Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chaos106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax
    hani kış geldi ya belki dedim soğuklardan yapıo çünkü yazın böle birşey yoktu
    sabahları illaki çalıştırıp 3-5 dakika beklemem gerekio
    servise sordum normaldir dedi kışın soğuklardan yapar dedi servisin yalancısıyım valla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha bws 100 & fazer s2
    Alıntı chaos106 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hani kış geldi ya belki dedim soğuklardan yapıo çünkü yazın böle birşey yoktu
    sabahları illaki çalıştırıp 3-5 dakika beklemem gerekio
    servise sordum normaldir dedi kışın soğuklardan yapar dedi servisin yalancısıyım valla
    dogru bende 3 - 4 dakika bekliyince titreme ve ses yapmıyo asıl avrupa birliği normları için olan farların sürekli yanmasına bi çare bulmak lazım bi de dikkat etti isen 24 saat sonra immobilizer ledi yanıp sönmeyi brakıyo akü koruması adı altında.

Motosikleti
    yamaha xmax
    Alıntı dinoman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dogru bende 3 - 4 dakika bekliyince titreme ve ses yapmıyo asıl avrupa birliği normları için olan farların sürekli yanmasına bi çare bulmak lazım bi de dikkat etti isen 24 saat sonra immobilizer ledi yanıp sönmeyi brakıyo akü koruması adı altında.
    haklısın farların sürekli yanık olması sorun. geçen hafta c.ertesi günü akşam motoru kapattım pazar sabah çalıştırmaya kalktık ıhhh yemedi akü bitmiş.Kullandığım mesafe kısa olduğu için motor çalıştıktan sonra akü kendini toparlayamıyormuş gene servisin yalancısıyım valla
    12/9 yarı kuru akü var ben 12/12 kuru akü takmayı düşünüyorum epey bi faydası olacağı kesin

Motosikleti
    haklısın farların sürekli yanık olması sorun. geçen hafta c.ertesi günü akşam motoru kapattım pazar sabah çalıştırmaya kalktık ıhhh yemedi akü bitmiş.Kullandığım mesafe kısa olduğu için motor çalıştıktan sonra akü kendini toparlayamıyormuş gene servisin yalancısıyım valla
    12/9 yarı kuru akü var ben 12/12 kuru akü takmayı düşünüyorum epey bi faydası olacağı kesin
    peki 12/12 kuru akü fiyatı ne kadar ben ist aldıgım kappa top case aparat demiri için 80 euro istdiler sanayiden 20 ytl ye demirden yaptırdım bi de sprey boyala boyadım fıstık gibi oldu aküde öyle olaçak gibi hayırlısı araba aküsünden fazla para isticeklerinden eminim.

Motosikleti
    yamaha xmax
    bende beldeyamanın orjinal aparatını taktırmıştım onun içinde 150 ytl ödedim çanta(42 lt. shad ) ile beraber 350ytl ye mal oldu.Zaten motor işine bulaştınmı herşeyi fahiş rakamlara alıyorsun.Bende şuan bir kanuni bayisinde çalışıyorum ordan biliyorum.
    12/12 kuru akününde fiyatı 38 ytl zaten servisde akü yok dışardan sordum bosch marka.

Motosikleti
    bende beldeyamanın orjinal aparatını taktırmıştım onun içinde 150 ytl ödedim çanta(42 lt. shad ) ile beraber 350ytl ye mal oldu.Zaten motor işine bulaştınmı herşeyi fahiş rakamlara alıyorsun.Bende şuan bir kanuni bayisinde çalışıyorum ordan biliyorum.
    12/12 kuru akününde fiyatı 38 ytl zaten servisde akü yok dışardan sordum bosch marka.
    fiyatı uygunmuş.

hiç arka lastigi patlayan oldumu ben inçeledimde sanki egzos amortisör yan çatal çıktıktan sonra lastigi ordan ala biliçek mişiz gibi geldi bana

kanuni servisi dedinde bir sorum olacak kanuni 150 atv benim çok hoşuma gitti rent a car dan kiralamıştık tık demedi gerçi biraz dağılmıştı ama rent oldugu için sahiplerinin nasıl kullandığını gördükten sonra çok sağlam olduğuna karar verdim. sence o para ya değermi.

Motosikleti
    yamaha xmax
    kanuni servisi değil satış bayisinde çalışıyorum.
    kanuni atv 150 değilde 110 luğu çok iyi neden dersen 150 likte geri vites yok ama 110 lukta geri vites var ve takdir edersinki atv de geri vites önemli.(110 luk fiyatı 3250 ytl ve sonuna kadar hakediyor)

benimde ön lastiğime vida girmişti ön lastik kolay değişti ama arka lastik konusunda bişey diyemicem.

Motosikleti
    Yamaha X-MAX
    Tüm x-maxccilere selam. Motorumu 5 ay önce Alanya'da aldım. Almadan önce Alanyada ki yetkili bayisine resimlerini ben göstermiştim. Yani adamlar benden görmüşlerdi ilk motorun neye benzediğini. Baya araştırmıştım kısacası. Bu benim 4. yamaham. Aerox, nouvo, cygnus x ve en son şimdiki. X-maximle baya mutluyum. Ama ilerdeki hedefim T-max... Siyah olanı...

nehe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ---- Suzuki DL 650
    beldeyama 2007 de x-city diye bi model getirecekmiş...tipi pek hoşuma gitmedi ama enjeksiyonlu motor, 16'' ön 15'' arka jant fln...teknik özellikleri cezbedebilir...

x-max ithalatı duracak mı acaba? x-max ile x-city modelini beraber nasıl satacaklar anlamadım...aynı segment aynı marka???

Bu arada satılık baya x-max gördüm 2.el ilanlarda...6500-9750ytl arasında fiyatlar değişiyor...2.el düşünenler varsa.......

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    X-max'in 3000 km'de bir bakıma girmesi benim tuhafıma gitti.
    devirli motor kullanıyorum 6000km'de bir giriyor bakıma.
    xmax, motorunun tipine göre çok sık giriyor bakıma..... öyle değil mi?

bu arada yeni x-city 250'yi piaggio beverly 250'ye benzettim ben.

kontagın yanında bulunan çengelle beraber tam italyanlara benzemiş x-city.

tuncy09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    X-city resimleri bakmak isteyenler icin...

http://moto.caradisiac.com/IMG/jpg/y...29-030-f-2.jpg

http://moto.caradisiac.com/IMG/jpg/y...29-065-f-2.jpg

de yani oha demek istiyorum... X-Max gibi bir motor varken bunu ne diye suruyor piyasaya simdi anlamiyorum? Hani cc farki falan olsa tamam diyecegim de...Veya ne bileyim X9 - X8 olayi gibi bişey olsa neyse de...Bu biraz garip olmus...Hani gayet de talebi olan bir motor oldu X-Max...Simdi kendi kendini mi baltalatacak...Nedir mantik? 1 Sezonluk motor olmaz ki...Yoksa 2007 modelini bu ad altında mı cikartti ne yaptı?
    Enteresan
    [B]Dance[/B] first [B]think[/B] later...It's the natural order...:wiinkk:

Motosikleti
    yamaha xmax
    xmax 'in ithalatının duracağını zannetmiyorum çünkü adamlar çatır çatır sattılar ve büyük zam yapmalarına rağmaen halen daha satıyorlar.Bu ürünün ithalatını durdurmak akıllıca bir hareket olmaz kaldıki yeni çıkacak olan x-city modelide bizim x-max lerden çok farklı aynı kalem değil yani

Bu arada topiğimiz çok durgun geçiyor..

Motosikleti
    Yamaha X-MAX
    x-max süper makine ama sanki x-city'i daha çekici yapmışlar gibi geldi bana. Tekerler biraz daha büyük, ön taraf, gösterge paneli daha bir güzel gibi. İşçilik biraz daha iyi gibi... Ne bileyim resimden pek anlaşılmaz ama... Sanki daha iyi gibi... Arkadaşlar içinizde t-max deneyen oldu mu? Bu motorum süratini merak ediyorum, bulamadım. Göstergede yazan değil de, gerçekten yaptığı sürat??... Artık 150 yetmemeye başladı bana... İçinizde Alanya-Antalya arasında motor kullanan var mı bilmem ama kullansanız anlarsınız...

Motosikleti
    x-max in 125cc olanı var..onu getirirler belki..250cc segmentinde de x-city satılır...hem x-max, hem x-city aynı segmentte bence satılamaz...daha doğrusu beldeyama satmaz.

chaos106 sana katılıyorum farklar var ama yinede aynı sınıf motor sayılırlar.x-city enjeksiyonlu ..yakıt olarak ekonomik olabilir...ama motor bloğu aynı....görünüş olarak x-max daha çekici duruyor bence...x-city gerçekten italyan piaggiolara benzemiş...

tekirdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Alıntı tuncy09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis ışığından kasıt "OIL" yazısı ise, motoru çalıştırmadan anahtar açık pozisyondayken, ekranın yanındaki 2 tuşa 2 ila 5 sn. boyunca basılı tutun sönecek diyor kullanıcı el kitabında...
    Benim de yandı 2 gün önce ama söndüremedim daha...saglam basamadim heralde

Anahtarı açık pozisyona getirmeden iki düğmeye basılı tutacaksın.Aynı anda kontağı çevireceksin...

Motosikleti
    ewet arkadaşlar önceki gün akü bitti marş esnasında röle sesi geldi ve tık yok bıraktım x-max aküyü söktüm dogru sanayiye yuasa akü bayisinden aynı aküyü 124.00 ytl 12 v 8 amp aldım 6 ay öncede palio marka araca inci marka 60 amp aküyü 55 almıştım içime oturdu valla akücü arkadaşın dediği motosikletin fazla amp üretiyor akünde bu akımı kaldırmıyo bu motosiklete amp fazla akü koymak gerek dedi ama yer sorunundan dolayı olmadı size tavsiyem akü kapagını söküp akünüze bakın bakalım su akıtmışmı ucuz akülere baktım 15 20 ytl ama hem kutup başları olmuyo hemde akünün kutup başları ince olduğundan olmadı bide x-max de marş motoru büyük olduğundan akımıda fazla çektiğinden kutupları ince olan aküde erime bile yapa bilir.

Motosikleti
    bu akü olayı hiç hoş olmadı...şimdi 1 sene dolmadan akü mü değiştirecez?ben de şimdilik bi sorun yok...servisle bu konuyu görüşmüştüm...''aküyü ; sök getir şarj ederiz burda'' demişti...

bu arada topic can çekişiyor...

Motosikleti
    yamaha xmax
    can çekişmektende öte ölmek üzere yahu ....

Akü sıkıntımı bende yazmıştım aynı sorunu dün sabah arkadaşım yaşadı.Aküyü servise götürmüş şarj etmişler şimdilik problem yok.

Ama dediğim gibi bize 12/12 yuasa kuru akü lazım....

tuncy09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamlar...

Hangi akülerin uyumlu oldugu belli mi xmax'lere? Yani neye gore nasil karar verebiliyoruz? Hangi cesitler uygun?

Kombine sordum kusura bakmayin.
    [B]Dance[/B] first [B]think[/B] later...It's the natural order...:wiinkk:

Motosikleti
    selam yuasanın 12/12 aküsü ölçülerden dolayı sığmıyor malum yer darlığından benim aküye su katılmış herhalde ondan dolayı erken bitti ama şunu rahatlıkla söyleye bilirim mesela düz bi duvarın önüne geçin rolantide çalışırken az bişey gaz verin farların ışık şiddeti artıyorsa akü zayıflamıştır. Ben yeni aküyü taktıktan sonra orta sehpaya alıp denedim farlar tam yanıyo herhalde 1 kaç ay sonra akü performans düşüşüne geçer zaten olan biten ab sıtandardı diye farların sürekli yanmasından kaynaklanıyo.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler