Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

RKS Titanic 150-S

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı merliin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili dostlarım. İki gün önce RKS 150S'imi ikinci el olarak aldım. Tabi ki almadan önce sizin değerli fikirlerinizi göz önünde bulundurdum. Şu an için sürüş tecrübem az ve ehliyetim yok, bir iki defa sürebildim sadece ama memnun kaldım diyebilirim. Özellikle tasarımı çok güzel. Fotoğraflarda durduğundan çok daha kuvvetli ve güçlü gözüküyor. Bu vesile ile hepinize teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten tavsiyeleriniz çok geçerliydi benim için. Sabah akşam okudum burada ne yazıldı, ne yazılmadı diye. Teşekkür ederim hepinize tekrardan

ayrıca, sürüş tecrübesi kazanmak ve daha iyi sürebilmek için vereceğiniz tavsiyelerde benim için önemli. bu konuda da tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Dostum hayırlı olsun, ben motoru almadan önce Yamaha ve Honda'nın Güvenli Sürüş 1 eğitimlerini almıştım, epey faydasını görmekteyim. Haftasonu eğitimlerini boş bulabilsem Seviye 2 eğitimlerini de alacağım. Eğer İstanbul'da ikamet ediyorsan ya da imkanın varsa özellikle Honda'nın eğitimini al ya da kendi ilinde muadil bir eğitim veriliyorsa muhakkak al, daha fazla keyif alacaksın motorundan..Kazasız belasız sürmen dileğiyle..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

çok teşekkür ederim. Eğitimleri en kısa zamanda almaya çalışacağım. Malum öğrencilik zor. Fiyatları tahminen ne kadar oluyor?[COLOR="Silver"]

Ben ikinci el olarak 3.250 TL'ye motoru satın aldım. Motorumun rengi kırmızı. Kış dönemi diye bu kadar ucuza aldığımı düşünüyorum. Yoksa kilometresi düşük ve kayıtlarda kazası gözükmüyor. Beş bin kilometre bakımı yaklaşıyor, bakımlardan sonra motor hakkında daha sağlıklı bilgilere ulaşabilirim.Dediğim gibi motoru çok uygun bir fiyata aldım, umarım bir sorunu yoktur.Ayrıca ilk motorun olacaksa ikinci el alman daha mantıklı. Sıfır fiyatları zaten pahalı, ayrıca ruhsat, plaka, sigorta derken motor 6000 lirayı buluyor. İkinci el temiz bulabilirsen tavsiyem ikinci el alman. Ama bütçen varsa tabiki de sıfır motor her zaman daha iyidir. Ben bu motorun ikinci elinin de kolay satılacağını düşünüyorum. İnsanlar belki biraz önyargılı davranıyor ancak bence RKS ve Benelli işbirliği ile bu önyargı kalkacak ortadan. Başlangıç sınıfında iyi bir motor. Honda ve Yamaha tabiki kaliteli motorlar ancak hem fiyat olarak, hem de tasarım olarak dezavantajlara sahip. Bu motorun tasarımı ve fiyatı bence bu klasmandaki bir motor için oldukça ideal. Tasarımı zaten oldukça iyi bulduğumu, beklediğimin üstünde çıktığını daha önceden söylemiştim. Ben tavsiye ediyorum kesinlikle. İkinci el ve sıfır arasında tercih yapmak senin maddi bütçene kalmış. Ama motoru değiştirmek kesinlikle isteyeceksin. Bence bir sezon sürebilmek için sıfır bir motor almamalısın.
    Bu arada iki gün önce yağmurlu havada motoru denemek istedim. Biraz tecrübesizlik biraz da fabrika çıkışı lastiklerin kötü olmasından dolayı asfalt ile merhabalaştık. Acemilik döneminde kazalar olacağının farkındayım. umarım en az masrafla bu işten sıyrılabilirim.

northern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    arkadaşlar bu motorda titreşim nasıl . hangi hızdan sonra başlamakta bilgi verebilirmisiniz.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı northern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motorda titreşim nasıl . hangi hızdan sonra başlamakta bilgi verebilirmisiniz.
    Dostum en nihayetinde tek silindirli makine, titreme yapar. Yüksek devirlere çıktığımda peglerde ya da gidonda titreme hissedip biryerlerim uyuşmuyor ama aynadan arkaya baktığımda görüntü epey bozuluyor.

Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    bende keeway süperlight 150 var titreşimden aynadan arka taraf gözükmüyor. eğer 90 la giderken gözüküyorsa benim için yeterli. ayrıca servisler nasıl ?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    bende keeway süperlight 150 var titreşimden aynadan arka taraf gözükmüyor. eğer 90 la giderken gözüküyorsa benim için yeterli. ayrıca servisler nasıl ?
    Ben İstanbul'da yaşıyorum. Anadolu yakası Maltepe'deki servise götürdüğümde 2 periyodik bakım ve çizikli 2-3 parça değişimi için hizmetlerinden çok memnun kaldım. Hatta kendi yönlendirmeleriyle cebimden daha az para çıkmasını sağladılar, muhabbeti ilerletirsen servis sahibi Ali Bey sana telefonda bile motorla ilgili farklı konularda destek veriyor. Telefonunu ne zaman aramışsam sağolsun açmıştır. Bu nedenle bu servisi kullanmaya devam edeceğim. Aynı zamanda İstanbul Avrupa yakasında da Vale Moto'nun iyi servis hizmeti verdiğini duymuştum. Bildiğim kadarıyla 2 servis de yedek parça stoklamıyor ama fabrikaya geçilen yedek parça siparişleri 2-3 günde ellerinde oluyor. En nihayetinde çok komplike motorlar olmadığı için bir sıkıntın olduğunda kolaylıkla çözülür ama İstanbul dışı nasıldır bilemem.

Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben İstanbul'da yaşıyorum. Anadolu yakası Maltepe'deki servise götürdüğümde 2 periyodik bakım ve çizikli 2-3 parça değişimi için hizmetlerinden çok memnun kaldım. Hatta kendi yönlendirmeleriyle cebimden daha az para çıkmasını sağladılar, muhabbeti ilerletirsen servis sahibi Ali Bey sana telefonda bile motorla ilgili farklı konularda destek veriyor. Telefonunu ne zaman aramışsam sağolsun açmıştır. Bu nedenle bu servisi kullanmaya devam edeceğim. Aynı zamanda İstanbul Avrupa yakasında da Vale Moto'nun iyi servis hizmeti verdiğini duymuştum. Bildiğim kadarıyla 2 servis de yedek parça stoklamıyor ama fabrikaya geçilen yedek parça siparişleri 2-3 günde ellerinde oluyor. En nihayetinde çok komplike motorlar olmadığı için bir sıkıntın olduğunda kolaylıkla çözülür ama İstanbul dışı nasıldır bilemem.
    tesekkürler

Arkadaşım ben az da olsa motordan anlarım, motorun sürüş keyfi çok güzel ve ayrıca titreşim yok denecek az.....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Arkadaşlar TİTANİK 200 modelinin yeni kasası ne zaman çıkar? Bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşabilir mi..

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar lastik değiştiren var mı?

Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    merhaba arkadaşlar koruma demiri nereden bulabiliriz. her yerde eski kasa için var 150 s için yok

merhaba arkadaşlar koruma demiri nereden bulabiliriz. her yerde eski kasa için var 150 s için yok
    Dün bayi biriyle konuşuyordu merkezde var ama bayiler müşteriye hazır cevap yok diyor bayine tekrar uğra merkezle görüştüğünü ve merkezin var dediğini söyle kontrol etsin. Normalde 150-s için koruma ve bagaj demiri var

Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    Alıntı tmp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün bayi biriyle konuşuyordu merkezde var ama bayiler müşteriye hazır cevap yok diyor bayine tekrar uğra merkezle görüştüğünü ve merkezin var dediğini söyle kontrol etsin. Normalde 150-s için koruma ve bagaj demiri var
    teşekkürler. peki servisler bakım parası ne kadar alıyor bilgisi olan varmı
    annem beni öldürecek

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    teşekkürler. peki servisler bakım parası ne kadar alıyor bilgisi olan varmı
    Her serviste farklılık gösterecek bi durumdur bu servisin kendi alacağı el emeğine yani tabi sen yağını falan dışardan götürürsen kıl olur adam sana ve servis ücretini yükseltir.

Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her serviste farklılık gösterecek bi durumdur bu servisin kendi alacağı el emeğine yani tabi sen yağını falan dışardan götürürsen kıl olur adam sana ve servis ücretini yükseltir.
    150 TL fiyat verdiler yuhh dedim tabi içimden ayrıca koruma demiri de150 TL miş . alacaklara bilgisi olsun ben özel yaptıracağım oda 150 TL dediler kısacası ne desek 150 TL

150 TL fiyat verdiler yuhh dedim tabi içimden ayrıca koruma demiri de150 TL miş . alacaklara bilgisi olsun ben özel yaptıracağım oda 150 TL dediler kısacası ne desek 150 TL
    Fiyat çok pahalı değil bence sonuçta demirde dolarla geliyor işçiliğide dolar yaparlarsa az bile fiyat vermişler.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    apache 15'ninde aynı fiyatta bize göre fazla geliyor ama adamlara göre 5 milyarlık motora 150 tl'lik parça çok değil. Onlarda kendi çapınca haklı zaten mecbur alacaz.Tekeriniz düz bassın.

Alıntı gezgin41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apache 15'ninde aynı fiyatta bize göre fazla geliyor ama adamlara göre 5 milyarlık motora 150 tl'lik parça çok değil. Onlarda kendi çapınca haklı zaten mecbur alacaz.Tekeriniz düz bassın.
    Tersten düşündüğümde banada mantıklı geliyor neden 5.000 ürüne 150 liralık parçayı ekleyip göndmermiyorlar

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    arkadaşlar koruma demiri takan resim paylaşsın lütfen

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:47 ----------

Arkadaşlar geçen hafta sabah erken saatte işe giderken ani frenlemem gerekti ve motor kaymaya başladı, duran arabaya çarpacağımı anlayınca gaz açtım, arabanın sağından kaçtım. Motor kaydığı için epey korktum. Lastik araştırmaya başladım, bugün Anlaş SC 500 Wintergrip kış lastiği taktırdım. Öne 90-90-17 (28 psi) , arkaya 110-80-17 (31 psi)ebatlar tam oluyor. İlk şaşırmam fren mesafesinin kısalmasına ve motorun ıslakta kaymamasına oldu. Virajda hafif yatırayım dedim çok güven verdi. Her ne kadar lastikler henüz rodajda ama bugüne kadar fabrika lastiklerle iyi idare etmişim. Ön arkaya toplam 271 TL , lastik sökme takma ve balansa 60 TL ödedim. Allah izin verirse 2-3 ay kullanıp yaz lastiğine döneceğim. Hele bir lastiğin rodajı bitsin merak edenler için daha detaylı yorum yaparım.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar koruma demiri takan resim paylaşsın lütfen

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:47 ----------

Arkadaşlar geçen hafta sabah erken saatte işe giderken ani frenlemem gerekti ve motor kaymaya başladı, duran arabaya çarpacağımı anlayınca gaz açtım, arabanın sağından kaçtım. Motor kaydığı için epey korktum. Lastik araştırmaya başladım, bugün Anlaş SC 500 Wintergrip kış lastiği taktırdım. Öne 90-90-17 (28 psi) , arkaya 110-80-17 (31 psi)ebatlar tam oluyor. İlk şaşırmam fren mesafesinin kısalmasına ve motorun ıslakta kaymamasına oldu. Virajda hafif yatırayım dedim çok güven verdi. Her ne kadar lastikler henüz rodajda ama bugüne kadar fabrika lastiklerle iyi idare etmişim. Ön arkaya toplam 271 TL , lastik sökme takma ve balansa 60 TL ödedim. Allah izin verirse 2-3 ay kullanıp yaz lastiğine döneceğim. Hele bir lastiğin rodajı bitsin merak edenler için daha detaylı yorum yaparım.
    Lastikleri iyi fiyata almışsın. Koruma demiri taktıranların fotoğraflarını titanic 150 sayfasında bulabilirsin aynı zaten fiyatıda 150 tl civarı bişey

Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön ve arka koruma demiri 75 tl arkadaşlar (Sağ üstteki skip yazısına 2 defa tıklayınm açılır)
    Titanic 150-S Ön Koruma Demiri
    Titanic 150-S Arka Bagaj Demiri
    Güzel bir bilgi vermişsin ama montajı içinm yine bayiye gidecez oda servis ücreti 70 80 lira isteyecektir. Tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)