Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CF Moto 150 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    onuriskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF - 150 Nk
    Alıntı pacaveli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar ikinci el bir kere yatmış bir model var egzoz ve grenajları ufak hasarlar almış. alsam grenaj falan derken çok masraf çıkarır mı bana?
    Egzoz dekor kapağı 60TL, kapak arkası ağız kısmı 105TL gibi bir ücreti var. Sol depo, sağ depo grenaj fiyatları da ortalama 150TL bandında.
    pacaveli bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onuriskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF - 150 Nk
    Merhabalar. Arka lastik Pirelli Angel GT, ön lastiğimse fabrikasyondu. Ön arka Pilot Street'e geçiş yaptım ve ciddi oranda yol tutuş, viraj kabiliyet artışı (bu psikolojik olabilir ) yaşadım. Lastik değiştirmeyi düşünen varsa öneririm.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 - Mondial Zone 150 - CFmoto 150NK
    Yedek parça durumu nedir arkadaşlar? İkinci el 18 Binde 7.500 TL ye buldum da almalı mıyım sizce

Bu efi ışığı hala yanıyor kurban bayramından bir gün önce yanıp sönmeye başladı hala devam ediyor servisi dahil bir sürü motorcuya gittim yapamadılar servisinde de yapamadı çıldırıcam bu arada bilen birisi cf moto 150 nk ön dişli kaç t arka dişlisi kaç t söyleyebilir mi?

enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Arkadaşlar motorumun yatmasından dolayı arka frenin yanındaki ayak kırıldı bütün parça olduğu için arka basamak braketi değişmesi gerekiyor CF Moto sitesinde bu parça 600 lira ayakta 190 lira bunu çıkma olarak yada daha ucuza temin edebileceğim yer yok mudur

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 - Mondial Zone 150 - CFmoto 150NK
    Arkadaşlar motorun kronik sorunları var mıdır ? Bir de yedek parçaları çok mu pahalı ?

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    selamlar;
    150 nk kullanıcıları içinde ön dişliyi 15 T olarak değiştiren oldumu.?
    bu dişli cbf 150 ile uyumlu görünüyor fakat orijinal dişlinin arkasında hız okuyucu ilavesi var.ve bu parça dişli ile beraber tek parça..
    ön dişliyi 15 yapan varsa bu hız okuyucuyu nasıl yaptınız..?

Alıntı Celal89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geri kalan ön dişli cbf 150nin dişlisini verdiler, arka dişli de yoktu, yani 2 ay cbf dişlisi için beklemişim, halbuki elinizi sallasanız bulabileceğiniz bir motorun parçası, ayrıca arka dişli için astronomik rakamlara satılmasına rağmen onu da araştırıp yamaha ybr125 ile uyumlu olan arka dişliyi de yamaha bayisinden orjinalini 60 tlye aldım,
    cbf 150 nin ön dişlisini aldıktan sonra yerine taktınızmı?
    km hız okuyucuyu nasıl yaptılar bilginiz varmı?

bugün zinciri arka dişliyi ve ön dişliyi değiştirecektim.
    cbf 150 nin ön dişli 15 t olarak elimde mevcut ancak orijinal dişli farklı olunca arka dişliyi
    ve zinciri değiştirdim sadece..

çekoslavak oringsiz zincir 428 - 132 bakla 80 lira
    cbf ön dişli 15 t 15 lira
    ybr 125 arka dişli 45 t 38 lira

Forumda yeniyim yanlışım varsa kusura bakmayın

Motora düzgün bir 150 nk takoz arıyorum ama 1 tane bile düzgün kaynak bulamadım acaba bilen dostlar yardımcı olabilir mi kime yaptırırım kaça yaptırırım güvenebilir miyim ? Şimdiden sağolun...

Motosikleti
    Cfmoto 250 NK
    Arkadaşlar motorun 2018 model 900 km de aldım ABS li euro4 olan.
    Videolarda bakıyorum son suret düz yolda 125 gören var
    Benim motorsiklet asla 110 u geçmiyor bu surate bile çok zor çıkıyor düz yolda
    80 kg birisiyim.
    Normal mi acaba
    Kesici 10500 devirde devreye giriyor
    İster spor ister normal modda yine de mümkün değil 120 ti bile görmez
    Nedeni ne olabilir
    Teşekkürler
    Birde arka lastik ya acemi olduğum için ya da kalitesiz olduğundan vites kuculturken bile kizakliyor nerdeyse çok kötü yanı uygun ne onerirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:10 ----------

Ankara yiba çarşısında takoz değil belki ama şaseye bağlanan ve düşme anında diz ve ayağı motoru koruyan siyah korumalar var güzel duruyor
    100 TL idi

Motosikleti
    Cfmoto 250 NK

Top speed ve arka lastik

Merhaba yaklaşık 500 km oldu nk150 ABS li model kullanıyorum. 1300 km de motor. Top speed 110 u geçmiyor neden acab.
    Arka lastik neden ise çok kizakliyor ve virajda iken güven vermiyor ama ön lastik gayet güzel durduruyor motoru.
    Çok profesyonel sayılmam ama usta acemi de sayılmam.
    Gördüm ki iki defa sert fren yapmam gerekti ABS mükemmel özellikle acemi ve benim gibi ilk motorsiklet kullanıcılarına özellikle ABS li bir makina şiddetle tavsiye ederim
    Birde anlamadığım yakıt ışığı yanınca nerdeyse 5-6 litre anca alıyor depo.
    Sanki çok erken yanıyor uyarı ışığı
    Motor şehir içi için başlangıç için fazlasıyla tatminkar
    Çin malı muhabbeti boşuna yapılmasın
    Parça pahalı mı evet ama güzel makine
    Keşke beygir ve Torku biraz daha fazla olsa tadından yenmez
    Soyle ki şehirler arası gidilir mi evet ama 100 km ile yol uzar biraz.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    15hp mt125 bile düz yolda 115-120de nefesi bitiyor.

Nk 150,Düzde 110 yapiyorsa öp başina koy.

Sonuçta,12hp lik motor.enjeksiyonlu oldugu için kesicide var.

Bu nk150 nin olmasi gereken min gucu 17hp.o zaman tadindan yenmezdi

Yamaha bile 125 lik motordan 15 beygir çikariyorsa,nk da 150cc den 17 çikarmasi lazim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Yorumumu düzeltiyorum,ben nk yi 4 valfli biliyordum

Nk150 2 valf liymiş yabanci katalogdan baktim.

Mt125 e haksizlik olur.4 valf li sonuçta

Tr sitesinde bu sekilde detaylar yok.

onuriskender bunu beğendi.

Motosikleti
    cf 150 nk
    Alıntı Récharcinq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu efi ışığı hala yanıyor kurban bayramından bir gün önce yanıp sönmeye başladı hala devam ediyor servisi dahil bir sürü motorcuya gittim yapamadılar servisinde de yapamadı çıldırıcam bu arada bilen birisi cf moto 150 nk ön dişli kaç t arka dişlisi kaç t söyleyebilir mi?
    benimde aynı sorun vardı aküden sıfırladım beyni düzeldi. düzelmezse servis fabrikayı arasın onlar ne yapılacağını söylüyor, veya hatayı bulmak için cihaz gönderiyor.

Herkese merhaba 2. El bir 150 nk almayı düşünüyorum. Kadıköy civarı ekspertiz tavsiyesi olan var mı?

Motosikleti
    CF MOTO 250 NK - 2019
    Başlık ölmüş.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı leidenfrost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlık ölmüş.
    sahipleri parça aramaya gitmiştir.

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu

250nk diye niyetlenip

250nk diye niyetlenip yakıt tüketimi sebebi ile 150nk ile aranıza katıldım inş. Eskişehir ERBABOĞLU dan 150nk sipariş ettim. (ben ankaradayim) ankarada stok kalmamış. Umarım verimli olur.

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    Alıntı mahoni38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250nk diye niyetlenip yakıt tüketimi sebebi ile 150nk ile aranıza katıldım inş. Eskişehir ERBABOĞLU dan 150nk sipariş ettim. (ben ankaradayim) ankarada stok kalmamış. Umarım verimli olur.
    Hocam görüşlerinizi yazar mısınız?

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Alıntı solo__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam görüşlerinizi yazar mısınız?
    Iste internetten erbaboglu (eskisehir ve afyon karahisar da sube) buldum. Nispeten iyi bir fiyat verdi ve ankarada da stok yoktu ve yeni fiyat bilinmez haldeydi. Siparis ettim. 2 hafta boyunca acaba doladirildim mi diye dusundum cunku ha bu gun ha yarin ha bugun ha yarin oldu. sonra motor geldi. Evraklarda hata yapmisla 2 hafta da plaka alamadim (hala duzeltemediler, plataki rica ile aldik evrak duzelince verecegim motor gucu evrakin birinde 9.2 digerinde 1 hali ile sorun oldu.) Neyse motorun aynasinda eskime arka demirinde surtme ve boyama var. Kisaci binpisman oldum. Plakayi halledemedim ki sira o parcalara gelsin. Telefonu cogunlukla mesgul caliyor. acarlarsa ilgili yok diyor. Ilgili varsa da halledecegiz bu gun yarin diyorlar. Kisaca canimdan bezdim.

Motorun kendine gelirsek. Rodajda oldugu icin biraz vites gecisleri sert. Bosa atamiyorum. Motorun surusu cok keyifli ancak biraz sport bir tarzi var. biraz one dogru oturuyorsun. Ben denemedne internetten aldigim icin fark etmemistim Yakit tuketimi benim icin onemli zira hizda gozum yok. Keyifli bir sehirici surus versin sikistirilma ihtimali olunca kacabilsin yeter. bunlari da yapiyor. En canimi sikan taraf parca bulamiyorum Arka canta takacagim arka canta demiri yok. Sadece aliexpress de bulabildim korkunc pahali. Tanidik urettirecek kimse de yok. Eger Bajaj sapik gibi bir zam yapmasa da ns 200 yilin basinda oldugu gibi 17.500 de kalsaydi onu alirdim. En azindan canta takma demiri stokta var. Ancak 20k etmez o yuzdne memnunum. bir kac sene binelim ins bu sorunlar unutulur da yeni sorunlar cikmaz. (Canta konusunda onerisi olan veya farkli canta onerileri olanv rsa cok memnun olurum)

Motosikleti
    Yamaha MT 125, Cf Moto 150NK
    2016da yorum yazmaya başlamıştım,
    Ölmek buradayız)

Şuan 4 yıl oldu,Türkiyeye geldiği ilk haftalarda almıştım, 40,000e dayandı, 6 ay askere gittim geldim tek marşla çalıştı maşallah, sıkıntısız kullanıyorum, 6,600₺e sıfır almıştım yavaş yavaş değerleniyor,motora bakarsanız 4 değil 14 yıl kullanırsınız, şikayet edenler illaki birkaç oarçasına eksik bakım yapıyordur, ben yetkili servise götürmemekle motorun ömrünü uzattım

kobra16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Daystar 250
    Merhaba dostlar. Konu niye bu kadar sessiz acaba? Motoru almayı düşünüyordum fakat böyle görünce vazgeçtim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)