Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motoruma.com
Motomax
REKLAM ALANI
54. sayfa BirinciBirinci ... 444525354

RKS Titanic 150-S

CFMOTO Z Force 550
    REKLAM ALANI

Bu motorda bir sıkıntı var arkadaş. 336 kmde 10.42 litre benzin yaktım vpower. Bugünkü benzin kuruyla ve motosikletin km saatine göre hesaplarsak= 19 kuruş yakıyor şehir içi.

Ancak gel gelelim probleme= rks titanic 150s in km saatinde problem var dostlar. Toplamda 297 km yol yaptım yandex naviye göre. Şimdi geldim yoldan. Seyitgazi yolundan Eskişehir-Afyon. Ordan da Afyon-Kütahya-Eskişehir yaptım. Km saati 353 km gösterdi... Teknik olarak 300km de 50km hatalı çalışıyor benim motorun km saati...

Yol 10561de bitecekti afyondan çıkarken tabelalara göre. Ama 10589 da bitti. Yani 160 kmde 28 km kadar hatalı gösteriyor başka bir hesapla.

Sonuc: 100 kmde ortalama 15 km hatalı gösteriyor km saatine guvenmemeli Çinlilerin.

Tekrar yaptığım hesaplamalara göre (6.37 lira 1 litre V-power üzerinden ve km saatindeki hata hesaba katılarak) Rks titanic 150-S'in 2018 modeli= kmde 24 kuruş yakmaktadir. (kesin sonuç)

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    REKLAM ALANI
    Motomax
    mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s
    Alıntı batmanefee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorda bir sıkıntı var arkadaş. 336 kmde 10.42 litre benzin yaktım vpower. Bugünkü benzin kuruyla ve motosikletin km saatine göre hesaplarsak= 19 kuruş yakıyor şehir içi.

Ancak gel gelelim probleme= rks titanic 150s in km saatinde problem var dostlar. Toplamda 297 km yol yaptım yandex naviye göre. Şimdi geldim yoldan. Seyitgazi yolundan Eskişehir-Afyon. Ordan da Afyon-Kütahya-Eskişehir yaptım. Km saati 353 km gösterdi... Teknik olarak 300km de 50km hatalı çalışıyor benim motorun km saati...

Yol 10561de bitecekti afyondan çıkarken tabelalara göre. Ama 10589 da bitti. Yani 160 kmde 28 km kadar hatalı gösteriyor başka bir hesapla.

Sonuc: 100 kmde ortalama 15 km hatalı gösteriyor km saatine guvenmemeli Çinlilerin.

Tekrar yaptığım hesaplamalara göre (6.37 lira 1 litre V-power üzerinden ve km saatindeki hata hesaba katılarak) Rks titanic 150-S'in 2018 modeli= kmde 24 kuruş yakmaktadir. (kesin sonuç)
    Bende 4 aydır kullanıyorum, şuan 5000 km deyim. Aynen km fazla ölçüyor, bu durumu fark ettiğimde üzülmedim değil açıkçası bende üzüldüm. Motorun az yaktığını sanıyordum ama gerçek km hesabına göre 3 lt nin üstünde yakıt. Ama motor kağıt üzerindeki gücünün kesinlikle üstünde bir motor, bundan önce pulsar 150 ns kullandım, kesinlikle ondan daha performanslı bir motor. Şu anlık benimde tek sıkıntım km başka birr şikayetim yok

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F
    Arkadaşlar ben 2017 Ağustos'ta İstanbul-Bodrum yaptım bu motorla. 1620 km diye kaydetmişim ve o dönem 250 TL yakıta harcamışım. Yakıt o dönem 5,50 TL/lt gibi bir rakammış. Velhasıl tapagaz kullanımda 3 lt/100 km ve üzeri gibi rakamlar görmüşüm. Daha sakin kullansaymışım daha az yakardım elbet ama sınıfına göre fazla yaktırmışım uzun yolda. Buarada Titanic 150-S kadranda 132 km gösterirken gps ölçümünde 108-110 gibi birşey gösteriyordu. Lakin bu bütçeyle yine de alınabilecek en gösterişli motorlardan biri. Son ekleme olarak Çanakkale gezisinde feribotta bir resim çektirmiştim R1200 Gs ile Goldwing arasında benim Rks Milletten şu sözü duyduğumu çok iyi hatırlıyorum "Denyoya bak bu motorla buraya gelmiş". Her motor her yere gidiyor, Allah gönlünüzdeki motoru nasip etsin.

BLUE MOTOR
    Hero Motosiklet
54. sayfa BirinciBirinci ... 444525354

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)