Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

TVS Apache RTR 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    Gidişat öyle gösteriyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seneye gelince fiyati min 39.900tl
    20 - 22 bin arasi gelirse yine ilk alanlardan olurum ama.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayro26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Değerli dostlar bu motosikletin modeli, websitesindeki RTR 200 FI EURO 4 sanıyorum.
    Türkiye'ye geldi diyor.
    KDV dahil nakit fiyatı: ₺ 15.900,00
    KDV dahil taksitli fiyatı: ₺ 17.490,00

Model sayfasına buradan, fiyatlarına ise buradaki PDF dosyasından ulaşabilirsiniz.
    **

CF Moto 250 mi, Bajaj NS mi, o mu bu mu yoksa skuter mi derken; sanıyorum alacağım motosikleti buldum. Görünüşü güzel, rahmetli AEA, 150cc'liğini incelemişti. Usta konusunda sıkıntılı sanıyorum, bir kaç kişi böyle söylüyor Türkiye'de (gerçi hangisinde usta sorunu yok ki!). Fakat bana şehir içi için alınabilir bir motosiklet olarak göründü.

Büyük ölçüde bu motosiklete odaklandım. Kullanım klavuzu var, yedek parça katoloğu var direkt websitesinde. Çok fazla yakacağını düşünmüyorum. Boyum 189 ve kilom 95 civarı. Sanıyorum bana uyacaktır. Motosiklet İstanbul trafiğinde biraz kıvrak olmalı. Bu nedenle naked tercih ettim ve şu anda TVS Apache gayet mantıklı duruyor.

Daha önce TVS Apache kullananlar, yeni alacak olanlar falan tabi ki yorumlarını yazacaktır.
    hokka bunu beğendi.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim için çokta önemi yok ama merak edenler için egzoz sesinin iyi duyulduğu bir video var;

İzlediğim videolardan anladığım kadarıyla sanki motor çok güç veremeyecek olsa bile 6'ıncı vitesi istiyormuş gibi. Üstteki videodan bağımsız konuşuyorum bunu biraz gezinirseniz fark edeceksiniz, 5 inci vites limitlerine kadar çabuk geliyor sonra sanki zaman durdurulmuş gibi kalıyor makine. Yani en azından uzun yolda otobanda duruma, şartlara göre 100-120 km/h sabit gitme konusunda 6'ıncı vites olsa motoru rahatlatırdı gibi geldi bana.
    hokka bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    Dün ilk bakımını yaptırdım motorun. Önerilen 10 30 fakat 10 40 motul yağ koyduk vites geçişleri çok rahatladı. Öncesinde 1 den boşa atarken 2 ye geçiyordu,boşa zor geçiyordu şimdiyse pamuk gibi oldu. Motoru ilk aldiğimda motoru hazirlayan bir önceki servis bir vida bile sıkmamış vidaların boşlukları çok fazlaydı. Ön tekere haddinden fazla hava basıp arkaya da tam tersine olması gerekenden hava basmışlar. Bir de motoru teslim ederken bir tepsi baklava istiyoruz demişlerdi hayatımda gördüğüm en lakayit ve ilgisiz servisti. Bu servisçi ise motoru ilk gördüğünde eski motorun aynısı bu,bir makyaj yapmışlar yeniden piyasaya sürmüşler dedi ama motoru test ettikten sonra övgülerini bir bir sıraladı yol tutuşu,manevrası,titreşimin olmayışı vb.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim için çokta önemi yok ama merak edenler için egzoz sesinin iyi duyulduğu bir video var;
    https://www.youtube.com/watch?v=KLSAANNsmuk

İzlediğim videolardan anladığım kadarıyla sanki motor çok güç veremeyecek olsa bile 6'ıncı vitesi istiyormuş gibi. Üstteki videodan bağımsız konuşuyorum bunu biraz gezinirseniz fark edeceksiniz, 5 inci vites limitlerine kadar çabuk geliyor sonra sanki zaman durdurulmuş gibi kalıyor makine. Yani en azından uzun yolda otobanda duruma, şartlara göre 100-120 km/h sabit gitme konusunda 6'ıncı vites olsa motoru rahatlatırdı gibi geldi bana.
    6. Vites olsa kesinlikle çok daha güzel olur.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hokka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün ilk bakımını yaptırdım motorun. Önerilen 10 30 fakat 10 40 motul yağ koyduk vites geçişleri çok rahatladı. Öncesinde 1 den boşa atarken 2 ye geçiyordu,boşa zor geçiyordu şimdiyse pamuk gibi oldu. Motoru ilk aldiğimda motoru hazirlayan bir önceki servis bir vida bile sıkmamış vidaların boşlukları çok fazlaydı. Ön tekere haddinden fazla hava basıp arkaya da tam tersine olması gerekenden hava basmışlar. Bir de motoru teslim ederken bir tepsi baklava istiyoruz demişlerdi hayatımda gördüğüm en lakayit ve ilgisiz servisti. Bu servisçi ise motoru ilk gördüğünde eski motorun aynısı bu,bir makyaj yapmışlar yeniden piyasaya sürmüşler dedi ama motoru test ettikten sonra övgülerini bir bir sıraladı yol tutuşu,manevrası,titreşimin olmayışı vb.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

6. Vites olsa kesinlikle çok daha güzel olur.
    Utanmaz yavşaklar vay,bir tepsi baklava haaa..

Ulan,firmadan zaten montaj bedeli aliyorlar,yüzsüzlugunde bu kadari..

Arka dişliyi 2 diş küçült 6vitesli olur,

Ybr dişlileri birebir uyar.

Tvs lerin ön dişlisiyle oynama,yaramiyor makinaya,ben öne 1 buyuk takmistim,tekrar orjinale dondum..
    hokka bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun orijinal bujisi Bosch UR4KE yerine çift elektrotlu Bosch UR5DDC takılınca sabahları ilk çalıştırma ve soğuk havada çalıştırma daha kolay oluyormuş.
    https://youtu.be/H68cX4uuG1I

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Türkiye'ye gelen modelde ABS var mı?

Kullanım kitapçığında ABS yazıyor ama web sitesinde bahsi geçmiyor.
    Sahibindendeyse ABS'li olduğunu yazıyor.
    Fiyat oldukça iyi görünüyor.

Motosikleti
    MT-07
    Bugün Maslak'tan Edirne istikametine doğru otobana bağlanırken 1tane gördüm. Çok yakışıklı duruyordu.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'ye gelen modelde ABS var mı?

Kullanım kitapçığında ABS yazıyor ama web sitesinde bahsi geçmiyor.
    Sahibindendeyse ABS'li olduğunu yazıyor.
    Fiyat oldukça iyi görünüyor.
    Hem arka hem önde!

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı hokka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem arka hem önde!
    Aslında @ufoz’un sahip olması gereken motor gibi duruyor da şehir dışı planlarını sarsar gibi. Şehir dışı için sanki 6.vites elzem?

Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında @ufoz’un sahip olması gereken motor gibi duruyor da şehir dışı planlarını sarsar gibi. Şehir dışı için sanki 6.vites elzem?
    Arkayi 2 diş küçültünce 6.vites hemen geliyor.

Benim 180lik ile max torkunu verdigi 6.500rpm de stok haliyle 85 yapiyordu,arkayi 2 diş küçülttum ve 100-105 arasi yapiyor ve uzun yol için konfor ve yakit ekonomisi sagliyor.

Rampalarda çekiş kaybı yaşatmiyor.

Not:Apachelerin ön dişlisiyle oynamak bu makinaya yaramiyor,bizzat tecrubeyle sabit.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Şu seninde bildiğin haziran sonu turuna 125cc ile 1200GS lere eşlik edemem.

Kaşınıyorum işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Arkayi 2 diş küçültünce 6.vites hemen geliyor.

Benim 180lik ile max torkunu verdigi 6.500rpm de stok haliyle 85 yapiyordu,arkayi 2 diş küçülttum ve 100-105 arasi yapiyor ve uzun yol için konfor ve yakit ekonomisi sagliyor.

Rampalarda çekiş kaybı yaşatmiyor.

Not:Apachelerin ön dişlisiyle oynamak bu makinaya yaramiyor,bizzat tecrubeyle sabit.
    Şimdi ben bu motora baya baya bakar oldum yahu.
    Hele şu dişli küçültme mevzusu kaymak misali oldu.

Motosikleti
    ......

Kaşınıyorum işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Şimdi ben bu motora baya baya bakar oldum yahu.
    Hele şu dişli küçültme mevzusu kaymak misali oldu.
    Ben 180likle 6.500rpm de 100-105 gidiyorsam,

4 valfli,enjeksiyonlu,yağ soğutmali 200cc 20hp lik bu motorla,arka dişli değişimi ile

Net bir şekilde 115-120gidilir diyor ve iddia ediyorum

Zira,şanziman dişli oranlari ns200 den farkli ve alt devirleri dolu.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Ben 180likle 6.500rpm de 100-105 gidiyorsam,

4 valfli,enjeksiyonlu,yağ soğutmali 200cc 20hp lik bu motorla,arka dişli değişimi ile

Net bir şekilde 115-120gidilir diyor ve iddia ediyorum

Zira,şanziman dişli oranlari ns200 den farkli ve alt devirleri dolu.
    Bahsettipiniz top speed değil değil mi?
    6500 devirden bahsediyoruz sanırım?
    Eğer o devirde 110 yapabiliyorsa başka ne istenirki.

Motosikleti
    ......
    Bahsettipiniz top speed değil değil mi?
    6500 devirden bahsediyoruz sanırım?
    Eğer o devirde 110 yapabiliyorsa başka ne istenirki.
    Değil,

Stok dişli haliyle yapamaz 6.500rpm de yapacagi hiz max 95-100

Arka dişli oynamasi min 1000-1250rpm kazandiriyor.buda yakiti ve vibrasyonu yumuşatiyor.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Değil,

Stok dişli haliyle yapamaz 6.500rpm de yapacagi hiz max 95-100

Arka dişli oynamasi min 1000-1250rpm kazandiriyor.buda yakiti ve vibrasyonu yumuşatiyor.
    Dişli küçülterek 110 kastettim bende.
    Oldukça iyi. Bağırtmadan en verimli durumda kullanmak demek.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Benimde aklıma direk o geldi. Walla sadece cc ve güç meselesi değil, birde işin sele meselesi var. Sele'ye yastık bağlamak elzem...

Motosikleti
    ......
    Benimde aklıma direk o geldi. Walla sadece cc ve güç meselesi değil, birde işin sele meselesi var. Sele'ye yastık bağlamak elzem...
    Aga birak seleyi şimdi,iki resim atmadin daha...

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Benim motordan bahsediyorsan selesi beni rahatsız etmiyor. Oturuş şeklini ayarlayınca oldukça rahat geliyor.
    Belki ben 60kg olduğum içindir.
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Aga birak seleyi şimdi,iki resim atmadin daha...
    Abi walla üstüne binince etrafı unutuyorum. Birgün işe gelirken yada dönerkenki 50dk lık videoyu koyacağım ama dikkat ediyorum 3gündür küfür ettiriyorlar. 50dk da 1 küfür sallıyorum. 1küfür yüzünden 5x10dk lık video siliyorum. Yolun ortasında otobüs kapıyı açıyor, tosun kız aşağı koşarak iniyor. Otobüs şoförüne fena kaydım. Böyle böyle 1 saçmalık çıkıyor. Yarın becerebilirsem işe giderkenki kısımı atarım.

Resim için haftasonuna bakarım artık die düşünüyorum. Güncel km'si 325km oldu motorun. Lakin kullanmaya kıyamıyorum. Nedense bir kıymetli geldi bu sefer motor bana...
    ufoz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)