Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Benelli Zafferano

Motovento
    REKLAM ALANI

almış olabilirler. Benim motoru makinaya bağlıyacaklardı makina öbür bayimizde avcılarda demişlerdi. Bide sana maltepe uzak istersen avcılardaki bayimizede gidebilirsin demişlerdi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı evrenserkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    almış olabilirler. Benim motoru makinaya bağlıyacaklardı makina öbür bayimizde avcılarda demişlerdi. Bide sana maltepe uzak istersen avcılardaki bayimizede gidebilirsin demişlerdi.
    Var bi bit yeniği Benelli rahatlıkla bayiliği aldık demeyebilir çünkü eskide olsa servislerini kötülemek istemez markaya zarardır bu ama kötü servisleri fark edip yolları ayırması güzel bi hareket.

2016 fiyatı aynı kaldı ama 2017 fiyatı ile iligli bir gelişme yok benim merak ettiğim dolardan dolayı bütün markalar fiyat artışına gitti ama benelli ve rks gitmedi (kuba fiyatları açıkamadı henüz.) Bu adamlar haddinden fazla stokmu tutuyor elllerinde yoksa pazardaki payınımı genişletiyor anlamış değilim.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı tmp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 fiyatı aynı kaldı ama 2017 fiyatı ile iligli bir gelişme yok benim merak ettiğim dolardan dolayı bütün markalar fiyat artışına gitti ama benelli ve rks gitmedi (kuba fiyatları açıkamadı henüz.) Bu adamlar haddinden fazla stokmu tutuyor elllerinde yoksa pazardaki payınımı genişletiyor anlamış değilim.
    Haram yemiyor veya fırsatçıık yapmıyor diyebiliriz elindeki stok tükenince illaki fiyatı yükseltecekler diye düşünüyordum ama dolar düşmeye başladı 2017 de fiyatları çok değişmez bunların.

Motosikleti
    Zafferona
    Arkadaşlar ilk önce herkese hayırlı haftalar dilerim sıfır almış olduğum benelli zafferano araç almak için satıyorum rodajı itina ile yapıldı 1300 km de 1000 bakımı yapıldı 20 ila 25 bin TL lik araçla takas olabilir yılbaşından sonra fiyatı 16 bini geçeceğini söylüyorlar nakit olarak ta sayabilirim

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı OsmanVurkan3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ilk önce herkese hayırlı haftalar dilerim sıfır almış olduğum benelli zafferano araç almak için satıyorum rodajı itina ile yapıldı 1300 km de 1000 bakımı yapıldı 20 ila 25 bin TL lik araçla takas olabilir yılbaşından sonra fiyatı 16 bini geçeceğini söylüyorlar nakit olarak ta sayabilirim
    Yıl bşından sonra fiyatı yükselecek ama euro 4 olarak geleceği için yükselecek fırsatçılık yapmayalım

Motosikleti
    Zafferona
    Arkadaşlar fırsatçılık hayatta yapmam beni tanıyan lar bilir hayatta para benim için önemli değil dır tanıyan arkadaşlarım bilir demek istediğim eğer alacak varsa fazla fiyat vermesin arka şifreli canta kilit yok alarm 8 modlu uzaktan kumandalı Çakar lar fiyat olarak ta bişey demedim ayrıca benden kim motor aldıysa bana duacı olmuştur her anlamda maddi olarak ta manevi olarak ta tüm arkadaşlara kazasız belasız sürüşler dilerim

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    İsmine bakarak İtalyan filan zannetmeyin,uzaktan yakından hiç alakası yok buram buram asya kokuyor, Hindistan malı gibime geliyor, Çin malı da olabilir, siyah bakalit kısımları benim Mondiale benziyor.

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bukadar cok maxi scooter piyasası canlanmışken mondial firmasının bu klasmana göz kırpmamasını anlayamıyorum,hatrı sayılır bir sekilde kullanıcı var mondialin, neden acaba girmedi bu topa.

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Bu motoru ben de yakından inceledim.italyan kalitesi diye lanse ediyorlar ve insanın aklına hemen vespa,piaggio,aprilia kalitesi geliyor ama bu motorun o kalitede olmasına imkan yok.Bence almayı düşünen arkadaşlar beklentilerini çok tüksek tutmasınlar.Ne kadar para o kadar köfte diye boşuna demiyorlar.Bu motora verilecek parayla ikinci el düşük km 2015 model xevo 250 alınıp gerçek anlamda italyan kalitesi ile tanışabilirsiniz.En azından yarın satarken zarar etmezsiniz.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Marka italyan adamlar üretim maliyetini düşürüp doğuya mal satmak istedi ve gitti çinli bir firmayla anlaştı üretimler orada yapılacak diye hindistan'da vs. vs.. bir çok doğu ülkesinde italyan diye satılıyor çokta iyi satılıyor ama bizim ülkeye gelince yine karalama yine kötüleme italyan kalitesi yok diyoruz hep bir ağızla ama kullanıcıları öyle demiyor biz kullanmadan uzaktan saydırmayı çok seviyoruz.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mondila ve kuba kullanıcıları diğer markaya düşmanca bakıyor bu yüzdne arkadaş mondial fanatikliği yapmış ama öyle bi şekilde yapmış ki hani girsede gidip alsak bu kuba markalarına muhtaç olmasak der gibi :D OsmanVurkan satıyorum demiş ama adamın ilk yorumlarına bakın hem sevisindne hem motordan oldukça memnun kaldığını defalarca yazdı buralara

Kızışmış buralar tamam arkadaşlar benelli kötü pis çirkin olabilir size göre :D ama kıyasladığın markaları göz önünde bulundur desenki hondaya göre kötü tamam diyecem mondial diyorsun yaw ne üdüğü belirsiz sıradan bir motor toplayıcısı bunların en azından projeleri var adamlar tank üretimiş tank motor nee

Alıntı bireycell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kızışmış buralar tamam arkadaşlar benelli kötü pis çirkin olabilir size göre :D ama kıyasladığın markaları göz önünde bulundur desenki hondaya göre kötü tamam diyecem mondial diyorsun yaw ne üdüğü belirsiz sıradan bir motor toplayıcısı bunların en azından projeleri var adamlar tank üretimiş tank motor nee
    Yorumunu görünce araştırdım biraz ama tank üretmemiş zamanın şartlarında askeri modeller üretilmeye zorlanmış 2. dünya savaşı esnasında tank falan yok ortada Askeri araç var

Alıntı seyralem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumunu görünce araştırdım biraz ama tank üretmemiş zamanın şartlarında askeri modeller üretilmeye zorlanmış 2. dünya savaşı esnasında tank falan yok ortada Askeri araç var
    Markayı araştırmaları epeyi zaman önce son bulmuştu adamların kaliteside kalitesizliğide ortada dandik lastik dışında şuan için herşey güzel Tekeriniz düz bassın.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Arkadaşlar şu motoru karalamaktan gercekten artık vazgecin. Benelli kökeni italya olan bi firma, ama her dev şirket gibi onlarda Çin in cok cazip üretimine boyun eymek zorunda kaldılar. Volvo dahi çinde üretim yapıyor , bu onu kalitesiz yapmaz. Adamlar yine çelik kullanıyor.

Orjinal italyan malından bahsedersek, bu benim 15.motorum. Nexus 500 , xEvo400 ve Scarabeo 200 gibi İtalya'nın önde gelen markalarına sahip oldum ve binlerce km kullandım.

2005 model Nexus 500 ü sıfır km alıp tam 49.000 km , sadece kayış değiştirerek kullandım.
    2011 Piaggio xevo 400 ü , sıfır km alıp , 1300 km kullandım, ki starterinde 3 defa arıza verdi ve defalarca yolda kaldığımı biliyorum.
    2011 Aprilia scarebo 200 ü sıfır km alıp , 300 km de sattım, varyatöründen gelen o iğrenc ses yzünden daha fazla dayanamadım.

İtalyan motorlarını kusursuz sanmayın, Piaggio bir sorun çıkarttığında saç baş yoldurtan bi markadır.
    Gercekten bi kusur , bi sıkıntı yaşamak istemiyorsanız Yamaha nın scooterları bu işin erbabı. ( xmax ve xcity 250 kullanmıs biri olarak )

Zafferano şuan 10.000 lira bandında satılan bi motor, rakiplerinden zaten 4-5-6 lira düşük. Piyasası olmayan ve henüz bilinmeyen bi marka, ama bu diğerlerinin ( yamaha haric ) ondan 6 liralık daha fazla kaliteye sahip olduğunu göstermez..
    SAZMAN bunu beğendi.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu motoru karalamaktan gercekten artık vazgecin. Benelli kökeni italya olan bi firma, ama her dev şirket gibi onlarda Çin in cok cazip üretimine boyun eymek zorunda kaldılar. Volvo dahi çinde üretim yapıyor , bu onu kalitesiz yapmaz. Adamlar yine çelik kullanıyor.

Orjinal italyan malından bahsedersek, bu benim 15.motorum. Nexus 500 , xEvo400 ve Scarabeo 200 gibi İtalya'nın önde gelen markalarına sahip oldum ve binlerce km kullandım.

2005 model Nexus 500 ü sıfır km alıp tam 49.000 km , sadece kayış değiştirerek kullandım.
    2011 Piaggio xevo 400 ü , sıfır km alıp , 1300 km kullandım, ki starterinde 3 defa arıza verdi ve defalarca yolda kaldığımı biliyorum.
    2011 Aprilia scarebo 200 ü sıfır km alıp , 300 km de sattım, varyatöründen gelen o iğrenc ses yzünden daha fazla dayanamadım.

İtalyan motorlarını kusursuz sanmayın, Piaggio bir sorun çıkarttığında saç baş yoldurtan bi markadır.
    Gercekten bi kusur , bi sıkıntı yaşamak istemiyorsanız Yamaha nın scooterları bu işin erbabı. ( xmax ve xcity 250 kullanmıs biri olarak )

Zafferano şuan 10.000 lira bandında satılan bi motor, rakiplerinden zaten 4-5-6 lira düşük. Piyasası olmayan ve henüz bilinmeyen bi marka, ama bu diğerlerinin ( yamaha haric ) ondan 6 liralık daha fazla kaliteye sahip olduğunu göstermez..
    Uyarı !!! Böyle mesajlar fanatikleri kızdırabilir. Size katılıyorum. Zafferano'nun ilk fotoğraflarını sayfaya paylaşanlardanım. Çok mükemmel bir işçiliği ve malzeme kalitesi yok ama kötü bir Çinli değil. Pulsar gibi, TVS gibi fiyat performans ürünü BENCE. Çok heybetli. Gayet iyi ve stabil gidiyor. Bunun beyaz değil de diğer metalik gri rengi satışa başlansa idi, farklı sonuçlar olurdu diye değerlendiriyorum. Fotoğrafını şuraya koyayım.

Piaggio ile benimde kötü anılarım olmuştu. İlk önce marş dişlisi bozuldu marş iptal (parça yok) sonra minicik ayak marşı ve dişlisi yapmışlar, onunda dişlisi sıyırdı, zar zor takas ile tamirciye satmıştım. Yamaha scooter konusunda bence de başarılı, contası yanan motor ile 100 km gittim. 3 kere stop etti yine çalıştı. Şasi olarak da başarılı.
    Şimdi başka bir Çinli ile devam ediyorken iyi şeyler düşünüyorum.
    Bu arada Çinliler zamanında bizden korkularından 8851 km duvar örmüşler, şimdi bizim tırsmamız çok manidar.

Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Uzun bir aradan sonra forumda okuduğum güzel bir yorum honda'dan pek söz etmmeişsin honda'da scooter'da iyidir benim gözümde ama geri kalan ürünleri almaktansa tabiki zafferano fiyatından dolayı 1-0 öndedir.

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyarı !!! Böyle mesajlar fanatikleri kızdırabilir. Size katılıyorum. Zafferano'nun ilk fotoğraflarını sayfaya paylaşanlardanım. Çok mükemmel bir işçiliği ve malzeme kalitesi yok ama kötü bir Çinli değil. Pulsar gibi, TVS gibi fiyat performans ürünü BENCE. Çok heybetli. Gayet iyi ve stabil gidiyor. Bunun beyaz değil de diğer metalik gri rengi satışa başlansa idi, farklı sonuçlar olurdu diye değerlendiriyorum. Fotoğrafını şuraya koyayım.
    http://i.hizliresim.com/vXXlWv.jpg

Piaggio ile benimde kötü anılarım olmuştu. İlk önce marş dişlisi bozuldu marş iptal (parça yok) sonra minicik ayak marşı ve dişlisi yapmışlar, onunda dişlisi sıyırdı, zar zor takas ile tamirciye satmıştım. Yamaha scooter konusunda bence de başarılı, contası yanan motor ile 100 km gittim. 3 kere stop etti yine çalıştı. Şasi olarak da başarılı.
    Şimdi başka bir Çinli ile devam ediyorken iyi şeyler düşünüyorum.
    Bu arada Çinliler zamanında bizden korkularından 8851 km duvar örmüşler, şimdi bizim tırsmamız çok manidar.
    Benelli scooter konusunda yamaha kadar olamaz yamaha her alanda iyi tabi parasıda iyi Benelli yarı italyan yarı çin tam bizim bütçemizde

2 arkadaş dışında ciddi anlamda bir yorum yok. :( Kullanıcı arkadaşlar bi yardımcı olsa ve görsel paylaşsa sevinirim.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)