Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
36. sayfa BirinciBirinci ... 26343536373846 ... SonuncuSonuncu

RKS Titanic 150-S

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili dostlar, sakınan göze çöp batarmış. 13300 km.ye geldik ama krank tarafından tak tak ses gelmeye başladı. Özellikle rölantide ya da 3000 devir civarında bu ses duyuluyor. Devir yükseldiğinde ses kesiliyor. Motorun sesi pancar motorununki gibi oldu. Cumartesi servisime götürdüm, sorunun çözümü için motorun açılması gerektiğini ve en az 1 hafta, 10 gün motorsuz kalacağım gibi görünüyor. Sıkıntı neyse garantiden yaptırtmaya çalışacağım, garanti karşılamazsa 500-600 TL sıkışmış gözüküyor. Bakalım Salı, Çarşamba motoru servise teslim edeceğim. Gelişmelerden haberdar ederim, inşallah garantiden yaptırtırım.
    Ayak marşını yakın zamanda kullandıysanız ses muhtemelen ayak marşından geliyordur. Motor yan ayakta çalışırken ses daha belirgin çıkıyorsa ve dikleyince bir miktar azalıyor mu bir kontrol eder misiniz?

2 ay önce benim motor da tak tak diye ses çıkarmaya başlamıştı, önce subaplardan geliyor sandım dikkatli dinleyince alt kısımdan geldiğini farkettim.

Yağ değişim zamanına 50 km kalmıştı usta sesi güzelce dinledikten sonra motoru açtı ayak marşının muhatap olduğu dişlileri kontrol etmeye başladı ve dişlilerin arasındaki bir metal pulu eline alarak ses bundan geliyor dedi, yenisini takmadı pulu düzeltti mi yuvasına mı oturttu ne yaptı bilmiyorum, yan kapak açıkken çok kısa süreli sesi dinlemek için motoru çalıştırdı, ses kesilmişti. İstersen parça sipariş edeyim gelene kadar ayak marşı sökülü dursun dedi akü sıkıntılı olduğu için kabul etmedim.
    Motoru toplayıp yağı yeniledi, ben de tekrar bir kontrol edeyim dedim ve motoru çalıştırdım motor dik konumdayken ses yok yan ayaktayken biraz daha azalmış şekilde tak tak diye devam ediyordu. Usta sorun yapmaz dedi, bende yağ değiştiği için motoru tekrar açtırmak istemedim. Sonraki yağ değişiminde parça değiştirilecek, havalardan dolayı km yapamıyorum o yüzden benim iş bahara kaldı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı VECİHİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak marşını yakın zamanda kullandıysanız ses muhtemelen ayak marşından geliyordur. Motor yan ayakta çalışırken ses daha belirgin çıkıyorsa ve dikleyince bir miktar azalıyor mu bir kontrol eder misiniz?

2 ay önce benim motor da tak tak diye ses çıkarmaya başlamıştı, önce subaplardan geliyor sandım dikkatli dinleyince alt kısımdan geldiğini farkettim.

Yağ değişim zamanına 50 km kalmıştı usta sesi güzelce dinledikten sonra motoru açtı ayak marşının muhatap olduğu dişlileri kontrol etmeye başladı ve dişlilerin arasındaki bir metal pulu eline alarak ses bundan geliyor dedi, yenisini takmadı pulu düzeltti mi yuvasına mı oturttu ne yaptı bilmiyorum, yan kapak açıkken çok kısa süreli sesi dinlemek için motoru çalıştırdı, ses kesilmişti. İstersen parça sipariş edeyim gelene kadar ayak marşı sökülü dursun dedi akü sıkıntılı olduğu için kabul etmedim.
    Motoru toplayıp yağı yeniledi, ben de tekrar bir kontrol edeyim dedim ve motoru çalıştırdım motor dik konumdayken ses yok yan ayaktayken biraz daha azalmış şekilde tak tak diye devam ediyordu. Usta sorun yapmaz dedi, bende yağ değiştiği için motoru tekrar açtırmak istemedim. Sonraki yağ değişiminde parça değiştirilecek, havalardan dolayı km yapamıyorum o yüzden benim iş bahara kaldı.
    Bende hem yatıkken hem de dikken ses geliyor ve bariz tak tak diye kalın bir ses. Servisin dışında güvendiğim bir ustaya daha gösterdim, o da büyük ihtimal krank dedi. Bende hangi viteste olursam olayım, boş dahil 3000 devire kadar bu sesi alıyorum, 3000'den sonra ses kesiliyor. İnşallah seninki gibi bir problemdir. Akü bende de sıkıntılıydı, yazın Vlm akü aldım, şimdi en soğuk havada bile tek marşta çalışıyor motor, tavsiye ederim.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Krank tarafından gelen ses için yarın Maltepe'deki servise gitmek için niyetlenmiştim ama bugün Çağlayan'da motor kilitlendi ve yolda kaldım. Çekici çağırayım dedim ama kimi aramışsam Çağlayan-Maltepe arası için 350 TL gibi astronomik rakamlar isteyince Şirinevlerdeki Vale Moto'ya götüreyim dedim. 150 TL çekici parasıyla Vale Moto'ya geldim, sıkıntıyı ve de servisimin dediklerini anlattım. Usta sağolsun motor yan kapağını açtı, bir iki kurcaladı ve sıkıntının nedenini anlattı. Marş rublesi ve de rotorun değişmesi gerekiyormuş, lakin parça ellerinde yokmuş, fabrikadan talep edecekler. Bakalım birkaç gün motor serviste kalacak, motorsuz günlere geri döndüm.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Krank tarafından gelen ses için yarın Maltepe'deki servise gitmek için niyetlenmiştim ama bugün Çağlayan'da motor kilitlendi ve yolda kaldım. Çekici çağırayım dedim ama kimi aramışsam Çağlayan-Maltepe arası için 350 TL gibi astronomik rakamlar isteyince Şirinevlerdeki Vale Moto'ya götüreyim dedim. 150 TL çekici parasıyla Vale Moto'ya geldim, sıkıntıyı ve de servisimin dediklerini anlattım. Usta sağolsun motor yan kapağını açtı, bir iki kurcaladı ve sıkıntının nedenini anlattı. Marş rublesi ve de rotorun değişmesi gerekiyormuş, lakin parça ellerinde yokmuş, fabrikadan talep edecekler. Bakalım birkaç gün motor serviste kalacak, motorsuz günlere geri döndüm.
    Geçmiş olsun,motor kitlenince inşallah sıkıntı yasamamissindir ve de arızanin giderilmeşi kısa zamanda sonuclanir umarım.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sağolasın kefkes. Yok sıkıntı yaşamadım boşa alıp el yordamıyla götürdüm motoru. Gerekli parçalar fabrikada vardır inşallah. Lakin motor "beni değiştir artık" demeye başladı sanki

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar rotor ve marş rublesi değişti, 200 TL ödedim ama sorun sıkıntı çözüldü. Şirinevler Vale Moto'da Atanur usta sağolsun, bu vesileyle iyi bir usta keşfetmiş oldum.

Hadur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150S
    benimde satasım var, 250 lilik için hazırım

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Hadur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde satasım var, 250 lilik için hazırım
    Hayırlısı, Allah gönlünde yatan motoru sana nasip etsin
    müsaitnick bunu beğendi.

Arkadaşlar rotor ve marş rublesi değişti, 200 TL ödedim ama sorun sıkıntı çözüldü. Şirinevler Vale Moto'da Atanur usta sağolsun, bu vesileyle iyi bir usta keşfetmiş oldum.
    Vale Moto Benelli ve RKS'nin en kaliteli hizmet veren servis noktasıdır. Adamlardan memnun olmayan birine rastlamadım çok fazla uzak değilse tüm bakımlarını orada yaptırman iyi olur.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vale Moto Benelli ve RKS'nin en kaliteli hizmet veren servis noktasıdır. Adamlardan memnun olmayan birine rastlamadım çok fazla uzak değilse tüm bakımlarını orada yaptırman iyi olur.
    Uzak bana ama yine de bakımlarımı Vale'de yaptıracağım, bana çok güven verdiler. Fabrika ve Vale stoğunda olmayan vida tarzı birşeyi bile adam tornada yaptırmış, getirmiş. Motor şu an çiçek gibi çalışıyor.

Uzak bana ama yine de bakımlarımı Vale'de yaptıracağım, bana çok güven verdiler. Fabrika ve Vale stoğunda olmayan vida tarzı birşeyi bile adam tornada yaptırmış, getirmiş. Motor şu an çiçek gibi çalışıyor.
    Vale motor kullanıcı dostu fiyatları çok az bir şey pahalı ama değiyor tüm forum memnun sayılır.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı tmp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vale motor kullanıcı dostu fiyatları çok az bir şey pahalı ama değiyor tüm forum memnun sayılır.
    Sorun çözüldü ya ona bakıyorum, 3-5 fazla vermişim önemli değil

Sorun çözüldü ya ona bakıyorum, 3-5 fazla vermişim önemli değil
    Dostum titanium modeli hakkında ne düşünüyorsun özelliklerine bakma fırsatın oldu mu?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum titanium modeli hakkında ne düşünüyorsun özelliklerine bakma fırsatın oldu mu?
    İnan gidip görmedim ama özelliklerine bakınca bizim motordan daha hafif, daha yüksek beygir güçlü ve torklu. Şekil şukul da fena değil. 7500 TL fiyat da bence günümüz şartlarında makul ki bayiler illa ki indirim yapacaktır. Tutabilir bence. Lastik ölçüleri de güzel makinenin, pek çok iyi lastik bulabiliyorsun, paraya kıyan Diablo Rosso 2 bile taktırabilir.

İnan gidip görmedim ama özelliklerine bakınca bizim motordan daha hafif, daha yüksek beygir güçlü ve torklu. Şekil şukul da fena değil. 7500 TL fiyat da bence günümüz şartlarında makul ki bayiler illa ki indirim yapacaktır. Tutabilir bence. Lastik ölçüleri de güzel makinenin, pek çok iyi lastik bulabiliyorsun, paraya kıyan Diablo Rosso 2 bile taktırabilir.
    Abi cafe 152 nasıl sanki leoncinoya benzetmeye çalışmışlar olmamış ama var bir şeyler andırıyor gibi geldi. Fiyatı da Titanium'a göre daha makul

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi cafe 152 nasıl sanki leoncinoya benzetmeye çalışmışlar olmamış ama var bir şeyler andırıyor gibi geldi. Fiyatı da Titanium'a göre daha makul
    Birkaç modifikasyonla daha da güzelleşir. RKS kendini aştı

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Birkaç modifikasyonla daha da güzelleşir. RKS kendini aştı
    Kendini aştı ve çok ilginç bir modele denk geldim. RKS MT-8 Elektrikli bisiklet ve fiyatı elektrikli motordan pahalı neden ?

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendini aştı ve çok ilginç bir modele denk geldim. RKS MT-8 Elektrikli bisiklet ve fiyatı elektrikli motordan pahalı neden ?
    Yuki EBX050 ile aynı model filmlerde falan görmüşlüğüm vardır Yuki daha ucuz eğer düşünüyorsan rks'de lityum akü yazıyor yuki'de yazmıyor. araştırırsan farklı markalarda bulursun.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oha mt8 bisikletle benim 150 s nerdeyse aynı para

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bence fiyatına göre çok güzel motor Titanium. Tabi bayide de bakmak lazım. Bana göre Titanic'ten daha kaliteli değildir çünkü ne Keeway ne de Benelli ile bir alakası yok. Bir ihtimal Shineray olabilir o. Ben Winter 200'ü daha çok beğendim (bu Shineray mesela) ama fiyatını saçmalamışlar. Bir tane satmayınca yıl sonunda akılları başlarına gelecek. Saçma sapan fiyatlarla güzelim motorları harcıyorlar. O motorun 250 cc, enjeksiyonlu, ters maşa amortisörlü olanı var, bundan çok üstün, onu getirmezler, buna çanta uydurup bunu getirmişler. İş bilmez adamlar. Şu yazıp duran 3-4 tane provokatörleri yerine kendileri bir kaydolsalar da cevap yazsalar. Arayıp söyledim fiyatının yüksek olduğunu, bayiler isterlerse indirim yapar dediler.
    müsaitnick bunu beğendi.

REKLAM ALANI
36. sayfa BirinciBirinci ... 26343536373846 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)