Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
38. sayfa BirinciBirinci ... 283637383940 ... SonuncuSonuncu

TVS Apache RTR 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Memo84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial sfc ve bajaj discover
    Güzel motor ama neden 200cc motoru 20 hp yaparlar ki? 20 hp ve 5 vites olması insanı soğutuyor. Pulsar bile 24 hp. Şimdi bunu alsam 200cc motor gibi olmayacak. Yap güzel birşey malının arkasında dur her zaman satar. 7 senelik bajaj motoruma bile kolayca parça bulabiliyorum tvs'de bu konu muallak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Memo84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel motor ama neden 200cc motoru 20 hp yaparlar ki? 20 hp ve 5 vites olması insanı soğutuyor. Pulsar bile 24 hp. Şimdi bunu alsam 200cc motor gibi olmayacak. Yap güzel birşey malının arkasında dur her zaman satar. 7 senelik bajaj motoruma bile kolayca parça bulabiliyorum tvs'de bu konu muallak.
    Tercih meselesi. Kimi daha hızlı motoru tercih eder. Kimi de daha az yakanı ve daha az sorun çıkaranı. Yedek parça konusu motorun yaygınlığı ile doğru orantılı. TVS Türkiye pazarına Bajaj'dan 10 sene önce girdi. Başarılı bir distribütörü olmayınca pazar payı düşük kaldı. Aslında sorunsuzluk bakımından Bajaj'dan daha iyi yerde olan bir marka.
    pinkcrow7 bunu beğendi.

nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    kullananlardan sorunlar gelmeye başlamadı mı. yoksa motor kronigi olmayan sağlam bir motor mu.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nigdeli48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullananlardan sorunlar gelmeye başlamadı mı. yoksa motor kronigi olmayan sağlam bir motor mu.
    Sorun yaşayanlar bu başlığa yazmışlar zaten. Bajaj'dan daha sorunsuz görünüyor.

Arkadaşlar merhaba bu hafta bende alıyorum kısmetse f/p ekipmani internetten yada Ankara'dan nereden alabilirim.
    Normal kullanıcı için kuryelik için değil

Motosikleti
    ybr 125 esd
    hafta sonu bir arkadaştan rica ettim aldım kullandım. yeni çıkan modelini.

titreşim olayını çözmüşler, fazla rahatsız edici bir titreşim görmedim.
    malzeme kalitesi bir japon kadar iyi olmasa da çok kötü de değil gibi.
    motoru kısa yapmışlar biraz özellikle ön kısım çok kısa buda gidon tur açısının dar olmasına sebep olmuş.motorun az daha uzun olmasını isterdim.
    oturma pozizyonu rahat. dike yakın. göstergeler güzel.vites geçişleri de güzel. debriyaj yumuşak gaz teli yumuşak.
    vites pedalı ayarlanırsa daha güzel olur. arka fren pedalının yeri tam begenmedim ama belki ben alışık olmadığımdan olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:21 ----------

genel itibariyle begendim. parasına göre iyi

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Bende 2022 model sıfır TVS 200 ile aranız katıldım. Eski kasa RTR 150 ve 180 göre oldukça iyi yol almışlar. Titreşim yok denebilecek seviyede. Vites geçişleri yumuşak ve güzel. Vites düşürürken arka teker kilitlendi durumu söz konusu olmuyor kendisi gerekli ayarlamaları yapıyor. Malzeme kalitesi de iyi. Şuan rodaj aşamasındayım henüz 100 km oldu. Şimdilik oldukça memnunum. ABS çok güzel çalışıyor. Ekran şık ve güzel. Ön far ampulünü beyaz led ile değiştireceğim. Lastikleri zamanla daha iyi yol tutuşu sağlıyor. Bu fiyata süper olmuş açıkçası. İnşallah sorun sıkıntı yaşamadan uzun zaman binmek nasip olur. (motor ilk çalıştırmada gaz vermeden çalışmıyor, bugün servise götürüp akünün değişimini isteyeceğim. Birde zincir hareket halindeyken ön üst tarafta yer alan plastik parçaya sürtme yapıyor.)
    Mr.wind bunu beğendi.

Ben de bugün bayide inceledim. Tasarım dili genel olarak son yılların Hint motorları ile aynı; kompakt ama geniş tasarımla büyük motor havası verilmiş. Genel malzeme kalitesi ve boyası iyi, tabiki parasına göre. Tek ilgimi çeken deponun alt tarafında motoru gizleyen plastik parçanın çok ince olmasıydı, belki de geçici olarak fabrikada takılan bir parçadır, bilmiyorum.
    Renkler bence motora çok uyumlu, bu motorda favorim gri olmasına rağmen siyah ve mat kırmızı rengi de çok beğendim.
    Satıcı beyefendi (mobilya bayiliğinden alışkanlık olsa gerek) kibarca ilgilendi, motor hakkında detaylı birşey söylemedi, genel satış koşullarını belirtti. Fiyatın 60bin TL olduğunu, haftaya 69bin TL olacağını eğer beklemeden alırsam 59bin TL ye hem de kredi kartına vadesiz taksik yapacağını söyledi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Havalar soğuk olduğu için motoyu fazla kullanma imakkanim.olmuyo. marş problemi bende de var. Gaz vermeden çalışmıyor. Sıkıntı akuden mı. Yoksa normali böylemi. Cozum bulur saniz bana da haber verin

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

[QUOTE=laz61;4717819]Bende 2022 model sıfır TVS 200 ile aranız katıldım. Eski kasa RTR 150 ve 180 göre oldukça iyi yol almışlar. Titreşim yok denebilecek seviyede. Vites geçişleri yumuşak ve güzel. Vites düşürürken arka teker kilitlendi durumu söz konusu olmuyor kendisi gerekli ayarlamaları yapıyor. Malzeme kalitesi de iyi. Şuan rodaj aşamasındayım henüz 100 km oldu. Şimdilik oldukça memnunum. ABS çok güzel çalışıyor. Ekran şık ve güzel. Ön far ampulünü beyaz led ile değiştireceğim. Lastikleri zamanla daha iyi yol tutuşu sağlıyor. Bu fiyata süper olmuş açıkçası. İnşallah sorun sıkıntı yaşamadan uzun zaman binmek nasip olur. (motor ilk çalıştırmada gaz vermeden çalışmıyor, bugün servise götürüp akünün değişimini isteyeceğim. Birde zincir hareket halindeyken ön üst tarafta yer alan plastik parçaya sürtme yapıyor.)[/QUOTE

Gaz vermeden çalışmama sorunu bende de var. Çözümü nedir. Veya sıkıntı nedir.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Serviste zincir sürtme sorununu çözdürdüm. Akü için motoru bırakman lazım dediler, çok elzem olmadığı için bırakmadım. Ayın 13 ünde servise bırakacağım. Tps sensörü diyenler olmuş, aküden diyenler olmuş ama sorun tam olarak nerede onu bilemiyorum. Türkiye de malesef servisler rezalet. Sorulan sorulara cevap veremiyorlar. Çoluk çocuk işten anlamayan, insan ilişkileri gelişmemiş insanlar ile muhatap olmak zorunda kalıyoruz. (lüks markalar hariç)

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serviste zincir sürtme sorununu çözdürdüm. Akü için motoru bırakman lazım dediler, çok elzem olmadığı için bırakmadım. Ayın 13 ünde servise bırakacağım. Tps sensörü diyenler olmuş, aküden diyenler olmuş ama sorun tam olarak nerede onu bilemiyorum. Türkiye de malesef servisler rezalet. Sorulan sorulara cevap veremiyorlar. Çoluk çocuk işten anlamayan, insan ilişkileri gelişmemiş insanlar ile muhatap olmak zorunda kalıyoruz. (lüks markalar hariç)
    servisler rezalet. en ucuz işçi kimi bulurlarsa koyuyorlar.
    benim motora bir iki ay deneme imkanım olmadığı için sizden gaz vermeden çalışmama olayı için sonuçlanırsa cevap bekliyorum.
    Rüyaları gercekleştirmenin en iyi yolu UYANMAKTIR

Bilgi

Hocam ne rakama aldınız?
    Bir çok fiyat var herkes tuttuğuna mi veriyor anlamadım

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Dün motosikletimi rölanti devrindeki ayarsızlık nedeniyle servise götürdüm ve tps sensörü garanti kapsamında değişti. Şuan gaz vermeden çalışmama sorunu haricinde bir sorunum kalmadı. Onuda artık rodaj bakımında söyleyeceğim. Çokta önemli değil açıkçası ama yinede yapılsa iyi olur.

Bu fiyata gerçekten tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

Ben nakit 56.200 e aldım.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı Enginhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bu hafta bende alıyorum kısmetse f/p ekipmani internetten yada Ankara'dan nereden alabilirim.
    Normal kullanıcı için kuryelik için değil
    Ulus yiba çarşısına bakabilirsiniz hocam.

Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Merhaba
    Bende bugun mat kırmızı renk ile araniza katildim.motorla yaklasik 20 km yol yaptim eksoz kismindan duman geliyor.boyasi yanar gecer dedi servis ve aldigim yer.basina boyle bir durum gelen oldumu.ilk calistirmada azda olsa duman geliyor eksozun icinden.baslarda bu normal midir arkadaslar.degerli yorumlarinizi beklerim.hayirli ramazanlar simdiden

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    20 km sonra artık yapmamalı sanki. Duman çoğu motorda var, kimi egsoza sürülen boya ya da koruyucu kimyasaldan kimi katalitik konvertörden. Arabalarda da balmumu yapıyorlar o yanıp giderken duman ve koku oluyor. 50 km kullan geçmezse servise sor bence.

Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Saniyorum sizde de aynisi oldu.ilk defa sifir motor aldim
    Daha once 3 adet ybr crypton hyosung gt 650 r yamaha r6 cbx twister gibi bir cok motorum oldu.sifir olunca tedirgin oldum bi.bu cumartesi rodaj icin yaklasik 200 km yol yapmayi dusunuyorum.deneyimli arkadaslarin tavsiyesine acigim

Merhaba arkadaşlar.
    Ben de son 3 gündür almaya niyet ettim ama görüştüğüm bayilerde motor yok. Adana, Hatay ve Osmaniye'deki bayilere sordum, bitti diyorlar. 2-3 hafta önce hepsinde motor vardı. Nasıl bu kadar hızlı hepsini sattılar anlamadım.

Sonuç olarak motoru alamadım. Alabileceğim bir bayi önerebilir misiniz?

Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Bursada her bayide var renk renk 57 bine aldim ben dun

Alıntı yalçınöztaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursada her bayide var renk renk 57 bine aldim ben dun
    Hayırlı olsun Yalçın bey. Bu taksitli fiyatı mı?

REKLAM ALANI
38. sayfa BirinciBirinci ... 283637383940 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)