Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 150 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heronun belkıde en kayda deger avantajıda bu 72 saatde parca temını,en fazla 3-4 gun motordan uzak kalıyorsun
    Hero Hastur beklediğim bir model, bakalım Türkiye'ye gelecek mi...

Alıntı roadpeople adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bakın motorda parça sıkıntısı var tamam eyvallah bunuda yakında aşacaklardır hero falan bunlarla bir tutmayın şu motoru allah aşkına
    Piyasaya girdiysen her şeyinle tam gireceksin. Önce motoru satayım, parçayı ihtiyaç olursa getirtirim... Öyle bir şey mi var ya!..
    Dogus8989 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar haftasonu İstanbul-Zonguldak arası git gel seklinde 600 km lik bir yolculuk yaptım. Şunu söylemeliyim ki uzun yolda bu hacımde başka bir motorla bu kadar rahat bir yolculuk yapılamaz. hararet göstergesini izleyerek ortalama 85-90 km hızla arada trafiğin durumuna göre hızlanarak Zonguldak'a vardım. Şehir içi 40-50 km daha yapıp İstanbula dönüş yoluna çıktım. Bu sefer motoru daha iyi tanıdığım için 90-100 km ortalama hızla gittim. Sıcaklık 4 dişin üstüne hiç çıkmadı, en az 10 kere son hıza (128km) çıktım. Allaha şükür hiçbir problem yaşatmadı. Eksi olarak söyleyebileceğim tek şey sürekli 100km üstü gidince titreşim rahatsız ediyor. Ve 3 saati geçen yolculuklarda mıçınız biraz ağrıyor . net km bakmadım fakat +600km yolculukta toplam 55 TL yakıt aldım ve hala bitmedi.. Gerçekten mükemmel
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Cfmoto 150 nk
    10bin devirde kesici devreye giriyor. 6. vites 10 bin devirde 127-128 km yi görüyor. Uzun yolda ortalama 100km hız ile çok rahat yol alabiliyorsunuz. 115 km yolu gidip geliyorum. Yazılanları takip ediyorum. Daha öncede belirttim, aynı kapasitede bir japonu 18bin alıp binebilirsiniz. Hele hiç, karbitatörlü , Nuh nebiden kalmış motorlarla hiç kıyaslamayın.

Alıntı Lazasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Piyasaya girdiysen her şeyinle tam gireceksin. Önce motoru satayım, parçayı ihtiyaç olursa getirtirim... Öyle bir şey mi var ya!..
    tamam bak sen haklısın böyle bir eksisi var UMA nın ama bence bunu da yakın zamanda düzelteceklerdir diye umuyorum

Motosikleti
    CBR 125R
    Beyler iyi gunler bu motoru dusunuyorumda bugun 2 bin km daha plakasi cikmamis adima faturalandirilabilecek bir motor icin 7 bin fiyat aldik (Vade farksiz taksit yapacak yer komsu esnaf sayilir)sizce deger mi ben ogrenci olarak bu motoru yurutebilir miyim motordan sogutur mu veyahut 7 bin liraya deger mi aldim mi 2 sene kullanicam cunku maddiyattqn dolayi.Ne dersiniz bu konuda ?150 AS de listemde var

Motosikleti
    CBR 125R
    Beyler yardimci olabilecek biri yok mu ?

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı kawasakii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar haftasonu İstanbul-Zonguldak arası git gel seklinde 600 km lik bir yolculuk yaptım. Şunu söylemeliyim ki uzun yolda bu hacımde başka bir motorla bu kadar rahat bir yolculuk yapılamaz. hararet göstergesini izleyerek ortalama 85-90 km hızla arada trafiğin durumuna göre hızlanarak Zonguldak'a vardım. Şehir içi 40-50 km daha yapıp İstanbula dönüş yoluna çıktım. Bu sefer motoru daha iyi tanıdığım için 90-100 km ortalama hızla gittim. Sıcaklık 4 dişin üstüne hiç çıkmadı, en az 10 kere son hıza (128km) çıktım. Allaha şükür hiçbir problem yaşatmadı. Eksi olarak söyleyebileceğim tek şey sürekli 100km üstü gidince titreşim rahatsız ediyor. Ve 3 saati geçen yolculuklarda mıçınız biraz ağrıyor . net km bakmadım fakat +600km yolculukta toplam 55 TL yakıt aldım ve hala bitmedi.. Gerçekten mükemmel
    Güzel yolculuk yapmışsın abim bayağı da yol yapmışın şaşırdım bu motorun böyle yakmasına doğrusu.
    Zonguldak'ın neresindesin abi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:10 ----------

Alıntı odisabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler iyi gunler bu motoru dusunuyorumda bugun 2 bin km daha plakasi cikmamis adima faturalandirilabilecek bir motor icin 7 bin fiyat aldik (Vade farksiz taksit yapacak yer komsu esnaf sayilir)sizce deger mi ben ogrenci olarak bu motoru yurutebilir miyim motordan sogutur mu veyahut 7 bin liraya deger mi aldim mi 2 sene kullanicam cunku maddiyattqn dolayi.Ne dersiniz bu konuda ?150 AS de listemde var
    Ikisini de kullanmadım kıyaslamak istemem ama CF daha tatlı geliyor.
    Bajaj Bir tık daha kaliteli gibi geliyor. Parça konusunda falan daha iyi.
    Yanlış hatırlamıyorsam 150 as de enjeksiyon yok,sıvı soğutma yok,5 vites,arka fren kampana.Cf ise 6 vites enjeksiyon var,sıvı soğutmalı,full disk.
    Aralarında 5 beygir kadar fark var Bajaj bu konuda daha iyi.
    Seçim sizin 1,2 bayi gezin bir yerde test etme imkanı bulursanız test edin.

Fikrimi sorarsanız şekil olarak Cf tercih ederdim.

Alıntı odisabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ikisinide kullandım tartışmasız cf, bajaj alıp kendini üzme bak al 1 sene sonra bana buradan teşekkür edecksin eğer detay isteren veririm. yazman yeterli

Motosikleti
    Honda CG 125/Honda Titan Es
    mersinde yaşıyorum 5 ağustosda 18 olacağım ehliyet almadım daha. 2 tekerlekli olarak sadece bisiklet kullandım motor sürmek hakkında bi bilgim yok.
    4K civarı staj maaşı yatma olasılığı var eğer yatarsa ve üstüne 2.5k ekleyebilirsem gönlümde cf moto var 2. el olarak düşünüyorum

goo.gl/2GBJvW

goo.gl/QMe885

Bana en yakın bu 2 ilan olduğundan 2sinden birisini tercih edeceğim. Ayrıca bu araç olmazsa diye aklımda pulsar 150ns var.

Yeni başlayacak birisine bu 2 cihazı önerir misiniz? Önerirseniz hangisini önerirsiniz? 1. sayfadan itibaren okudum sona yaklaşırken baştaki gibi olumsuzlukları vs gördüm parça sıkıntısı varmış. @Lazasker en büyük sıkıntıyı çeken kullanıcılardan. Çevremdekiler ilk motorum olacağından çok harcamamı söylüyorlar (bol bol çarpıp düşüreceğimi söylüyorlar)

Özetlersem eğer; Bu aracın 2. eline 6.500 lira verip alınır mı?

Ayriyeten bana bunlar haricinde öneriniz var mı? 4.000-6.500 arası mümkünse iki model rica edeceğim sizden abiler çünkü dediğim gibi üstüne para ekleyemeyebilirim. (4bine yakın ve 6.5a yakın olarak 2 model)

Ekleme: 1.79 boyunda 110 kiloda bir şişmanım taşıma kapasitesi 150 gözüküyordu cfmotonun arkama 40kilodan fazlası binemicek sanırım

Alıntı makrofaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mersinde yaşıyorum 5 ağustosda 18 olacağım ehliyet almadım daha. 2 tekerlekli olarak sadece bisiklet kullandım motor sürmek hakkında bi bilgim yok.
    4K civarı staj maaşı yatma olasılığı var eğer yatarsa ve üstüne 2.5k ekleyebilirsem gönlümde cf moto var 2. el olarak düşünüyorum

goo.gl/2GBJvW

goo.gl/QMe885

Bana en yakın bu 2 ilan olduğundan 2sinden birisini tercih edeceğim. Ayrıca bu araç olmazsa diye aklımda pulsar 150ns var.

Yeni başlayacak birisine bu 2 cihazı önerir misiniz? Önerirseniz hangisini önerirsiniz? 1. sayfadan itibaren okudum sona yaklaşırken baştaki gibi olumsuzlukları vs gördüm parça sıkıntısı varmış. @Lazasker en büyük sıkıntıyı çeken kullanıcılardan. Çevremdekiler ilk motorum olacağından çok harcamamı söylüyorlar (bol bol çarpıp düşüreceğimi söylüyorlar)

Özetlersem eğer; Bu aracın 2. eline 6.500 lira verip alınır mı?

Ayriyeten bana bunlar haricinde öneriniz var mı? 4.000-6.500 arası mümkünse iki model rica edeceğim sizden abiler çünkü dediğim gibi üstüne para ekleyemeyebilirim. (4bine yakın ve 6.5a yakın olarak 2 model)

Ekleme: 1.79 boyunda 110 kiloda bir şişmanım taşıma kapasitesi 150 gözüküyordu cfmotonun arkama 40kilodan fazlası binemicek sanırım
    dostum arkana 40 kgdan fazlası biner ama motoru yorar. Bunun dışında cf moto güzel motoruna koruma takozu taktırırsın düşmelerde maddi hasarı en aza düşürürsün. bu motor yazılımını kaldırmazsan 130 un üstüne çıkmaz. bu konuda emin ol.110 düz yolda stabil gider enjeksiyonludur su soğutmalıdır yaz kış seni üzmez özellikle yazın çok rahat edersin.6500 kesinlikle verilir

Forumdan Uzaklaştırıldı

Bu uma firmasının getirdiği motoru alan yedek parça konusunda kafasını çok duvalara vurur.Böyle sorumsuz ilgisiz bir firmanın motoruna binen yedek parça sorunca ney yedek parçamı daha karpuz kesecektik sözüyle mutlaka karşılaşır. Sorun bakalım yedek parça ne dicekler bu motoru düşünenler bunu bilerek alsınlar bence yoksa son pişmanlık fayda etmiyor çok çektim halada cekiyorum

Motosikleti
    Honda CG 125/Honda Titan Es
    Teşekkürler yanıtın için. Staj maaşının 4k değil de 8k olduğunu öğrendim bu gün. Sizce 0 km almaya zorlamalı mıyım? Yoksa 2. el alıp kalan para ile ekipman mı dizmeliyim?

Ekleme:@Lazasker "almayın" diyor yedek parça sıkıntısı büyükmüş. Ne yapacağımı şaşırdım

BEYLER CF MOTO 150 NK SAHİBİYİM YAKLAŞIK 8. AY DAYIZ VE 6700 KM YE ULAŞTI. MOTORU HIZ TUTKUNU OLMAYIP SADECE ZEVK'İ BİNECEK KİŞİLERE ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM. ALDIKTAN SONRA BU NASIL MOTOR 130-135İ GEÇMİYOR DİYE ŞİKAYETLERDE BULUNABİLİRSİNİZ. MOTORU ALDIKTAN SONRA SADECE LASTİKLERİNİ DEĞİŞTİRİP YOLUNUZA DEVAM EDEBİLİRSİNİZ. HEMEN HEMEN HER HAFTA ŞEHİR DIŞI TOPLAMDA 220 KM YOL YAPIYORUM VE BİR KERE DAHİ YOLDA KOYMADI. TAMİRCİYE ŞU GÜNE KADAR SADECE BAKIMLARI İÇİN GİTTİM BAŞKA BİR ARIZA VERMEDİ ( MAŞALLAH ). TİTREME OLAYI BENİM MOTORUMDA YOK MAXİMUM HIZIMIZ DA İKİ KİŞİ 132 GÖRDÜM DAHA GİDER Mİ BİLMİYORUM AMA BEN HIZ SEVEN BİRİSİ OLMADIĞIM İÇİN DAHA FAZLA ZORLAMADIM GENEL DE 110-115 ARASI SEYREDİYORUM. MOTOR GÖRÜNÜŞ OLARAK ÇOK GÜZEL BİR MOTOR IŞIKLARDA DURURKEN YANDA Kİ ARABALAR SİZE MOTOR HAKKINDA BİLGİ SORACAKLARDIR DEDİĞİM GİBİ SADECE LASTİKLERİNİ DEĞİŞTİRİP GÖNÜL RAHATLIĞIYLA BİNEBİLECEĞİNİZ BİR MOTOR

Alıntı Dogus8989 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu uma firmasının getirdiği motoru alan yedek parça konusunda kafasını çok duvalara vurur.Böyle sorumsuz ilgisiz bir firmanın motoruna binen yedek parça sorunca ney yedek parçamı daha karpuz kesecektik sözüyle mutlaka karşılaşır. Sorun bakalım yedek parça ne dicekler bu motoru düşünenler bunu bilerek alsınlar bence yoksa son pişmanlık fayda etmiyor çok çektim halada cekiyorum
    Markaya pislik atma hava filtresi yağ filtresi fren balatsına kadar parçası var karenaj far gibi kaza olmadan bozulmayacak bazı parçalarda sorun var evet ama daha 2 gün önce satış sonrası hizmetle yüz yüze konuştum parçaları getirdiklerini gümrükte olduğunu eğer istediği parça yinede yoksa uçak kargoyla getirelim dedi. buradan atıp tutmakla olmuyor kardeşim not istanbuldayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

Alıntı makrofaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler yanıtın için. Staj maaşının 4k değil de 8k olduğunu öğrendim bu gün. Sizce 0 km almaya zorlamalı mıyım? Yoksa 2. el alıp kalan para ile ekipman mı dizmeliyim?

Ekleme:@Lazasker "almayın" diyor yedek parça sıkıntısı büyükmüş. Ne yapacağımı şaşırdım
    Kardeşim al motorunu ama 2. el al koruma takozunu taktır 100 tl ye kazada ciddi hasarda almazsın motora, tak kaskını devam et bak samimiyetle söylüyorum pişman olmazsın çok gitmiyor ama duruyor yani motor. frenler su soğutma enjeksiyon mükemmel abi 200 ns almıyorsanız bu motoru 150ns le karşılatıranlar motor hakkında birşey bilmiyorlardır (her şeyi bildiğimi söylemiyorum)ve son olarak arkadaşlar zaten 150 lik motora 130 140 vb hızlar yaptırırsanız o motor ömründen yer bu yüzden cf de kesici var. Bu başlıktan yazılanlara elimden geldiğince cevap vereceğim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Markaya pislik yapan yok Uma nin kim olduğunu ve yedek parçada ne kadar lakayit olduğunu bir mali yalandan yere garanti dışı koymak için ne kadar özel bir uğraş verdiğini birçok malum sikayet sitesinden vs forumlardan takip edebilirsin.Çevremde de pek bir memnuniyet göremiyorum. Yedek parça konusu ve teknik destek tam bir handikap ve pişmanlık. Paranla rezil olmak işte tam üstünde duruyoruz.Alacak arkadaşlara tek diyecegim motor güzeldir bisi demem ama bide o motoru getiren firma çok onemli.Bi konuda işin içinden çıkamayınca hemen yalanların bahanelerin tutulmayaçak vaatlerin ve hayal kırıklığının sahibi olan bir firmayı kusura bakma ama para da verseler övmem kimseninde günahını alamam.Yedek parça buldum diyorsanız şanslı kullardanmişiniz ne diyim. Zira servisinde ufacık bir parça bulunamadığı için bodrum katta farelerin 1 ay boyunca motoru mu kemirdigi bir vatandaş olmak istemem
    Lazasker bunu beğendi.

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Alıntı roadpeople adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Markaya pislik atma hava filtresi yağ filtresi fren balatsına kadar parçası var karenaj far gibi kaza olmadan bozulmayacak bazı parçalarda sorun var evet ama daha 2 gün önce satış sonrası hizmetle yüz yüze konuştum parçaları getirdiklerini gümrükte olduğunu eğer istediği parça yinede yoksa uçak kargoyla getirelim dedi. buradan atıp tutmakla olmuyor kardeşim not istanbuldayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

Kardeşim al motorunu ama 2. el al koruma takozunu taktır 100 tl ye kazada ciddi hasarda almazsın motora, tak kaskını devam et bak samimiyetle söylüyorum pişman olmazsın çok gitmiyor ama duruyor yani motor. frenler su soğutma enjeksiyon mükemmel abi 200 ns almıyorsanız bu motoru 150ns le karşılatıranlar motor hakkında birşey bilmiyorlardır (her şeyi bildiğimi söylemiyorum)ve son olarak arkadaşlar zaten 150 lik motora 130 140 vb hızlar yaptırırsanız o motor ömründen yer bu yüzden cf de kesici var. Bu başlıktan yazılanlara elimden geldiğince cevap vereceğim.
    Adam marka karalayıcılığı yapmıyor, doğruları söylüyor. Sen boş beleş marka savunuculuğu yapıyorsun. 1 aydır o "kaza olmadan lazım olmayacak" parçaları bekliyorum ben. Satıştan önce tabii ki "uçakla 2 günde elinde baba yaee" diyecekler. Ama alıp kaza yaparsan "parçalar şu an yurt dışında, henüz konteynere de yüklenmedi. Ama bizim burda depolarımız var bir baktıralım" diye diye oyalayacaklar seni. Bizzat yaşadığımı söylüyorum. Sıkıntı olmadan konuşması kolay. Çıldırmış durumdayım artık. Sadece "30 iş günü" nün dolmasını bekliyorum. Süre 1 ayı geçti ama iş günü olarak dolmadı henüz. Az kaldı ama... Ondan sonra durumu mahkemeye taşıyıp motoru nasıl iade edip paramı geri aldığımı sizlerle de paylaşacağım.

Kasaptan "kaza yapmama garanti belgesi" alanlar dışındaki herkes bu motordan uzak dursun. Emin olun benim ve diğerlerinin yaşadığı bu parça sorununu yaşadıktan sonra motorun kaliteli olması, enjeksiyonlu bilmem neyli olması umrunuzda olmuyor. Tövbe ediyorsunuz bu motordan da modelden de firmadan da...
    Dogus8989 bunu beğendi.

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Adam marka karalayıcılığı yapmıyor, doğruları söylüyor. Sen boş beleş marka savunuculuğu yapıyorsun. 1 aydır o "kaza olmadan lazım olmayacak" parçaları bekliyorum ben. Satıştan önce tabii ki "uçakla 2 günde elinde baba yaee" diyecekler. Ama alıp kaza yaparsan "parçalar şu an yurt dışında, henüz konteynere de yüklenmedi. Ama bizim burda depolarımız var bir baktıralım" diye diye oyalayacaklar seni. Bizzat yaşadığımı söylüyorum. Sıkıntı olmadan konuşması kolay. Çıldırmış durumdayım artık. Sadece "30 iş günü" nün dolmasını bekliyorum. Süre 1 ayı geçti ama iş günü olarak dolmadı henüz. Az kaldı ama... Ondan sonra durumu mahkemeye taşıyıp motoru nasıl iade edip paramı geri aldığımı sizlerle de paylaşacağım.

Kasaptan "kaza yapmama garanti belgesi" alanlar dışındaki herkes bu motordan uzak dursun. Emin olun benim ve diğerlerinin yaşadığı bu parça sorununu yaşadıktan sonra motorun kaliteli olması, enjeksiyonlu bilmem neyli olması umrunuzda olmuyor. Tövbe ediyorsunuz bu motordan da modelden de firmadan da...
    Tüketici hakem heyeti konusunda tecrübe sahibiyim, her ne kadar motoru övsek de bu yasal süreçte yanınızdayım.Herkes işini düzgün yapacak bu kadar net.
    Lazasker bunu beğendi.

Ereglideyim kardesim, suan tekrar eregli yolundayim. 20₺ ile yuksek devirlerde parkshopa kadar geldim istanbuldan, cay molasi verdim tekrar yola koyuluyorum 😄

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Eywallah Lazasker saol kardesim.Konuyu sende tekrardan ozetlemissin.Gerçekleri yazınca insanlar kafadan marka kötüleyen birisi olarak algilayabiliyorlar ama işin içine girince madur olunca keşke bisiklete binseydimde yedek parçası olsaydı diyor.Ferrari almışım ama bi parçası arızalı binemiyorum neye yarar.Tekrar söylüyorum benim motorla bir derdim yok motorları güzeldir belki zaten 7 bin altında motor kalmadı maliyetler yüksek eywallah.Ucuza satarsa zaten süper etmek lazım. Konu bunlar değil distribütör bu kadar malı satmaya uğraşıp istekli olupta bunu yedek parca getirmeden nasıl palavralar yalan vaatler ile yapmaya çalışıyor şaşıp kalıyorum. Bu firma 20 yıla yakın piyasada kimlerin canını yakıyor kim bilir başkalarının canı yanmasın arkadaslar. Bilerek alın en azında son pişmanlık fayda vermiyor.Lazasker kardeşim sende inşallah en kısa zamanda iade edersin zira bu firmanın getirdigi motorunu kullanmak disiplin fakiri ve lakayit bu firmayla sürekli temas kurmak anlamına geliyor.Sürekli yalanlardan Beyniniz uyusup sizde artık doğal hipnoz atmosferine girmiş olabilirsiniz caktirmadan aklınızın bir kenarinda bulunsur. Kazasız belasız sürüsler dilerim herkeze
    Lazasker bunu beğendi.

Arkadaşlar belliki bilmiyorsunuz kawasaki 250sl kullanan bir arkadaşım oda parçalarda sorun yaşıyor parça bulamıyor bulduğu pahalı oluyor ,mt25 alan arkadaşım göstergede sorun yaşadı parça bekledi. aynı zamanda 250 repsolü olan bir arkadaşımda motora 5 bin tl lik hasar yaptırdı 1 hafta içinde yaparız dediler honda burda farkını ortaya koymuş oldu. Benelli alsanız servis sorununuz oluyor , hero alsanız demiyorum karşılaştırmak hata olur bu motorla , motorsikletler dışında istanbulda ki dolu yağması sonucu arka camı kırılan nissan micra ya ekim ayına randevu verdiler arka cam yok çünkü ellerinde , Bajaj alacaksınız servis çok parça bol sürekli kronik sorunlar oluyor (illaki bütün motorlarında var demiyorum) fakat bajaj mühendislikmi desem parça kalitesimi desem bilmiyorum sorun çıkarıyor. (euro 3 kasa için konuşuyorum)burada UMA yı kötülemenin anlamı yok yok lakayit yok bilmem ne falan UMA elinden geleni yapıyordur. Adamlar 650 400 cc kapasitesinde ki motorları getiriyorlar ki piyasaya ciddi ciddi giriş yapmak için bu admalarda aptal değil yani yakında aşacaklarır bu tarz ufak pürüzleri.

REKLAM ALANI
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)