Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

TVS Apache RTR 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    PLatooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 150- CBF 150 - TVS RTR 200 V4
    Alıntı HAMZAÇAKAR03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaş RTR 200 3 aydır kullanıyorum inanın çok memnunum TVS kendini kanıtlamış çoktan ama haberim olmamış. 10 yıldır kuryelik yapıyorum çok motor geçti elimden motoru alan kişi kalite yönünden asla pişman olmaz. Motor kolay kolay bozulacak çan Çin çon motorlar gibi değil, NS 200 İLE karşılaştırmak isteyen olursa tek fark hız farkı diğer yönleri RTR çok çok üstün. Hız meraklılarına tavsiye etmem cebini düşünen birazda hızlı gitsin kalite olsun diyenler için birebir. Frenleri çok iyi hatta arka fren performansı başka bazı motorlardan çok iyi hissiyatı güzel, süspansiyon güzel baş edebiliyor her türlü şartlarda ama 2 kişi binecekseniz biraz sert ayara getirmekte fayda var arka çamurlu ucu kasislerde sürtüp eriyebiliyor ağır olanlar için söylüyorum. Koltuğu 100km den sonra inanılmaz rahatsız ediyor koltuk yaptirmakta fayda var bu şekilde uzun yol işkence oluyor bizzat denedik yaşadık Afyon - Ankara - İzmir - Afyon yaptık iki kişi FULL EŞYA YANLAR DAHİL olmak üzere eşimle gezi yaptık yolda koltuk harici hiç bir sorun olmadı ama koltuk çok bize eziyet çektirdi.
    Hayırlı olsun allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin.
    Bende 1 ayı geçti parasını ödedim motorun gelmesini bekliyorum bi iki resim at baride gözümüz gönlümüz şenlensin :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tvs Apache Rtr 200

https://hizliresim.com/XjG4cH

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

Amin saolasın
    PLatooN bunu beğendi.

Motosikleti
    maşallah ne güzel o ön sperlik cam uzatmada yakışmış

Motosikleti
    Tvs Apache Rtr 200
    Evet ön siperlik pulsarın ama demiri Bi usta yaptı sağolsun uymuyor çünkü kendi demiri, takacak olursanız camın köşelerini iyice zımpara yapın çok keskin İzmirdeyken kolum yanlışlıkla çarptı kolumu kesti. Arka ve yan çanta demirini sürat motordan aldım ama bu adamlar yıldız diye Bi firmadan yaptırıyor onları bulup uyguna alınabilir arka iyide yanlar inşaat demiri gibi olmuş biraz hafif olsa iyi olabilirdi. Yedek parçalara zam gelmiş bu canımı sıktı. Motoru 3 binde Antalyadan aldım gelirken yolda silindir keçesinden Yağ kaçırdı galiba kronik yada fabrikasyon hata montajı var benzer durumlar olmuş hep, size tavsiyem bu motoru işi bilmeyen birisine asla yaptırmayın çünkü mala zarar veriyorlar yapacağım derken. Keçe değişimi için birisine götürdüm arkadaşta tork anahtarı yok bişey yok Allah ne verdi sıktı silindirli ve zamanlama zinciri kıranktan attı taktı ama motor çalışınca sesi değişti adam dedim böyle diye inat etti normal diye ama içime sinmedi 2 ay başka yerde yattı çok şükür usta yaptı ekzantik ve zamanlama zinciri arizalanmış değiştirdi, durduk yere zamanın param hevesim herşey kaçtı, ustayım diye Bi tane rulman takmasını berecemeyen usta çok bide utanmadan çok para alırlar haramzadeler, ben motorun yağını normal bakımlarını kendim yapiyorum eli anahtar tutan herkes bazı şeyleri yapabilir boşa para yedirmeyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

30 liralık yağa bir cıvata sökerek 80 lira alıyorlar güya ustalık yapıyorlar, düpedüz enayi yerine koyma

Motosikleti
    korkarım benim motoru aldığım bayi sürat motor yağımı kendim değiştirebilirim daha önce honda cbf 150 kullanıcısıydım sürat motorla alaka henüz servis anlamında motor gelmediği için bi tecrübem olmadı ama söylediklerinizi dikkate alacağım.

( Almaya karar verdiğim gün 8 ağustos du aradım telefonda 7 eylülde gelicek dediler motorun ödemesini yaparak aldım sonra 15 eylül oldu sonra 20 eylül dendi şimdide ay sonuna kadar mutlaka elinde olur diyorlar :D bilmiyorum bakalım ne olacak )

Alıntı TVS 26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ filtresi 150-180 liliklerle aynı olduğunu sanıyorum.

İzlediğim hindistan videolarında motul 7100 10w40 koyduklarını gördüm. Kitapçığında da tam sentetik yağ koyun diyor. Ben bu yağı 2500 km sonra değişeceğim. Evet 1200ml yağ aldığı için iki kutu kullanmak zorunda kalıyorum ama olsun benim için yağ önemli. Yağı Eskişehir de yagcidan 75tl X2 150 TL ye aldım. Yağ filtresini de sürat motordan getirttim onada 20 TL ödedim. Filitre orijinal tvs poşetleri içinde hindistan üretimi yazıyor.

Sonuç olarak 170tl ye yağ işini hallettim (Hint fakiri )dediğimiz kişiler bile 7100 kullanıyorsa bir bildikleri vardır.
    Siz rtr 200 ün hindistandaki bakım periyotlarini araştırınız mi? Örneğin bendede rtr 180 var Türkiye bakım periyotlari 3000 de bir ama yurtdışı ve hindistanda bile bakım periyotlarinda 3000 de motor yağı için kontrol et eksikse tamamla diyor. 6000 de filtre ile yağ değişimi yazıyor.
    Turkiyede neredeyse her marka bunu yapıyor. Amaçları servislerin extradan para kazanması.
    İstediğiniz motosikletin yurtdisi bakımını arastirabilirsiniz.
    Örneğin CRF 250 yurtdisi yağ değişimi 12000 km de. Lakin Türkiye de 4000 km de.
    Sizin yerinizde olsam motul 7100 kullanırsam. 5000 6000 km de filtre ile değişim yaparım.
    Malum kırmızı renkli olur 7100 siz onu 2500 km de değiştirdiğinizde yağ kararma bile yapmamış olacak. Çıkan yağa bakın ve görün.
    Yarı ömrünü tamamlamamış yağı değiştireceksiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:27 ----------

Alıntı Tataroglu41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz rtr 200 ün hindistandaki bakım periyotlarini araştırınız mi? Örneğin bendede rtr 180 var Türkiye bakım periyotlari 3000 de bir ama yurtdışı ve hindistanda bile bakım periyotlarinda 3000 de motor yağı için kontrol et eksikse tamamla diyor. 6000 de filtre ile yağ değişimi yazıyor.
    Turkiyede neredeyse her marka bunu yapıyor. Amaçları servislerin extradan para kazanması.
    İstediğiniz motosikletin yurtdisi bakımını arastirabilirsiniz.
    Örneğin CRF 250 yurtdisi yağ değişimi 12000 km de. Lakin Türkiye de 4000 km de.
    Sizin yerinizde olsam motul 7100 kullanırsam. 5000 6000 km de filtre ile değişim yaparım.
    Malum kırmızı renkli olur 7100 siz onu 2500 km de değiştirdiğinizde yağ kararma bile yapmamış olacak. Çıkan yağa bakın ve görün.
    Yarı ömrünü tamamlamamış yağı değiştireceksiniz.
    Ben rtr 180 de aldığımdan beri 5000 km de filtre ile değişim yapıyorum. 25000 km ye dayandım. Maşallah saat gibi bir kere bile beni üzmedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:30 ----------

Rtr 200 ün yurtdışı periyotlarinda da her 3000 km de kontrol et tamamla, 5000 6000 km de yağ filtresi ile yağ değişimi yazıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:41 ----------

Rtr 200 ün TVS nin sitesine göre Türkçe pdf dosyasında da benim dediğim gibi yazıyor.

Motosikleti
    zam yolda almayı düşünenler elini çabuk tutsun bence

url=https://hizliresim.com/NtPrDf][img]https://i.hizliresim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:38 ----------

url=https://hizliresim.com/NtPrDf][/url]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

İngilizce Kullanıcı kitapcığı 2500 3000 km incele ve tamamla 5000 6000 km de degiştir diyor.

Hocam haklısınız 2500 km de motul 7100 ü degişmek yağı yazık etmek olurmuş. Öneriniz için teşekkür ederim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar bilmediğim için soruyorum neden tam sentetik yağ kullanıyorsunuz? Tam sentetik yağ en iyisidir diye birşey yok, üretici "illa tam sentetik kullanın" demişse amenna ama misal benim eski Sym Wolf'te tam sentetik 7100 debriyaja yaramıyordu, yarı sentetik yağ idealdi. Rtr 200'de de böyle birşey olabilir mi?

Alıntı TVS 26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    url=https://hizliresim.com/NtPrDf]https://i.hizliresim.<font color="Si...NtPrDf.png</a>

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

İngilizce Kullanıcı kitapcığı 2500 3000 km incele ve tamamla 5000 6000 km de degiştir diyor.

Hocam haklısınız 2500 km de motul 7100 ü degişmek yağı yazık etmek olurmuş. Öneriniz için teşekkür ederim.
    Eyvallah hocam. Amacımız motosiklet kullanıcıları olarak bilinçli olalım.
    Lakin söyle bir gerçek var eğer servisinde garanti kapsamında bakımlara girecek isen mecburen onların şartlarına uyacaksın.
    Distribütör ve servisler kitapciklarin tercumesinde bakım periyotlarini orjinalindeki gibi cevirmiyorlar.
    Amaçları ekstaradan bizden para kazanmak.
    Malum Türkiye böyle hocam.
    O yüzden servisle işin olmayacak. Yağını filtresini hava filtresini zincirini kendin gerdirmeyi beceriyorsaniz.

Arkadaşlar bugün servisinde 1500 de bir bakıma gelmen lazım dendi. Ben kitapçıkta yazana göre geliyorum dedim. O Hindistan'da göre yazilmis dedi. Dedim buranın şartları Hindistan'da daha iyi. O da onların kullandıkları yağlar daha kaliteli vs. dedi. Siz kaç km de bir bakıma götürüyorsunuz ?

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı -Sa Bile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün servisinde 1500 de bir bakıma gelmen lazım dendi. Ben kitapçıkta yazana göre geliyorum dedim. O Hindistan'da göre yazilmis dedi. Dedim buranın şartları Hindistan'da daha iyi. O da onların kullandıkları yağlar daha kaliteli vs. dedi. Siz kaç km de bir bakıma götürüyorsunuz ?
    Yanlış cevap vermişsin. "Her gün bakıma gelsem olur mu?" diyecektin

Aslında bunlar güzel şeyler. Kimden uzak durman gerektiğini peşin peşin öğreniyorsun.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bizde motor yağlarına fındık yağı mı katıyorlar niye onların daha kaliteliymiş

Motosikleti
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde motor yağlarına fındık yağı mı katıyorlar niye onların daha kaliteliymiş
    ))) tabi dünyaya ve Hindistana gelen yağ Türkiye ye gelmiyor yersen

Gittiğim servisin adı İstanbul Sürat Motorlu araçlar. Hatta bakımda 4 te 1 ini belki kullandıkları temizlik spreyininde kutusunun parasını alıyorlar. Herkes bilsin.

Motosikleti
    ufak tefek şeyleri dert etmemek lazım ödediğin hizmet parasının karşılığını hizmet olarak alamıyorsan sıkıntı bence

Gittiğim servisin adı İstanbul Sürat Motorlu araçlar. Hatta bakımda 4 te 1 ini belki kullandıkları temizlik spreyininde kutusunun parasını alıyorlar. Herkes bilsin.
    O dediğini akrabanın servisine de gitsen yapar. Önemli olan temiz iş yapıyor mu?

1500 km'de bakıma mi gidelim yani hocam ?

1500 km'de bakıma mi gidelim yani hocam ?
    Üretici ne diyorsa onu yapardım. Fakat adam temiz çalışıyorsa sprey parasını dert etmezdim.

Motosikleti
    2 defa zam geldi kendi gelmedi iki gözümün çiçeği :D

REKLAM ALANI
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)