Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112

Benelli Zafferano

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı braveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti kullanan arkadaşlar bir problem veya arıza yaşadı mı? Ne denli güven veriyor bilgi alabilir miyiz.
    Facebook sayfalarında takip ettiklerim kadarı ile bir arızası olduğunu söyleyen yok. Parça kalitesinin TNT 25'e yakın olduğu söyleniyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Forumda varmı kullanıcısı acaba. Sönük kalmış biraz. Görünüş ve heybeti yerinde fakat kullanıcı kitlesi düşük bir model sanırım.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda varmı kullanıcısı acaba. Sönük kalmış biraz. Görünüş ve heybeti yerinde fakat kullanıcı kitlesi düşük bir model sanırım.
    Kullanıcısı değilim ama bayide gördüğümde çok heybetli duruyordu emsallerine oranla bayağı enli parça kalitesi tnt ile aynı seviyede geri kalanını bilmem
    search16 bunu beğendi.

Kısa bir sürüş şansım oldu motosiklet yağ gibi akıp gidiyor desem yeridir. Selesi yatak gibi maşallah. Kullanıcısı ile bir araya gelirsem tekrar teknik parçalar hakkında bilgi alırım.
    search16 bunu beğendi.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Motorun duruşu şekli çok güzel görünüyor.Gemi gibi maşallah kullanıcısı olan varmı ?

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Bu motor keeawey silverblade 250 olmasi lazim.zafferano adiyla benelli icin yapilmis olabilir...

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet ta kendisi . Zaten önceki sayfalarda bu konuşulmuştu.

Benelli Keeway arasında baya bir akrabalık ilişkisi var. Benelli'yi Türkiye'ye getiren ve Antepte Benelli fabrikası açılacağını duyuran KUBA nın ülkemizde satığı RKS markalı ve Desigh by Benelli logolo modellerini de Keeway üretiyor. Superlight 200 diye satılan mini cruiser modeli de Keeway üretimi aynen Blackster de olduğu gibi.

Zafferano 2011 den beri bu kasa ile birebir aynısı olarak piyasa da olan Keeway modelinin sadece stickerları değişmiş hali.

Şuan Scooter alacak olsam 9000-9500 tl aralığında ikinciel düşük kilometreli bir Zaferranoyu düşünmeden alırım.

Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor keeawey silverblade 250 olmasi lazim.zafferano adiyla benelli icin yapilmis olabilir...
    TAAA kendisi silverblade getirildimiydi türkiye ye ?

Motosikleti
    Nedense ikinci elde hemen hepsi düşük km de. Net birinden yakıt denge sağlamlık vs bilgi alamıyoruz. Buda hep ? demek.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Nedense ikinci elde hemen hepsi düşük km de. Net birinden yakıt denge sağlamlık vs bilgi alamıyoruz. Buda hep ? demek.
    Aynen duyduklarıma göre çok satışı olan bir motor fakat youtube da bile bir tane inceleme videosu bulamadım yabancılar incelemiş sadece fakat yorumda yok

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Birazdan bir arkadaşıma almak için incelemeye gidiyoruz,alırsak detaylı bir yorum yazarım buraya.
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

Motosikleti
    nc70x dct/dio/pcx
    Ben yakindan inceledim ama kullanma sansim olmadi.Malzeme kalitesi gayet yeterli..Tek endise verici kisim pazardaki ederi ve yedek parca olayi...Bu iki husus dusundurucu yoksa cok şık bir max sccoter

.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Merhaba arkadaşlar,

Benelli Türkiye hem kullanım kılavuzlarını hem servis ağı sekmesini yenilemiş.
    Kullanım kılavuzları güzel olmuş. İtalyanca esas olan kılavuzların çevirisi yapılmış.

( Motorların hepsinde yağ bakımı 6000 km de bir yazılmış, distribütör ün aklı başına geldi sonunda )

https://www.mj.com.tr/bayi-servis-agi/

https://drive.google.com/drive/folde...jlHMWl0c25wRlU
    search16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Fiyat ve performans açısından bu scooter iyi gibi duruyor incelemeler sonunda.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Fiyat ve performans açısından bu scooter iyi gibi duruyor incelemeler sonunda.
    Çok satılmadı diye biliyorum 3 yıldır geliyor ama çok az yorum var. Bayide inceledim zamanında koltuğu çok rahat ve geniş

Alıntı evrenserkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba,
    zafferano için yapılan yorumlara baktığımda yeni alan arkadaşlar baya memnun kalmışlar motordan. Ben ağustos ayında aldım motoru, yaklaşık 4 aydır hafta içi kullanıyorum. Şuan 7500km'de. Günlük 100 km yok yapıyorum. Beylikdüzü - levent arası gidip geliyorum. Sabah ve akşam yolculuğumu Tem otoyolunu kullanarak yapıyorum. Motoru hiç yormadan, trafiğe girmeden, emliyet şeridini kullanarak gidiyorum. İlk aldığımda bende gayet memnundum. Rodajini 40km hızı geçmeden yaptım beylikdüzünden levente 1 saat 35 dakikada gidiyordum, sabırla 1000 km yaptım bitirdim. Rodajdan sonra ilk dikkatimi çeken devir kesicinin 122km de devreye girmesi oldu. 125 bile değil 122. Bakıma gittiğimde ustaya söyledim inanmadı bindi geri geldiğinde valla 122de giriyor dedi. Geçen gün bir zafferano kullanıcı ile konuştum çok ilginç onun motoru 125 de giriyormuş. Neyse zaten bunu çok sorun etmedim, 115 gibi bir hızda kendimi frenlerim daha hızlı gitmek bana zarar verir derim. Yani eve 10 dakika geç gitmeyi tercih ederim. 3500 bakımına gittiğimde motorun sesi değiltiğini ve motor kalkışlarda titremeye başladığını söyledim. Varyatörü söküp temizlediler derbiyajı zımparaladılar felan düzeldi gibi oldu ama ilk alındığındaki sese geri dönmedi.

5000 bakımıda gitmeden 1 hafta önce FI ışığı yanmaya başladı. bakıma gittiğimde motorun beynine bağlanıldı egzoz oksijen bilmem neyi arızalanmış dediler oradaki sıfır bir motordan söküp benim motora taktılar FI ışığı söndü.

Gel gelelim 7500 bakımına. Motorun sesinde acayip bir değişme oldu. Sanki içeride bir canavar var, pat pat bişeyler birbirine vuruyor felan motor deli gibi titriyor ve devir kesici 115de devreye giriyordu. 110 u geçtiğimde motorun FI ışığı yanmaya başlıyor yavaşlamaya başladığımda FI ışığı sönüyor. Full depoyla 300-310 km gidebiliyordum bu 260'a düştü. Ön sağ amartisörün keçesi patlamış durmadan yağ kaçırıyordu. Dümdüz yolda gitmeme rağmen amartisör keçesi nasıl patlar anlamış değilim. Ustaya dertlerimi anlattım ilk iş varyatör bölümüne bakmak oldu içine baktığında varyatöre su kaçmış dedi. Bagalar kırılmış, kayış zarar görmüş. bagaları tutan bi parça artış görevini göremez olmuş. Aşağıya fotoğraflarını ekleyeceğim. Kuba motorla görüştüler ilk seferinde garanti kapsamında varyatörün değişeceğini, siz isteğini yapın parçaları gönderelim dediler. 1 gün sonra servis beni aradı kuba motor parçaları garanti kapsamında gönderemeyeceğini söylemiş birde benim aramamı istediler. Aradımm.. Aslan bey ile görüştüm garanti belgesinin 2. sayfasında motorun yürüyen aksamının garanti kapsamında olmadığını söyledi parçaları ücret karşıığında karşılayacaklarını söyledi. Hukuki yollara başvuracağımı söyledim bir kez daha konuşayım size geri döneceğim dedi. Geri dönüşü yine aynı oldu. Parçaları garanti kapsamında kabul etmiyorlar. Kuba motorun yaklaşımı tamamem ticari oldu. Bana bu motorun varyatörü nasıl su almış sorusunun cevabını bile veremediler. Garanti kapsamına girmesi için motora ne olması gerekiyor anlamış değilim. Ben pazartesi günü kendilerine notorden ihbarname yollayacağım. Konuştuğum tüm avukatlar ihbarname yollamamı geri dönüş yapılmadığında tüketici mahkemesine başvurmamı söylediler. Benelli zafferano almayın, aldırmayın. Hatta KUBA MOTOR un sattığu hiç bir marka motosikleti almayın.

Daha önce başına böyle birşey gelmiş olan birisi var mı?

http://i63.tinypic.com/34yu0p2.jpg

http://i67.tinypic.com/ejymc0.jpg

http://i66.tinypic.com/21kkz8k.jpg

http://i64.tinypic.com/243j5g9.jpg

http://i67.tinypic.com/23j4nyg.jpg

http://i67.tinypic.com/15meiv8.jpg

http://i68.tinypic.com/2py73oo.jpg

http://i66.tinypic.com/259zote.jpg
    Arkadaşlar tekrardan merhaba, 2016 yılının kasım ayında yazmış olduğum arızalar sebebiyle motorun iadesi konusunda KUBA motora karşı dava açmıştım. 1.5 yılda 2 bilirkişi 3 hakim davama baktı. Bugün dava kesin sonuçlandı ve motorun iadesi kararı alındı. Sanırım böyle bi konuda emsal yoktu artık emsal olur diye düşünüyorum.
    pea, Se-ZeR, Riptalon ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Tebrik ederim. Hakkınızın peşini bırakmamanız çok iyi olmuş. Emsal teşkil edecek bir karar çıkmış.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Benelli MC Logosunu yapıştırın kulübe kayıt olun arkadaşlar..

Arma Linki

Grup Linki

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)