Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
33. sayfa BirinciBirinci ... 233132333435 ... SonuncuSonuncu

Mondial 125KT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 125 UKT
    Motorumla 3 gun once Karamana gittim gidis gelis 200 km yol yaptim. 80 ve uzeri gittiginiz zaman bir muddet sonra motor sisiyor saga cektigin zaman ise stop ediyor ve tekrar calistirmasi cok zor oluyor. Fakat 50-70 arasi gittigin zaman ne bir sisme nede baska bisey oluyor. Nede olsa 125lik motor fazla beklentide olmamak lazim fakat ortalam 60'la gittigim zaman cok rahat gidiyor acikcasi boyle performans beklemiyordum. 200 km cok uzun yol sayilmaz fakat azda degil. Bu 80 ve ustu hizlarda bir muddet sonra sisme ve stop etme sizlerdede oluyormu ? LYS sinavindan sonra uzun bir gezi yapmayi dusunuyorum fakat 60lada cok zor oluyor, motosiklete nasil bir bakim yapmam lazim 80 le giderken sorun olmamasi icin ? Veya hic elletmeyeyimmi ? Yada 125lik bir motorla hic boyle bir ise kalkismayayimmi ? Niyetim konya antalya ve Ege kiyilarini boydan boya gezmek ve canakkale,istanbul,ankara ve konya guzergahindan geri donmek. Niyetim tek basima gitmek, yanima ne almam lazim ekipman olarak ?( elbise,yiyecek,yedek parca vs. )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 125-KT idi satıldı.
    Valla kardeşim kt ile forumda istanbul-atina yapan arkadaş vardı yanılmıyorsam,yani gidilir gidilmez değil,stop etme olayı bende de bazen yapıyor.Ama hızlı gidince değil ben yavaş gitsem de bazen durunca stop ediyor,ustaya sordum saçma sapan bişey söyledi,yok bunların karbüratöründe hava doluyormuşta gazı aniden kesince stop edermiş dedi ama benim pek kafama yatmadı.Benim motorun rodajı daha bitmedi belki ondan da olabilir ha bir de şu var benimki stop etse de tek marşta çalışıyor yine,senin sorunun sanırım yakıt karışım oranından dolayı olabilir,veya subap ayarından olabilir.

Motosikleti
    Mondial 125 UKT
    Evet onu bende okumustum, dedigim gibi dusuk devirde problem yok hiz 50-70,4000-7000 devir arasi sikinti yok bunun ustu veya altinda uzun sure surdugun zaman sikinti var, cok dusuk devirdede problem oluyor uzun sure gidersen. Servise sordum bu olayi, servis normal dedi. Bugun far tasi,2 sinyal fiyat sormaya gittim adam 100 lira fiyat cekti bende kalsin dedim. 6 aydir zaten oyle kullaniyorum, vizedede problem olmadiydi. Oynamadiktan sonra ve yandiktan sonra problem olmaz demislerdi vizede. Bu motoru bir-iki yil daha sureyim zaten buyuk touring motorlardan alacam kismet olursa. Honda transalp gibi. Fakat bu motor bana cok faydali oldu. Motosiklete yeni baslayacaklar icin mondial 125 ukt tavsiye olunur. Haa birde kac kmde bir yag degistirmek lazim ? Benim motor 3600de en son 2000 de degistirdiydim, fakat viteslere geciste zorlaniyor bazen, yagdan falan mi ? 4000de degistirmeyi dusunuyorum.

Motosikleti
    Yedek parçayı internetten daha ucuza alabilirsin servisler uçuk fiyat verir.Yağ değişimine gelince kardeşim,çok mecbur kalmadıkça 2000 km ye kadar uzatma,maksimum 1000 km de değişirsen motor için çok daha iyi olur,zaten pahalı bişey değil motoru riske atmaya değmez.Vites geçişlerinde zorlanıyor derken nasıl yani vitese zormu geçmiyor yoksa vitese takıp debriyajı bırakınca sarsılmamı yapıyor.Eğer vitese kolay geçiyor fakat ileri doğru atılıyorsa zincirin gevşemiş olabilir.Diğer türlü yağ eskimiş olabilir.

ms90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    90' Jawa TS350, 06' Mondial 125 KT
    Alıntı DutchMann92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumla 3 gun once Karamana gittim gidis gelis 200 km yol yaptim. 80 ve uzeri gittiginiz zaman bir muddet sonra motor sisiyor saga cektigin zaman ise stop ediyor ve tekrar calistirmasi cok zor oluyor. Fakat 50-70 arasi gittigin zaman ne bir sisme nede baska bisey oluyor. Nede olsa 125lik motor fazla beklentide olmamak lazim fakat ortalam 60'la gittigim zaman cok rahat gidiyor acikcasi boyle performans beklemiyordum. 200 km cok uzun yol sayilmaz fakat azda degil. Bu 80 ve ustu hizlarda bir muddet sonra sisme ve stop etme sizlerdede oluyormu ? LYS sinavindan sonra uzun bir gezi yapmayi dusunuyorum fakat 60lada cok zor oluyor, motosiklete nasil bir bakim yapmam lazim 80 le giderken sorun olmamasi icin ? Veya hic elletmeyeyimmi ? Yada 125lik bir motorla hic boyle bir ise kalkismayayimmi ? Niyetim konya antalya ve Ege kiyilarini boydan boya gezmek ve canakkale,istanbul,ankara ve konya guzergahindan geri donmek. Niyetim tek basima gitmek, yanima ne almam lazim ekipman olarak ?( elbise,yiyecek,yedek parca vs. )
    bende 2oo6 model kt var 155oo km de, ben aldıktan sonra 2ooo küsur km yaptım, o dediğin şişme olayı hiç basıma gelmedi. Denizli-ısparta (2oo+2oo), Denizli-Manisa( 2oo+2oo) km yol yaptım en uzun yolum olarak, ama sıkıntı çıkmadı, özellikle manisaya giderken 2oo km kontak kapatmadan ve ortalama 95-1oo km hızla gttm o dedgn sıkıntı olmadı, servise yada işten iyi anlayan bi ustaya göstermekte fayda var
    iki tekerse, iyidir arkadaş

Motosikleti
    Mondial 125 UKT
    Kaspinarli simdi servise gidiyorum km teli icin yaginida degistirecem,muhtemelen yagdandir

Ms90, motor daha 3500 kmde oldugu icin olabilirmi, servisede soracam.

---------- Post added at 13:46 ---------- Previous post was at 13:41 ----------

Sizler hangi yagi kullaniyorsunuz. Bir kere gordum fakat nasil degistirilmesini tam bilmiyorum araba gibi degildi. Nasil degistirmem lazim ve kac litre yag dokmem lazim.

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba aklımda hyosung gt 250 naked olmasına ragmen o motorun temizinin fiyatını benim bütçemi aşması ve çıkacak masraflarla baş edememe korkusu ayrıca ilk motorum olacagı gerçeğini göz önüne alarak arkadasımın 125 ktsini almaya karar verdim. Temizliğinden şüphem yok yani fiyat performans açısından bence makul yalnız kafama takılan bir kaç soru var. 2005 model alacagım motor bu seriler için en kötüsü diyolar doğrumudur .Bir de bende 200 kmLik yolculuklar yapmak istiorm yavaş sakin kullanımlı tamamen keyif yolculukları bana çok büyük problemler yaşatır mı acaba ?
    Konuya hakim arkadaşlardan yardım bekliorm saygılarımla

Motosikleti
    2005 model ve diğer modeller arasında fark olduğunu sanmıyorum ama ikisini de kullanan arkadaşlar daha iyi bilgi verir.Fakat şunu iyi biliyorum motosikletle uzun yol gezisine çıkmak tamamen kişisel bir tercih.Mesela ben de 1000rr bile olsa kalkıpta 1000-1500 km lik bir geziye çıkmam açıkcası.Fakat 200 km çok uzun sayılmaz zaten.Ben hergün 1 saat gidiş 1 saat geliş olmak üzere motorun üzerindeyim,kullandığım yol bozuk ve stabilize çoğu yerde 2.vitesle düşük hızda gidiyorum,buna rağmen yolun nasıl bittiğini anlamıyorum bile,motorla gezi tamamen zevk meselesi,zevk alıyorsan değil 200,1000 km de gidersin.KT 125 bana çok büyük problemler yaşatırmı demişsin ya,yaşatmaz kardeşim için rahat olsun.Yapı itibariyle basit motorlar zaten.Yağını değiştir,zincirini lastiğini frenlerini kontrol et sonra besmele çek çık yola.Ama sen de haklısın bizim millet çin malı motorları öyle kötülüyor ki yorumları okuyan arkadaşlar çin motorlarının 20-30 km den sonra dağıldığı ve 2 gün motora binip 2 gün tamir ettikleri kanısına kapılıyorlar.Kimse bakkala gitmek için motor almaz.Biz 15-20 km yi BMX bisikletle yapıyorduk,çin motoruyla 200-300 km gidilmez diyen olursa ancak gülerim.

KASPINARLI cevap için saol benim ilk motorum olucak dün ehliyet sınavına girdim yaşım 26 olmasına ragmen bu heves sardı beni.Motoru alınca seni burda rahatsız ederim...

Motosikleti
    Est kardeşim ne rahatsızlığı anladığımız şey olursa dilimiz döndüğünce yardımcı oluruz.

Motosikleti
    Alıntı seneronline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba aklımda hyosung gt 250 naked olmasına ragmen o motorun temizinin fiyatını benim bütçemi aşması ve çıkacak masraflarla baş edememe korkusu ayrıca ilk motorum olacagı gerçeğini göz önüne alarak arkadasımın 125 ktsini almaya karar verdim. Temizliğinden şüphem yok yani fiyat performans açısından bence makul yalnız kafama takılan bir kaç soru var. 2005 model alacagım motor bu seriler için en kötüsü diyolar doğrumudur .Bir de bende 200 kmLik yolculuklar yapmak istiorm yavaş sakin kullanımlı tamamen keyif yolculukları bana çok büyük problemler yaşatır mı acaba ?
    Konuya hakim arkadaşlardan yardım bekliorm saygılarımla
    seneronline, abi sıkıntı olmaz 2oo km bu motorlar için, ben yukarda da yazdıım gibi 2oo km kontak kapatmadan ve sürekli yüksek devirde gttm deneme amaçlı, hiç bi sıkıntı çıkarmadı, şimdiden hayırlı olsun

Alıntı ms90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seneronline, abi sıkıntı olmaz 2oo km bu motorlar için, ben yukarda da yazdıım gibi 2oo km kontak kapatmadan ve sürekli yüksek devirde gttm deneme amaçlı, hiç bi sıkıntı çıkarmadı, şimdiden hayırlı olsun
    Dostum saol ilgin için bilmiorm şu an büyük kararsızlık yaşıyorum hyosung u eledim ya kt 125 yada mct 250 olacak kararsızım umarım hakıımda hayırlı olur verecegim karar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

Arkadaşlar son zamlarla beraber kt 125 100 km de ne kadar yakıyor normal kullanımda..?

Yakıt konusunda bilgi verecek bir dost yok mu acaba..?

Motosikleti
    Kardeşim benim motorun yakıtını şöyle söyleyeyim;rodaj daha bitmedi henüz 500 km de depoyu tam doldurdum sonra 250 km yol yapıp tekrar tam doldurdum 40 TL benzin aldı.Litre olarak
    3,3-3,5 lt/100 km gibi bişey yakmış,ama nasıl kullandığımı da anlatayım,motoru aldığım ilk hafta karın çamurun içinde okula gidip geldim.Stabilize,sürekli keskin virajlı ve çok dik yokuşlarda hep 1. ve 2. viteste kullandım.3.vites çok nadir gördüm,yani kullanım şartlarım istanbul trafiğinden bile kat kat kötüydü.sürekli 5-6 bin devir arasında kullandım.Bu kullanıma rağmen 3,5 litre tüketim gösterdi.Uzun yolda eminimki 2-2,5 lt/100 km rahat görür.

Motosikleti
    üç gün önce ölçtüm, 5tl benzin ile 4o km yol yaptı kardeş, yani 12 krs felan, tabi daha sakin sürersen 1o krs a kadar düşer

Motosikleti
    Mondial 125 UKT
    Onu bunu bosverin, siz siz olun kaskinizi ve koruyucu ekipmaninizi takin. Dun okul cikisindan sonra arkadasimla yavas yavas eve dogru gidiyorduk. Onun motoru 125 mgdeluxe. Surekli hangimizin motoru daha hizli diye kapismamizi istiyordu, bende bu tur seylerihic sevmem her seferinde reddederdim. Bugun bir anda hizlanmaya basladi bende 40lafalan devam ediyordum 15 saniye sonra falan yolun ortasina bir anda kamyon cikti ve sonuc o korkunc fren sesi ve kaza. Tahminimce hizi 100km falandi, suclu kamyon ama olan ona oldu,hizi yavas olsa dhrurdu ama hizi yuksekti hemen ambulans ve polisi cagirdim,bir anda ortalik mahser meydanina dondu, arkadasimin kafasi bildiginiz yarildi, suuru kapaliydi hastaneye kaldirdilar,herseyi goze alarak o sinirle kamyon surucusune agiz burun giristim millet zor aldi elimden, serefsiz geldigimizi gore gore firladi yola ve sonrasinda polisler adami gozaltina aldilar kazayi gosteren kamera kayitlari var suc tamamen kamyoncunun, neyseki bendende sikayetci olmamis,eger olsaydi birde onunla ugrasacaktik,sonra adamla falan baristik, kzur diledi bende ondan ozur diledim,sonra arkadasimin hayati tehlikesi olmadigini ogrenince baya rahatladik. Sonuc motir tamamen pert vaziyette,arkadasimin kafasi yarilmis ve kolu kirilmis vucudunun bircogu yerinde morluklar ve gozaltinda olan kamykncu. Buyuk ihtimalle para cezasiyla yirtacak dedi polis tanidigimiz. Tek tesellimiz arkadasimin hayati fehlikesinin olmadigi. Bende 2 gundur arabayla geziyorum korkudan. Motor ustundeyken lutfen yavas gidin ve koruyucu ekipmanlarinizi yakin. Ecel ne erkene alinir nede ertelenir itikadimiz tam lakin, bu tur ihmallerle omrumuzun geri kalan kismi burnumuzcan gelebilir, sakat kalabiliriz. Allah beterinden korusun.

---------- Post added at 19:40 ---------- Previous post was at 19:37 ----------

Yaziym hatalari yuzunden ozur dilerim, telefonla baglaniyorun internete

Motosikleti
    Çok geçmiş olsun kardeşim,motoru falan sallayın iyiki arkadaşa bişey olmamış,her zaman derim iki teker de olsa 12 teker de olsa kul yapısı mala çok güven olmaz,hepsinin altından hava geçiyor mu geçiyor o zaman bitmiştir.Tekrar geçmiş olsun ALLAH şifa versin.

THE İMAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 KT
    hayırlı geceler
    foruma çok nadir girebiliyorum arkadaşlar
    1 kaç gün önce 125 (150)kt 'me ledli stop ve sinyal lambaları taktım

Uploaded with ImageShack.us

---------- Post added 03-05-2012 at 01:17 ---------- Previous post was 02-05-2012 at 23:47 ----------

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    Hocam MAŞALLAH motor çok hoş,şu fren pedalının önünde alt tarafta aynamı var burdan bana mı öyle geliyor.

THE İMAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 KT
    yok ayna değil,motorun soğumasına yardımcı olsun diye şeffaf plastık koymuştum bi ara

REKLAM ALANI
33. sayfa BirinciBirinci ... 233132333435 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler