Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
36. sayfa BirinciBirinci ... 263435363738 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 150 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Aman diyeyim yağ filtresi değişiminde 1,25 koyuluyor. Karteri açıp yagı tamamen boşaltırsanız 1,4 lt koyulur. Aman diyeyim keçeleri havaya uçurmayın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

[QUOTE=Rebornx4;4235855]Aman diyeyim yağ filtresi değişiminde 1,25 koyuluyor. Karteri açıp yagı tamamen boşaltırsanız 1,4 lt koyulur. Aman diyeyim keçeleri havaya uçurma

Aynen aynen dogru diyorsun kapak acilica 1,4 mus gerci 200 ml den birsey olmaz da yinede dikkat etmek lazim

Motosikleti
    400NK
    Yağ değiştirirken 1200ml koyun arkadaşlar, eğer filtrede değiştiyseniz bu 1400e kadar çıkabiliyor. Değişimini ben kendim yapıyorum,zaten yağ seviye göstergesi mevcut kolay birşey. Filtre değişimi yaparsanız yağı ekledikten sonra çalıştırın filtreye yağ ulaşsın. düz bir zeminde motoru dik konumda tutun yağın dibe çökmesini bekleyin. Eksik yada yeterli olduğu o zaman belli oluyor. Ona göre de yağ eklemesi yaparsınız.

Uzun zamandır da yakıt sarfiyatını ölçmemiştim. 9,80 litre benzin ile 370km yol katettim.

Shell v-power kullanıyorum litre fiyatı 5,36tl, 52,5 tllik yakıt aldı ağzına kadar. Km'de 0,14krş yakmış oluyor. bu litre fiyatına göre gayet ekonomik
    Yoldan önce, Yoldaş gerek..!

İnstagram: sdemircann

selam herkese motorumu 1000 km dir kullanıyorum 4000 km de yaptırmam gereken bakımlar neler bilgisi olan varmı, birde yakıt tüketimi geçen gün ölçümüme göre 3.4 lt bunun için ne yapılabilir önerilerinizi bekliyorum.

Merhabalar. Geçen hafta cf moto 150nk aldım izmirde,fakat ehliyet yükseltme süreci devam ettiğiden çok sık kullanamıyorum. Sormak istediğim, beceremediğim bi konu var; şu devir ışığını nasıl ayarlıyoruz? Kontağı açmadan önce iki tuşa basılı tuttum setup kısmı açıldı fakat devamını getiremedim. Yardımcı olursanız sevinirim

dummy decoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200
    Alıntı Cantt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Geçen hafta cf moto 150nk aldım izmirde,fakat ehliyet yükseltme süreci devam ettiğiden çok sık kullanamıyorum. Sormak istediğim, beceremediğim bi konu var; şu devir ışığını nasıl ayarlıyoruz? Kontağı açmadan önce iki tuşa basılı tuttum setup kısmı açıldı fakat devamını getiremedim. Yardımcı olursanız sevinirim
    merhaba

sanırım setup açıldıktan sonra "set" ile rpm sekmesine gidip "adjust" ile ışığın yanmasını istediğimiz devir'i seçiyoruz.

saygılar,
    roadpeople bunu beğendi.

Alıntı ozannnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam herkese motorumu 1000 km dir kullanıyorum 4000 km de yaptırmam gereken bakımlar neler bilgisi olan varmı, birde yakıt tüketimi geçen gün ölçümüme göre 3.4 lt bunun için ne yapılabilir önerilerinizi bekliyorum.
    4000 km de hava filtresi değişimi yazıyor fakat gerek yok çnkü hava filtresi 6000 den önce kirlenmiyor bunun dışında yağ filtresi değiştir motor yağı olarak motul 5100 yağ kullan kışın 10w40 yazın 15w50 değerlerini kullan. kontrol amaçlı fren balatalarını baksınlar büyük ihtimal sıkıntı yoktur. 300-500 km de bir zincirini yağlıyorsundur zaten zincirini temizletebilirsin. zinciri kendin de 1000 1500 km de bir temizlersen iyi olur zincir gerginliğine baktırman yeterli olur.

Alıntı dummy decoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba

sanırım setup açıldıktan sonra "set" ile rpm sekmesine gidip "adjust" ile ışığın yanmasını istediğimiz devir'i seçiyoruz.

saygılar,
    Biraz kurcalayınca olayı hallettim dün kontağı açtıktan sonra iki tuşa aynı anda basınca saat, rpm gibi özellikleri ayarlayabiliyoruz. Kontak açmadan önce basıp kontağı açınca tekerkek çaplarıyla ilgili bi menü çıkıyor. Bilmeyenler de bu vesileyle faydalanır umarım

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    selamlar;
    150 NK nın başlangıç motoru olacağı hasebiyle UMA nın maltepedeki bayiisinden bir kaç gün önce sıfır aldık.
    Motoru ben çok beğendim.
    ideal bir başlangıç motoru.vites aralıkları benim KLR 650 ye göre kısa olmasının dışında şehir içi kullanımda yeterli
    diye düşünüyorum.
    KLR den çıkan 32 litrelik çantayı buna taktım.

herkese kazasız sürüşler..
    roadpeople bunu beğendi.

İyi akşamlar başına daha önce hiç efi ışığı sönmeme olayı gelen oldu mu? Bir gün motoru kullanırken bir sıkıntı yokken kontağı açtım her zamanki gibi zıııt sesi geldi enjeksiyon hazırlandı ama her zaman ışık söndüğü sırada sönmedi. Servisle görüştüm çalıştırınca sönüyorsa bir sıkıntı olmaz bi kaç kere sönmeden marş yapıldıysa yanıyor olabilir çalışınca sönüyorsa kullanabilirsin dediler. Siz hiç böyle bir şey yaşadınız mı? Ve ikinci olarak motor rölantide çalışırken motor bloğuna iyice yaklaşıp kulak verince iki saniyede bir gııırrr gırrr sesi yapıyor gibi giderken de geliyor galiba. Sizde de var mı bu ses normal sesi mi?

Alıntı mwantedd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar başına daha önce hiç efi ışığı sönmeme olayı gelen oldu mu? Bir gün motoru kullanırken bir sıkıntı yokken kontağı açtım her zamanki gibi zıııt sesi geldi enjeksiyon hazırlandı ama her zaman ışık söndüğü sırada sönmedi. Servisle görüştüm çalıştırınca sönüyorsa bir sıkıntı olmaz bi kaç kere sönmeden marş yapıldıysa yanıyor olabilir çalışınca sönüyorsa kullanabilirsin dediler. Siz hiç böyle bir şey yaşadınız mı? Ve ikinci olarak motor rölantide çalışırken motor bloğuna iyice yaklaşıp kulak verince iki saniyede bir gııırrr gırrr sesi yapıyor gibi giderken de geliyor galiba. Sizde de var mı bu ses normal sesi mi?
    Efi isigi normal fakat ses hakkinda birsey diyemecegim

Anladım teşekkürler ses de Belli belirsiz geliyor gibi normal sesiymiş gibi onu ben de pek anlayamadım sesin kaynağı da belli olmuyor pek.

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Herkese selam,

Bu topicten beni tanıyan tanır. Kış geldi beyler, motoru satıyorum. İlanı aşağıda görebilirsiniz. Motor tertemiz, yukarıda beni okuyan bilir nasıl temiz baktığımı. Düşünen varsa haberleşelim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...96959283/detay

Başınıza gelirse arkadaşlar bugün motoru çalıştırmak için kontağı açtım 2 gündür çalışmıyordu. Efi ışığı yine sönmedi. Neyse çalıştırdım ısıttım bi 5 dakika kadar ardından biraz gezip geldikten sonra tekrar kontağı açtığımda artık efi ışığı sönmeye başladı kendiliğinden geçti

teşekkürler cevap için,zinciri yağlıyorum kendim, motor yağı değişicek yani önemli olarak .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

montajı nasıl yaptınız anlatma şansızınız varmı ,bi kaçtane daha fotoğraf atabilirmisiniz

Motosikleti
    CF Moto 150NK
    150 NK'nın Euro 4 gelmemesi halinde motor ile iyice sıkıntıya girme ihtimalimiz var. Euro 4 gelicekmi bilgisi olan var mı ?
    roadpeople bunu beğendi.

Alıntı MillionShop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 NK'nın Euro 4 gelmemesi halinde motor ile iyice sıkıntıya girme ihtimalimiz var. Euro 4 gelicekmi bilgisi olan var mı ?
    gelecek gelecekte ne sıkıntısı olacak bi sıkıntı çıkmaz rahat ol :D

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    CRF Rally alacağım için ben de satışa koydum arkadaşlar. İlgilenen olursa...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0721475/detay/

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Kış öncesi benim satış da devam ediyor arkadaşlar. Buradan geldiğini söyleyen olursa ekstra bir şeyler yapabilirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-cf-moto-150-nk-8500-km-kazasi-arizasi-yok-496959283/detay/

beyler istanbul anadolu yakası yada izmit tarafında servis önerisi olan var mı

REKLAM ALANI
36. sayfa BirinciBirinci ... 263435363738 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)