Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
33. sayfa BirinciBirinci ... 23313233343543 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 150 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar cf150 ciddi parça sıkıntılı mı yeni başlarken almayı düşünüyorum malum mutlaka bi arıza çıkartacaktır nekadar beklerim bi kaza yapmış oldum? İkinci el almayı düşünüyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hayati01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf moto 150nk.simdi spada anton 200cc.2017 model.
    Alıntı roadpeople adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden fazla tam olarak net bir şey diyemem ama bu motor çok fazla hız yapmıyor e haliyle insanlar 5 10 bin km kullandımı satmak istiyor çünkü kesmiyor özellikle gençler için 130 kesmiyor ben alırım su soğutma enjeksiyon var çok fazlada hız merakım yok diyorsan bence düşünmeden al e tabi yedek parçada biraz pahalı yok ben hız isterim diyorsan 150ns alırsın frenleri dandik karburatörlü hava soğutmalı kullanırsın senin tercihin tabi
    Selam 150ns de düşük km li 2.el çok satılık var İlk çıktığında kronik sorunu da vardı.desigin gibi 125,130 km hız satan arkadaşları kesmiyor.ama bu özelliklerde bu fiyatlar bence çok iyi.bende satıyorum bana 130 yeter ama kızımın düğünü var ondan satıyorum yoksa imkanı yok satmam alacak olsam yine alır.

Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin yakıt tüketimiyle ilgili aklında soru olanlar için 4700 km'lik kaydı paylaşıyorum.

Biraz daha agresif sürüp 2.8-2.9 lt yaktırabilrisiniz. 3lt ve üzeri yaktırabilenlerin serviste oksijen sensörü ve enjeksiyon sistemini gözden geçirmelerini tavsiye ederim.

Daha sakin kullanımlarda 2.4-2.5 lt civarına düşürebilirsiniz.

Kullanım şekli(1-Sakin--------------Agresif-10): 7,5
    Ortalama Yakıt Tüketimi(TL): 13,5 Kuruş
    Ortalama Yakın Tüketimi(LT): 2,62 Lt

https://i.hizliresim.com/LnVWYj.jpg
    beyler 50 tl ile 350 km yaptım zaman zaman 80 90 yeri geldi 128 de motoru kesiciye sokarak gittim (bazen 127 de de giriyor keiciye)
    km 0.142 kuruş yakmış oldum ama şehir içinde daha yüksek devirde sürmek zorunda olduğum için (şehir içi spor modda zorlayarak)0.160 kuruş yaktırdığım oldu açıkçası yani bu motor gerçekten şehir içi mükemmel ama üstünü görmedim ve bakın arkadaşlar artık sormayın şunu forumu okuyun parça sıkıntısı olursa temini gerçekleşiyor ortada kalmıyorsunuz zorda olsa bulunuyor sıkıntı yapmayın o yüzden rahat olun motoru alın kafanız rahat etsin

Arkadaşlar 130 luk lastik var üzerinde ben 150 lik lastik taktırabilirmiyim buna hız azalsın fark etmez şehir içi kullanıyorum.git gel yapıyorum 3 km okadar .

dummy decoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200
    Alıntı cebra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 130 luk lastik var üzerinde ben 150 lik lastik taktırabilirmiyim buna hız azalsın fark etmez şehir içi kullanıyorum.git gel yapıyorum 3 km okadar .
    merhaba

. 150/60-17 diyorsanız bu lastiği takamazsınız.
    . 140/70-17 bile standartı bozabilir. çünkü jant genişliği 130/70-17 nin standartı.
    . arka jantın genişliği 3.5 inch.

150/80-17 veya 150/90-17 takılır o da arkayı 7.5 ila 9 santimetre arası yükseltir. malum motorda denge dinamik hiç bir şey kalmaz.

geçen hafta standart ölçülerinde michelin pilot street taktırdım, gayet memnunum.

Hayati01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf moto 150nk.simdi spada anton 200cc.2017 model.
    Kurban bayramınız mübarek olsun arkadaşlar.
    roadpeople bunu beğendi.

Alıntı cebra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer cf moto olur vermediyse önermiyorum firma isereniz takabilirsiniz demedi motorun aerodinamiğini bozmak yanlış olur motorun viraj tepkileri değişebilir buda başınıza bela olur.

baştan sona her mesajı okudum fakat ciddi parça sıkıntısından dolayı vazgeçtim ve mt-125 e yöneldim biraz daha para biriktirip ikinci el bir mt-125 alacağım mart gibi ozaman a kadar burayı takip edeceğim parça sıkıntısı çözülürse ki çözülecek gibi değil çok istediğim 150 nk olayını kapatacağım :(

Alıntı MertDastan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baştan sona her mesajı okudum fakat ciddi parça sıkıntısından dolayı vazgeçtim ve mt-125 e yöneldim biraz daha para biriktirip ikinci el bir mt-125 alacağım mart gibi ozaman a kadar burayı takip edeceğim parça sıkıntısı çözülürse ki çözülecek gibi değil çok istediğim 150 nk olayını kapatacağım :(
    Kardeşim o skıntıların çoğu çözüldü özellikle istanblda parçada sıkıntı çıkmıyor. baskı balatasına kadar parça var mt 125 vereceğin paraya yazık günah diğer şehirlerde serviste biraz sorun olabiliyor servisin düzgün olmaması kayanklı ama parçada cidden bir sorun yok sadece bazı parçaların gelmesi uzun sürebiliyor o kadar

beyler evet 9000 tl ye cf moto almayın 9300 ybr alın mt 125 alın hatta nmax alın ama almadan parça fiyatlarına iyice bakın ki düşerseniz yada ileride bozulursa nasıl yptırırsınız baştan karar verin çünkü yedek parça fiyatları çok yüksek(ybr hariç zaten2. 3. sınıf bir motor)

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    beyler evet 9000 tl ye cf moto almayın 9300 ybr alın mt 125 alın hatta nmax alın ama almadan parça fiyatlarına iyice bakın ki düşerseniz yada ileride bozulursa nasıl yptırırsınız baştan karar verin çünkü yedek parça fiyatları çok yüksek(ybr hariç zaten2. 3. sınıf bir motor)
    Mart'ta bu konuya yazdığım aşağıdaki yazı ne demek şimdi daha iyi anlaşılır umarım. Bu motor, bu sınıfın fiyat/performans açısından kralıdır. Teknoloji, denge, yol tutuşu, soğutma, enjeksiyon ve fren sistemi vs. bütün özellikleriyle Türkiye'deki hiçbir 150cc bu motosikletin yanından bile geçemez. Sahibi olduğum için değil, hepsini kullandığım için söylüyorum.

Bir motoru 100.000 km kullanacaksanız gidin CBF-YBR alın. Ancak aldığınız 150cc motorun 2017 çağına uygun olmasını istiyorsanız 150 NK'ya bekliyorum. Bu yüzyılda Mikuni karbütatör kaliteli diye sabah 1 dk gaz koluyla vınvın ısıtmakla uğraşamam ben motoru. Yeni gelen arkadaşlar için aşağıya tekrar yazıyorum farklı özelliklerini. 150cc bandında böyle bir motor bulan söylesin, bunu satıp onu alalım.

Bosch enjeksiyon sistemi,
    Su soğutma,
    Ön-arka disk fren,
    çelik fren hortumları,
    Elektronik gösterge / Economy/Sport modu
    6 vites / Ortalama 2.6 lt yakıt tüketimi
    Led gündüz farları / Led sinyal ve stoplar

Gerçekten getirin böyle 150cc motor, hemen alacağım.

Durun beyler daha bunlar iyi günlerimiz Mevcut dolar ve euro kuruyla, ülkedeki siyasi durumu da hesaplarsanız daha çok zam yeriz bu memlekette.

İpin ucu kaçmış diyorsunuz, Çin motoruna 9000 fazla ona da eyvallah. Ancak yakında CBF 7500, YBR 8500'den kapı açacak bilesiniz. Satıcılar mevcut kurla dengeleyemiyorlar fiyatları. Arkadaşlar farkında değilsiniz belki ancak ülkede gizli DEVELÜASYON var. Üstelik 1999 krizinden çok çok daha üst seviyede. Paramızın malesef değeri yok ve günden güne daha da düşüyor. Bizde anca dolar yakıp... neyse bundan sonrası siyasete girecek. 9 senelik forum kariyerimi yakmayayım

Sözün özü, motorun fiyatı aynı. Ancak artan kurlar yüzünden malesef kurtarmıyor... Kızacağınız kişi ise kesinlikle motosiklet firmaları değil. Bakın birkaç aya CBF'ler bile 7000-7500 bandında satılmaya başlanacak. Karbüratörlü, 10 senelik motor 7500 TL!!! Ahanda çinli diye attığımız bu motor 9000 TL!!! Paramızın değeri düşerken, kazancımız aynı kalıyor. Elin oğlu 2-3 maaşıyla 650cc binerken, biz bir senelik kazancımızı 150cc motora bayılıyoruz.

Allah sonumuzu hayır etsin...
    dummy decoy, pea ve roadpeople bunu beğendiler.

dummy decoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200
    ülkemizde malesef tuhaf bir toplum baskısı mı diyeyim artık dışlanma korkusu mu yoksa algı mı nedir, herkeste olandan alma huyu var.
    yıllarca otomobil konusunda da böyle oldu.

tasarım olsun, teknoloji olsun garip garip arabalar ucuz diye herkeste vardı. hala var.
    falangilde bu var biz de alalım. kuzenler almış biz de alalım vs.

1 lira eksik daha iyisi var abi onu al? yok.
    1.5 lira fazla çok daha iyisi var? ona da yok.

illa bunu alacağız. neden dayı? herkeste o var çünkü.
    sonra yan sanayi parça gelir, hatta türk malı bile üretilir. ne oldu? parça sıkıntısı yok. iyi.

bazen, durum kulaktan dolma bilgilerle, aracın halk arasında kötülenmesi ile türkiye pazarından silinmesi ile son bulur.

babannemde cbf var, halamlarda ybr var. ondan sonra kahvecinin oğlu cbf almış. CBF de CBF, "az daha koy YBR al"

alın abi, dünyanın en çirkin motosikletlerine binin. bu tamamen benim fikrim bu arada. çirkin abi bu iki motor. kalitesi veya ömrüne bir şey demiyorum. ama kullanılan teknoloji eski.

cfmoto 150nk denen motorun gerek tarz ve teknoloji olarak muadilleri yamaha mt-125 ve ktm duke 125 dir.
    150nk nın bu iki motordan tek eksik yanı SOHC 2 valf olması.
    mt125 sohc 4 valf. düşük devri sıkıntılı değil.
    ktm 125 ise dohc 4 valf. yüksek devri sever.

bu kalitede ve özelliklerde ve fiyat performans bakımından bu motorun şu an rakibi olan:

mt-125: 17.950 tl
    duke-125: 17.999 tl

iyi geceler.
    roadpeople bunu beğendi.

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Dün akşam 19:00 sıralarında Boğaziçi köprüsü Avrupa-Anadolu istikametinde dütleştiğimiz NK'lı arkadaş buradan mı?

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/181332-bajaj-karabuk-yetkili-servisinden-buyuk-ayip.html

Buyrun arkadaşlar

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/181332-bajaj-karabuk-yetkili-servisinden-buyuk-ayip.html

Buyrun arkadaşlar
    Ben 150cc motorların 0 alınsa bile, ilk 1000 km bakımı sonrasında yetkili servislere (hatta hiçbir servise) götürülmemesi taraftarıyım. Fabrikasyon bir arıza varsa o 1000 kilometrede muhtemelen ortaya çıkacaktır zaten.

Eliniz biraz anahtar tutsun arkadaşlar. Motor bloğu, şanzıman vs. arızalanmadıkça servisin yolunu tutmayın. Yağını siz değiştirin, hava filresini temizleyin, bujisini söküp takın... 20 liralık yağdan işçilik dahil 80 lira alır servisler.

Edit: Bu arada ana mesajı vereceğim diye posta vereceğim cevabı kaçırmışım Türkiye'deki servislerin anca toplasanız %5'i falan adamakıllı hizmet sunar. Güleryüz yok, bilgi beceri yok, anlamadığı işe bilmiyorum demek yok... Elbette yukarıdaki örnek Bajaj'ın sadece tek bir servisinde olan bir şey, geneli kapsamaz. Ancak marka falan fark etmiyor, benim Honda'yla da çok fantastik maceralarım olmuştu bir zamanlar...
    roadpeople bunu beğendi.

Motosikleti
    400NK
    Selam arkadaşlar, bizim motora uygun zincir hangisidir?

428 - 128 bakla zincir kullanılıyormuş buna uygun o ringli zincir marka model bilgisi olan var mı kaliteli olanlarından? Mümkünse sarı renkli olsun
    Yoldan önce, Yoldaş gerek..!

İnstagram: sdemircann

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Ben 150cc motorların 0 alınsa bile, ilk 1000 km bakımı sonrasında yetkili servislere (hatta hiçbir servise) götürülmemesi taraftarıyım. Fabrikasyon bir arıza varsa o 1000 kilometrede muhtemelen ortaya çıkacaktır zaten.

Eliniz biraz anahtar tutsun arkadaşlar. Motor bloğu, şanzıman vs. arızalanmadıkça servisin yolunu tutmayın. Yağını siz değiştirin, hava filresini temizleyin, bujisini söküp takın... 20 liralık yağdan işçilik dahil 80 lira alır servisler.

Edit: Bu arada ana mesajı vereceğim diye posta vereceğim cevabı kaçırmışım Türkiye'deki servislerin anca toplasanız %5'i falan adamakıllı hizmet sunar. Güleryüz yok, bilgi beceri yok, anlamadığı işe bilmiyorum demek yok... Elbette yukarıdaki örnek Bajaj'ın sadece tek bir servisinde olan bir şey, geneli kapsamaz. Ancak marka falan fark etmiyor, benim Honda'yla da çok fantastik maceralarım olmuştu bir zamanlar...
    Forumda şu an servis ilgisizliğinden zırt pirt bozulan sıfır km honda cbf 150nin de konusu var, bu arada bende de yetkili servis alerjisi var, garantiden parça değişimi zor olduğu için uğraşmıyorum, en beğendiğim ustaya gidiyorum.

Motosikleti
    Cf Moto 150NK
    Did markası gayet iyidir boşlukta yapmaz birde renkli istiyorsun bi araştır derim altın rengine sahip diye hatırlıyorum usta

Motosikleti
    Benelli BN251
    10 Eylül pazar günü Söke'den başlayıp yine Söke'de son bulan 580 km lik bir gezi yaptım. 2 tane NC750 ve bir Transalp 650 vardı. Toplamda 85 liralık benzin harcadım. Hızım bu motorlara uyum sağlamak durumunda olduğumdan 100 km/h ve üzeriydi. Yolda hiç bir sıkıntı olmadan, arıza vs. bir durum olmadan yolumuzu tamamladık. Motorun performansı ve yakıt tüketimi süperdi.
    roadpeople ve dummy decoy bunu beğendiler.

Merhaba bende 150NK sahibiyim 1 saat önce eve dönüyordum. Evime giden yol yokuş yukarı 70 ile gidiyorum 8000 devirde yokuş bitti sitenin girişine girdim ardından motor istop etti otoparka kadar ittim. çalışmadı motor ikaz ışığı yandı 1 saat uğraştım çalıştı fakat ikaz ışığı hala yanıyor. sorun nedir acaba fotoğraflarını atacağım şu an üşendim :D
    roadpeople bunu beğendi.

REKLAM ALANI
33. sayfa BirinciBirinci ... 23313233343543 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)