Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
41. sayfa BirinciBirinci ... 31394041424351 ... SonuncuSonuncu

RKS Titanic 150-S

Motovento
    REKLAM ALANI
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı HarSerDef adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun kardeş, kazasiz belasız binersin inşallah,
    Hazir yazmişken seni korkutmuş olmayayim ama bende de 2018 modeli var 400 km de daha. Alırken bu motorlar balansörlü titreşim yapmaz demişlerdi ama bariz titreşim var. Sende biraz sürdükten sonra yorumunu yaparsin bekliyorum bakalim.
    Siz motoru test etmeden mi aldınız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz motoru test etmeden mi aldınız?
    Malesef test etme fırsatim olmadı. Çevremde tanidik birisindede yoktu açıkçası. Bende netteki yorumlara göre aldım sürüş keyfinden şikayetçi değilim ama sadece 70 km hiza ulaştiktan sonra bariz titreşim hissediyosun, birde vites geçişleri çok sert ve sesli ama belkide yeni olduğundandir anlamadim açikçasi..
    emremm bunu beğendi.

Hadur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150S
    vitesler, titreşim, yakıt tük. vs zaman içinde yumuşuyor, 1000-1500den sonra oturuyor hayırlı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Alcam gibi... 16 tl diyo bayi. abs de var. tutulursa fiyat yükselirmiş benelli 251

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hadur şimdiden hayırlı olsun, Bn251 tasarımıyla, Abs ve Metzeler lastikleriyle tutacaktır piyasada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Hayirli olsun kardeş, kazasiz belasız binersin inşallah,
    Hazir yazmişken seni korkutmuş olmayayim ama bende de 2018 modeli var 400 km de daha. Alırken bu motorlar balansörlü titreşim yapmaz demişlerdi ama bariz titreşim var. Sende biraz sürdükten sonra yorumunu yaparsin bekliyorum bakalim.
    Artık balansörsüz motor kalmadı gibi birşey, Titanic 150-S yüksek devirlerde titriyor. Ben yan sanayi Ybr aynası takmıştım hem görüş alanı genişlemişti hem de aynadaki tireşimden kaynaklı bulanıklık çok çok azalmıştı. Elciklere de bir ara sünger elcik gibi birşeyler takmıştım, o da elciklerdeki tireşimin hissedilmesini azaltmıştı. Dediğim 2 değişiklik 50 TL bile tutmaz.
    Hadur bunu beğendi.

merhabalar 400 km oldu,
    motorda yüksek devirlerde titreme ben göremedim. 8 9 arası.
    balansorde herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
    200 km de MOTUL 5000 4T 10W40 yağ ile degiştirtim.
    suanlik bi şikayetim yok akıyor motor

Not : Lastikleri daha alamadim ama alicagim.

Alıntı oguzhan55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar 400 km oldu,
    motorda yüksek devirlerde titreme ben göremedim. 8 9 arası.
    balansorde herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
    200 km de MOTUL 5000 4T 10W40 yağ ile degiştirtim.
    suanlik bi şikayetim yok akıyor motor

Not : Lastikleri daha alamadim ama alicagim.
    Merhaba,
    Ozaman benim motorda sıkıntı var, ben 6-7 devir arası ayaklarda, 7-8 devir arasida elcik ve depoda bariz titreme hissediyorum. Ben bir an önce bi servise götüreyim motorumu Bu arada daha 400 km yeni olmuş bi motoru nasil 9000 devirlerde kullaniyosun, Rodaj olayi yokmu sende

Merhaba,
    Ozaman benim motorda sıkıntı var, ben 6-7 devir arası ayaklarda, 7-8 devir arasida elcik ve depoda bariz titreme hissediyorum. Ben bir an önce bi servise götüreyim motorumu Bu arada daha 400 km yeni olmuş bi motoru nasil 9000 devirlerde kullaniyosun, Rodaj olayi yokmu sende
    ana yollarda mecburum hocam basmam lazım. yoksa üstümden gecerler

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar 2'nize de hayırlı olsun, güzel motordur RKS Titanic 150-S..Benim 17000 km ve 2 sene kahrımı çekti, kaç defa uzun yollara çıktım bana mısın demedi. 2000 km.de bir bakım aralıklarını atlamayın yeter. İmkan varsa Motul 5100 serisini öneririm, azıcık pahalı ama kaliteli yağdır.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2'nize de hayırlı olsun, güzel motordur RKS Titanic 150-S..Benim 17000 km ve 2 sene kahrımı çekti, kaç defa uzun yollara çıktım bana mısın demedi. 2000 km.de bir bakım aralıklarını atlamayın yeter. İmkan varsa Motul 5100 serisini öneririm, azıcık pahalı ama kaliteli yağdır.
    Bende motul 5000 kullanıyorum.

Bide benim lastiklere baktım.
    Arka 120/80-17
    on 90/90-17

Arkaya 110-80-17 takarsak herhangi bir sıkıntı olmaz degilmi.
    daha yeniyim bu lastik olaylarında kusura bakma

Bunları sipariş vericegim doğru mudur hocam.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı oguzhan55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende motul 5000 kullanıyorum.

Bide benim lastiklere baktım.
    Arka 120/80-17
    on 90/90-17

Arkaya 110-80-17 takarsak herhangi bir sıkıntı olmaz degilmi.
    daha yeniyim bu lastik olaylarında kusura bakma

Bunları sipariş vericegim doğru mudur hocam.
    https://i.gyazo.com/18ddd55fc4f659c4...c10fd390ac.png
    Zaten ilk gelen ve 2016'da benim de aldığım Titanic 150-S'lerin orijinal arka lastik ebatı 110-80-17'dir. Yurtdışında da bu ebatla satılmaktadır. Al o ebatla bir sıkıntı olmaz lakin Anlaş Mb34 Tourneeleri ben de kullandım, çok çok süper lastik değildir ama stok Cordiallerden daha iyidir. Kış için ise Anlaş Winter Grip 2'leri tek geçerim.
    Hadur bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha virago535
    Merhaba arkadaşlar.bir arkadaşıma rks titanik S modelini aldık sıfır bayii den ve 40 km kadar kullandım çok beğendim ama evlilik arifesinde olduğum için ben 2.el Dün 2017 nin 12.ayında trafik e çıkmış bir rks titanic R aldım 4000 km de.işe gidip gelmek için kullanıcağım.aslında yamaha virago xv 535 var büyük olduğu için şehir içi işe gidip gelmeye yoruyor trafikte.oyuzden pek takılmıyorum nesi var nesi yok.sadece titreşim var diyor herkes ama ne benim motorda ne arkadaşımın motorunda titreşim yok öle rahatsız edicek.vites olayı ilk vitesli motoru olucak kişiler için hiç önermiyceğim bir motor.vakti zamanında java motorum vardı onunda vitesi aşşağı doğru büyüyordu oyuzden pek fark etmedi benim için.kısmetse bu pazar yalova erikli yayalasına gidiyoruz. uzun yolda daha detaylı bir deneyim olucak bu motor için.ozamanda artı ve eksilerini yazarım.

Motosikleti
    RKS 150S
    Alıntı emregul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.bir arkadaşıma rks titanik S modelini aldık sıfır bayii den ve 40 km kadar kullandım çok beğendim ama evlilik arifesinde olduğum için ben 2.el Dün 2017 nin 12.ayında trafik e çıkmış bir rks titanic R aldım 4000 km de.işe gidip gelmek için kullanıcağım.aslında yamaha virago xv 535 var büyük olduğu için şehir içi işe gidip gelmeye yoruyor trafikte.oyuzden pek takılmıyorum nesi var nesi yok.sadece titreşim var diyor herkes ama ne benim motorda ne arkadaşımın motorunda titreşim yok öle rahatsız edicek.vites olayı ilk vitesli motoru olucak kişiler için hiç önermiyceğim bir motor.vakti zamanında java motorum vardı onunda vitesi aşşağı doğru büyüyordu oyuzden pek fark etmedi benim için.kısmetse bu pazar yalova erikli yayalasına gidiyoruz. uzun yolda daha detaylı bir deneyim olucak bu motor için.ozamanda artı ve eksilerini yazarım.
    hayırlı olsun,
    4 Teker bedeni, 2 Teker ruhu taşır_

Motosikleti
    kawasaki Versys 650 (2015) haojue 150-9 (2014)
    herkes bişe yazmış bu motosiklette titreşim var mı yok mu başka bilindik motorlarla kıyaslama yapın biri diyo titriyo biri diyo titremiyo titriyosa hangi boyutta titriyo rahatsız edici bir titreşim mi mesala pulsar kullanan varsa karşılastırma yapsın eger pulsar gibi titriyosa makul kabul edilebilir bir titreşim yok cg ler gibi titriyorsa o zaman allaha yakın bana uzak kalsın

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı emsalsizdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes bişe yazmış bu motosiklette titreşim var mı yok mu başka bilindik motorlarla kıyaslama yapın biri diyo titriyo biri diyo titremiyo titriyosa hangi boyutta titriyo rahatsız edici bir titreşim mi mesala pulsar kullanan varsa karşılastırma yapsın eger pulsar gibi titriyosa makul kabul edilebilir bir titreşim yok cg ler gibi titriyorsa o zaman allaha yakın bana uzak kalsın
    5500-6000 devirden sonra gelen titreşim depoda ve peglerde az ama gidonda fazlaydı. Zaten motorun gücü belli olduğundan uzun yolda belli bir hızın altına düşmemek için tapa gaz gitmek zorundasın bu da 8000-9000 devir arasıdır ki eller uyuşuyor ve orijinal aynalarda arkayı görmen zorlaşıyor. Ben Ybr aynası takarak ve de elciklere süngerimsi kılıf takarak 50 TL.ye sorunu büyük ölçüde çözmüştüm. Pulsar kullanmadım hiç o nedenle yorum yapmayacağım.

Alıntı emsalsizdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cg ler kadar titreşim olmadığı kesin. Ben enfazla 100 km yol gittim 70-80 km hizla ama hiç rahatsiz olmadim. Pulsari kullanmadim hiç ama kullanan arkadaşlarim var titreşimin çok az olduğunu söylüyorlar.

Motosikleti
    Yamaha virago535
    Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

Bir önceki yazımda da söylediğim gibi yaklaşık 300 km yol yaptım.ve uzun yolda yüksek devirlere ara ara çıksamda genelde stabil gittim çok keyifli ama titreşim yok demiştim ve düzeltiyorum.titanic 150 S e göre 150 R yani kullandığım motor da titreşim evet var ben çok hissetmesemde artçım ayaklarında çok hissetti yüksek devirlerde.ayrıca orjinal lastikleri kuru zeminde güzel iş görüyor amma velakin.ıslak zeminde sıfır performans hiç güven vermediği gibi çok çok fazla kayıyor frene basmak ani gaz açmak tehlikeli.önemirim orjinal lastikleri ile kullanmayınız.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı emregul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

Bir önceki yazımda da söylediğim gibi yaklaşık 300 km yol yaptım.ve uzun yolda yüksek devirlere ara ara çıksamda genelde stabil gittim çok keyifli ama titreşim yok demiştim ve düzeltiyorum.titanic 150 S e göre 150 R yani kullandığım motor da titreşim evet var ben çok hissetmesemde artçım ayaklarında çok hissetti yüksek devirlerde.ayrıca orjinal lastikleri kuru zeminde güzel iş görüyor amma velakin.ıslak zeminde sıfır performans hiç güven vermediği gibi çok çok fazla kayıyor frene basmak ani gaz açmak tehlikeli.önemirim orjinal lastikleri ile kullanmayınız.
    Konuyu hortlatmış olacam titanic 150-r ile arasındaki farkları sayabilir misin?

Motosikleti
    RKS 150S
    150s motosikletimi sattım, hayırlı olsun, şartlarım olgunlaştığında cc büyültcem inşallah

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Hadur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150s motosikletimi sattım, hayırlı olsun, şartlarım olgunlaştığında cc büyültcem inşallah
    Hadur hayırlı olsun, Allah gönlündeki motoru sana versin..

Geçen hafta 150-s aldım debriyajı çok sert ve boşa alırken 1 ya da 2 ye geçerken adeta tekme atmam gerekiyor bazen neden böyle ?

REKLAM ALANI
41. sayfa BirinciBirinci ... 31394041424351 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)