Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Mondial 125KT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Sovereign_Kh
    Ben bu motoru 25 ay, 7500 km. kullandım. İlk motorum, ilk gözağrımdır.
    Gönlümdeki yeri apayrıdır.
    Defalarca çin malı düşmanlarına karşı savunmuşumdur. Hala da savunur, eksilerini ve doğrularını çekinmeden çatır çatır yazarım.
    Bu motora laf atacak en son kişilerden biriyimdir.
    Şu an BMW kullanıyorum ama, birgün sıfırdan başlamak zorunda kalırsam, yine ilk bakacağım, alacağım motor 125KT'dir.

Lütfen sana yazdığım her şeyi unut.
    Yardımcı olmaya çalıştığım için özür dilerim.
    Yazdıklarım sürekli yanlış anlaşılacaksa, hiç bir anlamı, kıymeti yok.

İyi geceler dilerim.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Selam mt ci abiler,dostlar.Artık benimde bir 125 ukt em varbenim anlamadığım kt ile ukt arasında ne fark var
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı _ferkan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam mt ci abiler,dostlar.Artık benimde bir 125 ukt em varbenim anlamadığım kt ile ukt arasında ne fark var
    Hayırlı olsun.

KT gemiyle gelirken yolda toplanıyordu,
    UKT Nazillide monteleniyor.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sovereign_Kh
    Ben bu motoru 25 ay, 7500 km. kullandım. İlk motorum, ilk gözağrımdır.
    Gönlümdeki yeri apayrıdır.
    Defalarca çin malı düşmanlarına karşı savunmuşumdur. Hala da savunur, eksilerini ve doğrularını çekinmeden çatır çatır yazarım.
    Bu motora laf atacak en son kişilerden biriyimdir.
    Şu an BMW kullanıyorum ama, birgün sıfırdan başlamak zorunda kalırsam, yine ilk bakacağım, alacağım motor 125KT'dir.

Lütfen sana yazdığım her şeyi unut.
    Yardımcı olmaya çalıştığım için özür dilerim.
    Yazdıklarım sürekli yanlış anlaşılacaksa, hiç bir anlamı, kıymeti yok.

İyi geceler dilerim.

Gültekin
    Bir şeyi söylemenin çeşitli yolları var, git o zaman şunu al dersen, bende bu şekilde cevap veririm, tamirciye git dersen bende bu şekilde cevap veririm...

Hani tamirciye gitsen o sorunu daha iyi anlayabilir, çünkü senin sorunun görmeden çözülebilecek bir sorun değil demiş olsaydın, alır başımın üzerine koyardım.

Ayrıca, ne kadar hıza ulaşabildiğini bilen arkadaşlarımdan öğrenmek istemem ne ayıptır nede yanlıştır, "bu motor hız motoru değil" git şunu al benim sorumun cevabının yanından geçmiyor.

Önce kendi cevaplarımıza bakalım, yardımcı olma tarzın buysa bilemem, ama benim sorunumu çözmedi, özür dilemelik bir sorun yok, yaş itibariylede eğer resimdeki sensen benden büyük duruyosun. O yüzden saygısızlık etmek istemem ama saygısız cevaplarıda sineye çekmem...

Allah kimseye kaza bela vermesin, hız iyi birşey değildir, doğrudur sonuna kadar.
    Ama maddi imkanlarım bunu almama müsade etmiştir, bazende hızlanmam gerekir, o yüzden aldığım motorun hız özelliklerini zorlamak isterim. Allah korusun dediğiniz gibi civata falan fırlayabilir ama okula giderken çevre yolundada 50 km hızla komik duruyor motorun cüssesine göre, o yüzden max hızı nedir diye sordum, 120 gördüm diyenlerin doğru söyleyip söylemediklerini merak ettim...

Ayrıca bir sorum daha var, bazı arkadaşlar 20 50 yağ kullanırsam performansımın artacağını söylüyor ama ustam ısrarla 10 40 kullan onlar kalın yağ diyor. Acaba bu motorların kullanma kılavuzlarında önerilen nedir ???

Arkadaşlar mrb ben hayatımda kendi paramla bisiklet bile almadım.Ama geçenlerde bi arkadaşımın 125 kt motoruyla bi yarın saat gezdim.İçimde tuhaf bi heyecan oluştu ve bu motordan almaya kararverdim.Baştan sonu yazılarınızı okudum.Motordan anlayan birisi değilim ilk motor ve ilk deneyim olacağı için gerçekten bu motoru almalımıyım.bana yardımcı olursanız sevinirim.Ayrıca A2 ehliyeti yeni aldım sürücü kursunda çalışmama rağmen.
    RÜZGAR EKEN FIRTINA BİÇER..

arkadaşlar bende 125 kt kullnaıcısıyım 2 aydır falan.motor genelde ii ama bazı sorunları var tabi.en büyük sorun titreşim sık sık vidaları kontrol etmek gerekiyo.egsozun karburötere bağlantı civatası nı düşürdüm bu gün aksine karburötere sabit olanda kırılmış.hafta sonu olduğu için gidemedim bu gün servise.bakalım ne olcak.yetkililer biraz inceleyip aynının titremeyini üretseler ii olmazmı sizce.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:17 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:13 PM ----------

hiç bir fark yok kardeş tek fark U.

Bozgunçocuk, daha iyi bir motora binersen, muhtemelen için daha da acayip olacak.

Maddi durumunu bilmiyorum ama, eğer bu motoru alabilecek durumdayım diyorsan, çinli motorlarla ilgili yazıları okumanı tavsiye ederim. Nazik kullanman gerekir, ona iyi bakman gerekir. Şehir içi kullanımlarda seni götürür. Bazı sorunlar çıkabiliyor ama yedek parça fiyatları ucuz.

Biraz görüntü olsun, fazlada para vermek istemiyorum diyorsan,işini görür.

Ama vibrasyon olayı bazen sorun olabiliyor. Ayrıca bir yerden sonra motor küçük olduğundan kesmemeye başlıyor.

Özellikle motorun hızı 125 cc ye göre fena değil ama gücü az, çabuk hızlanamıyor. Bende bundan önce cup motor vardı o daha iyi ivmeleniyordu. Canını sıkmak istemem ama, bana sorarsan ve race tarzı motorlardan hoşlanıyorsan. cbr 125 al, gerçi o da biraz oyuncak gibi ama. Yok benim için tip farketmez diyorsan, ybr 125 i kesinlikle tavsiye ederim. Ben ybr nin tipini sevmediğim için almadım.

Ben kt kullanıyorum memnunum, bir çok kt kullanıcısı da memnun.

Diğer çinlilere göre daha iyi bence.

tavsiyen için teşşekkür ederim arkadaşım ama şimdilik motor işini askıa alacağız.ummadık bi plan çıktı
    RÜZGAR EKEN FIRTINA BİÇER..

Her işte bir hayır vardır, hayırlısı olsun

arkadaşlar bu sabah 125 kt m ile işe geldikten sonra park ettiğim yerde karbüratörün atından çıkan ve diğer ucu boşta olan bir hortumdan 1-2 lt kadar benzin aktığını motorun altındaki göllenmeden farkettim.Sonradan biraz kesti şu an akıtmıyor.Sorunun ne olduğunu anlayan ve bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum.

sen sanşlısın kardeş bende yaptım geçenlerde bi kaza arabaya vurdum ama hata ondaydı adam geçmiş olsun bile demeden bastı gitti.

kardeş başkalrını bilmiyorum ama benimkide aynı anlattığın gibi motorun hızı 115 bile oluyo sanırım ama i bre 80 100 arası gidip geliyo.değiştirmen soruu cözmez saırım ya boşuna verme 58 tl.kazsız belasız günler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:56 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:53 PM ----------

hortumu takip et başlangıca gel orda vana gibi birşey vardır civata yani birisi oynamış sızmış olabilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:59 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:56 PM ----------

4 te zorlarsan 80 oluyo 5tede 100 125 cc fazla bişi beklememek lazım.hız motoru diil sonuçte sehir içinde 10 numara uzun yolda biraz sıkıyo ama ben yinede motorumu sviyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:16 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:59 PM ----------

kardeş fiyat ne.modeli motosiklete göre baya düşük.sıfırını al 2300 tl .ikinci elde satış 250 tl tutuyo. ona göre.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:18 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:16 PM ----------

Alıntı ozgurbozgeyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm çetin kardeş bende 2006 kt 125 var herkeski gibi jiklesiz çalışmama sorunu dışında bi sorun yok. Gayet güzel bir motor.
    jiklesiz çalışmama sorunu bendede vardı bujiyi değiştirdim şimdi çalışıyo hemde çok rahat.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    motoran 125cg, mondial125cg
    merhaba beyler kapısacak olan varmı mondiallerden bende bir tane var 5. vitese atmadan kapısacam ama motoru gören korkuo yok dio varsa haberim olsun kontağına kapatalım:D:D:D maraslıyım bana ulaşın

Motosikleti
    Mondial 125 Kt
    Arkadaşlar Merhaba bende artık bir Kt sahibiyim, kırılan plastiklerini değişmekten usandığım mondial 110kf'mi satıp kt aldım. çok daha oturaklı ağır ve gösterişli bir motor ama biraz kasası motoruna göre ağır geliyor bence ve 150 kn'nin silindirinin uyduğunu duydum motoruma 150'lik silindir takmayı düşünüyorum birde depomda pislikler oluşmuş temizlemem gerekiyor ama nasıl yapmam gerektiğinide bilmiyorum

arkadaşlar bendede honda titan 125 lik var bunun şase numarası neresinde yazıyor bilen varmı

Motosikleti
    Mondial 125 Kt
    arkadaşlar depoya filtre taktım ve karbüratötörün tahliye vidasıyla depo şamandırasını kapatarak karbüratörü temizledim ve artık benzin musluğu açıkken benzin akmıyor zannedersem pislikler karbüratörün benzin şamandırasını kapatmasını engelliyormuş

arkadaşlar firen ötmesini kalıcı çözüm bulan varmı.varsa bi zahmet anlatıvesin ya.kafayı yedirtiyo.frene basmaya korkuyo adam.

Motosikleti
    Mondial 125 Kt
    Alıntı kafkaskartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar firen ötmesini kalıcı çözüm bulan varmı.varsa bi zahmet anlatıvesin ya.kafayı yedirtiyo.frene basmaya korkuyo adam.
    Arkadaş ben motoru ikinci el aldım frenim bayağı fazla ötüyordu bende yeni balata taktım şuan ötme yok ama kampananın içini açtığımda aşırı şekilde siyah balata tozu vardı bence kampanayı çıkar hava veya su tut sonra balatanın yüzündeki kayganlaşmış bölümün en üst tabakasını dönen çarka tutarsan çok iyi olur yada zımpara yap hatta açmışken bittiyse balatanıda değiştir bu dediklerim sesi yok eder zaten

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    16.07.2009 günü mondial 125 ukt aldım 0 km 1.el yani
    ilk daha serviste iken far ampulunün patlak olduğu kontrollerde servis anladı ve değiştirildi
    ve
    bir gün sonra eşimle birlikte bindiğimde direksiyonda bir anormallik olduğunu hissetim
    servisime baş vurdum
    o bana dediki direksiyon üst sıkması daha fabrikada toplanırken diş kapması sonucu yalama olmuş hallederiz dedi böyle bine koy zararı yok dedi
    sonra 18.07.2009 da bir daha ampul patlattı servise baş vurdum dediki konjektör arızalıı
    ve
    değiştirdi 19.07.2009 pazar günü sorun olmadan oğlumla gezdim
    20.07.2009 günü motor bir stop etti bi daha ne marş ile nede ayak pedalı ile çalışmadı
    ve
    doğal olarak servise koştum
    dediki benzin sulu buji zarar görmüş 5 ytl verdim buji aldım taktı
    benzini yaklaşık 8lt idi döktüm tekrar tavsiye ettiği yerden full depo yeniden aldım
    daha 1 saat geçmeden motor bir daha stop etti ben yine kaktırmaca motoru servise götürdüm
    dediki ilk 500 km ye kadar bu sorunlar olur
    ve bu şekilde kaktıra maktıra motoru 25.07.2009 tarihine yani bu geçtiğimiz cmtesiye çıkardım
    babam 13 kmlik uzaklıkta olan köyümüzde düğün olduğunu söledi gel sende katıl dedi bende doğal olarak yeni motorumla hem kaynaşmış olurum hemde arkadaşlarıma gösteririm dedim yola çıktım 9 . cu kemde bir patlama sesi eyvah!!! lastik patladı dedim sağa çekrim baktım lastik sağlam dedim ekzost gaz sıkışmasından ses çıkardı... yola devam ettim
    köyde stop ettim.
    tekrar bi daha çalıştırayım dedim marş basmadı ışıklar yanmadı ayak pedalıyla çalıştırdım
    doğru servise
    servis dedi akü patlamış tabii patlayan akünün asidi ekzostun nikalajını motorun gövde boyasını yemiş ogün bu gündür serviste yatıyor 125 ukt mondial
    bana bir fikri yardımı olabilecek varmı
    ahhhhhhhhh kadersiz kademsiz ben:((((((

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Dostum, Sen biraz şansızmışsın..
    Olur böyle şeyler. Herşeyde bir hayır vardır. Ama bak motorla ilgili çok şey öğrenmişsindir.
    Kolay gelsin..

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler