Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Mondial X-Treme MAXX - 200 Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF 150
    Çok sağ olasın ince düşüncen için. Dayanamadım ben de aldım dün bir tane :D Yakın zamanda foto ve bilgi paylaşımı yaparım artık.
    Tekeriniz düz basssın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xmax250
    Alıntı ensonduro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sağ olasın ince düşüncen için. Dayanamadım ben de aldım dün bir tane :D Yakın zamanda foto ve bilgi paylaşımı yaparım artık.
    Tekeriniz düz basssın.
    hayırlı olsun... =)

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun... =)
    Teşekkürler :D

Motosikleti
    xmax250
    bugunden bir kaç kare... =)

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Tekerine sağlık ama begenmedim
    Maxx in çok temiz
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    xmax250
    Usta kolumun kirigi yeni iyilesti... birde offroad a aslinda fazla yeniyim... biraz daha tacrubeyle kirlenecek insallah daha fazla

burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    Merhaba herkese ,
    Telefondan yazdığım için pek dikkat edemeyeceğim yazım kuralına af ola.

- Bir kac aydır kullanmaktayız bir ayı zaten motor yattı. Cross daha önce kullanmadim merakta etmemiştim zaten Ss den devam derken bi anda arkadaşla iki tane mondi aldık. İlk aldığımız gün satıyorum dedim . Bir çok motora bindim böyle güven vermeyen bir motor görmedim. İlerleyen sürede bu karara vardım tabi..
    - Allah'a şükür kendi hatalarımin dışında motor bana bir problem sergilemedi , ancak tanıdığım veya tanıştığım kim varsa herkes sanki paramı çöpe atmisim gibi davrandı. Ama arkadaşım gayet memnun olduğunu söylüyor onu da söylemek gerekir ..

---Sevdiğim yönü yazılanların üzerine evet yola hakimsiniz. 185 boyum ve çok keyifli şehir içi, arabalarin aynasına carpcam mi derdi yok jeep ve minibüsler hariç
    - Kıyaslamaya girersem işin içinden çıkamayız . Atlayip zıplıyorum ama inanın içim acıyor sanki bir anda bırakacak gidicek korkusu , kaybetme korkusuyla baş başa kalıyorsunuz ya hayatta çok kötü bir şeydir ama bir o kadar da samimi hani , işte aynen öyle . Yap yap yap diyor sonra bir bakmışsınız ki gitmiş....
    Güven konusuna gelince arkadaşım iki kere yolda kaldı. karbüratörden vs denildi. Garanti amca degistirdi. Parçalari ucuz ama harbiden rezil. Nedeni ne geleceğim..
    Lastikleri var ya üzerinde ki iki kazaya sahibim sag olsunlar . Ertelemeyin asla !
    Size önerir miyim motoru bilmem ama eğer ben gerçekten cross yapcam şehir içinde merdiven inip cikcam derseniz , ağır hayal kırıklığı yaşarsınız benden söylemesi. He cici cici kullanip kız gibi bakarım derseniz ne alırsaniz pişman olmazsınız zaten . Diyeceğim o ki hirpalamayin su motoru üzer.
    - İlk hafta zincirden mi dişliden mi anlayamadığımızdan zincir değiştirdim. Ses devam ediyor garantinin ilgilenmesi lazım. Büyük ihtimalle dişli dişli göbeğinden falan .
    - bu sabah Allah nasip ederse ikinci gidonumu almaya gideceğim. İki gidonun da baş kahramanı lastiklerim , onları cokkk seviyorum😃 ( öğrenciyim maddi biraz sıkıntı diye lastikleri erteledim, hatta satacağım için masraf yapmak bile istemedim , su kazalardan dolayı hala garajda garibim😃)
    - amortisörden ses geliyor yukarı aşağı salladiginizdan . Her iki motorda da mevcut zamanla oldu , ilk başlarda yoktu .
    - yeni dedik viteslerde geçme problemi vs ama 2000 de motor ve hala aynı problemi yaşatiyor bazen .
    - 120 130 yazıyor ama 10 km fazla gösteriyor sanırım gosterge tam çözemedim , daha ceza vs gelmedi
    - Ben hızı seven bir adamım , adrenalimi hep yüksekte tutarım ama bunla otobanda falan aman sakın yine üzer sıkıştırmaya gelmez. Acil yetismem için bir kaç kez zorlamam gerekti ordan biliyorum uzmedi beni ama anlamak zor değil. Neden mi yazıyorum bunu çoğu kişi max speed kaç diyip duruyor . Ufak arazi koşullarinda ortalama 80 km hız stabil giderim diyen adam alsın .
    Kanı kaynayan , agresif kullananlar varsa insan kendini bilir. Yapmam diyosun ama yapıyorsun kendinizi bilin , sorular sorun kendinizi tanımaya çalışın karar verin . Sonra bu motosikleti bi deneyin. Parçaları basit , boya elinizle üzerinden geçtiğinizde dökülüyor. (Kazadan dolayı sürtünmenin etkisiyle hasar gören yerler ve çevresi... )

Eskiye göre daha iyi motosiklet uretiyormus öyle diyor bayileri. Hee bir de müşteri hizmetleri vs bayağı güzel her sorunun cevabını veriyorlar. İlgi alaka müthiş. 😃

Aklıma başka bir şey gelmiyor sabahın 6 sı biraz normal acilamadim daha 😊
    Ama aklıniza takılan bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırım .
    Beğenmek göreceli bir kavram dediğim gibi ben beğenmedim ama arkadaşım gerçekten sevdi . Alırsaniz problem yaşar mısınız ?? Gerçekten o işte size bağlı ....

iyi günler herkese...

İyi günler herkese.
    Kamp ve balık merakım olduğundan ucuz yollu, taş toprak yolda gideceğim bir motosiklet almaya niyetlendim.
    Mondialin xtreme max 150-200 modelleri alabileceğim fiyat seviyesinde. Daha yükek cc olduğu için xtreme 200e iştahım kabardı.
    Şuanda 2005 yılından beri titizlikle kullandığım yamaha nouvo scooterım var. Ben onu hiç üzmedim, o da beni hiç üzmedi.
    Mondial hakkında çekincelerim var. Kafamı kurcalayan en büyük mesele, ben bakımlarını yaptığım, motoru kapalı garajda tuttuğum halde bana sıkıntı çıkartır mı? Çinli motosikletlerin bol bol tamircilere uğradığını biliyoruz ama bunlar kullanıcı ihmalinden dolayı mı yoksa bu motorların kaderi mi bu?
    Bu motoru kullanan arkdaşlar almamı önerir mi yoksa başka modellere mi yönelmeliyim?
    Kullanım şeklim şehir içi ve hafif arazi koşullarında sakin sürüş olacaktır.

Motosikleti
    xmax250
    km saati teline ihtiyacım var.. fabrika stogunda yokmus nereden bulabilecegim konusunda yardımcı olan olursa cok sevinirim..

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bu motorların parçaları çoğunlukla birbiriyle uyumlu. İsterseniz teli söküp bir motosiklet yedek parçacısına gösterin.

burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    Alıntı ardaykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler herkese.
    Kamp ve balık merakım olduğundan ucuz yollu, taş toprak yolda gideceğim bir motosiklet almaya niyetlendim.
    Mondialin xtreme max 150-200 modelleri alabileceğim fiyat seviyesinde. Daha yükek cc olduğu için xtreme 200e iştahım kabardı.
    Şuanda 2005 yılından beri titizlikle kullandığım yamaha nouvo scooterım var. Ben onu hiç üzmedim, o da beni hiç üzmedi.
    Mondial hakkında çekincelerim var. Kafamı kurcalayan en büyük mesele, ben bakımlarını yaptığım, motoru kapalı garajda tuttuğum halde bana sıkıntı çıkartır mı? Çinli motosikletlerin bol bol tamircilere uğradığını biliyoruz ama bunlar kullanıcı ihmalinden dolayı mı yoksa bu motorların kaderi mi bu?
    Bu motoru kullanan arkdaşlar almamı önerir mi yoksa başka modellere mi yönelmeliyim?
    Kullanım şeklim şehir içi ve hafif arazi koşullarında sakin sürüş olacaktır.
    Biraz geç yazıyorum ama diğer alacak olanlara yol göstermiş olur sanırım.

Motordan şehir içinde gerçekten memnunum, parça olarak basit kalıyor jopanlara nazaran ama şu var parçaları gerçekten ucuz ve fiyat performans olarak inanın alınacak bir motosiklet. Marttan beri bende motor mekaniğinde bir problem yaşamadım. Sürekli bakım gerektirir motosikletler. Bakımını yaptıktan sonra kolay kolayüzmez ve bu motorda üzmedi beni, Çok tereddütlerim vardı ama şükür basit ve kolay bir motor Motor araba alacağımdan ilanda şu an satmayı düşünüyorum eğer satılmazsa yol lastiği takıp şehir içinde kullanacağım başka motora şu an için geçmeyi düşünmüyorum, torklu ve gösterişli bir motor . Sorularınızı cevaplarım iyi sürüşler herkese, Boyu 1.75 üstü çok rahat kullanabilir. Hoşuma giden şey yedek parça bölümüne girince gerçekten ucuz olması daha şükür olsun bir şey siparişinde bulunmadık ama olsun
    Allah ne verirse hayırlısını versin, İnşallah.

Motosikleti
    Honda NC700S
    Merhaba,
    Motosikleti alalı 3 hafta oldu. Orman yollarında kullandım.
    Uzun zamandır kros motor almak istiyordum ama pahalı bir Japon veya Ktm almak da istemiyordum. Motokrosun bana uygun olup olmadığını anlamak için ucuz bir motosiklet almak istedim.
    Xtreme Max 200 aynı zamanda aldığım ilk Çin malı motosiklet.
    Dağlarda, ormanda motosiklet sürme isteğim depreştiğinden bu modeli incelemeye başladım. 4000 km'de 2016 model bir motor bulduğumda gidip görmek ve denemek istedim. Çin motoru olduğundan çok kötü birşey olacağını düşünüyordum. Ancak sürüp denediğimde bu paraya bedava eğlence diye düşünüp hemen aldım.
    Almak isteyen arkadaşlara fiyatına göre gayet iyi bir motor olduğunu söyleyebilirim.
    Evet titreşim var ama tüm gün kullanırsan etkiliyor. Selesi çok yumuşak olduğundan 2-3 saatlik sürüşlerde rahatsız etmedi.
    Şanzumanı şaşırtıcı derecede iyi çalışıyor. Vites geçillerş pürüssüz. Bundan önce NC700 kullanıyordum. Vites geçişleri Max'in yanında çatır çuturdu.
    Ön far biraz zayıf ama gece kullanmayı düşünmediğimden değişiklik yapmaya gerek görmedim. Bu arada Şile'den Ümraniye'ye gece seyahat etmek zorunda kaldığımda da çok zorlanmadım.(Far yorumum NC700'deki fara göre yapılmıştır.)
    En beğendiğim yanı dengesi. 200 cc'lik' hafif ve Çin malı bir motorun böyle dengeli olabileceğini söyleseler inanmazdım. Çinliler bu işte bir hayli gelişmiş diyebilirim.
    5HP daha güçlü olsa tadından yenmezmiş.
    Evet, kesinlikle tavsiye ederim.
    Şunu da belirteyim, ben sadece hafta sonları arazide kullanıyorum. Şehir içinde kullanmak isteyenlerin lastikleri değiştirmesi iyi olur.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar. Bu motosiklet 100km'de kaç litre yakıyor ? 110-120km/h ile yolculuk mümkün olur mu ?

Motosikleti
    xmax250
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Bu motosiklet 100km'de kaç litre yakıyor ? 110-120km/h ile yolculuk mümkün olur mu ?
    ölçümlerim yanlış degilse 100km de 3,5 lt fln yakıyor... 110-120 km hızlarla stabil gidemezsin.. stabil gidebilecegin hız 90-100... ama anlık hızlanmalarda 110 u görürsün...
    cenkito bunu beğendi.

ölçümlerim yanlış degilse 100km de 3,5 lt fln yakıyor... 110-120 km hızlarla stabil gidemezsin.. stabil gidebilecegin hız 90-100... ama anlık hızlanmalarda 110 u görürsün...
    Hızı dişli oranlarından dolayı mı düşük böyle ? 200cc'ye göre az geldi biraz. Titreşimden de bahsedilmiş motor hakkında, titreşimi gerçekten fazla mı ?

Motosikleti
    xmax250
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızı dişli oranlarından dolayı mı düşük böyle ? 200cc'ye göre az geldi biraz. Titreşimden de bahsedilmiş motor hakkında, titreşimi gerçekten fazla mı ?
    mekanikten cok anlamam ama tork u yuksek ama gücü dusuk bir motosiklet. acıkcası ben uzun yolda yaptım motorumla bir sıkıntı cıkarmadı ama daha fazla hız bekliyorsan dişlilerle oynaman lazım...

bunun dısında evet titreşim var ama beni aşırı rahatsız edecek bir titreşimi yoktu...

mekanikten cok anlamam ama tork u yuksek ama gücü dusuk bir motosiklet. acıkcası ben uzun yolda yaptım motorumla bir sıkıntı cıkarmadı ama daha fazla hız bekliyorsan dişlilerle oynaman lazım...

bunun dısında evet titreşim var ama beni aşırı rahatsız edecek bir titreşimi yoktu...
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.

imkanın olsa yuki izci mi alırdın yoksu bu motorumu? Nedenleri ile açıklayabilirmisin 2 si arasında kaldım

Motosikleti
    Honda NC700S
    Gps ile yaptığım ölçüm sonucu:
    100 km/h max hız. Tam gaz düz yolda. Sürücü 70 kg.
    100 km'de tam gaz 3,5-4 litre yakıyor.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Dişli oranı kısaysa ve tam gaz 100km hızda kalıyorsa 3.5-4 litre gerçekten iyi. Benim motor 210cc 7000 devirde 100km hız yapıyor ama 100-110 gidersen 100km'de 3.5 litre yakar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)