Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Mondial X-Treme MAXX - 200 Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı S3cond adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlas çapra x
    Hangi boyutları bu motora uyuyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    kronik mondial egzoz paslanması sorunu, arka tarafta küflenme sorunu, ampül patlama sorunlarının görüldüğü model. egzoz'dan anlayacağınız üzere ısı bacağa da geliyor.

çözümlerini aramaktayım. bulursam yapıştıracağım bir tane.

ha bir de 200i (injection) enjeksiyonlusu 2020 itibariyle satışta. bunda ek olarak arka lastik boyu değiştiğinden piyasasında lastik bulmak maliyet oluşturuyor.

neredeyse 2 aydır araştırıyorum bunları öğrenmek için. şu kronik cevapları da bulursam, deneyince söylerim artık.

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Alıntı S3cond adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar öncelikle
    Max hız şuan 110 lakin zamanla 120 130 görür kadran 140
    10500 civarına kadar indiriyorlar pazarlık yap
    Bu fiyata alınır her türlü tork yüksek enjeksiyonlu olduğundan dolayı,ön far aydınlatma kötü lamba değişmeli,aynalar çok kötü değişmeli,sele konforu çok iyi ,gaz tepkisi çok iyi, amortisör ayarı yok o kötü denemeden alma.
    Yedek parça problemi yok gerek servisler gerek mondialin fabrikasının (mondialyp.com) sitesinden her parçasını bulabilirsin.Yedek parça fiyatları komik derecede ucuz.
    180 boy üstü için ideal boy daha kısa ise büyük gelir.
    İlk motor olarak alınırmi dersen en mantıklı seçim olur çünkü düşse bile birşey olmuyor sadece gidon yere değiyor oda çelik koruma yapmışlar çiziliyor o kadar.En kötü gidon yamulur oda 40 TL. :D
    Şehir içi kullanımı scooter dan daha pratik kaldırım,merdiven,kasis,refus sarsilmadan geçiyor değmiyor altı yükseklikten dolayı.Ters masa amartisor gayet güzel.
    Ayak marşı var enjeksiyonlu olmasına rağmen yolda akide bitse sorun yok.
    Lastikler dağ lastiği asfaltda idare eder lakin yağmurlu havada tehlikeli.arazide lastikler gerçekten güzel çamur vs Mucur süper yani.
    10 lt deposu var 55 liraya doluyor gerçekten az yakıyor.
    Merhaba, geçen süre de problem cikartti mi acaba

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Merhabalar. Bir bayi, sıfır ürünlerin bayramdan önce geleceğini söylemişti. Bilgisi olan var mı ?

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Muğla 2021 diye vurgulamış. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-akbas-dtm-2021-cross-x-treme-maxx-200-kacirilmayacak-fiyatla-924751924/detay
    KÜR ŞAD

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Aranıza 2021 model ile katıldım
    Tekeriniz düz bassın.

Fiyatı uygun gelince biraz karambole çok araştırmadan aldım.
    Bayi elinde port bagaj ve arka pegler olmadığından takamadı, yollayacağım diyor ya bakalım.
    Var mıdır km yapmadan önce şurasını değiştir düzelt dediğiniz yerler. Lastik baktım biraz bulamadım, motora uyumlu lastik var mı?

Motosikleti
    Yamaha Tracer 7
    Merhabalar,
    2 hafta sonra sıfır Mondial xtreme max 200i alacağım. Kullanan arkadaşlardan bir kaç tavsiye istiyorum, motoru aldıktan sonra kronik sorunları nelerrdir ve gidermek için neler yapayım. Kullanım amacım şehir içi ve hafif arazi olacak, uzun yola gitmeyi düşünmüyorum zaten uzun yol için tracer 7 motorum var.

Nette biraz araştırdığımda bujiyi değiştir, beyni su geçirmez koruyucu kap yaptır, vidaları gevşememesi için bant çek tarzı yorumlar gördüm sizlerinde önerilerine açığım.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı geziniyorum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    2 hafta sonra sıfır Mondial xtreme max 200i alacağım. Kullanan arkadaşlardan bir kaç tavsiye istiyorum, motoru aldıktan sonra kronik sorunları nelerrdir ve gidermek için neler yapayım. Kullanım amacım şehir içi ve hafif arazi olacak, uzun yola gitmeyi düşünmüyorum zaten uzun yol için tracer 7 motorum var.

Nette biraz araştırdığımda bujiyi değiştir, beyni su geçirmez koruyucu kap yaptır, vidaları gevşememesi için bant çek tarzı yorumlar gördüm sizlerinde önerilerine açığım.
    1 yıl sonra ilk defa birisi yazmış konuya, 1 yıllık deneyimimi ve çevremden gördüklerim ile beraber yazayım.

Eğer 0 alıyor iseniz garantisini bozmayın, ilk bakıma kadar önemli kronikleri kendini belli ediyor zaten

Başıma gelen ve çevremden duyduğum kronikleri şunlar:
    Depodan benzin damlatması, benzin şamandırasının bozulması, gaz teli çok sıkı ise kopması, fabrika çıkışı debriyaj telinin dibine kadar sıkılı gelmesi, egzozdaki mondial etiketinin düşmesi, arka stop grubunun sallantıdan dolayı kablolarının zarar görüp işlevini yerine getirememesi, arka fren pedalının stopper vidasının kalitesiz olup 1500-2500km arasında yamulması devamında arka fren hidroliğinin boşalması, çamur sonrası yıkamaz iseniz 500km sonra egzoz grubu çürüyor delinmeye başlıyor, aşırı arazi kullanır iseniz arka teker rulmanı çok çabuk dağılıyor ve en can alıcısı subap sesi servis normal diyor ama aşırı sesli çalışıyor. Yedek parça bulmak zor. 10 aydır benzin şamandırası getirtemedi mondial.

Bu motosiklet biraz ne kadar ekmek o kadar köfte misali, bu motosiklet için çeyreğin yarısı ekmeğiniz oluyor öyle düşünün
    Doymazsınız ama açta bırakmaz. Hayırlı olsun tekeriniz düz bassın

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)