Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

TVS Apache RTR 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

[QUOTE=Sarıyerli;4575828]Tamam hocam ben bı bakayım o süngere, bide hocam Hint forumlarında millet 145 150 görüyor benim motorda bayır aşağı 134 gördüm hani hız meraklısı değilim de başka motorlar yapıyor bu niye yapmiuor diyor insan eski 150 lik apachimle 136 görmüştüm, gerçi daha km 2000 de ama, sizin motor kaç gördü bı deneme yaptinizmi? Uzunyoldan sonra bı bilgi verirseniz sevinirim sünger hakkında.[COLOR="Silver"]

Geçen oldukça eğimli bir yolda deneme fırsatı buldum en son 137 gördüm. Yani internetteki 145 150 gibi rakamlar pek mümkün değil gibi çünkü 135 üstüne çıktığımda devir yaklaşık 10500'dü. Daha fazla zorlamak cidden motora zarar verecektir diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

Motosiklet ile 130 km kadar nispeten uzun denilebilecek bir yolculuk yaptım. Şahsen ne motosiklette bir yorulma vardı ne de bende. Titreşim üzecek kadar yok özellikle deviri çok yükseltmediğimde. Selesi daha uzun yollar için işlem isteyebilir çünkü ağrıtmaya başlamıştı totoyu. Gittiğim yol oldukça eğimliydi ve hiç sıkıntı yaratmadan çekti motor o açıdan da güven verdi. Kısacası bu ufak yolculuktan çok keyif aldım. Yalnız motosiklet altıncı vitesi istiyor bence çünkü 110 gibi süratlere çıkacak olursanız devir fazlasıyla yükseliyor. Bir adet de fotoğraf ekliyorum yolculuğa dair.[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Son hıza neden bu kadar takılıyorsunuz ki ? Hint motorları Euro 4 değiller, o yüzden daha hızlı gidebiliyorlardır. Bir de 6. vites istediğini söyleyen arkadaşlar olmuş, motorda bu oranda 5. vitesten sonra bir 6. vites olsa motor gitmez. En ufak rüzgarda 125’in bile altına inersiniz. Bu motor şehirde kullanmak için yapılmış, uzun yol performansı beklemeyin, titreşimsiz 100 yapsın yeter.

Son hıza takılmaktan ziyade iki veri arasındaki fark benim kafama takılan nokta olmuştu, hindistan modellerinin euro4 uyumlu olmadığını bilmiyordum sebebini öğrenmiş oldum teşekkür ederim. Onun dışında 100 gibi hızlarda titreşimsiz uzun yola da rahatça gidilir diye düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar. Lastik basıncını kullanım kılavuzunda yazdığı gibi on 25 arka 28 vurdum. Siz de buna uyuyor musunuz. Ön sanki biraz inik oldu gibi.

PLatooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 150- CBF 150 - TVS RTR 200 V4
    arkadaşlar bu modelden ön sipariş verdim 15 eylül gibi gelecek deniliyor hayırlısı bakalım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı PLatooN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu modelden ön sipariş verdim 15 eylül gibi gelecek deniliyor hayırlısı bakalım
    Hayırlı olsun fiyat bilgisi paylaşır mısınız ?

Motosikleti
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun fiyat bilgisi paylaşır mısınız ?
    teşekkür ederim
    21.900 dendi bayiden ürün geldiğinde dolar kurundan dolayı 1000 tl fark çıkabileceği söylendi

SÜRAT MOTOR

Motosikleti
    hero dash 125
    Merhabalar,

bende bu motordan almak istiyorum. İlk motorum olacak. Ancak şuan bütçem el vermediğinden önümüzde ki ilkbahara bıraktım alma planlarını
    umarım memnun kalırsınız / kalırız. kullanan arkadaşlar yorumlarını paylaşabilir ise burasıda biraz hareketlenir gibi duruyor.
    ülkemizde pek satılmadı fiyatından dolayı sanırım. umarım rahatça çantası vs. bulunabilir.

Benim gibi uzun süre çanta demiri arayanlar varsa; Sürat motorda var. Ben yeni siparişi verdim geldi,fakat sağolsun kargocular bir montaj parçasını kaybetmişler,vidaları da kamyonetin içinden topladılar. Montajını daha yapmadım oraya kayıp plastik parçayı uydurmaya çalışıyorum.

Diyeceğim o ki çanta demiri bulunabiliyor çanta ise tamamen bütçe meselesi. Ben maxem 45 lt düşünüyorum siz ne dersiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

İlk rodaj bakımını yaptırdım servis motul 5100 10w40 koyduğunu söyledi. Ben bu yağdan hiç memnun değilim motorun gidişi ağırlaştı. Siz bu yağı koydurmayin benim tavsiyem. Şimdi motul 7100 10w40 aldım onu koyacağım. Sürat motordan iki adet yag filtresi de aldım orijinal ürünler geldi tavsiye ederim.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı TVS 26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gibi uzun süre çanta demiri arayanlar varsa; Sürat motorda var. Ben yeni siparişi verdim geldi,fakat sağolsun kargocular bir montaj parçasını kaybetmişler,vidaları da kamyonetin içinden topladılar. Montajını daha yapmadım oraya kayıp plastik parçayı uydurmaya çalışıyorum.

Diyeceğim o ki çanta demiri bulunabiliyor çanta ise tamamen bütçe meselesi. Ben maxem 45 lt düşünüyorum siz ne dersiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

İlk rodaj bakımını yaptırdım servis motul 5100 10w40 koyduğunu söyledi. Ben bu yağdan hiç memnun değilim motorun gidişi ağırlaştı. Siz bu yağı koydurmayin benim tavsiyem. Şimdi motul 7100 10w40 aldım onu koyacağım. Sürat motordan iki adet yag filtresi de aldım orijinal ürünler geldi tavsiye ederim.
    Mademki Motul 7100 aldınız ve 5100 ü boşaltacaksınız...

Aynı koşullarda 5100 ve 7100 le aynı güzergahta, aynı ağırlıkla, aynı hızda/trafikte, aynı mesafe kullanıp bir test yapabilir misiniz?

Bizim tesbitimiz 7100 kullanınca motor daha az ısınıyor. Ayaklara daha az hararet geliyor şeklinde. Motorlar BN125

En kısa zamanda yağı değiştirip aralarında ki farkı tecrübe etmek istiyordum. Bunu yarın yapmazsam 3-4 gün şehir dışındayım, haftaya kalacak artık.

Merhaba arkadaşlar

Çanta demirini yetkili servis sürat motordan taktirmabiza gerrk yok. Sürat motor ve diğer yetkili servislerde çanta demirini İstanbul Alibeyköyde bulunan YBS motosiklete yaptırıyorlar. YBS den neredeyse yarı fiyatına alıp taktirtabilirsiniz ancak şehir dışına kargo falan olacağını düşünmüyorum

Bu söylediklerim dışında motorda 2599 km yi devirdim çok şükür hiç bir sıkıntı yaşamadım. Özellikle 2000 bakımından sonra motordaki titreşim oldukça azaldı ve motor açıldı. Bu haftasonu 1000km lik bir uzun yol yapacağım. Deneyimlerimi ve tecrübelerimi sizinle buradan paylaşırım

İyi günler.

Motul 7100 10w40 yağ ile servisin koyduğu motul 5100 10w40 yağı degistim. Motorun gidişi çok rahatladı sanki daha önce moturun boğazını biri sıkıyordu, şimdi daha atik daha iyi devirleniyorsesi bile değişti.
    7100 den aşağı sakin bir yağ koymayın.

YBS ye ulaşamadığı için sürat motodan çanta demiri sipars ettim. Kargonun kaybettiği plastik parcayida bu gün göndermişler kendilerine çok teşekkür ederim.

Motora şimdi daha keyifle biniyorum,birde 3. Vites 5 bin 6bin devir arası deponun altından gelen ziriti sesin de halledersem harika olacak.

Sizlerde keyifli sürüşler dilerim.

Alıntı TVS 26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul 7100 10w40 yağ ile servisin koyduğu motul 5100 10w40 yağı degistim. Motorun gidişi çok rahatladı sanki daha önce moturun boğazını biri sıkıyordu, şimdi daha atik daha iyi devirleniyorsesi bile değişti.
    7100 den aşağı sakin bir yağ koymayın.

YBS ye ulaşamadığı için sürat motodan çanta demiri sipars ettim. Kargonun kaybettiği plastik parcayida bu gün göndermişler kendilerine çok teşekkür ederim.

Motora şimdi daha keyifle biniyorum,birde 3. Vites 5 bin 6bin devir arası deponun altından gelen ziriti sesin de halledersem harika olacak.

Sizlerde keyifli sürüşler dilerim.
    Yağ filtresi 150 veya 180 ilk lerden farklı mı?
    Ben aynı olacağını tahmin ediyorum.
    Motul 7100 bence gereksiz ayrıca pahalı. Kaç kmde değiştirmeyi düşünüyorsun 7100 motulu?
    Motul 3000 mineral kullanabilirsin. 2500 3000 km de değişebilirsin. Veya herhangi bir yarı sentetik yağ kullanırsan 4000 5000 km de değişebilirsin.
    Ben motul 7100 kullansam kafadan 7500 kmde değişim yaparım

Yağ filtresi 150-180 liliklerle aynı olduğunu sanıyorum.

İzlediğim hindistan videolarında motul 7100 10w40 koyduklarını gördüm. Kitapçığında da tam sentetik yağ koyun diyor. Ben bu yağı 2500 km sonra değişeceğim. Evet 1200ml yağ aldığı için iki kutu kullanmak zorunda kalıyorum ama olsun benim için yağ önemli. Yağı Eskişehir de yagcidan 75tl X2 150 TL ye aldım. Yağ filtresini de sürat motordan getirttim onada 20 TL ödedim. Filitre orijinal tvs poşetleri içinde hindistan üretimi yazıyor.

Sonuç olarak 170tl ye yağ işini hallettim (Hint fakiri )dediğimiz kişiler bile 7100 kullanıyorsa bir bildikleri vardır.

Motosikleti
    yaz bitti biz hala motor bekliyoruz :(

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı PLatooN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaz bitti biz hala motor bekliyoruz :(
    Beklediğiniz 2020 model herhalde. Şu navigasyonu olan.

Beklemeye değer bence...

Motosikleti
    Valla gelsinde ben 2019 ada razıyım 😁

https://www.youtube.com/watch?v=EIukwRZTv5s

Yaptığım bu modifikasyonlardan sonra 1700 km yol gittim, yaklaşım 340 TL yakıt parası ödedim. Minderler uzun yolda rahatlık sağladı orjinal minderle bu yolu yapamazdım. Motor şuan 5000 km de max 130 kmh hızı gördüm.

Motosikleti
    Tvs Apache Rtr 200
    Selam arkadaş RTR 200 3 aydır kullanıyorum inanın çok memnunum TVS kendini kanıtlamış çoktan ama haberim olmamış. 10 yıldır kuryelik yapıyorum çok motor geçti elimden motoru alan kişi kalite yönünden asla pişman olmaz. Motor kolay kolay bozulacak çan Çin çon motorlar gibi değil, NS 200 İLE karşılaştırmak isteyen olursa tek fark hız farkı diğer yönleri RTR çok çok üstün. Hız meraklılarına tavsiye etmem cebini düşünen birazda hızlı gitsin kalite olsun diyenler için birebir. Frenleri çok iyi hatta arka fren performansı başka bazı motorlardan çok iyi hissiyatı güzel, süspansiyon güzel baş edebiliyor her türlü şartlarda ama 2 kişi binecekseniz biraz sert ayara getirmekte fayda var arka çamurlu ucu kasislerde sürtüp eriyebiliyor ağır olanlar için söylüyorum. Koltuğu 100km den sonra inanılmaz rahatsız ediyor koltuk yaptirmakta fayda var bu şekilde uzun yol işkence oluyor bizzat denedik yaşadık Afyon - Ankara - İzmir - Afyon yaptık iki kişi FULL EŞYA YANLAR DAHİL olmak üzere eşimle gezi yaptık yolda koltuk harici hiç bir sorun olmadı ama koltuk çok bize eziyet çektirdi.

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)