL helali hoş olsun..
    Kardeş vallahi gitmeyin bakıma. 0 alınca insanın içi garantiden çıkmasın diye elvermiyor biliyorum ama gitmeyin. Eliniz az biraz alet tutuyorsa en kral ustadan daha iyi bakım yaparsınız emin olun. Hiçbir usta sizin motorunuza gösterdiği özeni gösteremez. Ben motora yağı bile ölçü kabıyla dolduruyorum biliyor musun? Serviste 1,2 lt diye göz kararı boşaltıveriyorlar. Blok tarafında bir arıza çıkmadığı sürece servis kazıktır, bakım bakımsızlıktır. 1 yoğurt kovası, motor yağı ve huni ile 10 dakikada 35-40tl'ye halledebileceğiniz işleme servis 100tl ister.

alimcanbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar
    Civarımdaki üç bayiyi arayıp konuştum, üçüde ellerinde olmadığını eski fiyattan bulmanın da çok zor olduğunu söylediler. Zam haberini görünce çok üzülmüştüm eski fiyattan bulunur diyenleri görünce umutlanmıştım ama boş umutmuş. Yakında bayiye gidip ne kadar inebileceklerini sorucam olmadı ikinci el bakıcaz onda da pek seçenek yok zaten. Cf işi zor gözüküyor. (6500'den 7000'den aldım diyenleri gördükçe üzülüyor insan )

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Zamanında elli defa elli yere yazdım. Alın bak sonra alamazsınız, böyle fiyata böyle motor yok dedim , dinletemedim. Az daha koy YBR al diyenlere uydu çoğu. Yazık oldu alamayanlara, 2. Elini 8000 liraya satıyorlar şimdi. Marka bilinirliği az olan motorlara böyle zam yapmak akıl işi değil. Benim motorum da 11500 olmuş. Satsan bir türlü satmasan bir türlü. Ki satıp ne alacaksın? Neyse yine gözümüz 400 nk abs nin yollarını gözlüyor. Umarım 16 bini geçmez de takasla falan almaya çalışırız.
    Lazasker bunu beğendi.

Komik bir zam gelmiş fuardan sonra. Ve fiyat sahibinden.com da 8.899 TL ve anlamadığım bir şekil de 2016 model diyor. Varsayalım 2017 model. Bu fiyata kusura bakmayın da 2016 model Pulsar 200ns alırım en azından cf moto dan daha fazla piyasada kendini kanıtlamış bir motora binmiş olurum. Eğri oturalım doğru konuşalım ben ilk olarak 200ns den 150 ns ye düşürdüm hedefimi. Daha sonra bajaj V15 neden olmasın derken adamlar halen fiyat açıklamadı ve motor ne zaman gelecek net bir zaman yok. Bende gerek estetik gerek bir iki teknik özellikten dolayı biraz da motoru 1 yıldan fazla kullanmamak hedefi ile 150 NK ya döndüm. Ama bayi dersen fiyatlar yükseldi benim satışım bu kusura bakma da milletin aklı ile bildiğin dalga geçmektir bu. Lafı gerçekten çok uzattım ve sakına kimse bu bayi mı diye düşünmeden bu aralar sahibinden.com un kurdu oldum kredi kartı ile motor alacağım için sahibinden de gördüğüm bir Mondial bayi 6.999 TL ye 150 NK yıl satıyor ve plaka ruhsat için de diyor. Ve 300 TL de ehliyet yardımı diyor. Motorun plaka ruhsatı bende muameleciye verecek zaten dersen 600 TL indirim yapıyor ve benim anladığım kredi kartına da biraz adamı zorlaşan ki bilmiyorum yapar mı plaka ruhsat o yaptırıp neredeyse 6.500 e kredi kartı ile alınacak motoru bu diğer bayiler neden böyle yapıyor. Bilmiyorum belki de bu bayi 2015 model satıyor ama 2016 yazmış. Ya bu adamlar dalavere yapıp 2015 satacak adama yada bu diğer bayiler bu motor ufaktan satıyor eee fiyatlarda yüksek vurun o zaman millete diyip fiyatları yükseltti ama kesinlikle birileri büyük rant peşinde. Ben bu ay sonu eğer V15 in fiyatı açıklanır Nisan ayı içinde motoru da bayiye getirir satariz muhabbeti olmazsa dediğim şartlarda 150Nk yi alırım. Ama not düşmek de lazım V15 de Hindistan piyasasında 4.000 TL ye falan geliyor ki Türkiye de biraz tutsun bu motor dersler 5000 den yukarı da zor gibi. Nerden bakarsan bak eğer başlangıç olsun ucuz da olsun diyorsan adamı analiz uzmanı yapıyorlar.

Motosikleti
    -
    ederının uzerınde degıl ederının cok cok uzerınde bır fıyata gelmıs,neredeyse ıkı tane cbf150 parası olmus,yaz sezonunda bu fıyatla ıstedıklerı satısı yapamayınca anlayacaklar bu kurnazlıkları yanlıs karardı ama ıs ısten gececek,neyse bır yandna ıyı oldu bir çinli daha kendıne sıkarak kaybolup gıder boylece.

tasarımı duzgun f-p olarak cazıp bır modelken kendını japon sandılar herhalde bir anda.

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Dun aksam kontağı çevirdim ve 15 km kadar kullandım.ilk vitesli tecrubem olmasina rağmen kullanimi oldukca kolaydi.ben en cok fren yaptigim ayagin agrimasi sikayetini yaşadım.ayagimi cok kasiyorum motorun oturus pozisyonundan dolayi.ayagi duzgun oturtunca da frenin bosunu alıyorum hatta fren lambasi yaniyor.cok geride bence ayaklar.dijital gostergeyi de kurcaladim bıraz, oldukca guzel detaylar var.rodajdan dolayi 5bin deviri gecemiyorum fakat motorda titresim olacak gibi hissettiriyor.rolantide biraz fazla titresim var cunku.
    fearlesboyy bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Janne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dun aksam kontağı çevirdim ve 15 km kadar kullandım.ilk vitesli tecrubem olmasina rağmen kullanimi oldukca kolaydi.ben en cok fren yaptigim ayagin agrimasi sikayetini yaşadım.ayagimi cok kasiyorum motorun oturus pozisyonundan dolayi.ayagi duzgun oturtunca da frenin bosunu alıyorum hatta fren lambasi yaniyor.cok geride bence ayaklar.dijital gostergeyi de kurcaladim bıraz, oldukca guzel detaylar var.rodajdan dolayi 5bin deviri gecemiyorum fakat motorda titresim olacak gibi hissettiriyor.rolantide biraz fazla titresim var cunku.
    kendiniz ne kadar kasarsanız vücüdunuzda o kadar kasılır ve aslında kaza riski dahada çogalır .kaldiki cf gercekten kullanımı cok kolay ve keyifli hafif bir motor kendiniz rahat bırakın motorda sürü hem daha zevkli hemde daha güzel olur tabi bunlarada zamanla alısırsınız.hayırlı ugurlu olsun allah kaza bela vermesin.
    Janne bunu beğendi.

Motosikleti
    cf 150 nk
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle selamlar.

Motosiklet stop haldeyken kontağı açtığında eğer motor vitesteyse bu lamba sürekli olarak yanar. Boşa attığında N lambasının yanması ve benzin pompasının "zzzzzz" sesini duyman gerekiyor. Ben motoru alırken çocuğa sormuştum "kardeş bu lamba sönmüyor?" diye. Meğer olayın yazılımı buymuş Eğer benzin pompası sesi bitmesine rağmen , vires boşta ve N lambası yanıyorken hala sönmediyse mutlaka servise başvur.

Geri dönüşünü bekliyorum, arıza devam ediyorsa beraber çözüm bulalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

Haklısın kardeşim. Ama maalesef ülkemizin durumu bu. Dolar ve euro aldı başını gitti. Yeni partilerin hepsi zamlı. Arabada durum daha da vahim. Yapılacak pek de bir şey gözükmüyor ekonomiyi düzeltecek adımlar atmaktan başka. Bak CBF'in fiyatı 6400, onu da tahminen zor tutuyorlar sürümden kazanırız diye. Maalesef "dolarsa dolsun bize ne?" demek pek bir çözüm getirmiyor. Yedek parçadan, motosikletin fiyatına kadar her şey dolarla.

He burada UMA'nın hiç mi suçu yok. Evet bir anda 2000tl zam göz korkutur. 150cc motora da 9000tl verilmez ok. Ama kafayı kaldırıp çevremize baktığımızda ucuz motor mu kaldı Allah aşkına? YBR bile 6600tl olmuş. Şu motoru fiyatını 7500-8000 bandında tutabilselerdi çok iyi olurdu. Ama ne yazık ki dolar dolduruyor işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

Kardeş vallahi gitmeyin bakıma. 0 alınca insanın içi garantiden çıkmasın diye elvermiyor biliyorum ama gitmeyin. Eliniz az biraz alet tutuyorsa en kral ustadan daha iyi bakım yaparsınız emin olun. Hiçbir usta sizin motorunuza gösterdiği özeni gösteremez. Ben motora yağı bile ölçü kabıyla dolduruyorum biliyor musun? Serviste 1,2 lt diye göz kararı boşaltıveriyorlar. Blok tarafında bir arıza çıkmadığı sürece servis kazıktır, bakım bakımsızlıktır. 1 yoğurt kovası, motor yağı ve huni ile 10 dakikada 35-40tl'ye halledebileceğiniz işleme servis 100tl ister.
    merhaba RebornX4 söylediklerini yaptım ve ışık sönmeye başladı teşekkürler. Ayrıca vitese alsamda artık ışık sönüyor. Bu gidiş pek hoşuma gitmedi sanki ilerde oluşacak bir arızanın ayak sesleri.
    Rebornx4 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)