Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
39. sayfa BirinciBirinci ... 293738394041 ... SonuncuSonuncu

TVS Apache RTR 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Kredi kartina pesin fiyatina 9 taksit ile aldim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Ben de son 3 gündür almaya niyet ettim ama görüştüğüm bayilerde motor yok. Adana, Hatay ve Osmaniye'deki bayilere sordum, bitti diyorlar. 2-3 hafta önce hepsinde motor vardı. Nasıl bu kadar hızlı hepsini sattılar anlamadım.

Sonuç olarak motoru alamadım. Alabileceğim bir bayi önerebilir misiniz?
    Zam yapacakları için yok çekiyorlardır. Ya da o bölge deprem bölgesi olduğu için öyle olabilir.

Alıntı hokka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zam yapacakları için yok çekiyorlardır. Ya da o bölge deprem bölgesi olduğu için öyle olabilir.
    Hocam deprem bölgesinde kart ödemelerini 6 ay öteledi bankalar. Milletimiz de bunu fırsat bilip almayacaksa da almış
    O yüzden bu taraftaki bayilerde son 1 ayda tükendi.

ewrico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs jupiter kawasaki er6n
    Pazartesi günü SIFIR KM RTR 200 ALDIM 100 KM FALAN KULLANDIM DAHA SONRA 2 GUN MOTOR BEKLEDİ BUGÜN MOTORU CALISTIRDIM YOLA ÇIKTIM MOTORDA SILKELEME ROLANTIDE STOP ETME GIDERKEN OKSURME ATLAMA GIBI SORUNLAR VAR BASINA GELEN VARMI BURDA NEDEN OLUR

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Hocam hemen servise gidin. Tps sensörünüz arızalı. Kronik sorun. O değişecek garanti kapsamında. Hemen hemen herkesin başına gelen bir durum bu.

Motosikleti
    Dostum ben bu motoru Tekirdağ dan aldım geldim.İstanbulda Beylikdüzü'ndeyim bildiğin iyi bir servis varmı nereye götüreyim?

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Kâğıthane de sürat motor. Tvs markası için onlardan daha iyi bir servis bilmem. Oraya gidin izah edin kendileri zaten hemen hallediyorlar ellerinde parça varsa. Parça yoksa firmadan talep ediyorlar vs çözüme mutlaka ulaşırsınız.

Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Merhaba.ilk 500 km yi doldurdum bugun.2 gunde ilk rodaj bitti sayilir.hafta ici servise gorutup ilk bakimi yqptiracagim.kitapcikta onerilen yag 10-50 olarak yaziyor.fakat 2020 yilindaki rtr 200 un kitapciginda 10-30.siz hangi yagi koyuyorsunuz.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Ben motul 7100 10/40 kullandım. Sonundaki 30-40 gibi ibareler bulunduğunuz şehrin hava sıcaklığına göre değişiklik gösterir. İstanbul için 10/40 ideal oluyor. Yazları çok sıcak olmayan bir şehirdeyseniz 10/30 kullanabilirsiniz. Full sentetik yağ tercih edin.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kocaeli'de kullanan arkadaşlar var mı?
    Facebook gruplarında sıfır motorlarda bile tps sensör arızası, abs sorunu, benzin kaçırma, bloktan terleme, zincir dişli sürtme problemleri, eksik yağ ile teslim edilen motorlar vs sorunlar okudum. Kasap servislerde saçma sapan montajlar yapıyorlar motora.
    150'lik olanını zamanında uzun süre kullandım, katır gibi sağlamdı.
    Sanırım biraz daha narin ama donanım açısından F/P bazında başka sıfır motor yok. 25bin, 30 bin kullanan ve kronik, ciddi bir sorunla karşılaşana denk gelmedim.
    İyi bir servis bulabilirsem almayı planlıyorum.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kocaeli'de kullanan arkadaşlar var mı?
    Facebook gruplarında sıfır motorlarda bile tps sensör arızası, abs sorunu, benzin kaçırma, bloktan terleme, zincir dişli sürtme problemleri, eksik yağ ile teslim edilen motorlar vs sorunlar okudum. Kasap servislerde saçma sapan montajlar yapıyorlar motora.
    150'lik olanını zamanında uzun süre kullandım, katır gibi sağlamdı.
    Sanırım biraz daha narin ama donanım açısından F/P bazında başka sıfır motor yok. 25bin, 30 bin kullanan ve kronik, ciddi bir sorunla karşılaşana denk gelmedim.
    İyi bir servis bulabilirsem almayı planlıyorum.
    Toplama sırasında yada nakliyede bir yer zarar görürse umada şuan parça yok tvsnin 150,180,200 hepsi için geçerli

Çağrı merkezini aradım geçen hafta açan olmadı sıraya aldılar hala aramadılar ne zaman arsam sıra var

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplama sırasında yada nakliyede bir yer zarar görürse umada şuan parça yok tvsnin 150,180,200 hepsi için geçerli

Çağrı merkezini aradım geçen hafta açan olmadı sıraya aldılar hala aramadılar ne zaman arsam sıra var
    Bugün bayiye gittim, ellerinde kalmamış hemen satılmış.

Servisteki ustaya sordum, tps sensörü haricinde kronik sorunla gelen olmadı onu da hemen çözüyoruz dedi.

Sonra aynı fiyatta, farklı segmentteki Honda Dio'yu denedim. Keşke Tvs'yi deneme şansım olsaydı ama bayide yokmuş.
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

TVS'in distribütörlüğünü Uğur Motorlu Araçlar (UMA) almış. Kötünün iyisi olmuş bence eski distribütöründen çok şikayet vardı böyle daha iyi olmuş. UMA ciddi atakta markalarını arttırarak yoluna devam ediyor. Şu yedek parça havuzunu da artık tam kapasite ile doldursalar çok iyi olacak!

Merhaba, ben de sıfır aldım ve şu an 3600 km civarında motorum. Benim motosikletimde devir dalgalanması veya çalışmama gibi sorunlar olmadı. Çalışmama durumu nadiren oluyor ama çok da kafaya takmıyorum çünkü olduğu zaman da en kötü 3. ya da 4. marşta hafif gaz vererek çalışıyor. Çok sık da olmuyor açıkçası. Vites göstergesinin yanlış gösterme durumu oluyor nadiren, bakımda ilgili parça temizlendi ama yine de oluyor ara ara ki bu durumu da dert etmiyorum. Esas problem şu ki rodajdan sonra motorda yağ kaçırma başladı zira rodajda 70'in üstüne sadece bir ya da iki kez mecburiyetten çıktım. Ancak ne zaman yüksek hız ve dolayısıyla yüksek devir gördü motor, işte o zaman yağ kaçırma başladı. İkinci servis bakımında durumu söyledim ama ordaki görevli arkadaş conta değişse de yine kaçırdığını ancak sıvı contanın işe yarayacağını söyledi falan filan. Conta değiştirdiği halde sorun yaşayanlar var mıdır ya da kalıcı başka bir çözüm bulan? Üç haftalık ayakkabılarım motordan gelen yağdan 33 yıllık gibi görünüyor ve hoş değil. Bir de genelde zincir sesi olduğu söylenen ve çoğu kişinin yaşadığı ses bende de oldu, onu da ikinci bakımda söyledim.Bakımı yapan arkadaş yine vites okuyucusunun da bulunduğu bölgede bulunan bir parçayı söktü, temizledi sonra yerine ite kaka oturttu falan ama o ses de yine arada oluyor hala. Son olarak da motora özellikle iki kişi binildiğinde en ufak bir çukurda motorun sol alt kısmından bir ses geliyor. Buna benzer bir sorun yaşayan ve çözmüş olan var mı ? Motoru aldığım yer ile ilgili de bir mesaj yazmam gerekiyor esasında zira bana daha motoru aldığım ilk gün kaza yaptıracaklardı işlerini yapmamalarından ötürü ve rodaj bakımında motora zarar verdiklerini 2. bakımda gittiğim farklı serviste gördüm. Bunları önce bir uma ile görüşeceğim, eğer bahsettiğim işletme hatasını telafi ederse, iyi niyetten ötürü olanları yok sayacağım. Ne yazık ki aldığınız sıfır motor görece hesaplı bir motorsa, motorunuza ve size gösterilen ilgi de zayıf oluyor. Ye kürküm ye durumları... Herkese kazasız, güzel sürüşler dilerim.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Uğur93

Vites göstergesi hatası bu motorda görülen kronik sorunlardan. Hindistan forumlarında servislerin garantiden parça değişimi yaptığını okumuştum. Yağ kaçakları da bu motorda görülen kronik sorunlardan. Eskiden TVS taş gibi motorlar üretirdi. Ne yazık ki bu mazide kaldı. Hint malı motorların kalitesi abartıldığı gibi değil. Sıvı conta uygulamasına hakim bir usta bulmayı düşünebilirsin.
    hokka bunu beğendi.

Vites göstergesi esasında hiç sorun değil, zaten çok nadir oluyor yanlışlık. Esas yağ kaçırma durumunu anlayamıyorum. Sonuçta sıfır motor ve düzgün torna edilmiş düz bir zemin var parçalar arasında, araya da conta konup düzgün torklanarak sıkılınca nasıl yağ kaçabilir ama kaçıyor işte. Sıvı conta sürülse bile o da garantiden olacak eğer servis son dakika yan çizmezse ama sıfır aldığım motora hemen neden sıvı conta uygulansın. Bunlarla uğraşmamak için sıfır aldım. Bir de yetkili servislere bağımlı olunuyor garanti sebebiyle. Yetkili servislerin de yaptığı işe güvenmemek için geçerli sebeplerim var. Bir de genel itibariyle montajın kötü olma durumu düşüncesi hakim ya bu motorda. O da kesinlikle doğru ve bayiden çıkarken servisler hiçbir yerini kontrol etmiyor. En azından benim aldığım servis öyleydi. İlk aldığım gün acelem de vardı, motoru teslim aldım hemen çıktım yola. gidonun sola döndürülmesi gereken düşük hızlarda motorun yürümediğini farkettim (debriyaj çekili gibi oluyor, boşta gaz açıyorsunuz) ki bunu anladığımda epey bir uzaklaşmıştım ve işim vardı oraya gittim. Sonra geri götürdüm servise ve debriyaj ayarı bozukmuş. 50 Küsür km öyle sürmek zorunda kaldım toplamda. Kusura bakma falan filan dendi de kazaya sebebiyet verecek bir durum, onu da geçtim sıkışık trafikte motor sola dönüp yürümüyor, bir dünya eziyet. Onun dışında da o şekilde balata sıyıra sıyıra yürümüş motor. Bunu da söylediğimde şu an balatada sıkıntı yok, sonraki bakımlarda hallederiz falan deyip geçiştirildi. Ondan sonra rodaj bakımında yine aynı yere götürdüm, basit yağ bakımında nasıl bir hata olabilir? Oluyor işte. Adamlar tapayı yalama etmişler. Kocaman bir tapa takılmış, sornaki bakımdaki servis gösterdi.Bir de ilk servis motorun yanında da tutmuyor. Misafir salonlarında bekletiyor, o yüzden göremedim de yaptıkları şeyi. Söylemiyorlar da zaten böyle bir halt ettik diye. Çok basit civatalar sıkılmamış bakımda, bakımın ertesi günü düşen civata oldu. Günahlarını almak istemem emin değilim ama rodaj sonrası kafa granajın birinde küçük bir çatlak gördüm ama emin değilim belki ilk aldığımda vardı vs. Yani motoru aldığım bayi ve servisi rezalet. Yoksa motor parasına göre gayet güzel ama sıfırken alıyorsunuz motoru ve inat edilirse muhtemelen min. 2-3 bakım sonra adam ediyorsunuz. Çünkü montaj kısmı ve servis hizmetleri işini yapmıyor. Şuan yağ kaçırma ve sebebini anlamadığım çukurda ses yapma durumu olmasa çok memnunum motordan. 400 km'lik uzun yol yaptım, gayet rahattı. Yakıtı düşük, dengesi ve frenleri güzel, komponentler kalitel, görüntüsü de bu fiyata alınan motorlar arasında hiç fena değil. Biraz uzatıyorum ama hem okuyanlar fikir sahibi olsun, hem de belki şu yağ işini çözen birilerinin tecrübelerinden faydalanabilirim belki. Bir de ders oldu, bayisi ve servis hizmetleri kötü olan orta karar markaların motoru iyi bile olsa alınmaz ya da kronik sorunu olmayan bir motorsa direkt garantiden çıkartılıp kendi ustana götürülür. Daha önceki sıfır aldığım motorumda hiç böyle rezillik yaşamamıştım. Kazasız sürüşler.

Motosikleti
    motor bloğundaki civatalar gevşiyor ve yağ kaçırıyor hepsini elden geçir bütün vidaları sık yağ kaçağı kesilecektir.

Nihayet almış oldum arkadaşlar.
    İlginç bir şekilde 2 ay önce bayiden alamadığım motoru daha yüksek fiyata oto galeriden aldım. Tek tesellim, adamlar zaten meslek olarak alım satım yaptığı için karaborsacı sınıfına girmiyor diye kendimi avutuyorum.

Motor genel olarak benim ihtiyaçlarımı karşılayacak özellikte. Alt devirlerde torku iyi, tam Hint usulü bir sürüşü var.
    Motorda 6bin rpm civarında bir titreşim başlıyor ancak çok tiz bir titreşim, sanki var ile yok arasında birşey. Henüz rodaj bakımı yapılmamış olduğundan değerlendirmeyi ileriki zamanlara bırakıyorum.

100km mesafeden sürerek getirdim, yaklaşık bir buçuk saat yolculuk neticesinde selenin sert olduğuna karar verdim, günlük kısa mesafe sürüşlerde yeteri kadar konforlu.

İleriki zamanlar ne gösterecek bakalım.

Bugün rodaj bakımı için servise gittim. Ancak bakımı yaptırmadım çünkü kafam karıştı.
    Servisteki usta rodaj bakımının uzun sürdüğünü bu nedenle motoru bırakıp gitmem gerektiğini, ayrıca bakım sırasında orada bekleyemeyeceğimi söyledi. Bir de bakımı geciktirmeden yaptırmam gerektiğini aksi halde elektronik arıza yaşayacağım konusunda üstü kapalı uyardı.
    Pek aklıma yatmadı arkadaşlar çünkü 2018 yılında Bajaj servisinde yaşadığım hoş olmayan deneyim geldi aklıma. Adam aynı ifadeleri kullandı.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün rodaj bakımı için servise gittim. Ancak bakımı yaptırmadım çünkü kafam karıştı.
    Servisteki usta rodaj bakımının uzun sürdüğünü bu nedenle motoru bırakıp gitmem gerektiğini, ayrıca bakım sırasında orada bekleyemeyeceğimi söyledi. Bir de bakımı geciktirmeden yaptırmam gerektiğini aksi halde elektronik arıza yaşayacağım konusunda üstü kapalı uyardı.
    Pek aklıma yatmadı arkadaşlar çünkü 2018 yılında Bajaj servisinde yaşadığım hoş olmayan deneyim geldi aklıma. Adam aynı ifadeleri kullandı.
    Uzamakla iyi yapmışsın. Ben de bırakıp gitmezdim.

REKLAM ALANI
39. sayfa BirinciBirinci ... 293738394041 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)