Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Beat Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

çok yakmamasını istiyosan karbüratör ignesini biraz ileri doğru taktırt.yanı gaz ayarını dusur motorun.ben 25 tl ye 250 280 km arası yol yapıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    eskişehir hava soğuk ve çoook dur kalkvar zırt bırt ışık yanıyor . 25 tl ıle . 4.220 tl olmus benzın 250 + km yapıyorsan ben bu mooru yakayım . bana faceden yazarmısın Eray DÜZCELİ ( HAYAT İKİ TEKERDİR )
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

yaz başında aldım ben motorumu 20 tl ye 200 km yı cok rahat geçıyordum ve her gun ölüdeniz yokusunu cıkıyorum fethıye de kış geldıgınde de cok az bısı fark ettı fakat eger tam gaz verırsen bıraz benzın artısı oluyor beat lerde bunu bende fark ettım.eger az yakmasını ıstıyorsan karbüratör un uzerınde bır ıgne war ıgnenın etrafında demırden bır halka war o halkayı bı kac kademe asagıya ıtersen motor daha az yakar ve az gider

Motosikleti
    Honda Beat
    Honda Beat kullanıcısıyım çok hoşuma giden bir motor ibresiyle dahi birazcık oynadım umarım sizde beğenirsiniz

Yapım aşamasında devamı gelecek

cdcleaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250/Yamaha Tenere XT660Z
    Honda beat Tam takım sticker ihtiyacımız varsa yardımcı olamaya çalışırım.

obalı bunu beğendi.

bilader bana lazım görüşelim ver tl numaranı

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    http://youtu.be/2klaAXmmAAg
    http://youtu.be/2klaAXmmAAg" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

kopyaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda BEAT
    Selamlar
    2010 yılında Duran Kardeşler'den-bursa Honda Beat aldım. Sorunu 2 yıl sonra fark ettim. geçen sene; bayi Motorun üzerindeki orjinal aküyü almış başka takmış. Honda ya resimlerini çekip mail attım. Geri döndüler haklı olduğumu ama 2 yıl gibi bir süre geçtiği için. Bir yaptırım uygulayamayacaklarını söylediler. Kütahya2da ikamet ediyorum. Bursa uzak olduğu için, Tabii yağını falan burda attırdım. Bazı ufak tefek arızalarıda burda baktırdım. Duran kardeşleri aradım, öyle birşeyin omayacağını işte gerekli bakımlarımı yaptırmadığımdan bir şey yapamayacaklarını. söylediler.
    Ben DURAN KARDEŞLER den şikayetçiyim. Motor alacakları da uyarıyorum. SAKIN ORDAN MOTOR ALMAYIN. BENCE...

---------- Post added at 16:12 ---------- Previous post was at 16:07 ----------

Yukarıda anlattığım sebepten ötürü yeni AKÜ almak istiyorum. ORJİNAL AKÜ yü nasıl bulabilirim. "Hatta Akü'nün üzerinde aküyü tutan aparta lazım." yardımcı olurmusunuz.

---------- Post added at 16:33 ---------- Previous post was at 16:12 ----------

Alıntı Melih. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bendede beat var bende kapalı garaja koyuyuorum sabahları veya işte motoru ü gün ilk ne zaman çalıştırıcaksan konta ac cikleyi cek o şekil 1-2 dk bekle sonra el marşından denedinde bir iki kıy deme sonrası motor takır takır çalışıcaktır sonra cikelni hemen kapama o şekil biraz motor çalışsın yag motorda dolaşsın motorun gitmeye hazır oldunu hissettin zaman hafifce cikleyi kapat bi kac sn çalışsın sonra gazı ver yürü o dedin olay bende 10 15 gün motor yatarsa oluyor onn dışında hergün antalya içinde 200 300 km yol yapıyorum sana tavsiyem iridyum buji taktır

bazı arkadaşlar sorular sormuş genel olarak sayfalara baktımda yanıtlamak isterim

honda yazan sitickerleri arkadaşlar herhan gibi bir reklamcıda lewhacıda yaptıra bilirsiniz onlar istediniz şekil pc den ayarlayıp yapıştırıyor.
    sinyallere stop boyası yerine şurup kullanmanızı tercih ederim sonuc olarak istediniz zaman sökebilirsiniz buda fenni muane öncesi olabilir bunuda sanayide tuningciler modifiyeciler filan yapıyor fiyatı 15 - 20 lira bişey
    bazı arkadaşlarımız en fazla kac km yani aralıksız ne kadar yol yapabiliyor bu alet demişler arkadaşlar motorunuzun 3000 km de 5000 km de sürekli yagı bujisi degişiyor bakımları yapılıyorsa pek bi sıkıntı cıkmaz motorun boguldunu hissedene kadar gidin ondan sonrası sizin keyfiniz ister dinlendirin ister dewam edin devam edince pek bi sıkıntı cıkarmıyor ben kendimden örnek vereyim biz 3 beat antalyadan yola cıkıp eskişehire gittik dib gaz hızımız 90 ile 100 km arasındaydı motorları dinlendirme olarak afyonda bi sucuk ekmek yedik onun dışında petrole benzin almaya girdimiz zaman 10 -15 dk petrolde wc el yüz yıkama ne bileyim ihtiyacları karşılama dışında bi mola vermedik sucuk ekmek yarım saat ancadır
    bazı arkadaşlar bu motor 100 cc demiş ruhsaatta 103 cc olarak geciyor yanlış olmasın bazıları ben tek kişi rampa aşşa meili yollarda 90 zor gürüyorum demiş motorun hızı birazda motorun cigerine kalmış yıpranma yorulmasına göre degişir bu işler ben arkamda sewgilim ve onun arkasında kuzeni antalyadan kemere 30 dk da girdik motor virajlar haricinde dib gaz gidiyor ve yolunu buldukca 95 km hıza ulaşıyor onun dışında 80 den 85 den aşşa düşmedik 3 kişi ben 95 kiloyum 1.94 boyundayım sevgilimde benimle aynı oranlarda kuzenide
    lastik olayına gelince arkadaşlar size tavsiyem eger 80 85 lira bir tane lastiye verebilirim diyorsanız biritson pilot lastikler var onları taktırmanızı öneririm ha bu fiyatı duyunca :D poff diyen arkadaşlar olabilir bende pilot lastik taktırıcaktım ama bazı olaylar yüzünden taktıramadım ve onun yerine tanesi 40 lira olan unillo geniş taban pilot lastik taktırdım tek farkı ise briston pilot lastik 3-5 dk da ısınıp yola yapışıyor bu 8-10 dk da ısınıp yola yapışıyor sol yan ayaklı sürttürerek cok yerler döndüm yol tutuşundan bir gıram kayıp yok unutmayınki yeni arkadaşlar veya bilmeyenler arka lastiye 26 27 en fazla 28 hava verin ön tarafı 1-2 derece havası düşük olsun kücük teker nede olsa ön taraf ne kadar cok yapışırsa yola o kadar iyi .
    ön kaputu uzatma desen yaptırmaları merak edenler varsa arkadaşlar onada deginmek isterim gene sanayiye gittiyimiz zaman babanıza sorun tamponculara veya sanayideki boyacılara gidin sorun ön farın orayı uzattırmak istiyorum diyince ya sizi bir tamponcuya yollucaktır yada bu işlerle uraşan tuningcilere kask konusuna gelince gdr ile ls2 den şaşmayın bi kereline 100 lira verip güzel bir kask alın gecin beat iniz sizde oldu sürece o kask yeter

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

motorunuzun performansında biraz artışlar istiyorsanız motoru bir honda servisine soktunuz zaman motor kayışını degiştirtin orjinali ile yılların kayışı nede olsa bunun dışında performans eksozları 5-10 km hız artışında motorun hızlanmasında etkiliyor + ses olayı var bide mesela yolda giderken motor 80 e filan geldi ama siz dib gazsınız motorun ibrede daha gıram 85 e dogru gitme yok ama siz dib gaz dewam etmeye dewam ediyorsunuz belli aralıklarla dib gazı komple salın tekrar verin neden diceksiniz beat in motoru döndüren altta kayış var ybr lerdeki gibi zincirli degil belli bi sewiyeye oturdukdan sonra kayış kendini salar ama siz gazı salıp verirseniz kayışı tekrardan sıkıcaktır buda sizin yararınıza olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

forumda bazı arkadaşlar bendede beat vardı şimdi cbf aldım miss filan yapmışlar rampada 2 kişi kaldık gibi demişler tek dicem dostum honda beati binmek var sürmek var 2 sinin arasında dünyalar kadar fark var düz yolda ibrede cok rahat 100 görüyor beatim dahada aşşasına sarkıyor ibre şimdi dersiniz yok la bişeylik vardır görmez yandan arkadaşım innova ile gelirken onun ibreye baktım bana baktım aynı sıkıntı yok honda beatin activadan tek farkı eksoz cıkış delidir bide dış grenajlar . motorun cigerine baktıktan sonra honda beat tek kişi ile cok rahat 100 km hıza ulaşıyor.
    Melih Kardeş Herşey için Teşekkürler, Herşeyi Çok Güzel Anlatmışsın. yazıları kopyaladım yazıcıdan çıktı alıp motorun bagajına koycam...
    :43 BEAT CI

Motosikleti
    Honda BEAT
    Aynı sorunları bende yaşadım. 2010 da sıfır aldım motoru, bayi mi yaptı yoksa direk Honda mı yaptı üzerinde dandik bir akü ile gelmiş. Ayak marşıyla çalıştırmayı denedim oda dişlide sorun verdi. İşin garip tarafı hala sorunları bitmedi.
    Koskoca HONDA ya yakışmayan birşey bunlar bir ton para verip kalite diye alıyoruz. Ama olmayacak hatalar yüzünden ismini kötülüyor.
    Alıntı ruckerpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun bakımlarını ıyı yaptırmadıysan we ıyı bakmassan basına gelen seylerdır ılk aldıgımda benım de basıma gelıyodu cunku bılgısızdım motor hakkında senın gıbı gıdıyomu gıdıyo dıye dusunuyodum kickstartı bıraz kotu gercekten ama yawasca we abartmadan bastınmı bı sorun olmayıcaktır yanı adabınla bascaksın

bu arada EFECRT arkadasım motora buyuk lastık takılamaz ama daha kalıtelı lastıklerle daha rahat we daha guwenlı olursun bıraz daha yatırmana sansın bıle olabılıyo
    :43 BEAT CI

Arkadaşlar honda beat sele altı kilidini nereden bulabilirim acaba biligisi olan varsa cevap verirse sevinirim 2 aydır bulamadım. :(

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Hero pleasure ilanimi suraya ilistireyim ben. Bu saatten sonra eli yuzu duzgun beat bulunmaz ama benzeri olabilecek bir sey var;

http://sahibinden.com/192818050

istanbuldayım beat motor arıyorum yardımlarınızı bekliyorum iphone 6 ile takas edicek arkadaslar var ise mesaj atabiliri ler

Motosikleti
    Honda BEAT
    2 Yıl sonra tekrar selam alykm !
    Honda Beat'imi (2010) "Eskişehir Özmert-honda" servisinde full bakım yaptırdım. Toplam 400 TL tuttu.
    Fiyat bana biraz yüksek geldi. (Gerçi baya bir parça değişti) ama yine çok gibi. Bu konuda değişen parçaları listelesem fiyatlarında yardımcı olabilecek varmı ?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı kopyaci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 Yıl sonra tekrar selam alykm !
    Honda Beat'imi (2010) "Eskişehir Özmert-honda" servisinde full bakım yaptırdım. Toplam 400 TL tuttu.
    Fiyat bana biraz yüksek geldi. (Gerçi baya bir parça değişti) ama yine çok gibi. Bu konuda değişen parçaları listelesem fiyatlarında yardımcı olabilecek varmı ?
    Bence fiyat normal. orjinal japon malı hondayı bilen bilir honda hayat onda demektir

Motosikleti
    Honda BEAT
    Mesela bir kaç kalemi yazıyorum bakın ;
    Debriyaj kapağı :110 tl
    Marş dişlisi : 45 tl
    Ayak marş karşılığı : 35 tl
    TAm Bak. İŞÇİLİK : 60 tl
    Akü : 60 tl

Selamlar ben hero pleasure 102 cc olandan almak istiyorum da motoru eski activa ve beatlarla aynı diyorlar doğru mudur yani debriyaj kayış falan uyum sağlar mı motor yedek parça anlamında sıkıntı yaşarmıyım ?

benhasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Joyride+wolf 250
    elimde temiz bir honda beat var. gaziantepte km kırkbir bin km civarında garaj motorudur. iletişim 05551851919
    fiyatı 16500 liradır.
    ihtiyacı olan kaçırmasın.
    resim ekleyemedim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler