Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Benelli Zafferano

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı seyralem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc olduğundan dolayı belki daha fazla hız yapması taraftarsın yada beklentisindensin ama Ruling haklı sonuçta scooter ve daha erken kesiciye girer görselleri halenb ekliyoruz
    @OsmanVurkan abimiz TNT25 kullanıcıları gibi aldı motoru alacam dedi aldığımda buraları dolduracam dedi gitti motoru aldı burayı unuttu TNT 25 kullanıcılarıda öyle yapmıştı bir süre sonra geldiler motor heyecanından burayı unuttuk dediler buda öyle demekki harika sevdiriyor kendini Tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı SeCReTBoY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @OsmanVurkan abimiz TNT25 kullanıcıları gibi aldı motoru alacam dedi aldığımda buraları dolduracam dedi gitti motoru aldı burayı unuttu TNT 25 kullanıcılarıda öyle yapmıştı bir süre sonra geldiler motor heyecanından burayı unuttuk dediler buda öyle demekki harika sevdiriyor kendini Tekeriniz düz bassın.
    Aynen kardeş dediğin gibi oldu heralde tnt 25i alan unuttu zafferano alanda unuttu burayı mutludur her halde kesiciye 125'te girmesi bence normal. ama ilerde yazılımsal bir şey yapılabilir.

@osmanvurkan unuttu buraları Facebook'tada görünmüyor bu aralar yoğun heralde. Motosikleti başka alan arkadaş yok mu buralarda

Arkadaşlar herkese merhaba,
    zafferano için yapılan yorumlara baktığımda yeni alan arkadaşlar baya memnun kalmışlar motordan. Ben ağustos ayında aldım motoru, yaklaşık 4 aydır hafta içi kullanıyorum. Şuan 7500km'de. Günlük 100 km yok yapıyorum. Beylikdüzü - levent arası gidip geliyorum. Sabah ve akşam yolculuğumu Tem otoyolunu kullanarak yapıyorum. Motoru hiç yormadan, trafiğe girmeden, emliyet şeridini kullanarak gidiyorum. İlk aldığımda bende gayet memnundum. Rodajini 40km hızı geçmeden yaptım beylikdüzünden levente 1 saat 35 dakikada gidiyordum, sabırla 1000 km yaptım bitirdim. Rodajdan sonra ilk dikkatimi çeken devir kesicinin 122km de devreye girmesi oldu. 125 bile değil 122. Bakıma gittiğimde ustaya söyledim inanmadı bindi geri geldiğinde valla 122de giriyor dedi. Geçen gün bir zafferano kullanıcı ile konuştum çok ilginç onun motoru 125 de giriyormuş. Neyse zaten bunu çok sorun etmedim, 115 gibi bir hızda kendimi frenlerim daha hızlı gitmek bana zarar verir derim. Yani eve 10 dakika geç gitmeyi tercih ederim. 3500 bakımına gittiğimde motorun sesi değiltiğini ve motor kalkışlarda titremeye başladığını söyledim. Varyatörü söküp temizlediler derbiyajı zımparaladılar felan düzeldi gibi oldu ama ilk alındığındaki sese geri dönmedi.

5000 bakımıda gitmeden 1 hafta önce FI ışığı yanmaya başladı. bakıma gittiğimde motorun beynine bağlanıldı egzoz oksijen bilmem neyi arızalanmış dediler oradaki sıfır bir motordan söküp benim motora taktılar FI ışığı söndü.

Gel gelelim 7500 bakımına. Motorun sesinde acayip bir değişme oldu. Sanki içeride bir canavar var, pat pat bişeyler birbirine vuruyor felan motor deli gibi titriyor ve devir kesici 115de devreye giriyordu. 110 u geçtiğimde motorun FI ışığı yanmaya başlıyor yavaşlamaya başladığımda FI ışığı sönüyor. Full depoyla 300-310 km gidebiliyordum bu 260'a düştü. Ön sağ amartisörün keçesi patlamış durmadan yağ kaçırıyordu. Dümdüz yolda gitmeme rağmen amartisör keçesi nasıl patlar anlamış değilim. Ustaya dertlerimi anlattım ilk iş varyatör bölümüne bakmak oldu içine baktığında varyatöre su kaçmış dedi. Bagalar kırılmış, kayış zarar görmüş. bagaları tutan bi parça artış görevini göremez olmuş. Aşağıya fotoğraflarını ekleyeceğim. Kuba motorla görüştüler ilk seferinde garanti kapsamında varyatörün değişeceğini, siz isteğini yapın parçaları gönderelim dediler. 1 gün sonra servis beni aradı kuba motor parçaları garanti kapsamında gönderemeyeceğini söylemiş birde benim aramamı istediler. Aradımm.. Aslan bey ile görüştüm garanti belgesinin 2. sayfasında motorun yürüyen aksamının garanti kapsamında olmadığını söyledi parçaları ücret karşıığında karşılayacaklarını söyledi. Hukuki yollara başvuracağımı söyledim bir kez daha konuşayım size geri döneceğim dedi. Geri dönüşü yine aynı oldu. Parçaları garanti kapsamında kabul etmiyorlar. Kuba motorun yaklaşımı tamamem ticari oldu. Bana bu motorun varyatörü nasıl su almış sorusunun cevabını bile veremediler. Garanti kapsamına girmesi için motora ne olması gerekiyor anlamış değilim. Ben pazartesi günü kendilerine notorden ihbarname yollayacağım. Konuştuğum tüm avukatlar ihbarname yollamamı geri dönüş yapılmadığında tüketici mahkemesine başvurmamı söylediler. Benelli zafferano almayın, aldırmayın. Hatta KUBA MOTOR un sattığu hiç bir marka motosikleti almayın.

Daha önce başına böyle birşey gelmiş olan birisi var mı?

polo34 bunu beğendi.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Geçmiş olsun. Umarım hakkınızı alırsınız.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ne diyeceğimi şaşırdım. geçmiş olsun.
    bunca senedir sym gts 250 kullandım, yağmur çamur, kar, ne varsa varyatöre su girdiğini hiç görmedim.
    bagaların kırılması ve o metal parçanın (metal sanırım) ise apayrı bir konu.
    hiç yakışmamış.
    hukuki haklarınızı sonuna kadar kullanmanınızı rica ederim.
    bezmeyim.
    emsal olun.
    böyle saçmalık olmaz.
    efsane mondial zat da bile böyle problem duymadım.
    kalkıştaki titreme neredeyse her scooterda oluyor.
    ben çözümü jcosta varyatör ile buldum.
    negatif tarafları da var.
    umarım sorununuz firma tarafından çözülür

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne diyeceğimi şaşırdım. geçmiş olsun.
    bunca senedir sym gts 250 kullandım, yağmur çamur, kar, ne varsa varyatöre su girdiğini hiç görmedim.
    bagaların kırılması ve o metal parçanın (metal sanırım) ise apayrı bir konu.
    hiç yakışmamış.
    hukuki haklarınızı sonuna kadar kullanmanınızı rica ederim.
    bezmeyim.
    emsal olun.
    böyle saçmalık olmaz.
    efsane mondial zat da bile böyle problem duymadım.
    kalkıştaki titreme neredeyse her scooterda oluyor.
    ben çözümü jcosta varyatör ile buldum.
    negatif tarafları da var.
    umarım sorununuz firma tarafından çözülür
    Teşekkür ederim. Avukatımla konuştum ayıplı mal iade için uğraşırız dedi. İnşallah çok fazla uğraşmadan alırız iademizi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı evrenserkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zafferano için yapılan yorumlara baktığımda yeni alan arkadaşlar baya memnun kalmışlar motordan. Ben ağustos ayında aldım motoru, yaklaşık 4 aydır hafta içi kullanıyorum. Şuan 7500km'de. Günlük 100 km yok yapıyorum. Beylikdüzü - levent arası gidip geliyorum. Sabah ve akşam yolculuğumu Tem otoyolunu kullanarak yapıyorum. Motoru hiç yormadan, trafiğe girmeden, emliyet şeridini kullanarak gidiyorum. İlk aldığımda bende gayet memnundum. Rodajini 40km hızı geçmeden yaptım beylikdüzünden levente 1 saat 35 dakikada gidiyordum, sabırla 1000 km yaptım bitirdim. Rodajdan sonra ilk dikkatimi çeken devir kesicinin 122km de devreye girmesi oldu. 125 bile değil 122. Bakıma gittiğimde ustaya söyledim inanmadı bindi geri geldiğinde valla 122de giriyor dedi. Geçen gün bir zafferano kullanıcı ile konuştum çok ilginç onun motoru 125 de giriyormuş. Neyse zaten bunu çok sorun etmedim, 115 gibi bir hızda kendimi frenlerim daha hızlı gitmek bana zarar verir derim. Yani eve 10 dakika geç gitmeyi tercih ederim. 3500 bakımına gittiğimde motorun sesi değiltiğini ve motor kalkışlarda titremeye başladığını söyledim. Varyatörü söküp temizlediler derbiyajı zımparaladılar felan düzeldi gibi oldu ama ilk alındığındaki sese geri dönmedi.

5000 bakımıda gitmeden 1 hafta önce FI ışığı yanmaya başladı. bakıma gittiğimde motorun beynine bağlanıldı egzoz oksijen bilmem neyi arızalanmış dediler oradaki sıfır bir motordan söküp benim motora taktılar FI ışığı söndü.

Gel gelelim 7500 bakımına. Motorun sesinde acayip bir değişme oldu. Sanki içeride bir canavar var, pat pat bişeyler birbirine vuruyor felan motor deli gibi titriyor ve devir kesici 115de devreye giriyordu. 110 u geçtiğimde motorun FI ışığı yanmaya başlıyor yavaşlamaya başladığımda FI ışığı sönüyor. Full depoyla 300-310 km gidebiliyordum bu 260'a düştü. Ön sağ amartisörün keçesi patlamış durmadan yağ kaçırıyordu. Dümdüz yolda gitmeme rağmen amartisör keçesi nasıl patlar anlamış değilim. Ustaya dertlerimi anlattım ilk iş varyatör bölümüne bakmak oldu içine baktığında varyatöre su kaçmış dedi. Bagalar kırılmış, kayış zarar görmüş. bagaları tutan bi parça artış görevini göremez olmuş. Aşağıya fotoğraflarını ekleyeceğim. Kuba motorla görüştüler ilk seferinde garanti kapsamında varyatörün değişeceğini, siz isteğini yapın parçaları gönderelim dediler. 1 gün sonra servis beni aradı kuba motor parçaları garanti kapsamında gönderemeyeceğini söylemiş birde benim aramamı istediler. Aradımm.. Aslan bey ile görüştüm garanti belgesinin 2. sayfasında motorun yürüyen aksamının garanti kapsamında olmadığını söyledi parçaları ücret karşıığında karşılayacaklarını söyledi. Hukuki yollara başvuracağımı söyledim bir kez daha konuşayım size geri döneceğim dedi. Geri dönüşü yine aynı oldu. Parçaları garanti kapsamında kabul etmiyorlar. Kuba motorun yaklaşımı tamamem ticari oldu. Bana bu motorun varyatörü nasıl su almış sorusunun cevabını bile veremediler. Garanti kapsamına girmesi için motora ne olması gerekiyor anlamış değilim. Ben pazartesi günü kendilerine notorden ihbarname yollayacağım. Konuştuğum tüm avukatlar ihbarname yollamamı geri dönüş yapılmadığında tüketici mahkemesine başvurmamı söylediler. Benelli zafferano almayın, aldırmayın. Hatta KUBA MOTOR un sattığu hiç bir marka motosikleti almayın.

http://i63.tinypic.com/34yu0p2.jpg

http://i67.tinypic.com/ejymc0.jpg

http://i66.tinypic.com/21kkz8k.jpg

http://i64.tinypic.com/243j5g9.jpg

http://i67.tinypic.com/23j4nyg.jpg

http://i67.tinypic.com/15meiv8.jpg

http://i68.tinypic.com/2py73oo.jpg

http://i66.tinypic.com/259zote.jpg
    Yürüyen aksam hangi firmalarda garanti altındaymış merak ettim, bana yürüyen aksamın garantili olması mantıklı gelmiyor, keçeler amortisör falan unut bence...

Motorla ilgili olarak düzenli olarak zamanında yetkili servise gittiğin için varyatör olayında haklı olduğunu düşünüyorum, firma varyatör için mi destek vermedi amortisör keçeleri için mi, orasını tam anlayamadım.

Ayrıca yetkili servisin varyatöre senin rızan ile bir müdahalesi var, onların hatasını fabrika mı çekmeli bilemedim...

Yürüyen aksamın hangi firmalarda garanti altında olduğunu bilmiyorum açıkcası yarın xmax sym gibi bayilere soracağım. Yürüyen aksamın garanti altında olması neden mantıklı gelmiyor? Sonuçta oraya giren bir su var ve bu su motorun yürüyen aksamına zarar vermiş. Bunu kullanıcıyamı yüklemek daha doğru yoksa fabrikaya mı? Herşeyi geçtim bunu garanti kapsamına alsalar bile oraya bir daha su girecek. Keçeler garanti kapsamında.

Firma varyatör için destek vermiyor.

Burada yetkili servisin bir hatası olduğunu düşünmüyorum. Benim rızamla açıldı kapak ne yapsaydım açtırmayıp devam mı etseydim?
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    çukura girsen fabrikanın suçu nedir diye aklıma geldi hemen, o yüzden yürüyen aksam neden garantili olsun yazdım...

İşte bende diyorum ki; kimse varyatöre nasıl su girer kardeşim demiyor ama garanti olur veya olmaz konusunu tartışıyoruz. İşin ilginç yanı çukura girip amartisörün keçesini patlatmışım onu fabrika karşılıyor.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Varyatöre servis zımpara vs işlem yaptı yazmışsın, normalde orjinal yedek parça ile değişimi belki de gerekliydi, belki yapılan müdahale yüzünden oldu, servisin belki de montaj hatası var, bu gibi durumlar fabrikayı bağlıyor mu ona bakmak lazım, bunlar araba şirketleri gibi değil, servislerle anlaşmaları nasıl acaba? Senin motorun orası ayıplı mı değil mi, servisten bir yazı alabilsen haklı çıkardın...

Servis verdiği söze göre yazılı bir şekilde sana hataları yazıp vericez dedi. Servisin konuyla alakılı yanlış bir şey yapacağını sanmıyorum. İlk açtıklarıda da sorun vardı. Yaz dönemi olduğu için biket yıkamalarda çok az bişi girmiş sonra yağmurlu dönemde su girmesi artış göstermiştir.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Dümdüz yolda gitmeme rağmen amartisör keçesi nasıl patlar anlamış değilim.
    İşin ilginç yanı çukura girip amartisörün keçesini patlatmışım onu fabrika karşılıyor.
    Ben bunu anlamadım.

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bunu anlamadım.
    Servis çukura girmişsin veya kasislere sert girmişsin dedi. Girdiysem bu kullanıcı hatası olmalı dimi. Ama ben şehir içinde yolculuk yapmıyorum. Sabah TEM den levente geliyorum akşam leventten TEM e çıkıp eve gidiyorum. Gittiğim yolda herhangi bir kasis veya çukur bulunmuyor.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Servis verdiği söze göre yazılı bir şekilde sana hataları yazıp vericez dedi. Servisin konuyla alakılı yanlış bir şey yapacağını sanmıyorum. İlk açtıklarıda da sorun vardı.
    sanmıyorumla benelli kimse almasın demek haksızlık olur, adamlar belki milyon tl yatırım yapmışlar, servisteki ustanın çırağının bir hatası ile böyle çabuk firmalar harcanmamalı, bence olayın üzerine gidersen kabak servisin başına patlayacak sana tamir öncesi bir şeyler imzalattılar mı? kafalarına göre zımpara vs ne yaptılar bilemiyorum, fabrikadan tamir edin diye direktif gelmiş mi? fabrikanın bilgisi dışında tamir etmeye çalışıp başarısız oldularsa ne olacak? ben bundan şüpheleniyorum, sana yardımcı olmak isterken bu iş olmuş olabilir, motorun yeni, bilinmiyor, belki de tamiri beceremediler...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

http://i63.tinypic.com/34yu0p2.jpg

http://i67.tinypic.com/ejymc0.jpg

http://i66.tinypic.com/21kkz8k.jpg

http://i64.tinypic.com/243j5g9.jpg

http://i67.tinypic.com/23j4nyg.jpg

http://i67.tinypic.com/15meiv8.jpg

http://i68.tinypic.com/2py73oo.jpg

http://i66.tinypic.com/259zote.jpg

Zafferano kullanıcı pek yok buralarda ama olmayacak arızalar yada hatalar seni bulmuş gibi görünüyor hangi servise gittin sen servisin hatası olabilir markaya yüklenmemek lazım hemen. Ayrıca yürüyen aksam hiç bir firmada garantiye girmez.

Geçmiş olsun @evrenserkan bilinen bir model değil serviste sıkıntı yaşamış olabilirsin ki servisler hemen fabrikaya atar suçu o yüzden sen görüş demişler @polo34 bi yandan haklı hemen markaya yüklenmemek lazım ki tnt 25 ve 250 sayfasını takip edersen bir çok parça garantiden değişiyor garanti boş değil yani bu markada. Servis raporundan söz etmişsin servis raporda fabrikayı daha doğrusu distribütör firmayı suçlayacak değil üretim hatası deseler 7.500 km boyunca niye fark etmedin derler bakımlar yapılırken de bişey yoktu falan fistan epeyi uğraştırır. Tekrar geçmiş olsun.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zafferano kullanıcı pek yok buralarda ama olmayacak arızalar yada hatalar seni bulmuş gibi görünüyor hangi servise gittin sen servisin hatası olabilir markaya yüklenmemek lazım hemen. Ayrıca yürüyen aksam hiç bir firmada garantiye girmez.
    Esas yürüyen aksam garanti kapsamındadır (motor,şanzıman gibi..)...lastik,karenaj,ampuller,fren ve debriyaj balataları, gaz,debriyaj ve fren telleri garanti kapsamına girmez...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Biz garanti dışı olarak saydıklarınızı yürüyen aksam sanıyorduk, o bilgiyi nereden biliyorsunuz ya da sizin yorumunuz mu? Amortisör ve keçeleri de garanti dışı ise saydıklarınızla beraber bunlar ne oluyor motorun tamamı yürüyen aksam mı
    hacıyatmaz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)