Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 150 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    2.5 lt normal kullanımda, max 3 litre agresif kullanımda şeklinde kullanıcı yorumları var. Bosch enjeksiyonlu kerata

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KTM250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Merhaba arkadaşlar,cf 150 miz için top case yeri imal ettik.Aşağıda gerekli malzeme ve araçları belirteceğim.Üretimi yaklaşık 3-4 saat kadar sürdü,bizden sonra birine yardımcı olması açısından video kaydı yaptım.Umarım birilerinin işine yarar.Son derece kullanışlı ve şık oldu.Sanki motorun orjinal şasisinin devamıymış bir hava kattı.Videonun sonunda bitmiş resimleri var.

-Spirel
    -Kaynak makinası
    -2.5m 2x1.5 kalınlığında boru
    -2 adet M10 somun
    -2 adet şablona göre büktürülmüş parça
    -Isı kaynağı

SAZMAN ve Ergün Er. bunu beğendiler.

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.5 lt normal kullanımda, max 3 litre agresif kullanımda şeklinde kullanıcı yorumları var. Bosch enjeksiyonlu kerata

bikac kisiye sordum onlarin verileride hep 3.5 lt 3 lt yakan bile yok.o yuzden almaktan vazgecmistim 2.5 lt yakiosa cok iyi bencede en fazla 2.5 lt yakmasi lazim sonucta enjektorlu motor.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı fatiii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bikac kisiye sordum onlarin verileride hep 3.5 lt 3 lt yakan bile yok.o yuzden almaktan vazgecmistim 2.5 lt yakiosa cok iyi bencede en fazla 2.5 lt yakmasi lazim sonucta enjektorlu motor.
    Servise de sordum 2.5 lt normal kullanımda diyorlar. Tabi Tam olarak ölçüm yapmak lazım. Bence 3 lt civarı gezinir. Ekonomik modu ile de ayrı bir ölçüm yapmak lazım , ne kadar etkilediğini kullanıcılar yazar umarım.
    Ergün Er. bunu beğendi.

Alıntı KTM250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,cf 150 miz için top case yeri imal ettik.Aşağıda gerekli malzeme ve araçları belirteceğim.Üretimi yaklaşık 3-4 saat kadar sürdü,bizden sonra birine yardımcı olması açısından video kaydı yaptım.Umarım birilerinin işine yarar.Son derece kullanışlı ve şık oldu.Sanki motorun orjinal şasisinin devamıymış bir hava kattı.Videonun sonunda bitmiş resimleri var.

-Spirel
    -Kaynak makinası
    -2 adet M10 somun
    -Isı kaynağı

https://www.youtube.com/watch?v=Thgkkvxqt1g

ucretli sekilde yaparmisiniz peki mesela lazim olsa bize?arac gerecler malum herkezin istedigi zaman bulabilecegi seyler degil.

Hayati01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf moto 150nk.simdi spada anton 200cc.2017 model.
    Anlaş marka

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

Gardaş yol tutuşu güzel herhangibir titreme falan yok.

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı KTM250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

-Spirel
    -Kaynak makinası
    -2 adet M10 somun
    -Isı kaynağı

https://www.youtube.com/watch?v=Thgkkvxqt1g

Eline sağlık kardeşim. Güle güle kullan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:11 ----------

Belkide 3.5 lt yamasının sebepleri aşağıdaki gibidir ;

Motorun henüz 2016 da piyasaya girmesi ve kullanıcıların meraklarını giderecek denemelerde bulunmaları ;

- Rodaj dönemi -> her motor biraz fazla yakar .
    - Rodaj bitti - > Motor en son kaç basıyo bi bakalım , tüh olmadı yol bitti , bir daha deneyeyim .
    - Egsoz sesi -> az daha gaz açayım bakalım nasıl ,

gibi sebepler normal yakıtın üzerinde seyretmesine sebeb oluyor olabilir.

KTM250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    ucretli sekilde yaparmisiniz peki mesela lazim olsa bize?arac gerecler malum herkezin istedigi zaman bulabilecegi seyler degil.
    Yok o şekilde yapamam,aslında çok zor değil.Biraz teknik çalışırsanız üstesinden gelirsiniz.
    SADECE ENDURO @YOUTUBE

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Dostlar, bu motorun yedek parçaları aşırı pahalı değil mi?

kelebek 897 tl, egsoz 847 tl, radyatör 830 tl, bobin 158 tl, buji kablosu 48 tl, konjektör 186 tl.

Allah muhafaza ecu falan bozulursa 720 tl vereceğiz. yedek parça fiyatları bu minvalde devam ederse gene cbf den şaşmamak lazım.

fiyat kaynak: http://www.cfmotoyp.com/

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    forumda kullanıcıda az sanırım hiç olmazsa resım atalımda sayfa renklensın..temizlik şart havalar yagmur çamus zinciri temizleyip yaglayalım dedik ve jantları parlatalım.

sehpa gayet kullanıslı ve rahat

jantın rengi kaybolmuştu sanki

buda sehpa aparatının yakından görünümü...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar, bu motorun yedek parçaları aşırı pahalı değil mi?

kelebek 897 tl, egsoz 847 tl, radyatör 830 tl, bobin 158 tl, buji kablosu 48 tl, konjektör 186 tl.

Allah muhafaza ecu falan bozulursa 720 tl vereceğiz. yedek parça fiyatları bu minvalde devam ederse gene cbf den şaşmamak lazım.

fiyat kaynak: http://www.cfmotoyp.com/
    aynen parça fiyatları cok pahalı.bende motorsuz kalmayayım bir kac diye cf150nk aldım farı kırıktı göstergede camı catlak oldugundan içine su nem girmiş sanırım çalısmıyordu sırf gösterge 690 tl far kafa far grenajı falan derken nerdeyse 600-700 tl ye denk gelıyor aman sız sız olun kaza vs yapmayın yaparsanızda mutlaka tutanagınızı tutun.sadece sol ayak pegının oldugu gri parca 370 tl şahse ben uygun olmasını beklerdim yıllarca sayısını hayırlamadıgım cbr kullandım.ama şunuda söylemeden geçenişycem sehir içi çok harıka bir motor ve bence gayet iyi bana yakıt tuketımı 150 cc gore bıraz fazla geldı gösterge olmadıgından tam ölçemedım ama depo nerdeyse bitmiş ti 20 tl almıstım sanki tahmınımden cok az gitti.birde sormak ıstedıgım bir şey mod düğmesi..hangi konumda ekonomık hangi konum sport.yani düğme basılı iken hangı modda duğme havada iken hangi modda.

buda aldıgım motorun resmı

far kırıktı acerbis far taktım lamba yerlerinede güçlü kartal göz dedikleri gündüz ledinden taktım.

SAZMAN bunu beğendi.

t4m3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 NK
    Bende aldim bu motordan ancak seleyi bir kere actim bir daha tam takamadim sanki oturmuyor ya da bana oyle geldi. Takiyorum ama elimle kaldirinca arka taraf kalkiyor girmiyor

Nasil takiyoruz seleyi ?

Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı t4m3r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aldim bu motordan ancak seleyi bir kere actim bir daha tam takamadim sanki oturmuyor ya da bana oyle geldi. Takiyorum ama elimle kaldirinca arka taraf kalkiyor girmiyor

Nasil takiyoruz seleyi ?
    bende cok zorlanıyorum bıraz sert vurmanız gerek ve birde arka kablo demetı varya o kılıt mekanızmasının altına gelıyorsada kapanmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

havayı güzel bulunca biraz dolasalım dedik bir baktık 1160 km olmus maraşa gitmiş gelmişiz .

sonuç itibari ile güzel bir gezi ama artık rüzgardanmı bilemiyorum normal stabıl 98-100 gidiyor fazkat fazlası zor gibi kullanımı rahat bakalım ilerleyen günlerde daha cok resım ve detay paylaşırım şu göstergmde yapılsaydı daha rahat edeceğim hız ve yakıt durumunu görmeden olmuyor : ))
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    150 NK
    anladım hocam çok teşekkürler

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Evet beyler herkese merhaba. Geçtiğimiz hafta söz verdiğim gibi depoyu bitirince yakıt hesabımı yaptım.

Motosikleti kullanış biçimimi 1(sakin) ile 10(agresif) üzerinden puanlarsam 7 kullandım. Bu şartlar altında 100km'de 2,77 litre yakmış. Bugünkü benzin fiyatlarıyla tam 15 kuruş yapıyor. Daha sakin kullanımlarda 2,4-2,5 litreye kadar yolu var. Yakıttan aklınızda kuşku varsa kalmasın arkadaşlar. 40.000km cbf 150 kullandım, bundan daha sakin sürüş yapmama rağmen 3lt'den az yakmadı.
    SAZMAN ve Ergün Er. bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA MT
    arkadaslar ekran olmadıgı ıcın gecen de sormustum bu mod dugmesı hanı konumda ekonomı hangı konumda spor modunda

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet beyler herkese merhaba. Geçtiğimiz hafta söz verdiğim gibi depoyu bitirince yakıt hesabımı yaptım.

Motosikleti kullanış biçimimi 1(sakin) ile 10(agresif) üzerinden puanlarsam 7 kullandım. Bu şartlar altında 100km'de 2,77 litre yakmış. Bugünkü benzin fiyatlarıyla tam 15 kuruş yapıyor. Daha sakin kullanımlarda 2,4-2,5 litreye kadar yolu var. Yakıttan aklınızda kuşku varsa kalmasın arkadaşlar. 40.000km cbf 150 kullandım, bundan daha sakin sürüş yapmama rağmen 3lt'den az yakmadı.
    Bilgi için teşekkürler kardeşim , kafamdaki en büyük soru işaretinden birini silmiş oldun

Motosikleti
    150 NK
    ben ekrandaki ayarlayamadım bir türlü.
    solda ki 2 düğmeye aynı anda basınca 0-100 ölçer çıkıyor ayrıca.

Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı t4m3r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ekrandaki ayarlayamadım bir türlü.
    solda ki 2 düğmeye aynı anda basınca 0-100 ölçer çıkıyor ayrıca.
    https://www.youtube.com/watch?v=LT7T590D1tI lintde anlatımı var hocam

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ekran olmadıgı ıcın gecen de sormustum bu mod dugmesı hanı konumda ekonomı hangı konumda spor modunda
    Değiştiği zaman ekranda E ve S olarak direkt gösteriyor. "Welcome to sport mode" ya da "Welcome to economy mode" şeklinde alttan da bant geçiyor.
    fearlesboyy bunu beğendi.

pulsar 150 ns ve bu motor arasında kaldım ama tercihim bundan yana olacak gibi ama acelem yok.

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)