Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nehe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ---- Suzuki DL 650
    Satışa çıkaran yok ki...2 eli de yok makinanın...seneye belli olur...sezon başı liste fiyatı ne olacak merak ediyorum...

tuncy09 iyi diyosun...talep çok ama bizim foruma uğrayan yok...ya makinanın üstünden kimse inmiyor, yazmaya vakit yok ya da ''sorun yok, sıkıntı yok ne yazayım ki şimdi'' durumları...

1-2 tane satılık 2.el buldum netten...fiyatlar 7200 ile 9000ytl arasında...

Bu arada kasko yaptıran var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tuncy09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar...

Valla yapmayi onerdigim listeye kimsenin israrla katilmamasi cok ilgincime gidiyor...Resmen gormezden gelindi diye dusunuyorum...Ne diyeyim...XMAX'cilerden ben nehe ve ismini listeye eklememekle beraber yine de XMAX'ciler olarak takılmak/gezi düzenlemek istedigini beyan eden chaos106 dışında gezelim tozalim isteyen yok anlasilan.

Diger yandan:

Kaskoyu arastirdim...600-700YTL gibi bir fiyat vermiş olsalardi kesin yaptirmayi düşünüyordum ancak 1.200 gibi bir rakam verince vaz gectim. Ki bu arastirmayi yaptigim zaman anahtar teslim fiyatı 8.850 gibi birşeydi. Simdi iyice fazlalasmistir.

Bir cok firma yok kapalı garaj yok bagli olma vs gibi 80 tane şart koşuyor...Bu da zaten birsey oldugunda odememek icin zorluk çıkaracaklarını kanıtlıyor gibime geliyor.

Ama mesela bana bu 1200 gibi bir fiyat çeken KOÇ Allianz hicbir şart aramadıgını soyledi...Istersen cadde ortasina kilit bile takmadan birak. Her turlu zararını karşılıyor. Kapsam içerisinde doğal afetlerden tutun da anarşik gösteride zarar görmelere kadar akla gelebilecek her türlü durum var.

Tabi şimdi anahtar teslim fiyat 10.400 olunca. Bu kasko fiyatı 1.500 YTL'yi bulmuş olabilir. Bana biraz tuzlu geldi...Tabii ki kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez ama. Tercih meselesi...

Umarim yardimci olabilmişimdir.
    [B]Dance[/B] first [B]think[/B] later...It's the natural order...:wiinkk:

chaos106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax
    ben motoru daha bayiden çıkarmadan kasko yaptırmıştım
    650ytl idi kredi kartına 8 taksit
    Çalınma olayı kapalı alanda olursa kasko bedelini hemen karşılıyordu,diğer kasko özelliklerinin hepsi var.

ben motoru daha bayiden çıkarmadan kasko yaptırmıştım
    650ytl idi kredi kartına 8 taksit
    Çalınma olayı kapalı alanda olursa kasko bedelini hemen karşılıyordu,diğer kasko özelliklerinin hepsi var.
    Bu arada poliçeyi okudum fakat hırsızlık+kapalı garajda muhafaza gibi maddeler yoktu.

servis ışığı nasıl kapatılıyor bilen var mı

tuncy09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Servis ışığından kasıt "OIL" yazısı ise, motoru çalıştırmadan anahtar açık pozisyondayken, ekranın yanındaki 2 tuşa 2 ila 5 sn. boyunca basılı tutun sönecek diyor kullanıcı el kitabında...
    Benim de yandı 2 gün önce ama söndüremedim daha...saglam basamadim heralde
    [B]Dance[/B] first [B]think[/B] later...It's the natural order...:wiinkk:

Motosikleti
    selam arkadaşlar...
    ben motoru ağustos ortasında aldığımdam ''bu sene fazla binemem'' mantığıyla kasko filan yaptırmamıştım...4000km ye geldim bile...isviçre ile ray sigorta 990 ytl fiyat verdi...axa oyak 1200ytl diyor... fuarda kampanya filan oluyormuş..ben sezon başı yaptıracam...

tuncy09... takma kafana boşver...havalar açınca biz gezi düzenleriz...tekirdağ da da 1-2 xmax varmış...köfte yemeye gideriz...izmirde chaos106 var...bi hafta sonu izmir yaparız...önümüzdeki yaz 20000km yi bulurum ben...zaten yılda ort. 25000km yapıyordum arabamla...bunun 15000'ini xmax devralmış oldu.

oil ikaz göstergesi olayı şöyle oluyor.kontak anahtarı takılı fakat açık değilken iki düğmeye 5sn boyunca bas...elini düğmelerden çekmeden kantağı aç..oil ikaz göstergesi şu andaki kmden 3000km sonrasına kadar bir daha yanmayacaktır.zaten serviste yağ değişimden sonra bu işlemi yapıyorlar.

Motosikleti
    yamaha xmax
    servis zaten yapıorda ben 4 bin bakımını erken yaptırmıştım sonra 4 bine gelince servis ışığı yandı servise götürdüm söndürdüler sordum nasıl yaptın diye cevap aynen bu şekilde ^^BOŞVER SEN NASIL YAPTIĞIMI YANDIĞI ZAMAN SEN GETİR BEN HALLDERİM^^çok matah birşey olmasa gerek dedim ama tavır böle olunca sinir oldum aslında servisimden nispeten memnunum ama işte böle arada sivri laflar tavırlar olunca benide tetikliyor işte...

koca sitede sadece bir elin parmakları kadar olmamız çok acı .....

kasko olayında çok uçuk rakamlar vermişler size arkadaşlar.

Motosikleti
    yamaha xmax
    nerdesiniz be arkadaşlar yaa

nerdesiniz yahuu?

Motosikleti
    YOK
    selam arkadaşlar 4000 klm de xmax sahibiyim motorumdan son derece memnunum tek şikayetim bozuk yolda alttan gelen takırtı sesi ve ön siper camının sebeb olduğu uğultu bunun dışında performansı frenleri ve dengesi süper bir depo benzin ile 250 -300 klm yapıyor daha ne olsun kazasız belasız cezasız keyifli sürüşler
    m.kesci

Motosikleti
    Alıntı chaos106 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerdesiniz be arkadaşlar yaa

nerdesiniz yahuu?
    valla ben yolda gördüğüm xmax sahiplerini çevirmeyi bile düşünüyorum...aşağı yukarı hergün görüyorum...3 tane gözüme kestirdim...bugünlerde havalar iyi olduğundan mı ne?hep aynı yerde park halinde görüyorum... onları bu foruma katacam inşallah....

Motosikleti
    yamaha xmax
    isabet olur valla lakin benim burda sadece 1 tane arkadaşımda var onunda net+pc ile uzak yakın merakı alakası yok
    Yahu bu motor bu sene bu kadar sattıda neden burada hiç göremiyoruz.

scootercı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max
    slm xmax ciler ...
    bu benim topiğimize nerdeyse 10. mesajım olacak . İlk sayfalara bakarsanız scootercı olarak beni görebilirsiniz ozamanlar bende sizin nerelerde olduğunuzu merak ediyordum. Sonra netten bi ara uzak kaldım bu gün bir bakayım topic ne alemde dedim biraz hareketlenmiş gördüm,güzel demekki xmax kullanıcıları fiyatının artmasına rağmen hızla çoğalmaya devam ediyor güzel güzeeel...

chaos106 slm sen hangi servise gidiyosun?

bu arada izmirden başka xmax ci varmı bu topiği takip eden?

chimenth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    slm herkese!!!
    X-Max'cilerin de artık nihayet aktif bi topiği var. Aman sürekli yazışalım da bağlantıyı koparmayalım.
    Benim X-Max daha 1250km'de ve çok memnunum. Herkese tavsiye ederim...

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    Alıntı tuncy09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis ışığından kasıt "OIL" yazısı ise, motoru çalıştırmadan anahtar açık pozisyondayken, ekranın yanındaki 2 tuşa 2 ila 5 sn. boyunca basılı tutun sönecek diyor kullanıcı el kitabında...
    Benim de yandı 2 gün önce ama söndüremedim daha...saglam basamadim heralde
    2 düğmeye basılı tutarken kontağı açınki oıl sönsün, zaten ekran resetleniyor ve sadece oil ibaresi kalıp sonra o da sönüyor

Alıntı chimenth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm herkese!!!
    X-Max'cilerin de artık nihayet aktif bi topiği var. Aman sürekli yazışalım da bağlantıyı koparmayalım.
    Benim X-Max daha 1250km'de ve çok memnunum. Herkese tavsiye ederim...
    bende memnunum motorumdan 13.500 km oldu
    let it be

Motosikleti
    nihayet topic canlanmaya başladı...

chimenth.....hoşgeldin...

halilertan merhaba....13500km ne kadar zamanda yaptın?sanırım rekor sende...tekirdağ da 11000 yapan bi arkadaş vardı benim bildiğim...periyodik bakım harici servislik bi durum yaşadın mı?

Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    valla biz grubumuzla epey geziyoruz, ayrıca bu seferki bakımda herhalde bir müdahele gerekeek gibi gözüküyor. arka aktarma organlarında bir sorun var gibi. Ayrıca uzun zamandır egzostun sesi değişti.
    let it be

Motosikleti
    yamaha xmax
    ooo yeni kardeşler gelmiş..
    Ben servis olarak Aksan 'ı tercih ettim çünkü bana mesafe olarak çok yakın e bide motoruda onlardan aldım,ehh benim de km 5000 oldu sayılır şükür daha ciddi bişi çıkmadı lakin sabahları çalıştırdıktan sonra ilk kalkışta çok garip oluyor sanki motor altımda can çekişiyor gibi titreme yapıor.nedenini bileniniz var mı yada sizde de böyle bişi var mı ?

Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    walla bizde böyle bişey yok ancak, bir baktırmanda fayda var diyorum
    let it be

Motosikleti
    yamaha bws 100 & fazer s2
    merhaba arkadaşlar ben x-max i 2 el aldım izmir tireden bendede egzos contası yırtılmıştı birde sinyal verdiğinizde ses çıkıyomu ses derken yani arabada motosiklette olurya tık tık bip bip diye yani sinyalin açık oldugunu bildiren bi ses

Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    Alıntı dinoman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben x-max i 2 el aldım izmir tireden bendede egzos contası yırtılmıştı birde sinyal verdiğinizde ses çıkıyomu ses derken yani arabada motosiklette olurya tık tık bip bip diye yani sinyalin açık oldugunu bildiren bi ses
    yok öyle bir ses çıkmaz xmax den
    ayırca arkadaşlar msn kullanıyorsanız birbirimizi ekleyelim derim
    let it be

Motosikleti
    yamaha bws 100 & fazer s2
    Alıntı halilertan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok öyle bir ses çıkmaz xmax den
    ayırca arkadaşlar msn kullanıyorsanız birbirimizi ekleyelim derim
    şimdi ilginç geldi benim eski bws de tık tık diye ses gelirdi sinyal verilirken dörtlü sinyalde de ses gelmiyo ilginç

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler