Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    HERKESE MERHABA .. DAHA ÖNCE FORUMA BEN DE YAZIYORDUM.. AMA 2013 DE MOTORUMU SATMAK ZORUNDA KALDIĞIM İÇİN MECBUREN FORUMDAN UZAK KALDIM.BU ARADA TEKRAR X MAX ALACAĞIMDAN DOLAYI FORUMA KATILMAYA KARAR VERDİM. ÖNCELİKLE 2. EL DÜŞÜNÜYORDUM AMA BAKTIM 2. EL FİYATLARI 0 FİYATINA ÇOK YAKIN VE BEN DE 0 ALMAYA KARAR VERDİM.. BEN ALDIĞIMDA 12.000 TL OLAN ABS Lİ FİYATI ŞU AN 14.100 TL VE FUARDAN SONRA ZAM GELECEĞİNİ SÖYLÜYORLAR.FUARDA MOTORSİKLET SATIŞI YAPILIYOR MU.BUNU MERAK EDİYORUM.YARDIMCI OLABİLİRSENİZ SEVİNİRİM.KAZASIZ SÜRÜŞ DİLEKLERİMLE...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

merhaba üstadlar benim titremeyle ilgili bir sorum olucaktı.performans balatası söküldükten sonra yerine normal balatası geri takıldı ama motor bazen kalkışlarda titreme yapıyor.acaba kayış veya balatada sorunmu var?yoksa balatanın biraz zamanamı ihtiyacı var?.
    birde boya lekelerini gazyağıyla çıkarabilirmiyiz? teşekkürler.

altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Herkese merhaba bende pazartesi itibarı ile xmax 400 aldım. Motor genel olarak biraz sert ama ben çok beğendim. Sormak istediğim yakıt olarak ne kadar yaktırıyorsunuz?

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    arkadaşlar satılık ilanlar bölümüne de konu açtım, 39lt orjnal sırt dayamalı topcase satıyorum sıfır, ilgilenen ulaşsın bana

befree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    önceki: xmax 400 abs şimdi:ybr 125 esd
    Haziran 2014 ten beri xmax 400 abs kullaniyorum. 12bine geldi motor kendimce artilarini ve eksilerimi yaziyim almayi dusunen arkadaslara on bilgi olur.
    Artilari
    1) pratikligi. Vites degistirme derdi yok
    2) bagaj. 2 kapali kaski cok rahat aliyor ek olarak baska ufak malzemelerde kasklarla birlikte bagaja koyulabiliyor
    3) kotu hava kosullarinda camura suya batmadan bindiginiz sekilde iniyorsunuz
    4) ivmelenmesi ve hizi. Karakter olarak sportif bir scooter ve gercekten gaza yuklendimi geriye yapistiriyor sizi heyecanlandiriyor. 160km ye kadar bir solukta cikiveriyor.
    5) goruntusu. scooterlar genelde tipsiz gozukur ama yamaha bu motoru cok iyi tasarlamis gercekten dikkat cekici bir motor. zengin motoru olarak bilindiginden trafikte de saygi goruyor.)
    6) abs ve frenleri. Frenleri cok cok basarili yalpalama got atma yok zink diye duruyor alet. Abs de islak zeminde cok ise yariyor. Dikkatsiz, sinirli, moralim bozuk oldugu anlarda beni simdiye kadar 4, 5 kere kurtarmistir. Kesinlikle cok cok onemli

7) bacak guvenligi. Motosikletten farkli olarak darbeyi once yan grenaj aldigi icin bacaklarin yandan darbelerde sıkışma tehlikesi yok

8) denge. Bu motora alistiktan sonra istanbul trafiginde surmek cocuk oyuncagi gibi geliyor. Aralardan rahat geciyor. 215 kg olmasina ragmen dusuk hizlarda cok dengeli. 110 120 km lere kadar surus konforu yeterli.
    9) ruzgar. Tur camiyla birlikte ruzgari hic hissetmiyorsunuz sadece motor sesi ve cok hafif bir ruzgar tinisi.

10) enduro vari yukseklik. baktiginiz yukseklik range rover yada diger yuksek ciplerle ayni durumda. Trafigi yukardan izlemek keyifli.

11) virajlari cokkk keyifli. Yatir allah yatir aeo nun tabiriyle nostradamus gibisiniz nasil girsen ne dusunsen o sekilde oluyor.

12) Yakit. sundugu performansa gore yakiti cok cok iyi bir motor. agresif kullanmama ragmen simdiye kadar hep 3.5lt 4.5lt /100km arasi seyretti. Ekonomik kullanirsan 90-100 arasi gidip ani hizlanmalardan kacinirsan 2.8 e kadar dusuyor.
    Eksileri.

1) selesi. Sportif scooter karakteri seleye yansimis. Sele gercekten sert. Yamaha bunu farketmiski comfort sele diye bi aksesuar cikartti.
    2) suspansiyonlar. suspansiyon yok desem yeridir. Asiri sert. ben en yumusakta kullaniyorum ama yinede traktor gibi. Bu durum viraj kabiliyetini arttirsada benim gibi rahatina duskun adamlara cok ters. Sirf bu yuzden eger caresini bulamazsam saticam motoru.
    nemesis-83 ve mehmetenis bunu beğendiler.

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    Günaydın MT ailesi;

Uzun foruma giriş yapmıyordum.Malum motor alma zamanları bende artık benim emektardan kurtulup yeni kardeş arayışına girdim.Aklımda mt 07 vardı ancak babamda motoru kullanacağı için xmax alma kararı aldık.400 lük olana çok sıcak bakmıyorum çünkü yakıt tükemiti fazlaymış.250 xmax alalım dedik.Şimdi soruma gelecek olursak;
    Motoru bayiden ucuz alma şansım var...
    2014 abs mi almak mantıklı olur?
    2014 abs siz momo mu?
    yoksa 2015 absiz mi almak daha doğru tercih olur?

3 ü içinde ortalama aynı fiyatlar ile alabiliyorum.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    ABS candır!

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    Alıntı 40yapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS candır!
    Yağışlı havalar dışında pek bir fazydası yok diye söyleniyor.ABS li motor kullanma şansım olmadı.Motorla uzun yol falanda yapmayı düşünüyorum ve muhtemelen haşatı çıkıncaya kadar kullanacağım yani 2.elde değer kaybetmesin gibi bir düşüncem yok.

MOMO nun gördüğüm kadarıyla tek farkı döşemesi farklı , ayak koyma padleri var , birde gri renkli gidon ortasındaki kapak ve gösterge etrafındaki plastik kısım farklı.Onun dışında bir fark yok.Ön cam kısa birde ama benim için dezavantaj olur çünkü dediğim gibi uzun yol yapacağım.

Bundan dolayı momo en son tercihim olarak kalıyor. Ozaman şöyle soruyum 2014 abs mi? 2015 abs siz mi?
    Metehan Akçakaya B rh(+)

befree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    önceki: xmax 400 abs şimdi:ybr 125 esd
    ben her zaman dikkatliyim kendime guvenim tam diyebiliyorsan abs cok onemli degil.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Motor kazalarinda 'derken naaptimsa teker kilitlendi' diyenlerin orani hic azimsanacak degil arkadaslar. Sizleri bilemem ama ben şahsen ABS'siz motora binmem!
    Sağlıcakla kalin
    Motor_Derili, mithrelios ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    ABS olsunda, ayak pedi, beyaz gosterge isigi, alcantre parcali sele kaplama olmasin(baska fark hatirlamiyorum ). Bunlar Abs nin A si bile etmez. Guvenlik daha onemli.
    40yapar ve mithrelios bunu beğendiler.

iyi günler arkadaşlar bende xmax250 almayı düşünüyorum ancak sıfır almaya bütçem yeterli değil. xmax hakkında pek bi bilgim yok 2011 2012 15000 20000 binlerde bi motor sizce km olarak bi sıkıntı yaratırmı? yardımcı olursanız çok sevinirim

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı motodevil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağışlı havalar dışında pek bir fazydası yok diye söyleniyor.ABS li motor kullanma şansım olmadı.Motorla uzun yol falanda yapmayı düşünüyorum ve muhtemelen haşatı çıkıncaya kadar kullanacağım yani 2.elde değer kaybetmesin gibi bir düşüncem yok.

MOMO nun gördüğüm kadarıyla tek farkı döşemesi farklı , ayak koyma padleri var , birde gri renkli gidon ortasındaki kapak ve gösterge etrafındaki plastik kısım farklı.Onun dışında bir fark yok.Ön cam kısa birde ama benim için dezavantaj olur çünkü dediğim gibi uzun yol yapacağım.

Bundan dolayı momo en son tercihim olarak kalıyor. Ozaman şöyle soruyum 2014 abs mi? 2015 abs siz mi?
    2014 ABS tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Mükemmel yol koşullarında ve panik durumunda bile ön fren hakimiyetinde sorun yaşamayacaksanız ABS'nin fazla bir faydası yok diyebilirsiniz ama ülkedeki yolların durumu (asfalt kalitesi, toz ve yağ) belli, diğer konuda da her eğitimi almış dahi olsam, profesyonel bir yarışçı olmadıktan sonra panik anında mantıklı fren yapabileceğimi söyleyemem. Dolayısıyla benim tercihim kullandığım motosiklette her zaman ABS olması yönündedir.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    bugün bir arkadaş için 2015 xmax istanbul kasko en uygun 1040 tl fiyat aldik. Dusunenlerin bilgisi olsun

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    Herkese merhaba ve yorumlarından dolayı herkese çok teşekkürler.Motoru dün aldım tercihimi 2014 momo olarak kullandım.Aksesuar olarak ise sissybar , yan ayak koruma ve cep telefonu için usb soket aldım.Aksesuarlar henüz daha takılmadı.Bu hafta içi hepsi takılacak bakalım artık inş memnun kalırız

mithrelios, Sepetçioğlu ve nemesis-83 bunu beğendiler.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Herkese merhaba ve yorumlarından dolayı herkese çok teşekkürler.Motoru dün aldım tercihimi 2014 momo olarak kullandım.Aksesuar olarak ise sissybar , yan ayak koruma ve cep telefonu için usb soket aldım.Aksesuarlar henüz daha takılmadı.Bu hafta içi hepsi takılacak bakalım artık inş memnun kalırız
    hayırlı uğurlu olsun. benimki beyaz 2013, bununla tipinin ilgisi yok, bu çok daha güzelmiş. güle güle, sevdiklerinizle, kazasız belasız kullanın.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650

http://i.hizliresim.com/N5Zq8g.jpg
    Bu kadar güzel bir scooter yok
    Bir scooter alacak olsam tek tercihim, mat rengide çok güzel
    nemesis-83 bunu beğendi.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim ve 10 bin km lık bir xmax kullanıcısıyım
    araştırırken gördüm sizin forumunuzu burdaki arkadaşların sormak istediği şeyler varsa
    her türlü bilgi paylaşımına açığım

Önceden Suzuki Gsr 600 kullanıcısıydım
    ardından xmax e bir geçiş yaptım.
    ve suanda honda cbf 1000 kullnıyorum.

vitesli motordan xmax e geçicek arkadaslarıda yönlendirebilirim merak ettikleri şeyler varsa.

bu arada forumu okurken bazı şeyler gördüm. Xmax ın top speed ve ara hızlanmasıyla alakalı önceden çektiğim bir video var
    belki fikir verir. Rampa yukarı ve asağı performansını gösteriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=BT1I...EnDsnkFxdstvCg
    mehmetenis bunu beğendi.

Yamaha Xmax 250 Abs

Merhaba arkadaşlar, yama xmax 250 abs hakkında bilgi paylaşmak istiyorum diğer özellikler güç konfor gibi bir çok arkadaş tarafından yazıldı. ben ABS ye değinmek istiyorum daha önce pcx 125 ve xmax 250 kullnana biri olarak 5 ay önce xmax250 abs alarak kullanmaya başladım. bir cok araştırmalarımda ABS nin fren mesafesini arttırdığını, her zaman devreye girmediğini aslında hiç gerek olmadığını okudum ona ragmen ABS varsa bir sebebi var diyereK ABS li aldım. Şükrederek söylüyorum iyiki almışım ne kadar iyi fren kullan Abs kadar iyi olamam bunu anladım ufak tefek atlattığım kazaları anlatmıyacagım ama biri varki yamurlu bir havada açık yolda ve süratliyken bir kadına çarpıyordum yola fırladı ve beni görünce dondu kaldı. iki frenede nasıl asıldıysam tam ayaklarının dibinde birazda çarparak durdum eminim eğer abs olmasaydı o süratle yan yatarak kadınıda biçecektim. gelelim ABS olmasının sebebine ABS fren le alakalı değildir. Güvenli duruşla alakalıdır. Fren mesafesini uzatmadığı gibi azaltmıyor denemelerimden anlaşılmıştır. eğer abesiyi devreye sokacak kadar frenlediğimde devreye girmediğini hiç görmedim. tek sakıncası size fazla güven veriyor ve normal frenlemeleri birazdaha geç yapmanıza sebep oluyor sizinle alakalı bir durum. eğer ABS ve ABS siz diye düşünen bir varsa Hiç düşünmeden abs li almalı hatta bürün motorlarda ABS şart koşulmalı diyenlerdenim. Kazasız Sürüşler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    bu 250 ve 400 ün ayak uzatma mesafesi aynımıdır ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler