Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Mondial 125KT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    keskinh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZealSun 125 GY
    Alıntı unyevi adlı üyeden alıntı
    merhaba arkadaşlar 6 aylık kt kullanıcısıyım motoru ciklesiz çalıştıramayan arkadaşlar işin ehli bir ustaya hava ayarı yaptırırlarsa sorun çözülür benim motor ciklesiz sıcak havalarda dahi calısmıyorken su anda gunlerce çalışmasa dahi soğuk havalarda ciklesiz olrak marsa basmayla çalışıyor.birde su km satinin garip bir huyu var ve neredeyse tüm ktlerde mevcut motor 100 geçince ibre 90 lara düşüyor ama devir artıyor saatlerde bir sorun var bir ara onunla uğraşacagım.bir diğer sorun ise gözlemlediğim kadarıyla cogu kt de silindir ust kapak contasından yağ sızıntısı var ancak sadece motoru kirletiyo yağı eksiltici bir etkisi yok onuda garantiden değişiyorlar. ön dişliyi buyultme fikri su sıralar aklımdaydı ancak hazırını bulamadım tornada yaptırmayı dusunuyordum hazr yapılmışını bulabileceğimiz bir yer varsa temin için adres bilen arkadaslar ilgi verirse iyi olur
    Benim motordanda ekzoz çıkışının alt peteklerinde yağ sızıntısı vardı servis motor üst kapağını söktü ve içeriden vidaları sıktı şu anda hiç yağ kaçağı ve kirlenme yok bu işlem garanti kapsamında yapılıyor. Zencir dişlisinide servise söyledim en uygunu 16 numaralı dişli ve garantiyi etkilemiyor orjinal yamaha dişlisi taktı dişli 8 ytl ve 4 ytl el emeği aldılar daha önce ikiyle çıktığım yerleri şimdi aynı süratle bir ile çıkıyorum. Titreşim yok, eksozun alt orta kısmında zaten iki tane delik var bu deliklerin aynısı yamaha motorların eksozlarındada var hiç fazladan delmeyin. Şu anda motor rodajda olduğu için 70 km hiç geçmedim yakıt olarakta 100 km ye 2,5 litre yakıyor. Ciklesiz çalıştırmak için motor rolantini 1,5'a yükseltin her zaman çalışır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    edizel1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam millet.bende geçen yıldan bu yana mt 125 kullanıcısıydım.sattım ve araştırmalarım sonucunda KT 125 de karar kıldım.OLdukça da memnunum.Benzini kokluyor adeta.İzmirin altı nı üstüne getirdim.Şimdiye kadar 2500 km yaptım.Allah Kaza bela vermeden herkese dikkatli ve kasklı kullanmanız dileğimle...

Motosikleti
    mondial 125kt
    korhan motorun guzel olmus ozellıkleded cantalar cok yakısmıs gule gule kullan
    gıcık

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    ewet cantalar cok guzel olmus
    Yeni yine yeniden

kızılmaske - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT 125
    başka resim yok mu arkadaşlar

Motosikleti
    mondial 125kt
    hangınız yazmııstınız onu bu topic temıydı hatırlamıyorum . evet km gostergesınde bı sorun var ıbre 95 i gecince motosiklet hızlandığı halde ibre aşagıya duşmeye başlıyor ve 90-95 arsında kalıyor ılk defa bu hızı gördüm sanırım 110 u buluyor ama dedigim gibi ibre göstermıyor.
    bunun bi çaresi vardır her halde bi bilen varsa önerilerilerini bekliyorum değiştirmek çözim olurmu acaba yeni göstergede aynısını yapar mı?
    gıcık

Motosikleti
    mondial 125kt
    neredesiniz yardım istedim duyan yok mu?
    gıcık

unyevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125kt
    dostum sorunu henüz çözme aşamasına geçemedik düzeltebilirsek buraya yazarım ama cozen arkadas varsa bizi bilgilendirirse iyi olur.sanırım saatin içiyle biraz oynamak gerekecek .belkide katalogda yazan süratten fazlasını göstermesin diye yapmışlardır .motor düz yolda 120 yi dibine kadar vuruyor

Motosikleti
    mondial 125kt
    teşewkkürler
    gıcık

Korhanx9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eee bu kadarmı kt muhabbeti

kızılmaske - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT 125
    arkadaşlar bu gösterge herkesde problem anlaşılan
    bende de 80 den sonra sapıtıyor
    80 i geçtikten sonra 80 ile 120 arasında pır pır
    doğru yeri bir türlü bulamıyor.

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun bi süre suzuki gn125 ile ilgilenmiştim, bu alet onun birerbir kopyası neredeyse. GN125'in Türkiye'ye gelen son versiyonları yani 2005 modelleri Çinde üretilmiş diyenler vardı. Bu aleti görünce inanmaya başladım doğrusu. Bence GN125 gibi tipi çok güzel. Keşke üzerine o kocaman Mondial yazısını koymasalarmış. Kullananlara iyi sürüşler.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    kt 125 ben 1 seneden beri kullanıyorum bu zamana kadar hiç sorun yaşamadım ufak tefek ler hariç şimdiye kadar start stop tuşunu bozdum bide motorun üst kapak keçesi biraz yağ kaçırdı hiç durmadan 300km yol yaptım emok festivaline felan gittim ben memlunum tabi bi süre sonra poponu hissetmiyorsun artık pek uzun yol yapmıyorum şimdilik sorun yok bide koltuk sürekli sağa sola yamuluyo bide şu çamurlukları biraz daha uzun yapamamışlar mı onu düşünüyorum

olgunticaret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Tüm Modeller
    sayın arkadaslar eğer yedek parça ihtiyacınız olursa veya 125 kt ön koruma demiri veya aksesuarı isteyen olursa www.otmmotor.com veya 0 533 379 46 26 - 0 256 316 25 25 dahili 14 ile görüsüp 3 gün içerisinde elinize ulasır size bir yardımımız dokunmus olur
    Mondial MOTOSİKLETLERİ Türkiye ANABÖLGE BAYİ
    OTM Motor, KEYİFLİ VE HATASIZ KAZASIZ GÜVENLİ SÜRÜŞLER DİLER...

McA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vitello Life 80

Bu da benim KT 125

Yeni yeni elim değmeye baslıyor. Uzun sure motorsuz kalınca unutmuşum mevzuyu Korhan'ın motora yaptığı işlemleri şimdi okudum. Motorumda ses gayet iyi, kalkış da guzel. Ancak son hıza ihtiyac duyuyorum. Piston ayarı ve 15' i 17' e çıkarmak ne kadara mal olur merak ediyorum? Kendim işlem yapamayacagımdan tanıdık olan servise yaptırmayı planlıyorum.
    Ayrıca kendi kendine catlayan on camurluk ve pek tutarlı gostermeyen devir saati garantiden değişecek, parçaların servise teşrif etmesini bekliyorum.

Cantalar içten delinip yaslanma demirinin baglı oldugu vida ile motora sabitlendi. (İsteyen olursa ayrıntılı foto yollayabilirim.)
    Elcikler değişti.. Egzostdaki delikler fotoda goruluyor sanırım.
    Koruma demiri ve 2 adet gorunum olarak da uyan sis farı taktırmayı dusunuyorum. İşçilik ile 90 ytl dendi sis farları için. Bilemiyorum nasıl bir fiyat..
    Baska ne yapılabilir. Fikirleriniz gercekten benim için onemli. Zira motoru satmayı dusunurken iyice baglandım. Daha özel bir hal almasını istiyorum.

-McA-

Arkadaşlar www.otmmotor.com diye bir adres var ve burada mondialin bütün parçaları var ama maşallah bir fiyatları göründe dudaklarınız uçuklasın bizim elimizde şuanda satmaya kalktığımızda 1.500 ytl eden motosikletlerimizi buradan parça alarak kendimiz yapsa belki 10.000 ytl yi bile geçecek.

Bakın link burada ayırın 5 dakikanızı bir göz atın parça fiyatlarına

http://www.otmmotor.com/motor/main/p...&sub_cat_ID=31

bir ön amortisör: 87.000 çifti 174.00
    ön teker :183.000
    arka jant :130.000 ytl
    arkadaşlar bunlar ya bizi kazıklamak istiyorlar yada bu işin içinde başka bir iç var ne zaten satıyorum bu motoru artık ne yapayım ya yarın bir arıza çıkarsa yandık kardeşim
    isteyen varsa satayım benim motoru alarm ve uzaktan çalıştırmasıda var

Motosikleti
    mondial 125kt
    fiyatlara birseydı dıyemeyecegım fakat su var kş ben milasta sinyal lambasını degıstırdım sadece camı degıssın ıstesıgım halde ayrı saatılmadıgını hepsinı bırden degıstırebıleceklerını soyleyıp 15 ytl mı alılar gordugum kadarıyla senın verdıgın adreste camını cıvatasını ayrı ayrıo fıyatlandırmıslar bence bu guzel
    gıcık

darpçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kt125 mondial
    arkadaşlar size kendi deneyimlerimden birazını aktarayım. bulunduğum bölgede motor kullanımı had safhada. sık sık deposuna yarışlar yaparız. 10-15 km mesafede bu güne kadar yaptığımız yarışlarda ybr125, kanuni windy125, rmz125'çiler sayesinde çok şükür benzine para ödemedim. bir tek geçemediğim kangda 125 oda deplasmanda virajları bilmiyordum ama gerçekten 1 km fark attı helal olsun. hele hele çelik125 leri kategoriye bile koymuyorum. modifiyeli kt125'imin fotolarını çok yakında yüklicem. hoşçakalın...

keskinh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZealSun 125 GY
    Sitedeki resime bakabilirsiniz Merhaba arkadaşlar Ağustos ayının sonlarına doğru Mondial 125KT ve Yamaha 125YBR iki motor hiç kontağı kapatmadan Malatya'dan nemruta ta zirveye sorunsuz bir şekilde çıktık.

edizel1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende geçen yıldan beri MONDİAL CIYIM..Mondial 125 KT hastasıyım...vede çok memnunum..Harbiden motor çok az yakıyor..Ailecek te gezmediğim yer kalmadı.8000 km.kadar geldim.Lastik patlaması dışında da bir sorun yaşamadım.Oda yama olmuyormuş.Yeni iç lastik aldım.7 YTL.Bedava bence.Ama tavsiyem en kısa sürede Dublexx lastik haline getirmekmiş.Maliyeti ise 35 YTL dediler.Evet arkadaşlar..mondial kullanmak bence bir ayrıcalıktır..Herkese kazasız belasız sürüşler...
    İNSANLARLA YAŞAMAK İÇİN ONLARA MUTLAKA SABIR GÖSTERMEN GEREKİR...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler