Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
48. sayfa BirinciBirinci ... 384647484950 ... SonuncuSonuncu

RKS Titanic 150-S

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2018 Rks Titanic 150 s
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emin ol birgün 250 cc de yetmeyecektir, 1200'lük kullanan biriyle tanıştım, mesela o 650'likleri yetersiz buluyor. Aslında millet 125'liklerle dünyayı turluyor. Günümüzdeki hemen hemen her motor uzun yol yapar, burada önemli olan faktör sürücü. Sen keyif aldığın sürece her yol senin, her motorla uzun yolunu yaparsın. Ben Rks ile 17000 km yaptım, acaip keyif almıştım.
    Gönlüm cb650f ten yana fakat ben baktığımda 38000 tl olan motor şuan 53200 tl. Yamaha mt 25,16 küsür iken şuan 25250 tl.demem o ki büyük motorlar almak artık zorlaştığı için küçük cc motorlara yöneliyoruz uzun yol ise küçük motorlarla bazen keyif olmaktan çıkıyor yolda sıkıştırırsam yolda kalırmıyım düşüncesine giriyor bu yüzden bütçemizin yettiği motorlarla yapabileceğinin en iyisini bekliyoruz.dediğiniz gibi 125 cc ile uzun yola çıkan var 1000 liklede ama işte insan hem çalışıp hem 2 veya 3 günlük izinlerini yolda geçirmek istemiyor.bazen bir yerden bir yere giderken hızlı varmak istiyor.biraz sunumsal bir söylem oldu kusura bakmayın😁

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı motostopause adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gönlüm cb650f ten yana fakat ben baktığımda 38000 tl olan motor şuan 53200 tl. Yamaha mt 25,16 küsür iken şuan 25250 tl.demem o ki büyük motorlar almak artık zorlaştığı için küçük cc motorlara yöneliyoruz uzun yol ise küçük motorlarla bazen keyif olmaktan çıkıyor yolda sıkıştırırsam yolda kalırmıyım düşüncesine giriyor bu yüzden bütçemizin yettiği motorlarla yapabileceğinin en iyisini bekliyoruz.dediğiniz gibi 125 cc ile uzun yola çıkan var 1000 liklede ama işte insan hem çalışıp hem 2 veya 3 günlük izinlerini yolda geçirmek istemiyor.bazen bir yerden bir yere giderken hızlı varmak istiyor.biraz sunumsal bir söylem oldu kusura bakmayın��
    "120-130 km gibi hızlarda stabil gitsem uzun yolda bana yeter" diyorsanız 250 cc bir makine işinizi epey görür. Lakin 250 cc.lerin bile fiyatı epey arttı. Ben de Nisan ayında 250 cc'ye geçtim 10.500 TL'ye aldım, şu an olsa fiyatlar dediğiniz gibi arttı, alamazdım.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    2018 Rks Titanic 150 s
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "120-130 km gibi hızlarda stabil gitsem uzun yolda bana yeter" diyorsanız 250 cc bir makine işinizi epey görür. Lakin 250 cc.lerin bile fiyatı epey arttı. Ben de Nisan ayında 250 cc'ye geçtim 10.500 TL'ye aldım, şu an olsa fiyatlar dediğiniz gibi arttı, alamazdım.
    Üzücü gerçek malesef.
    Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.Tekeriniz düz bassın��
    tommygun bunu beğendi.

xabdullah42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150-S
    abi haftasonu motorla kaçabılcegım yakın yerler varmı kitap okumak ıcın falan bıldıgın
    birde istanbul içi motor grubu whatsap falan varmı

Motosikleti
    MT-07
    Silivri sahil'e gazla. Avrupa yakasında isen. Köprünün diğer tarafına geç, bir cafe'de otur ve denize karşı oku.

Arkadaşlar motoru sıfır aldım daha 3000km de ve ikinci bakımı yaptırdım.
    İkinci bakımı yaptırdıktan sonra motorda olumsuz bir değişme oldu.
    Sanki debriyaj hafiften basılı gibi önce gazı veriyorum motor bağırıyor sonra tekere güç geliyor.
    Mesela 6000 devirde falan gazı verince 8000 oluyor tekrar 7000e düşüyor.
    Düşük devirde motor çok kolay ölüyor artık. Eski çekişi kalmadı.
    Motorun eski halinden gayet memnundum şimdi sürülmez gibi debriyaj ayarından mı kaynaklanıyor acaba ? bazıları kalın yağ da diyor.

İkinci sorun ise sanırım sübaplardan. Özellikle kompresyonda cır cır cır cır sesler geliyor bayağı yüksek. Bazen de gaz verirken tir tir üst kapaktan ses geldiğini düşünmekteyim. Böyle yüksek ses gelmesi sıkıntı olur mu?

Üçüncü sorun ise motor egzoz patlatıyor bazen. Yüksek gaz verdiğimde ve gazı kestiğimde olmakta bu sorun. Nededinini bilmiyorum aldığımdan beri var.

Bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim servise pek güvenmiyorum

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı RitalinKid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru sıfır aldım daha 3000km de ve ikinci bakımı yaptırdım.
    İkinci bakımı yaptırdıktan sonra motorda olumsuz bir değişme oldu.
    Sanki debriyaj hafiften basılı gibi önce gazı veriyorum motor bağırıyor sonra tekere güç geliyor.
    Mesela 6000 devirde falan gazı verince 8000 oluyor tekrar 7000e düşüyor.
    Düşük devirde motor çok kolay ölüyor artık. Eski çekişi kalmadı.
    Motorun eski halinden gayet memnundum şimdi sürülmez gibi debriyaj ayarından mı kaynaklanıyor acaba ? bazıları kalın yağ da diyor.

İkinci sorun ise sanırım sübaplardan. Özellikle kompresyonda cır cır cır cır sesler geliyor bayağı yüksek. Bazen de gaz verirken tir tir üst kapaktan ses geldiğini düşünmekteyim. Böyle yüksek ses gelmesi sıkıntı olur mu?

Üçüncü sorun ise motor egzoz patlatıyor bazen. Yüksek gaz verdiğimde ve gazı kestiğimde olmakta bu sorun. Nededinini bilmiyorum aldığımdan beri var.

Bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim servise pek güvenmiyorum
    Hayırlı olsun motorun, sorunların yağdan kaynaklı olabilir. Yeni motorun sübap ayarlarında bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ama ses zincirden de geliyor olabilir. Motoru kompresyona soktuğunda gelen pat pat ses de normal, bende de oluyordu tek silindir karbüratörlü motor kullanıldığındandır. Farklı bir yetkili servise göstermende fayda var.

Motosikleti
    BENELLİ BN251
    Benim avatar resmimi gorebiliyorsaniz bu motordaki kirmizi boru aksamindan nerden bulabiliriz benellideki gibi durmus hos olmusBu resmi let goda bir ilanda gordum

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Kaptandadas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim avatar resmimi gorebiliyorsaniz bu motordaki kirmizi boru aksamindan nerden bulabiliriz benellideki gibi durmus hos olmusBu resmi let goda bir ilanda gordum
    Dostum pek belli olmuyor, nasıl bir aksam bu?

Motosikleti
    BENELLİ BN251
    Resim yuklemeyi becerebilirsem atarim simdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

https://tr.letgo.com/amp/a9d00ab0-7dd7-4a4d-830d-31c6de23225b

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Resmi yukleyemedim ma ilan bu Bu ilanda olan motorda kirmizi bir motor koruma var bu aparati nerden bulabiliriz Sahis ozel mi yaptirmis acaba

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Kaptandadas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resim yuklemeyi becerebilirsem atarim simdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

https://tr.letgo.com/amp/a9d00ab0-7dd7-4a4d-830d-31c6de23225b

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Resmi yukleyemedim ma ilan bu Bu ilanda olan motorda kirmizi bir motor koruma var bu aparati nerden bulabiliriz Sahis ozel mi yaptirmis acaba
    Satıcıya sormak lazım nerede yaptırdığını, gerçekten güzel olmuş çok yakışmış motora. Korumaz motoru ama dekoratif amaçlı güzel.

Motosikleti
    BENELLİ BN251
    Letgodaki ilandan sordum ama henuz cevap yazmadi ben balikesirdeyim ilanda balikesirin Ogrenebilirsem paylasirim sizinlede

Mecidiyeköy 'de Prestij Motor'u önerebilirim. Suat usta yardımcı olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:40 ----------

Selam,

Üsküdar Beylerbeyi'nden çıkıp Göksu, Anadolu Hisarı'na kadar devam eden kısım yeşillik güzel bir yol.
    Akşamüstü Arnavutköy'den Bebek - Beşiktaş yapabilirsin.
    Şile yapabilirsin, hem çevresinde parkur yapabileceğin çok güzel köy yolları var.

Motosikleti
    RKS Titanic 150 S
    kısa kısa bilgiler...

1650 km'deyim

lastik basınçları 28-36 olarak(hala orijinal lastikler);
    sürücü dahil yük - tahmini 110 kg
    full depo yedeğe düşmeden 450 km gittim
    sonrasında alınan yakıt 11,5 lt (Shell)
    ortalama 2,6 lt/100 km
    kullanım şekli ani hızlanmalı, 7500 devir ortalamalı.
    top speed 115-120 düz yol; 130+(eğim ile ve rüzgar müsaade ederse)
    keyifli sürüş bandı 80-90 km hızlarda
    tommygun bunu beğendi.

xabdullah42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150-S
    Arkadaşlar malum kış geldi
    RKS 150-S İÇİN
    rüzgar kesici dize serilen ve el(gidon) tarafına serilen şeylerin bu görselin bizim motora(rks 150s) uygun versiyonlarını nerden temin edebilirim ?

ben polyamid iclik giyinip çıkıyorum,gerçekten soğuğu hissetmiyorsun, öneririm. Eğer ekstra demir eksikliğiniz falan yoksa ..

Merhaba arkadaşlar rks Titanic 150 s 2015 model 24 binde bir motosiklet aldım. Motoru aldığım zaman stop ediyordu aldığım kişi rölantiyi düşürdüm yükseltirsin demişti bende ona bağlamıştım iki gün sonra egzozun manifold girişinde ki civataların gevşemiş olduğunu gördüm ve egzoz giriş yerinden çıkmış hava alacak kadar açıklık vardı aynı zamanda yağmurda da sürdüm su da girmiş olabilir oradan. Ertesi gün karbüratör tahliye deposundan benzin salmaya başladı bende sakız lekesi kapattım sürmeye devam ettim. Motor gaz vermeden çalışmıyor çalışır vaziyette gazı kesince de stop ediyor. Bende rölantiyi yükselttim aşırı yüksek rölantide çalışıyor şuan. Başka bir sorunum da motoru yan ayaklıkta bıraktığım zaman benzin şamandıra kapatmıyor sanırsam motor boğuluyor . Sorunum nedir nasıl çözülür teşekkürler
    müsaitnick bunu beğendi.

Motosikleti
    HERO DASH 125 E5
    Tur camı önerisi olan var mı? Pulsar camı olur mu acaba?

Motosikleti
    HERO DASH 125 E5
    Burada tur camı soruşturup mutlu mesut gezinirken, nişan masraflarımın yükselmesi sebebiyle motosikletimi bugün itibariyle sattım. Bir memur abimiz geldi beğendi ve aldı. Kendisine iyi günler de sürmesini dilerim, forumda kalmaya tecrübelerimi/ettiğim kadarıyla paylaşacağım. Aldığım fiyata ve hatta üstüne bir de sorun çıkartırsa teminat olsun diye de 95₺ verdiğim alarmı da kendisine hediye ettim sorunsuz bir şekilde kullanması dileğimle. Titanic 150 s piyasanın en güzel 2 giriş seviyesi fiyat performans motorundan birisidir.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı istirac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada tur camı soruşturup mutlu mesut gezinirken, nişan masraflarımın yükselmesi sebebiyle motosikletimi bugün itibariyle sattım. Bir memur abimiz geldi beğendi ve aldı. Kendisine iyi günler de sürmesini dilerim, forumda kalmaya tecrübelerimi/ettiğim kadarıyla paylaşacağım. Aldığım fiyata ve hatta üstüne bir de sorun çıkartırsa teminat olsun diye de 95₺ verdiğim alarmı da kendisine hediye ettim sorunsuz bir şekilde kullanması dileğimle. Titanic 150 s piyasanın en güzel 2 giriş seviyesi fiyat performans motorundan birisidir.
    Hayırlı olsun kardeşim. Gönlünden geçen motoru alman dileğiyle..
    müsaitnick bunu beğendi.

REKLAM ALANI
48. sayfa BirinciBirinci ... 384647484950 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)