Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

RKS Titanic 150-S

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Hadur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/LO3XZa.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

servis yoğun zaten bu şehirde 2 tane falan tamirci var. benim iş yarına kaldı ama daha önce kuru akü taktığımız için fabrikadan gelen sıfır sulu akü fazlaya çıktı....
    Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız sürüşler dilerim.
    Hadur bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün CF Moto 400 Nk.ya bayıldım, tam "oha adamlar ne güzel motor yapmışlar" dediğim günün akşamı UMA'ya kayyum atandı
    Yazık oldu bu saatten sonra kayyum atanan bir firmanın gelişmesini bırak aynı seviyede kalması bile çok zor. Yarın öbürgün sıkıntılar baş göstermeye başlayacak. 2018 planlarını ve modellerini çok önceden hazırlamışlardır. Kayyum 2018'i atlatır fakat ondan sonraki dönemleri düşünmek bile çok kötü.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazık oldu bu saatten sonra kayyum atanan bir firmanın gelişmesini bırak aynı seviyede kalması bile çok zor. Yarın öbürgün sıkıntılar baş göstermeye başlayacak. 2018 planlarını ve modellerini çok önceden hazırlamışlardır. Kayyum 2018'i atlatır fakat ondan sonraki dönemleri düşünmek bile çok kötü.
    Yazık oldu o zaman motora çünkü cidden çok tatlı motordu. Bizim şirkette uzun yıllardır motor kullanan bir Genel Müdürüm var, kendisi Bmw Gs 1200 kullanıyor. Eski motoru olan Bmw F800 St'yi geçenlerde bana 16.000 TL.den satmayı teklif etti. Maddi anlamda totoya güvenip alamadım. Huyunu suyunu, bakımını performansını bilmediğim bir motor, neyse motor satıldı başkasına ama acaba alsa mıydım diye de düşünüyorum ara ara..

Hadur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150S
    kaç modeldi bilmiyorum ama fiyatları epey yüksek gidiyormuş, müdürüm azcık koltuk çık da alayım deseydin keşke.. kafana yatmadı gene satardın
    benim motorun konjuktörü de yapıldı arık tam randumanlı kullanmaya hazır, fabrikanın gönderdiği sıfır aküyü de servise bağışladım, bakım zamanı hesaplaşırız. artık en azından adamlar mallarının arkasında durdu diyebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:08 ----------

mini motosikletler var, şunun gibi https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...4193232/detay/
    bunu kullanmanın şartları var mı acaba.. bi tane düşünüyorum ama kış da yaklaşıyor sanırım yaza doğru olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

bi de bunu buldum.. http://www.mottoakademi.com/yurtdisi-gezi-ve-egitim- biraz daha araştırayım

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    kaç modeldi bilmiyorum ama fiyatları epey yüksek gidiyormuş, müdürüm azcık koltuk çık da alayım deseydin keşke.. kafana yatmadı gene satardın
    benim motorun konjuktörü de yapıldı arık tam randumanlı kullanmaya hazır, fabrikanın gönderdiği sıfır aküyü de servise bağışladım, bakım zamanı hesaplaşırız. artık en azından adamlar mallarının arkasında durdu diyebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:08 ----------

mini motosikletler var, şunun gibi https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...4193232/detay/
    bunu kullanmanın şartları var mı acaba.. bi tane düşünüyorum ama kış da yaklaşıyor sanırım yaza doğru olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

bi de bunu buldum.. http://www.mottoakademi.com/yurtdisi-gezi-ve-egitim- biraz daha araştırayım
    Hayırlı olsun, yeniden güle güle kullan motorunu. Motorun fiyatından ziyade yakıt tüketimi ve bakım maliyetlerinden tırstım.
    Hadur bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS 150S
    Tşk ederim, bugüne kadar motora binmemekle meğer ne çok şey kaçırmışım,

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

bu sabah gene çalışmadı, servis geldi aldı, bu sefer de aküyü yeterince şarz etmiyor dediler, 80 tl ye aldığım kuru aküde böylece bitmiş oldu. ayrıca otomatik yanan fara düğme koyacaklarmış, aküyü çok yiyormuş falan, nasıl yaparsanız yapın dedim artık kına geldi valla, bayiye gidip alternatif motorlara bakacam belki çok da zarara girmeden uygun bir takas bulabilirm
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tşk ederim, bugüne kadar motora binmemekle meğer ne çok şey kaçırmışım,

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

bu sabah gene çalışmadı, servis geldi aldı, bu sefer de aküyü yeterince şarz etmiyor dediler, 80 tl ye aldığım kuru aküde böylece bitmiş oldu. ayrıca otomatik yanan fara düğme koyacaklarmış, aküyü çok yiyormuş falan, nasıl yaparsanız yapın dedim artık kına geldi valla, bayiye gidip alternatif motorlara bakacam belki çok da zarara girmeden uygun bir takas bulabilirm
    Otomatik yanan fara düğme koydurtup elektrik tesisatını kurcalatma bence. Ben geçen ay Vlm akü aldım, sulu tip. Ama serviste çok iyi şarj ettirdim. Şu an sabah serinliğinde bile ikiletmiyor tek marşta alıyor. Başka bir servis imkanın varsa onu kullan derim. Tekrar geçmiş olsun.

Motosikleti
    RKS 150S
    tavsiyene uyar düğme işini iptal ederim, ama şehirde bir tane servis var. diğeride normal tamirci, elektrikçi, motora baktı yatak görevini yapmıyor dedi fabrikadan yeni parça istemişler, motor 15 gün daha yok yanii.. bayi takas için %35 fiyat kırıyor yani 2000 tl zararım olacak, bu deneyimimden sonra yeni bir motor alsam bile problem yaşamayacağımın garantisi yok gibi, bazı insanlar elekronikte şanssızdır ya galiba onlardanım, hanım da motora kurşun dökelim diye tutturdu.. nasıl bir hayatsa.. zati kış geldi yatsın serviste bakalım. elbet bir gün kader bize de güler inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

artık öyle bir hale geldim ki.. elektrik sorunu hallolsa bile sanırım başka bir şey daha çıkacak gibime geliyor, ağız tadıyla sürmek nasip olmadı anlayacağın, ama beterin beteri vardır derle ya avunuyorum buna şükür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

üstüne bugün de modem pert oldu... garantisi bitmiş, tplik model, gittim yeni bi şey aldım 165 tl..

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    tavsiyene uyar düğme işini iptal ederim, ama şehirde bir tane servis var. diğeride normal tamirci, elektrikçi, motora baktı yatak görevini yapmıyor dedi fabrikadan yeni parça istemişler, motor 15 gün daha yok yanii.. bayi takas için %35 fiyat kırıyor yani 2000 tl zararım olacak, bu deneyimimden sonra yeni bir motor alsam bile problem yaşamayacağımın garantisi yok gibi, bazı insanlar elekronikte şanssızdır ya galiba onlardanım, hanım da motora kurşun dökelim diye tutturdu.. nasıl bir hayatsa.. zati kış geldi yatsın serviste bakalım. elbet bir gün kader bize de güler inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

artık öyle bir hale geldim ki.. elektrik sorunu hallolsa bile sanırım başka bir şey daha çıkacak gibime geliyor, ağız tadıyla sürmek nasip olmadı anlayacağın, ama beterin beteri vardır derle ya avunuyorum buna şükür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

üstüne bugün de modem pert oldu... garantisi bitmiş, tplik model, gittim yeni bi şey aldım 165 tl..
    Üstat valla yaşadıklarına çok üzüldüm. Bazen herkesin kullandığı beğendiği bir ürünü bir heves alırsın ama ne kadar sıkıntı varsa senin başına gelir ya senin durum aynen öyle. Yaşadıkların benim başıma gelse herhalde benzin döküp motoru yakardım sinirden, sen gene iyi sabırlısın. Birileri çıkıp "ama Yamaha'da da Honda'da da oluyor bazen bu sorunlar" demesin kalplerini kırarım. Ne marka olursa olsun sıfır motorda bu tip sorun çıkmasının izahı da yok affı da yok. İnsanlar dişinden tırnağından arttırdığı parayla "aman 2. el olmasın, usta usta dolaşmayayım" diye sıfır motor almaya uğraşıyor, sıfır motorda da senin yaşadıklarına bak.
    Hadur bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS 150S
    3 kere aynı hatayı verince tüketici hakemi fabrikadan yeni ürün verilsin diye karar çıksrıyormuş, servis farklı arızalar bunlar dediği için beklemedeyim. fabrika istenen parçayı en azında sıkıntısız gönderiyor, bunaşükür

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun Hadur, en kötü yasal yollara başvurursun.

Sonraki partilerde mali bozmuş lar mı desem ne desem bilemedim..Aku sorunundan beri okuyorum arada..Bendeki ayak marşsizlardan mesela 2015, aküsü bile tık demedi, dağ bayır eşek gibi namussuz..

Herşeyde bir hayır vardır deyip geçmek lazım bazen;biraz alakasiz gibi ama üç seneye yaklaştı, tam z250yi alma niyetindeyim ustalastik falan diyorum rks den önceki motorla, parayi da cepte gezdiriyorum el sıkışırız diye bayi yollarındayim bi iş cikti gidemedim.Iki gün sonra aceminin yapmayacağı kendi hatamla (gaza gelmeyle) patladım bi arabaya. O zaman 'super' olmadigimi anladim iste.Hastane çıkışındaki gun vazgeçmiştim bile z250'den.Simdi kıyaslayinca o günümü, kazaya bile iyi oldu diyorum bazen,haliyle arızaya da.Hayirlisi olsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Yatak görevini yapmıyor derken şarj dinamosundan falan mıymış arıza?
    Ben olsam, aynen yeni motor düşünmem zararına, yapılana kadar tüm arızaların kaydını tutturup, gerekirse yeni motor talep ederdim sorun düzelmezse.(servisten yazılı kayıt alırsan daha iyi olur)
    Bu arada kesinlikle dışardan tamirciye elletme ki firmanin eline garantiye sokmama durumu gibi koz geçmesin. Seve seve yapsinlar motoru.
    Hadur bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS 150S
    birinci hatası ; akü değişti
    ikincisi ; konjektör değişti
    üçüncüsü; aküyü yeterince şarz etmiyor diye sarmal dedi o parçayı fabrikadan talep etti adı neyse sorar öğrenirim.
    Servis kayıtları tutuyormuş, fabrikada da kaydın var dedi. P.tes tüketici hakemine haklarımı bi sorayım,

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

bu arada geçmiş olsun, biz de ondan avunuyoruz işte, vardır bu işte de bir hayır diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

dinamo değil, elektrik sargısı dedi.. sargı zayıf geliyormuş
    4 Teker bedeni, 2 Teker ruhu taşır_

Motosikleti
    RKS 150S
    Parça bugün geldi, adına sargı dediler,

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------

2 tane beyaz ucu var, resimde görülüyor, o uçlardan biri şarz la ilgili olan yani arızalıymış, yarın bu saatler alcam allahın izniyle,

Geçmişime reset çektim yarın motor hayatıma baştan başlıcam

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Stator sargısı veya stator bobini de denir.

Bir kaç mesajda sarmal mı?, sargı mı?, dinamo mu? filan konusu geçmiş.
    Doğrusunu öğrenelim diye yazdım.

Geçmiş olsun.
    Hadur bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS 150S
    Adını da böylece öğrendik Tşkler, yarın ustaya da adını söyleyim de beni boş sanmasın bari Stator sargısı veya stator bobini

[/COLOR]

Tekrar yollara merhaba.. Vira bismillah[herşeye rağmen motorumla barışık yaşamaya çalışıyorum, Hadi her şeyi unutup baştan başlayalım sevgili motorum

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benim de ön far ampulü patladı, bir de arka lamba yanıyor ama frene bastığımda lambada değişme olmuyordu. Müşür değişti, ön far ampulü değişti. Başka da bir yaramazlık yok. Hadur sana da tekrar geçmiş olsun.

Motosikleti
    RKS 150S
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de ön far ampulü patladı, bir de arka lamba yanıyor ama frene bastığımda lambada değişme olmuyordu. Müşür değişti, ön far ampulü değişti. Başka da bir yaramazlık yok. Hadur sana da tekrar geçmiş olsun.
    50 tl ye trafik polisi arkadaşdan dizlik aldım
    4 Teker bedeni, 2 Teker ruhu taşır_

Adını da böylece öğrendik Tşkler, yarın ustaya da adını söyleyim de beni boş sanmasın bari Stator sargısı veya stator bobini

[/COLOR]https://i.hizliresim.com/V3M8Bj.jpg

Tekrar yollara merhaba.. Vira bismillah[herşeye rağmen motorumla barışık yaşamaya çalışıyorum, Hadi her şeyi unutup baştan başlayalım sevgili motorum
    Fotoğraf çok güzelde hava limanının içinde mi çektin fotoğrafı?

Motosikleti
    RKS 150S
    havalimanı değil, dağların arasında bir yer, uçağı mola yeri yapmışlar

Motosikleti
    RKS 150S
    yağmurlar başladı, bugün iyi ıslandım ama motor saat gibi çalışıyor, sonunda oldu galiba

REKLAM ALANI
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)